Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 126082 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 16, 2011, 14:40:36 »
Panowie, proszę, powstrzymajcie złe emocje i zamiast wykazywać osobistych antypatii wróćcie do zagadnień tu poruszanych.
Pozdrawiam

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 16, 2011, 15:58:52 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Oooo! No proszę, proszę! I tym zdaniem powiedziałeś już chyba wszystko o sobie...


Obniżyłeś loty Wojciechu, oj obniżyłeś. No ale spuśmy na to zasłonę milczenia. Nie będę kontynuował tej żenującej dyskusji, wykazując się dobrą wolą i stosując do uwagi Mariusza.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:41:39 »
Do Admina nie trzeba latać - sam przyjdzie. Tak na poważnie to szanujmy siebie nazwałem i unikajmy wzajemnych epitetów. To nie prośba - to umowa z wpisanymi w regulaminie konsekwencjami jej łamania [:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:44:24 »
Cytat: "sekator"
Za to polickie forum (poza nielicznymi) zgodnie uważa raport za przejaw profesjonalizmu, kunsztu i niezależności,

A które to posty? Wskażesz? Mam wrażenie, że czytasz między wierszami i widzisz coś, czego nie ma.
Skup się na treści postu, przyjmij do wiadomości co w nim napisano, tak po prostu. Myślenie po polsku to niekoniecznie myślenie po pisowsku. Muszę dodać, że jesteś dobry w zniechęcaniu ludzi do tej formacji politycznej.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:56:24 »
Cytat: "Daria"
Skup się na treści postu, przyjmij do wiadomości co w nim napisano, tak po prostu


Będziesz strzelać, czy tylko straszyć, bo nie wiem na co mam się przygotować ? Ponownie przypominam, że pomimo całej fascynacji sekatorem, temat nie dotyczy mojej osoby, ale raportu MAK. Wszelkie prywatne konwersacje proponuję kończyc na privie. Zapraszam serdecznie.

Widzę,że po yaku, Zdanowiczu, Agnieszce Łapin i innych ,,przyszła pora na sekatora"( :lol2: )Milo mi, że awansowałem na dyżurnego chłopca do bicia, proponuję tylko aby członkowie mojego Fun Clubu ustawili się w kolejności i nie robili tłoku, ponieważ mimo pewnych zdolności nie jestem w stanie zaspokoić wszystkich jednoczesnie. Swoją drogą, jakby tu było nudno, gdybym czasami nie ,,podkręcił" paru tematów, nieprawdaż ?
Pozdrawiam wszystkich jak zwykle niezwykle serdecznie, wasz niezastąpiony sekator. :faja:

jaroslawp

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 16, 2011, 17:53:21 »
Cytat: "sekator"
Przed chwilą oglądałem program TVN ,,Kawa na ławę". Wszyscy przedstwiciele partii politycznych w nim występujący - Kłopotek (PSL), Migalski PJN), Hoffmam (PiS), Kalisz (SLD), byli zgodni, że raport MAK to gniot i hańba dla Polski. Nawet Graś (PO), nie bronił tego kompromitującego dzieła.
Oni odnoszą się do pominięcia przez MAK roli wieży kontrolnej i kompletnie nieistotnej informacji o tym, że gen. Błasik wypił sobie drinka. Natomiast nie negują błędów pilotażu.
Cytat: "sekator"
Czy w takim stopniu, jak rosyjscy psychologowie, którzy na podstawie badania zwłok kapitana Protasiuka, potrafili stworzyć profil jego osobowości, który został zawarty w raporcie MAK ?
To jest właśnie przykład nieumiejętności czytania ze zrozumieniem. Psychologowie oceniali siłę presji jaka była wywierana na pilota na podstawie nagranych rozmów.
Cytat: "sekator"
Ty jesteś zwykłym chamem. I tyle w tym temacie. Teraz możesz podać mnie do admina, wszak cały czas ci o to chodzi, abym nie pisał na forum, nieprawdaż ? Niestety tak jak yak (którego doskonale rozumiem) czasami trzeba chama, nazwać chamem bez względu na konsekewecje, aby byle łajza przy każdej okazji nie obrażała w taki sposób, jak ty to za każdym razem, bezkarnie robisz w stosunku do mnie.
Jak to mówią sprowadzi do swojego poziomu i tam pokona doświadczeniem...  :devil:

Niestety, ale tak pięknie przekręcasz fakty na swoją chorą modłę, że nie ma się co dziwić, że zaczynasz robić za "chłopca do bicia". No ale, jedyna słuszna linia... bo reszta to ZOMO.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 16, 2011, 18:34:09 »
Cytat: "jaroslawp"
Oni odnoszą się do pominięcia przez MAK roli wieży kontrolnej i kompletnie nieistotnej informacji o tym, że gen. Błasik wypił sobie drinka. Natomiast nie negują błędów pilotażu


Czyli stwierdzają, że raport był nierzetely, skoro pominął rolę wieży kontrolnej, której wpływ na lądowanie jest równie istotny jak działanie załogi samolotu.

Cytat: "jaroslawp"
Psychologowie oceniali siłę presji jaka była wywierana na pilota na podstawie nagranych rozmów


Musieli być niezwykłymi fachowcami, skoro kapitan Protasiuk był badany przez polskich psychologów 17 razy i nie stwierdzili oni u niego żadnych odchyleń, natomiast Rosyjscy potrafili określić dokładny profil Protasiuka na podstawie nagrania z kabiny podczas jednego lotu.
Do obraźliwych wypowiedzi pod moim adresem się nie odnoszę. Jeżeli w ten sposób podwyższasz swoją samoocenę, niech to będzie mój wkład w twoje lepsze samopoczucie.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 16, 2011, 18:37:24 »
Cytat: "sekator"
Obniżyłeś loty Wojciechu, oj obniżyłeś.

Staram się nadążać za Tobą – chociaż nie bardzo mi to wychodzi. Może gdybym pilotażu uczył się pod okiem niektórych specjalistów od lotnictwa z PiS-u, dałbym radę już wylądować – oczywiście kołami do góry.
Cytat: "sekator"
Ponownie przypominam, że pomimo całej fascynacji sekatorem, temat nie dotyczy mojej osoby, ale raportu MAK

I znowu mijasz się z prawdą. Temat dotyczy felietonu Ziemkiewicza. No chyba, że uważasz, iż w pierwszym poście wstawiłeś treść raportu MAK-u? Zatem to wszystko wyjaśnia dlaczego tak często wspierasz się swoją koleżanką Tatianą.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 16, 2011, 18:40:28 »
Cytat: "sekator"
rolę wieży kontrolnej, której wpływ na lądowanie jest równie istotny jak działanie załogi samolotu.


Mylisz się Sekatorze. Ostatnie zdanie ma zawsze załoga samolotu, a konkretniej pilot. Wieża ma pomóc, a nie dyktować załodze, jak ma pilotować maszynę. Załoga nie może dać się wprowadzić w błąd, jeśli ten z różnych przyczyn wystąpi. To nie jest moja teoria, powtarzam opinię profesjonalnych pilotów, nasz akredytowany ekspert pan Edmund Klich jest również takiego zdania.

Przeczytaj: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/klich-pan-kaczynski-moze-sobie-snuc-rozne-teorie,1,4111522,wiadomosc.html

Pozdrawiam.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 16, 2011, 18:45:28 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Może gdybym pilotażu uczył się pod okiem niektórych specjalistów od lotnictwa z PiS-u, dałbym radę już wylądować – oczywiście kołami do góry.


No i po co te złośliwości ? Nie możesz napisać w taki sposób jak speedbax ? Rozumiem, że wymaga to pewnej klasy, ale trzeba próbować, może kiedyś się uda.

Cytat: "Wojtek Dudek"
sekator napisał/a:
Ponownie przypominam, że pomimo całej fascynacji sekatorem, temat nie dotyczy mojej osoby, ale raportu MAK

I znowu mijasz się z prawdą. Temat dotyczy felietonu Ziemkiewicza


Oto początek tego felietonu:

,,Jedynym godnym uwagi elementem raportu MAK jest sposób, w jaki Rosjanie zdecydowali się go ogłosić - gwałtownie przyśpieszając moment zamknięcia prac i bez zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu jakiegokolwiek Polaka, nawet z tych "swoich". Było to demonstracyjne i bardzo dobitne pokazanie, gdzie MAK ma prawie 200 stron polskich uwag, których, rzecz oczywista - i to właśnie chciano pokazać - nikt w tak krótkim czasie nie mógł nawet uważnie przeczytać, a cóż mówić o ich analizowaniu."

A felieton dotyczy ściśle raportu MAK ( jak powyżej ).

jaroslawp

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 16, 2011, 18:53:21 »
Cytat: "sekator"
Musieli być niezwykłymi fachowcami, skoro kapitan Protasiuk był badany przez polskich psychologów 17 razy i nie stwierdzili oni u niego żadnych odchyleń, natomiast Rosyjscy potrafili określić dokładny profil Protasiuka na podstawie nagrania z kabiny podczas jednego lotu.
A Ty dalej swoje. Co ma wywoływanie presji do odchyleń psychicznych?
Natomiast co do roli wieży to jakby nie patrzyć nie wydali zgody na lądowanie. Zostawili wszystko w gestii pilotów. A dlaczego nie kazali Tupolewowi odlecieć to już pisałem. I podejrzewam, że niewiele się pomyliłem. Co oczywiście nie umniejsza ich winy. Ale porównując z winą po polskiej stronie, poczynając już od organizacji lotu, ich wina to pikuś.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 16, 2011, 19:03:26 »
Cytat: "jaroslawp"
Co ma wywoływanie presji do odchyleń psychicznych


Bardzo wiele. W zależności od rodzaju osobowości człowieka, jego doświadczeń życiowych, wychowania, charakteru, instynktów, lęków etc, określa się jego podatność na sugestie, nakazy, sytuacje stresowe. Dla pilota konformizm charakteru (w momencie gdy odpowiada za życie innych ludzi )jest praktycznie odchyleniem od normy, które w tym momencie dyskwalifikuje go na tym stanowisku.

Cytat: "jaroslawp"
Natomiast co do roli wieży to jakby nie patrzyć nie wydali zgody na lądowanie


Gdyby nie wydali zgody, nigdy nie usłyszałbyś komend w rodzaju: ,,na ścieżce", ,,na kursie"....

Cytat: "jaroslawp"
Ale porównując z winą po polskiej stronie, poczynając już od organizacji lotu, ich wina to pikuś.


Żeby była jasność powtórzę po raz kolejny. Nie bronie strony polskiej. Po stronie polskiej panował bajzel, z którym nikt nic nie zrobił nawet po katastrofie CASY pod Mirosławcem i mam nadzieję, że polskie śledztwo prokuratorskie ustali winnych (także tych na najwyższych szczeblach władzy). Nie godzę się jedynie z opinią, że całkowita wina leży tylko po polskiej stronie i z kształtem raportu MAK, który w tym momencie jest niepełny i nierzetelny, zrzucając całą winę tylko na Polaków.

TomaszTokarczyk

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 16, 2011, 19:11:29 »
Cytat: "MrW"
Tomaszu Tokarczyk, Sekatorze- w temacie tym pojawił się wątek historyczny. Jam mantrę powtarzacie hasła- Rosjanie- kłamcy. Rosjanie - mordercy. Trzeba ich rozliczyć. Trzeba pamietać o Katyni... Etc. Pamięć, honor, przywiązanie do historii i tradycji. Wamagacie prawdy- Wy, Panowie Kaczyńscy i wszyscy z ugrupowania PiS. Wszyscy pozostali, a w szczególności obecna ekipa rządząca to już zdrajcy.

Trochę przejaskrawiłeś, nie wiem czy celowo. Nie uważam wcale, że jak to ująłeś "wszyscy pozostali to zdrajcy". Nigdzie niczego takiego nie napisałem. W ogóle takich słów staram się unikać. A obecny rząd to dla mnie ludzie, którzy nie mają albo kompetencji i umiejętności, albo woli, żeby dbać o polska racje stanu. Prawda, że można ująć to precyzyjniej i kulturalniej? ;D
Cytat: "MrW"
W Katyni zginęło 20-25 tys Polaków (chyba się nie mylę- to dokładnie 22 tys osób).
Obowiązkiem każdego Polaka patrioty jest pamięć o tym i głośnie przypominanie o tym.
Z tym się zgodzę. Zbiorowa pamięć jest podstawą istnienia narodów, czyż nie?
Cytat: "MrW"
Przypominanie, że Rosjanie to mordercy, kłamcy i wszystko co najgorsze.

Takie samo przejaskrawienie jak wcześniej. Nie wciskaj mi proszę w usta takich uogólnień. Przecież nie uważam, że powinniśmy zamknąć wschodnią granicę, wycofać z Rosji korpus dyplomatyczny i zrezygnować z eksportu do tego kraju.
Cytuj (zaznaczone)
Napiszczcie mi proszę, dlaczego nie reprezentujecie takiej samej postawy wobec Uraińców, którzy wymordowali 50 tys- 60 tys Polaków w trakcie tzw. Rzezi wołyńskiej?

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tym przez całą drogę ze Szczecina do Polic ;D
I myślę, że różnica tkwi w fakcie, że to Rosja a nie Ukraina miała i ma mocarstwowe zapędy. To rosyjska racja stanu - formułowana przez kolejne władze - zagrażała naszej suwerenności na przestrzeni wieków. To Rosja a nie Ukraina traktuje kraje ościenne jako swoja strefę wpływów posuwając się wręcz do kwestionowania ich podmiotowości. I to jest ta różnica.
Cytat: "MrW"
A widzę w tym pewną analogię do naszego lokalnego ogródka. Gdybyście nie byli w koalicji - zapewne co dziennie raczylibyście nas jakimiś newsami i oskarżeniami na temat ekipy GRYFA. A, że jesteście w koalicji rządzącej- to wszystko Wam się podoba i wszystko jest cacy?

Nie przypominam sobie, żebyśmy będąc w opozycji na siłę wynajdywali newsy i oskarżenia w stylu J.Kardziejonka. Staraliśmy się raczej być dociekliwymi recenzentami poczynań Gryfa. Jak jest teraz? Nie wiem na pewno, bo nie ma mnie już wśród radnych, ale mam nadzieję, że przedstawiciele PiS w Radzie Miejskiej recenzują projekty uchwał z równą dociekliwością - tyle że na zamkniętych spotkaniach koalicyjnych, na których koalicjanci zawczasu wyjaśniają sobie wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam i dzięki za inspirujące pytania ;D

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 16, 2011, 19:26:12 »
A wracając do tematu wątku czyli felietonu p.Ziemkiewicza. Niestety, raportu MAK nie czytałem, pewnie jak autor i większość dyskutantów. Nie mam również zamiaru. musiałbym wcześniej przeczytać i w miarę dokładnie zrozumieć   terminy fachowe i zależności, choćby te które cytował MrW wcześniej. Autor chciał przyłożyć Tuskowi, to przyłożył. Nazwanie  szopy na lotnisku w Smoleńsku wieżą kontrolną to przesada. Ale może Ziemkiewicz nigdy nie latał.

tad19601963

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 16, 2011, 19:59:52 »
Z sekatorem zgadzam się w 100% , Jarku dla ciebie proponuję poczytać Gogola żeby znaleźć portret psychologiczny urzędników rosyjskich ( wieża kontrolna ) bo do nich wojskowi na pewno się zaliczają.