Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 126080 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:18:33 »
Cytat: "sekator"
Nie przeceniaj strachu Rosjan przed Kaczyńskim


Nie sądzę, by chodziło tutaj o strach, raczej o obronę przed niepotrzebnym zamętem i smrodem.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 15, 2011, 13:28:10 »
Cytat: "sekator"
Pod warunkiem, że właściwie ,,sparowali" same zwłoki.    

No widzisz. Sam odrzucasz przedstawione w sprawie dowody, dając sobie prawo do wyciągania własnych wniosków. Nieco wcześniej odmawiasz tego prawa innym. Czy nie sądzisz, że dajesz aż nadto dowód na to, że żądasz od innych jedynie obiektywizmu, jednocześnie zwalniając siebie od tego wymogu.  Moim zdaniem to trochę nie fair.

Cytat: "sekator"
Możesz wykluczyć ich winę w spowodowaniu katastrofy ?

Moim zdaniem tak! A to z prostej przyczyny. Zasadniczą przyczyną katastrofy była decyzja lądowania  na tym lotnisku, w warunkach wykluczających bezpieczne posadzenie samolotu na płycie lotniska. Skoro nie było warunków do bezpiecznego wylądowania, ba! – w takich warunkach lądowanie jest wręcz zabronione, to kto i dlaczego podjął tę idiotyczną decyzję. Dla zobrazowania zasadności użycia tak mocnego określenia - „idiotyczną” -  przypomnę tylko, że kilka tygodni temu z powodu mgły m.in. na lotniskach w Poznaniu i Wrocławiu nie wylądowało dużo samolotów, pomimo, że te lotniska są o wiele lepiej przygotowane i wyposażone do przyjmowania samolotów niż lotnisko wojskowe w Smoleńsku. Zatem bezpośrednim sprawcą tragedii był ten, kto podjął taką decyzję, a pośrednim ten, kto mimo wiedzy o stopniu niebezpieczeństwa, tę decyzję wykonał. I nawet gdybyśmy nie wiem jakie wymyślali teorie spiskowe, to nie ulega żadnej wątpliwości, że sprawcami tragedii byli decydent i pilot. Zarówno decyzja jak i jej wykonanie w sposób bezsprzeczny obciąża naszą stronę a nie Rosyjską. Co zaś tyczy odpowiedzialności wieży i kontrolerów, to należy powiedzieć sobie wprost. Nie dysponowali sprzętem wystarczającym do bezpiecznego sprowadzenia samolotu na ziemię w tych warunkach, nie byli też w stanie uniemożliwić lądowania w żaden sposób, a zatem o co można ich winić? O to, że nie zamknęli bramy lotniska przed samolotem?, że nie wezwali wojskowych SU aby wymusiły na pilotach naszej tutki zmianę decyzji?, czy choćby o to, że zdalnym pilotem nie spowodowali przestawienia urządzeń tutki na pełny ciąg i ster na górę?, czy może o to, że po wieży chodził kot jednego z kontrolerów?
Doszukiwanie się sprawstwa lub współsprawstwa tej tragedii w stanie wyposażenia lotniska (co było znane pilotom) lub tym, że kontrolerzy nie uniemożliwili lądowania (czego zrobić im nie wolno i technicznie nie są w stanie) jest tylko mizerną próbą wymigania się od odpowiedzialności tych, którzy tak naprawdę ją spowodowali. A przyświeca temu tylko jeden cel. Zaspokojenie apetytu politycznego w związku z trwającą wciąż zajadłą walką polityczną.
Jeżeli ktoś zdecyduje się na skok z wieży do pustego basenu, to za jego skutki też będziecie obwiniać ogrodnika?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 15, 2011, 13:51:45 »
Cytat: "zenon"


Ja obstawiam to czwarte, czyli obcą agenturę działającą na szkodę Polski.

A kupiłeś już sobie Atrybut Prawdziwego Polaka? O, ten:
http://holdsmolenski.pl/cennik.html
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 15, 2011, 14:49:30 »
Cytat: "Denver"
I na koniec - dziwi mnie, że PiS odrzuca raport w całości. Nie lepiej wypunktować braki? Odrzucenie w całości oznacza całkowite zaprzeczenie tezom raportu, ale przyjmijmy do świadomości, że piloci złamali procedury, używali złego wysokościomierza itd - To wina Tuska? To są jedne z przyczyn katastrofy, nie jedyne, ale dość istotne.

Nie ma co się dziwić. Żeby wypunktować braki i się nie zbłaźnić, trzeba tęgich głów i dużo czasu.
Cytat: "TrzebieżCITY"
Kiedy się skończy ten polityczny burdel nad grobami ofiar...Ziemkiewicz określając rodaków per.. nawet nie powiem... pokazał jak szanuje państwo Polskie... Tacy ludzi czerpią jakąs sadystyczną przyjemność.Rosjanie pokazali swoją twarz. Same ideały...

Kiedy się skończy? Nie powiem, że nigdy, raczej długo nie. Ziemkiewicz i mu podobni nie przestaną. Dlaczego? Bo to ich być.
Cytat: "sekator"
Cytat: "mariusz88887"
To że general przy okazji raczył się jakimś trunkiem

Rosjanie oddali ciało generała po 12 dniach. Nie przedstawiono żadnych dowodów na te 0,6 promila, no ale niektórzy wierzą jak zwykle Rosjanom bez zastrzeżeń.

Skąd u Ciebie taka pewność, że brak dowodów na promile? Rosjanie nagłośnili (niepotrzebnie ) i musi być analiza krwi czy tym podobne. My roztrząsamy jakby to miało znaczenie. Można by założyć kolejny temat i tam dywagować, kto, ile kiedy, gdzie pije alkohol.
Cytat: "speedbax"
Tym razem wszystko przemawia za tym, że zawiniła nasza polska pewność siebie, która już nie raz była przyczyną niejednej tragedii. Bracia, czy teraz brat Jarosław to typowy dyktator, u niego w słowniku nie ma takich słów jak: "nie mogę", "nie umiem", "mam problem".

Dodam gwoli przypomnienia inne słowa Jarosława - gdybym to został premierem, nie byłoby tej katastrofy. Arogancja.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 15, 2011, 16:02:23 »
Cytat: "speedbax"
Zazwyczaj jest tak, że w życiu ludzie fałszywi są mili, a jak przychodzi co do czego, to wbijają nóż w plecy. Tutaj nikt fałszywie miły nie jest. Myślę, że Rosjanie zrobili to z premedytacją, opartą na ich narodowym zacietrzewieniu (jako narody jesteśmy podobni). Myślę, że teraz idąc z nimi na noże niczego nie osiągniemy.

Otóż to. Czy myślicie, że inny premier i szarża na Putina to koniec sprawy Smoleńskiej?
Ja uważam, że nie. Podpisuję się pod postem "speedbaxa".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 15, 2011, 17:19:35 »
Jak świat światem, Polak dla ROsjanina NIGDY nie będzie bratem.To jest cała konkluzja do tego tematu..
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 15, 2011, 18:09:38 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Co by pan nie napisał i tak znajdą się osoby które nie uwierzą, że białe jest białe...
<*)))))>{

TomaszTokarczyk

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 15, 2011, 19:19:42 »
Przeczytałem felieton, który wskazał Sekator. I powiem krótko - z mojej strony pełna z nim zgoda. Dyplomatyczne upokorzenie Polski wydaje się kompletne. Ale obserwując działania - a raczej brak działań - polskiego rządu w tej sprawie, można stwierdzić, że nie mogło być inaczej. Nie będzie rzetelnego wyjaśnienia tej katastrofy, bo przecież kto miał by ją wyjaśnić? Ci sami Rosjanie, którzy z dawien dawna z kłamstwa uczynili jedno z głównych narzędzi prowadzenia polityki? W tym kontekście tym bardziej zastanawiają mnie wypowiedzi niektórych polityków w stylu "czekam na oficjalne wyniki śledztwa". Zupełnie jakby te wyniki miały być wiarygodne. Oczywiście ktoś może mnie nazwać rusofobem za powyższe stwierdzenia. Temu komuś odpowiedziałbym z góry, że zapewne ma solidne historyczne podstawy do bezgranicznej wiary w szczerość i dobre intencje Rosjan. Jeszcze inni, jak zauważyłem z pobieżnej lektury tej dyskusji zdają się rozumować tak: "Może się trochę Rosjanie wybielili, ale przecież to zupełnie zrozumiałe biorąc pod uwagę cały ten pisowski wrzask w tej sprawie. Dali nam po nosie i mieli rację". Tym z kolei powiem tylko: niech nam żyje patriotyzm.
Pozdrawiam.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 15, 2011, 19:49:59 »
Ekipie Tuska wydawało się, że spolegliwością i wasalizmem wobec Rosjan zasłużymy sobie na partnerskie traktowanie, to znaczy na takie w którym oba państwa będą kontaktowały się i współpracowały na równorzędnych zasadach. I tu ekipa Tuska wykazała się dziecinną naiwnością, jeżeli nie głupotą.
Każdy kto zna relacje onu narodów z ostanich 300 lat historii wie doskonale ( a Tusk bedąc z wykształcenia historykiem powinien to wiedzieć z pewnością), że dla matuszki Rasiji Polska jest elementem większej układanki, jest strefą jej wpływów, państwem wasalnym, zależnym terytorium, ale nigdy nie partnerem!
Raport MAK pokazuje gdzie jest miejsce Polski w szeregu i jaka jest jej rola wyznaczone przez gospodina Putina.
Batiuszka Putin, przytuli, pocieszy, pogłaska swego wasalnego wielmożę, ale wara mu pomyśleć o równorzędnych relacjach polsko-rosyjskich.
Zacytuję motto z artykułu Janusza Wojciechowskiego , będące odzwierciedleniem tego, czego jesteśmy świadkami:
,,Rosja pokazała gdzie nas ma. Dokładnie tam, gdzie sami jej weszliśmy bez mydła''.
pozdrawiam sekator

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 15, 2011, 20:10:49 »
sekator
 
[ciach!].Zastanawiam się kiedy ty zaczniesz nienawidzić samego siebie.
Chłopie opamiętaj się . Wojny trzeba żeby znowu POLAK płakał jak ujrzy i usłyszy POLAKA?? tego tobie trzeba??
Wyhamuj swoja nienawiść.[ciach!]
Wstyd i taki do KOŚCIÓŁKA chodzi .
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 15, 2011, 20:23:32 »
Napisałem normalny tekst, dotyczący historii stosunków polsko-rosyjskich. W zamian otrzymałem stek wyzwisk i obraźliwych wypowiedzi na temat mojego stanu psychicznego. Rozumiem, że moje spostrzeżenia mogą być dla niektórych kontrowersyjne, ale czy trzeba zniżać się do takiego poziomu ?
Do kościółka niestety nie chodzę za często (piszę niestety, bo jest to wynikiem mojego niedzielnego lenistwa, czego bardzo żałuję) ale w ramach miłości bliźniego ,,wybaczam Ci co piszesz. albowiem nie wiesz co czynisz".
Dobranoc książę.

Wracając do tematu, po krótkim spięciu, mam pytanie. Jeżeli się mylę i moja wypowiedź tak oburzyła naszego forumowego kolegę, to proszę, aby mi wskazał kiedy na przestrzeni 300 lat realcje z naszym wschodnim sąsiadem były równorzędne i partnerskie? W XVIII, XIX czy  może XX wieku ? Dlaczego ja, domagając się zdrowych relacji z Rosjanami, jestem gorszym Polakiem od tego, który uważa, że w stosunkach z naszym wschodnim sąsiądem jesteśmy skazani na wasalizm i podrzędną pozycję ? Czy nie mogę domagać się od premiera rządu aby realizował politykę obrony polskiej racji stanu ?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 15, 2011, 20:53:53 »
Cytat: "Mickd"
sekator
 
[ciach!].Zastanawiam się kiedy ty zaczniesz nienawidzić samego siebie.
Chłopie opamiętaj się . Wojny trzeba żeby znowu POLAK płakał jak ujrzy i usłyszy POLAKA?? tego tobie trzeba??
Wyhamuj swoja nienawiść.[ciach!]
Wstyd i taki do KOŚCIÓŁKA chodzi .


Przykre, ale niestety prawdziwe... cóż trzeba mieć dystans do tych na górze i pracować u podstaw tu, na dole by nie dać się podzielić. Cóż... do końca kwietnia temat ten pewnie cały czas będzie się przewijał w dyskusji publicznej, później Polacy będą żyć Majem, później wakacje i może po nich skupimy się na tym co naprawdę naszemu krajowi potrzebne - będziemy dzielić się obowiązkami, a nie dzielić ze względu na myśli. Obyśmy mnożyli dobre pomysłu jak usprawnić funkcjonowanie naszego państwa, a nie mnożyli powody do  kłótni.
Dystans do tego jest naprawdę antidotum, a tak... znów muszę iść pobiegać
Cytat: "sekator"
quot;]Napisałem normalny tekst, dotyczący historii stosunków polsko-rosyjskich. W zamian otrzymałem stek wyzwisk i obraźliwych wypowiedzi na temat mojego stanu psychicznego. Rozumiem, że moje spostrzeżenia mogą być dla niektórych kontrowersyjne, ale czy trzeba zniżać się do takiego poziomu ?
Do kościółka niestety nie chodzę za często (piszę niestety, bo jest to wynikiem mojego niedzielnego lenistwa, czego bardzo żałuję) ale w ramach miłości bliźniego ,,wybaczam Ci co piszesz. albowiem nie wiesz co czynisz".
Dobranoc książę.


Drogi Sekatorze... nie napisałeś normalnego tekstu - w historię wplotłeś subiektywne przemyślenia na temat obecnej polityki. Powtarzałem już kilka razy, że nie cierpię takiego podejścia do historii - ocenianej i badanej nie po to, by się czegoś z niej nauczyć na przyszłość, ale ocenianej i wykorzystywanej do zaciekłej walki politycznej, ale cóż - Twoje i Wszystkich święte prawo do wolności myśli. Te Twoje przemyślenia są jakie są, masz do nich prawo - nie oceniam ich, ale inni mają prawo, żeby odbierać ja za dość kontrowersyjnie i nie dziw się, że siejąc wiatr zbierasz burzę. Nie dziw się - popatrz na to z drugiej strony - spróbuj... spróbuj odpowiedzieć na pytanie czego moje pokolenie, czego młodsze pokolenia uczą się od polityków i autorytetów takich jak autor felietony? Dbania o Państwo? Patriotyzmu? Nie - patriotyzm służy dziś do tworzenia podziałów - on ma inne zdanie - on nie jest patriotą. Uczymy się, że Polaków można nazwać Polaczkami. Piszesz, że Polacy włażą w dupę Rosji i dziwi się, że spotkasz się z kontrą? Jesteś rozsądnym i wykształconym człowiekiem i nie zaskarbiaj sobie prawa do wolności wypowiedzi. Nie dziw się, że w jakiś sposób atakując rodaków spotkasz się z emocjonalną odpowiedzią. Jako, że biorę czynny udział w tej dyskusji nie będę w tym temacie reagował jako Administrator - widzę, że zrobił to Kuba.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 15, 2011, 21:07:38 »
Cytat: "Denver"
Powtarzałem już kilka razy, że nie cierpię takiego podejścia do historii - ocenianej i badanej nie po to, by się czegoś z niej nauczyć na przyszłość


No to chyba się doprawdy nie rozumiemy. Piszę o historii, aby wykazać konsekwecję w działaniu rosyjskiej polityki zagranicznej i rosyjskiej racji stanu wobec Polski. Ostatnie wydarzenia są właśnie potwierdzeniem niezmienności i konsekwencji tej polityki. A mnie jako Polaka boli, że premier mojego państwa pozwala, abyśmy wpisywali się w taki scenariusz napisany przez kogoś w Moskwie. Nie nasuwała Ci się żadne analogiczne sytuacje z historii ? Bo mnie tak.
Oburzasz się stwierdzeniem, że Rosja publikując raport MAK pokazała nam nasze miejsce w szeregu. Ale czy tak nie jest? Czy zostały uwzględnione jakiekolwiek spostrzeżenia i uwagi strony polskiej, pomimo uścisków obu premierów w Smoleńsku i wizyty Miedwiediewa w Polsce ?
Zaznaczam, że to nie jest tylko moja opinia ale milionów innych Polaków, nie tylko zwolenników PiSu, ale np PSL i PJN...a nawet samej Platformy. Mam Ci przytoczyć opinie na temat tego raportu ? Chyba nie muszę.
Ja wiem, ze to bolesne.Ale tylko dlatego że jest bolesne, mam o tym nie mówić ? To już chyba przerabialiśmy w II połowie XX wieku, pragniesz powrotu do tej tradycji, bo ja nie.

Nauka na przyszlość to takżeI,II i III rozbiór Polski, Powstanie Kościuszkowskie, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, I wojna światowa, wojna polsko-bolszewicka 1920 roku, agresja wraz z Hitlerem we wrześniu 1939 roku na Polskę, zsyłki, mord w Katyniu, rozpoznanie bojem pod Lenino, zestrzelenie polskiego żołnierza wieszającego flagę na Reichstagu przez radzieckich towarzyszy broni, Poczdam, aneksja ziem wschodnich, tułaczka polskich przesiedlańców, 45 wczasów armii czerwonej pod Legnicą i w innych zakątkach Polski.
A teraz, po obublikowaniu raportu MAK ,mam wierzyć w nowe otwarcie w relacjach z Rosją ? Jeżeli Ty uważasz , że wszystko na to wskazuje, no to gratuluję , ja niestety odbieram to zdecydowanie negatywnie.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 15, 2011, 21:27:18 »
Nigdzie nie wspomniałem o raporcie - wypowiadałem się bardziej ogólnie. Co da Tobie, co da Wszytskim wałkowanie tego w kółko tematu - raport, raport, raport - przepraszam to jakaś księga objawiona ten raport, że jest taki ważny i jest uznawany na wyznacznik suwerenności naszego kraju, jest taki ważny, że trzeba skandować w Warszawie, że Tuska trzeba osądzić za jego rządy? Przeciwko rozliczeniu za podwyżki, za niezrealizowane obietnice nie mam nic przeciwko... ale nie Ty mieszasz ludzkie odruchy tuż po katastrofie z raportem, mieszasz wizyty dyplomatyczne z raportem. Przestańmy zajmować się tematami zastępczymi. Skupmy się by nasz kraj liczył się na arenie międzynarodowej, poprzez jego wewnętrzną siłę, jedność nie tylko przy wośp i tragediach, ale w też w innych dziedzinach. Nie będziemy silni będąc Rusofobami i Uniofilami - będziemy mocni będąc patriotami.

Poniosły mnie marzenia - będziemy się żreć o Anodinę, o gen. Błasika, będziemy się ustawiać gdzie stało Zomo i będziemy zbierać się niedzielę przy ogłoszeniu prawd objawionych w postaci sondaży poparcia, aż potrzebny będzie kolejny wstrząs i otrzeźwienie.

Moja opinia do tego co dodałeś do swojego posta... nie można się tak grzebać w historii i przez jej pryzmat wykonywać obecne działania polityczne i gospodarcze - powinniśmy zamknąć się na Rosję, Ukrainę, Niemcy i Austrię. Czesi sami się na nas obrażą i zerwą z nami kontakty dyplomatyczne - my obrazimy się na Francję, Anglię i Stany za brak wsparcia we wrześniu 39, sierpni 44 i za Jałtę i za Poczdam. O współpracy z Ameryką Południową nie ma mowy, bo przecież dali schronienie wielu nazistom. Skandynawia? Protestujmy pod Ikea, bo Potop Szwedzki. itd Zostanie nam Kanada, bo jest daleko i nie mieliśmy z nią większej styczności, poza wspólnym udziałem naszych pilotów w Bitwie o Anglię... Turcja też nie jest taka przyjazna, bo co prawda dwieście lat temu nie uznali naszych rozbiorów, ale przecież wcześniej też nie byli dla nas tacy mili.
Daleki jestem od zapomnienia chociażby zbrodni II WŚ, ale chcąc liczyć się w dzisiejszych czasach, w epoce globalizacji, epoce Schengen nie możemy prowadzić kontaktów z np. Rosją mając w agendzie wypominki za rozbiory czy Katyń. Zdecydujmy się albo wypominki i zerwanie kontaktów, albo mądra pamięć i współpraca.

Nie wiem czy napiszę kolejnego posta - wbrew pozorom wolę rozmawiać z żywym człowiekiem [:

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 15, 2011, 21:34:15 »
Cytat: "Denver"
Nie będziemy silni będąc Rusofobami i Uniofilami - będziemy mocni będąc patriotami.


No widzisz. I tu się  trochę zgadzamy. Aczkolwiek nie nazywałbym realisty rusofobem. Dlatego dla mnie bliższy jest polski generał,którego raport MAK znieważa, niż (tak jak dla wielu nawet na tym forum) jego autorzy.


Oto część oświadczenia Pani Ewy Błasik, wdowy po generale Błasiku ( skoro on sam bronić się juz nie może).

,,Mój mąż Andrzej Błasik polski żołnierz, pilot, dowódca Sił Powietrznych całe swoje życie poświęcił służbie Ojczyźnie. Był bardzo dobrym dowódcą, szanowanym i podziwianym w Polsce i w siłach NATO.

Mój mąż był również, a może przede wszystkim, człowiekiem honoru. Dziś ten honor próbuje mu się odebrać na oczach całego świata.

Polski rząd powinien bronić godności polskich oficerów, w tym godności Mojego Męża. Szczególnie powinien Ich bronić w sytuacji, gdy Oni sami tego uczynić nie mogą. Dlatego chcę stanowczo zaprotestować przeciwko bierności rządu Pana Premiera Donalda Tuska.

W sprawie tragedii smoleńskiej zawiodły władze Państwa Polskiego. Liczę jednak, że nie zawiodą Polacy i będą do końca upominać się, by prawda o katastrofie smoleńskiej została ujawniona.

Ewa Błasik"

całość:  http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/4365/oswiadczenie-ewy-blasik