Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 126078 razy)

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 17, 2011, 08:57:19 »
Kuba

Kuba choć Ciebie nie za bardzo lubię ( o czym wiesz dobrze)To muszę przyznać z pokorą.że tym razem popisałeś się w pełni dojrzałością polityczna .Oraz pokazałeś swoja bezstronność w ocenie MAK-u.
GRATULUJE i powodzenia na egzaminach.
3maj sie
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:35:30 »
Poniżej, kolejne zakłamania wynikające z raportu MAK, oraz potwierdzenie mojej wczorajszej informacji o prawidłowej reakcji kapitana Protasiuka  wydającego komendę ,,odchodzimy"na 22 sekundy przed katastrofą, której brak w raporcie MAK.   W tym momencie rosyjska skazka o tym, że konformista Protasiuk siedział bezczynnie pod presja pijanego gen Błasika i bał się w jego obecności wydać komendę ,,odchodzimy", sprowadza rzetelność i prawdziwość raportu do poziomu radzieckich bajek o Wilku i zającu.

,,Nie ustają wątpliwości dotyczące raportu MAK związane z pracą rosyjskich kontrolerów. Komitet nie dopatrzył się z ich strony zaniedbań. Ale w raporcie przyznaje, że nie ma filmu wideo rejestrującego to, co działo się w wieży kontroli lotów, co było widać na ekranie radaru. Powodem ma być „skręcenie (zwarcie) przewodów pomiędzy kamerą a magnetowidem”.

– Takie tłumaczenie budzi wątpliwości, bo kierownik systemu lądowania (Wiktor Ryżenko – red.) twierdził, że sprawdzał urządzenia i były sprawne – mówi „Rz” Edmund Klich, były akredytowany przy MAK. Wątpliwości są tym większe, że strona polska zwracała się do MAK o przekazanie „zaciętej” taśmy. – Nie dostaliśmy jej – mówi Klich.

Tymczasem film ma kolosalne znaczenie. – Pozwoliłby ocenić działalność kierownika systemu lądowania i sprawność sprzętu, jaki był zainstalowany w wieży – uważa Klich.

Dlaczego odmówiono wydania „uszkodzonej” taśmy? Czy istotnie nic się nie nagrało? Czy może film obnażał błędy kontrolerów? Utrzymywali oni załogę w przekonaniu, że jest „na kursie i ścieżce”, choć tak nie było. Za późno wydali też komendę „horyzont”. Film wideo mógłby na to rzucić więcej światła.

Z raportu MAK wynika, że pilot nie reagował na komendę „horyzont”, co zdaniem płk. Klicha nie jest prawdą. – Gdyby pilot nie zareagował na komendę „horyzont”, samolot zderzyłby się z ziemią dużo wcześniej. Jeszcze przed drzewem, o które zaczepił i urwał skrzydło – uważa Klich. – Według mnie piloci o wiele wcześniej podjęli próbę przerwania podejścia.

Jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, pilot kpt. Arkadiusz Protasiuk już na wysokości 100 metrów próbował przerwać lądowanie. 22 sekundy przed uderzeniem w ziemię wydał komendę „odchodzimy”. Wiadomo to z odczytanych przez polskich ekspertów nagrań z czarnej skrzynki. Dotąd wiedzieliśmy, że nawigator 14 sekund przed katastrofą powiedział: „odchodzimy”, a potem nic się nie działo."
źródło  :  http://www.rp.pl/artykul/595052_Tajemnica-filmu--z-wiezy.html


Billkronosie, przepraszam że wczoraj nie dałem rady odpisać na Twój post. Chciałem Ci tylko powiedzieć, że prezentowane przeze mnie opinie, uwagi przemyślania wynikają z mojego i tylko mojego (co wyraźnie zaznaczam) podejścia do faktów, zdarzeń, opinii. Takie poglądy mam nie tylko od początku funkcjonowania na tym forum, ale od 25 lat, kiedy nikomu w Polsce żaden PiS czy inna partia tego typu nawet przez myśl nie przeszła. To, że moje poglądy są często zbieżne z poglądami wielu polityków tej partii to prawda. Nie jest też tak, że jak niektórzy na tym forum chcieli by uważać, podchodzę bezkrytycznie do ludzi z tej partii. Mądrość, podobnie jak głupota jest ponadpartyjna. Aby nie zanudzać, powiem tylko że w temacie naszej dyskusji mam podobne zdanie jak wielu ludzi z PSL, PJN,czy nawet PO i SLD.
Ludzie o poglądach prawicowych (z tego co mi wiadomo) w większości zgadzają się z moimi wypowiedziami. Ci którzy mają inne poglądy nie zgadzają się ze mną i nie muszą, bo nie o to chodzi abyśmy jak barany ryczeli jednym wspólnym głosem, tylko żebyśmy się różnili. Oczywiści różnić można się na wiele sposobów.
Można się różnić tak, jak ja różnię się czasami z Mariuszem W., speedbaxem,Trzebieżcity,Denvererem, Kubą , ale niestety także tak jak różnię się biesem, jezatem i innymi.
Ponadto wydaje mi się, że ta troska o losy PiSu  ludzi, którzy mówiąc delikatnie nigdy do jego zwolenników się nie zaliczali, uważam za nie do końca szczere. Gdybym taką krytykę otrzymał w wypowiedzi Tomka T, dnfan,milleny,Piotrka, zenona, i wielu innych użytkowników forum o zbliżonych do moich poglądach, pewnie bym się zaczął przejmować i poważnie nad tym zastanawiać.
Jako dowód mojej skuteczności powiem, Ci ponadto że nie tylko zniechęciłem kogoś do funkcjonowania w PiS, ale każdego miesiąca zglaszają się do mnie chętni i zainteresowani wstąpieniem do tej oragnizacji, a więc chyba nie jest tak źle i szkoda abyście z Darią niepotrzebnie się przejmowali (dla pełnego ukojenia polecam wyniki ostatnich sondaży poparcia dla partii politycznych, robionych już po noworocznych podwyżkach, pseudoreformie II filara i raporcie MAK).


Pozdrawiam Cię serdecznie, sekator

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:19:08 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
To nasza załoga zagrała w tę ruletkę i to naszą załogę opuściło szczęście a przy okazji wplątali w te nieszczęście Rosjan,

Czyżby to wypowiadał się twórca postępowego i apolitycznego stowarzyszenia Police XXI? Musiał się mocno pilnować, że w czasie kampanii samorządowej nie ukazały się  jego sympatie i antypatie, w tym ufność i wiara do władzy sowieckiej. Za ukazanie prawdziwej twarzy- dziękujemy. Bezcenne.

Tymczasem grupa rosyjskich eurodeputowanych chce nałożenia na Putina oraz prokuratorów sankcji wizowych i finansowych UE w związku z procesem Chodorkowskiego, by zmusić rosyjskie władze do przestrzegania praw człowieka.
Jednym z tych prokuratorów jest prokurator generalny Czajka, prawa ręka Putina, który nadzoruje smoleńskie śledztwo ze strony rosyjskiej. Prowadził również śledztwa ws. Litwinienki i Politkowskiej, z widocznymi dla całego demokratycznego świata efektami.
http://www.rp.pl/artykul/9133,481242_Hambura__Prokurator__Putina.html
Nie trzeba wielkiej przenikliwości, aby oczekiwać, że rezultaty ws. ”naszego” śledztwa będą podobne, oparte na spekulacjach. Przykładem może być to, że ciała gen. Błasika naprawdę nie odnaleziono. Widnieje on w raporcie jako „niezidentyfikowany mężczyzna nr 4” Przyporządkowano go na podstawie obrażeń jakich mógł doznać w kokpicie. Dowodów bezpośrednich brak. Ale opinia została wydana i „poszła w świat”.

Raport jest nie tylko jednostronny, ale roi się od tego typu niczym nie potwierdzonych spekulacji, z błędnym odczytaniem głosów nawigatora i dowódcy lotu włącznie, a więc jako „nie całkiem prawdziwy”, jest po prostu stekiem kłamstw.
millena

dnfan1

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:54:54 »
fragment tekstu Walerii Nowodworskiej z kwietnia 2010, rosyjskiej dysydentki, publicystki i pisarki:
"...Nie pracuję w SWR [Służbie Wywiadu Zagranicznego], nie wiedziałam że Polacy zamierzają przedsięwziąć ten szalony lot. Samolotem swoich wrogów, sponiewieraną "tutką", wyremontowaną przez wrogów już po zwycięstwie wyborczym Kaczyńskiego,  bez ochrony samolotów wojskowych, bez kontroli, na zaniedbanym wojskowym lotnisku, całkowicie oddając się w ręce ciemnych czekistowskich sił...

Teraz wiadomo dlaczego "Katyń" puścili w telewizji: ten Tamizdat był kawałkiem sera w pułapce ma myszy.

Nie wierzę w takie przypadki. O Katyń-2 można obwiniać albo Moskwę albo Świętą Opatrzność. Jestem chrześcijanką i nie mogę obwiniać Świętej Opatrzności o pracę dla czekistów. Nie obwiniam. Osądzam  według zasady cui prodest. Ale dla oskarżeń potrzebne są poszlaki. Nie fakt, że za 15 lat jakiś Beria  zechce pogrążyć swoich kolegów, którym sam wydawał rozkazy. W ten sposób padło światło na sprawę Michoelsa. Stalin zmarł, zaczęła się walka  triumwirów. Berii potrzebne były punkty. Inaczej dotychczas wierzyli byśmy że wielki reżyser zginął w wyniku wypadku.

Dlaczego polscy patrioci nie położyli się w Warszawie na pasie startowym? Gdybym wiedziała o tym locie rzuciłabym się do nóg polskiemu ambasadorowi i zaklinała by zadzwonił i ostrzegł. Oto do czego prowadzą zabawy w reset stosunków. Lecieć na tyły wroga, w ręce wroga, na łaskę wroga...

Nikogo nie oskarżam, skąd  mam wiedzieć, kto stoi za tą stop-klatką, kto jest najważniejszy w tej czekistowskiej juncie? Dokąd pójść z takim oskarżeniem, do jakiego sądu? Uważajcie mnie za tego  człowieka , który trzysta kroków szedł za Raskolnikowem mówiąc do niego: "Morderca". Przecież Porfirij Piotrowicz wiedział, że nie ma z czym ciągnąć Raskolnikowa do sądu, tym bardziej że Nikołka wziął winę na siebie. Porfirij Piotrowicz chciał by Raskolnikowowi  puściły nerwy. Doprowadził go do tego. A oni mają nerwy mocne. Im nie puszczą...."

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:40:49 »
Cytat: "sekator"
Poniżej, kolejne zakłamania wynikające z raportu MAK, oraz potwierdzenie mojej wczorajszej informacji o prawidłowej reakcji kapitana Protasiuka  wydającego komendę ,,odchodzimy"na 22 sekundy przed katastrofą, której brak w raporcie MAK.   W tym momencie rosyjska skazka o tym, że konformista Protasiuk siedział bezczynnie pod presja pijanego gen Błasika i bał się w jego obecności wydać komendę ,,odchodzimy", sprowadza rzetelność i prawdziwość raportu do poziomu radzieckich bajek o Wilku i zającu.

,,Nie ustają wątpliwości dotyczące raportu MAK związane z pracą rosyjskich kontrolerów. Komitet nie dopatrzył się z ich strony zaniedbań. Ale w raporcie przyznaje, że nie ma filmu wideo rejestrującego to, co działo się w wieży kontroli lotów, co było widać na ekranie radaru. Powodem ma być „skręcenie (zwarcie) przewodów pomiędzy kamerą a magnetowidem”.

– Takie tłumaczenie budzi wątpliwości, bo kierownik systemu lądowania (Wiktor Ryżenko – red.) twierdził, że sprawdzał urządzenia i były sprawne – mówi „Rz” Edmund Klich, były akredytowany przy MAK. Wątpliwości są tym większe, że strona polska zwracała się do MAK o przekazanie „zaciętej” taśmy. – Nie dostaliśmy jej – mówi Klich.

Tymczasem film ma kolosalne znaczenie. – Pozwoliłby ocenić działalność kierownika systemu lądowania i sprawność sprzętu, jaki był zainstalowany w wieży – uważa Klich.

Dlaczego odmówiono wydania „uszkodzonej” taśmy? Czy istotnie nic się nie nagrało? Czy może film obnażał błędy kontrolerów? Utrzymywali oni załogę w przekonaniu, że jest „na kursie i ścieżce”, choć tak nie było. Za późno wydali też komendę „horyzont”. Film wideo mógłby na to rzucić więcej światła.

Z raportu MAK wynika, że pilot nie reagował na komendę „horyzont”, co zdaniem płk. Klicha nie jest prawdą. – Gdyby pilot nie zareagował na komendę „horyzont”, samolot zderzyłby się z ziemią dużo wcześniej. Jeszcze przed drzewem, o które zaczepił i urwał skrzydło – uważa Klich. – Według mnie piloci o wiele wcześniej podjęli próbę przerwania podejścia.

Jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, pilot kpt. Arkadiusz Protasiuk już na wysokości 100 metrów próbował przerwać lądowanie. 22 sekundy przed uderzeniem w ziemię wydał komendę „odchodzimy”. Wiadomo to z odczytanych przez polskich ekspertów nagrań z czarnej skrzynki. Dotąd wiedzieliśmy, że nawigator 14 sekund przed katastrofą powiedział: „odchodzimy”, a potem nic się nie działo."
źródło  :  http://www.rp.pl/artykul/595052_Tajemnica-filmu--z-wiezy.html


Na tak z tym, że nic się nie działo, bo chcieli odejść w automacie, co nie było w tej sytuacji nie było możliwe - niewiedza, błędy w szkoleniu.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:46:46 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Wina za samą katastrofę leży tylko i wyłącznie po stronie polskiej


Cytat: "Wojtek Dudek"
To nasza załoga zagrała w tę ruletkę i to naszą załogę opuściło szczęście a przy okazji wplątali w te nieszczęście Rosjan, na których teraz niektórzy "politycy" chcieliby zwalić winę



Juz nawet do Komsomolskiej Prawdy dotarło, że Rosjanie spartolili raport. Ciekawe kiedy ta informacja dotrze do Pana, Panie Wojtku i przestanie Pan obwiniać za wszystko wyłącznie polskich pilotów i żołnierzy.

cytat:

"Komsomolskaja Prawda" podaje, że "polska komisja rządowa badająca przyczyny wypadku poinformowała, iż według jej danych piloci na 22 sekundy przed katastrofą podjęli decyzję o odejściu na drugi krąg". Dziennik precyzuje, że decyzję taką podjął kapitan samolotu Arkadiusz Protasiuk, usłyszawszy sygnał ostrzegawczy systemu TAWS, gdy Tupolew był na wysokości 100 metrów.

"W raporcie MAK konstatuje się natomiast, że »decyzji dowódcy załogi, by odejść na drugi krąg, nie było«. A słowo »Odchodzimy« wypowiedział II pilot na 14 sekund przed zderzeniem z ziemią na wysokości 80 metrów, gdy było już za późno" - pisze "Komsomolskaja Prawda".

"Teraz przedstawiciele stron będą musieli wyjaśnić, skąd wzięła się 8-sekundowa różnica w interpretacji działań załogi" - podkreśla gazeta."


źródło:  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/rosyjska-prasa-o-reakcji-polski-wybuch-bomby,1,4111905,wiadomosc.html

Cytat: "Denver"
Na tak z tym, że nic się nie działo, bo chcieli odejść w automacie, co nie było w tej sytuacji nie było możliwe


W Rosji wszystko jest możliwe. To wielki i nieprzewidywalny kraj. W tej chwili wypłynęła istotna informacja o nie podaniu przez Rosjan istotnego faktu o rozkazie ,,odchodzimy" kapitana Protasiuka. W świetle tej informacji całą naszą wczorajszą dyskusję dotyczącą konformizmu Protasiuka, możemy sobie głęboko zakopać, ponieważ traci ona rację bytu. Kolejna część raportu MAK okazała zwykłym kłamstwem i manipulacją.

Także cała misterna intryga o pijanym polskim generale, który stał nad kapitanem i mu groził, a ten z uwagi na swój konformizm bał się wydać komendę ,,odchodzimy", (poparta badaniami radzieckich (o sorry ) rosyjskich psychologów) staje się zwykłym pośmiewiskiem. W tym kontekście wpieranie inteligentnym ludziom, że przerażony Protasiuk, będąc jednocześnie konformistą, polskim kamikadze i ułanem Kozietulskiego, uparł się żeby na rozkaz dowódcy wyciąć część lasu pod Smoleńskiem, może przekonywać jedynie tych którzy straszą swoje dzieci na dobranoc krwiożerczym Kaczyńskim.( choc i tych pewnie nie brakuje, ale taka ich uroda, mnie nic do tego).

pozdrawiam sekator

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 17, 2011, 13:21:56 »
Dobra Sekator - to co jest celem tej dyskusji? Przekonanie, że Rosja jest w 100% wina za tę katastrofę?
To czy katastrofa była wynikiem: desperackiej próby lądowania, próby zniżenia pułapu i doczołganie się do lotniska, czy tylko próbą, żeby się gen. Błasik inni nie wkurzyli, że nawet nie spróbowali i odlot na... nieczynne lotnisko awaryjne - nie zmienia faktu, że od początku lotu było pełno błędów, których można było uniknąć. Błędów po polskiej stronie było wiele... za dużo, były też błędy po stronie gospodarzy, ale to te nasze były najważniejsze. Począwszy od przygotowania lotu, decyzji o stracie i dalsze błędy.
Poczekajmy do lutego na polski raport.

Zostawmy już biednego gen. Błasika i niepotrzebne oświadczenie jego żony. Nie chodzi ile miał tego alkoholu i czy w Irlandii mógłby prowadził auto czy nie. Lecąc na taką uroczystość, jadąc jako generał, jako reprezentujący Polskę wysokiej rangi żołnierz, czy tak jak mówi żona chcący wziąć pełny udział w uroczystościach nie powinien mieć grama alkoholu we krwi - to nie wypada - tyle. Pewnie taka ilość alkoholu nie miała wpływu na przebieg katastrofy, ale jest naganna i niekorzystnie świadczy nt. wysokiej rangi dowództów WP.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 17, 2011, 13:29:27 »
Cytat: "jaroslawp"
Proponuję poczekać z dalszą dyskusją na polski raport.

A ja proponuję, żeby dyskutanci przynajmniej przeczytali ten, o którym się wypowiadają. Jest szansa, że będzie trochę mniej śmiesznie.
http://www.komisja.smolensk.gov.pl/
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:04:34 »
Cytat: "millena"
Czyżby to wypowiadał się twórca postępowego i apolitycznego stowarzyszenia Police XXI? Musiał się mocno pilnować, że w czasie kampanii samorządowej nie ukazały się jego sympatie i antypatie, w tym ufność i wiara do władzy sowieckiej. Za ukazanie prawdziwej twarzy- dziękujemy. Bezcenne.

Gdybyś była jeszcze tak uprzejma i wskazała mi choć jeden akapit, w którym wykazuję się ową bezgraniczną ufnością wobec władzy sowieckiej, byłbym bardzo wdzięczny.
Prywatnie powiem Ci, że moje poglądy nigdy nie były uzależnione od demagogicznej propagandy żadnej z partii politycznych. Nawet wtedy, gdy byłem członkiem którejś z nich.
A co do Polic XXI. Tak! Masz rację! Są apolityczne, dlatego nikt nikogo nie wyrzuca ze stowarzyszenia, ani nikt nikomu nie zamyka ust tylko za to, że sprzeciwia się szerzeniu demagogii i sianiu nienawiści wśród rodaków. Zaś moja prawdziwa twarz znana była i przed wyborami, i w trakcie wyborów, i po wyborach i jest znana tu na forum, dlatego nie występuję tu w kominiarce jak np. Ty. To najlepszy dowód na to, że nie muszę się jej wstydzić, podobnie jak poglądów. Mam natomiast ten komfort, że mogę wypowiadać się swobodnie i w zgodzie z tym, co mi dyktuje rozum a nie jakikolwiek pryncypał. Nie jest moją winą, że Ty takiego komfortu nie masz i prawdopodobnie z tego powodu popadasz w takie frustracje. Mimo wszystko, jeżeli tylko tego zechcesz, to chętnie pomogę Ci wyjść z tego stanu. Jakoś tak, mimo wszystko, jestem przyjaźnie usposobiony wobec ludzi potrzebujących pomocy. Pozdrawiam
 
Cytat: "sekator"
Ciekawe kiedy ta informacja dotrze do Pana, Panie Wojtku i przestanie Pan obwiniać za wszystko wyłącznie polskich pilotów i żołnierzy.

Starałem się uważać Ciebie i dalej uważam za inteligentnego młodego człowieka i naprawdę nie rozumiem dlaczego Ty, za wszelką cenę, chcesz mi ten obraz zburzyć. Zwracałem Ci już uwagę, abyś czytał moje wypowiedzi i dostrzegał w nich to co ja piszę a nie to co Ty myślisz. W żadnej z moich wypowiedzi nigdy nie odnosiłem się do jakiegoś tam raportu i nie mam zamiaru odnosić się nawet wtedy, gdy będzie on całkowicie nieprawdziwy - czego nie wykluczam. Cały czas staram się wyjaśnić Ci, że bezpośrednią przyczyną zaistnienia tej katastrofy, była nieodpowiedzialna decyzja pilotów o podejściu do lądowania. Złamali ewidentnie procedury bezpieczeństwa, w wyniku czego doszło do katastrofy. Wszystkie pozostałe zdarzenia związane z przebiegiem tej katastrofy, to efekt owej decyzji, która nigdy nie powinna zostać podjęta. Ja nie spekuluję o tym co ustala raport, bo wiem doskonale, że całej prawdy nie powie ani strona polska, ani rosyjska. Racz zatem bardziej zwracać uwagę na to co ja piszę. O tym, że procedury zabraniają lądować w takich warunkach, mówią nasi piloci a nie twórcy raportu. Spójż na dzisiejszą sytuację nad Krakowem. Mgła uniemożliwiła lądowanie samolotu z prezydentem i poleciał lądować w Katowicach, bo tam było bezpiecznie. Jakość tych lotnisk w porównaniu ze smoleńskim jest chyba Tobie znana. Zawsze jest tak, że głupia decyzja rodzi nieprzewidziane kosekwencje i to bez znaczenia kto weźmie w nich udział dodatkowo. Nie wiem jak wyłożyć to jeszcze bardziej zrozumiale.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:20:53 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
inteligentnego młodego człowieka i naprawdę nie rozumiem dlaczego Ty, za wszelką cenę, chcesz mi ten obraz zburzyć


Drogi Panie Wojtku. Rozumiem, że skoro wczorajszy (nieco szyderczy) ton z Pana strony nie odniósł spodziewanego skutku, postanowił Pan ,,zażyć z innej mańki". Ok, rozumiem i nie będę ciągnął dalej niepotrzebnej dyskusji, ponieważ po raz kolejny stworzymy offtopa.
Przejdźmy do meritum.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Złamali ewidentnie procedury bezpieczeństwa, w wyniku czego doszło do katastrofy. Wszystkie pozostałe zdarzenia związane z przebiegiem tej katastrofy, to efekt owej decyzji, która nigdy nie powinna zostać podjęta


Cieszę, się że dla Pana sprawa jest tak oczywista. Równie dobrze mogę odpowiedzieć, że jeżeli ktoś w Moskwie nie nakazałby lądowania i sprowadzania samolotu za wszelką cenę, do katastrofy by nie doszło i drugą część Pan wypowiedzi może Pan podstawić w dalszej części zdania. (czyli wszystko pozostałe to efekt tej decyzji etc...)
W celu lepszego zrozumienia mojegop wywodu, zacytuję fragment wypowiedzi Jerzego Millera:

,,To nie był przypadkowy lot przypadkowego samolotu z przypadkowymi pasażerami. I mnie żadne wykręty formalne nie interesują. Jeżeli zapraszam gościa, to dbam o jego bezpieczeństwo nie dlatego, że mnie kodeks do tego zmusza, tylko dlatego, że takie są reguły w cywilizowanym kraju - mówił w Poranku TOK FM minister Jerzy Miller"źródło  :  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,8941186,Raport_MAK_po_polsku_jeszcze_dzis_na_stronach_MSW.html

Oczywiście jeżeli zakładamy pewne standarty cywilizacyjne, których od Rosjan raczej trudno wymagać.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Spójż na dzisiejszą sytuację nad Krakowem. Mgła uniemożliwiła lądowanie samolotu z prezydentem i poleciał lądować w Katowicach, bo tam było bezpiecznie.


Ano właśnie, nikt w cywilizowanym kraju nie pozwoliłby na wylądowanie tego samolotu, z uporem maniaka powtarzając: ,,na kursie", ,,na ścieżce".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:23:43 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"

Nie przypominam sobie, żebyśmy będąc w opozycji na siłę wynajdywali newsy i oskarżenia w stylu J.Kardziejonka. Staraliśmy się raczej być dociekliwymi recenzentami poczynań Gryfa.

Pamiętamy, pamiętamy. Najbardziej "dociekliwymi recenzentemi" byli radni Durman i Rybowski. I oczywiście wykopania obu panów z PiS (a potem przyjęcia drugiego z powrotem, gdy obiecał, że już będzie grzeczny) nie należy w żaden sposób łączyć z pojawieniem się perspektywy koalicyjnej...  :rotfl:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:26:28 »
Cytat: "Wykidajło"
Pamiętamy, pamiętamy. Najbardziej "dociekliwymi recenzentemi" byli radni Durman i Rybowski. I oczywiście wykopania obu panów z PiS (a potem przyjęcia drugiego z powrotem, gdy obiecał, że już będzie grzeczny) nie należy w żaden sposób łączyć z pojawieniem się perspektywywy koalicyjnej...  


Chyba jakiś offtop nam się tworzy. Proszę o założenie nowego wątku, dotyczącego koalicji PiS-Gryf i przeniesienia tej jakże interesującej i frapującej dyskusji w nowe miejsce. Dziękuję.

Cytat: "Denver"
Dobra Sekator - to co jest celem tej dyskusji? Przekonanie, że Rosja jest w 100% wina za tę katastrofę?


Drogi Denverze. Oczywiście, że nie. Rosja nie jest winna w 100% tej katastrofie, nawet w takim skrajnym przypadku, gdybyśmy uwzględnili prawdopodobieństwo zamachu, co jasno wynika z tekstu zacytowanego nieco powyżej przez dnfana.
Celem dyskusji jest ustalenie, dlaczego rząd polski od początku pokazuje swoją bezsilność  i brak profesjionalizmu przy prowadzeniu tej sprawy, oraz udowodnieni, że raport MAK, którego wrzucono nam w postaci gorącego kartofla, jest całkowicie nie do przyjęcia z uwagi na stopień zakłamywania prawdy.
Zastanawiam się jedynie nad celem ukrywania przez Rosjan prawdy, a jednocześnie jestem przerażony ogromem kłamstw i manipulacji zawartych w raporcie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:35:05 »
Cytat: "sekator"
Chyba jakiś offtop nam się tworzy.

Spokojnie, nie zamierzam tego dryfu ciągnąć. Obserwowanie, jak skaczecie w rytm tuskowej muzyki, jest o wiele zabawniejsze :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:43:42 »
Cytat: "Wykidajło"
Obserwowanie, jak skaczecie w rytm tuskowej muzyki, jest o wiele zabawniejsze  


Bardzo proszę, Pana o nie wyśmiewanie innych dyskutantów w tym wątku. Jeżeli nasza dyskusja jest dla Pana śmieszna, żałosna, lub mało interesująca proszę wybrać sobie inny temat, np ten o psich kupach i nie zadręczać się naszymi wypocinami. Proszę też bardzo, jeżeli zabiera Pan głos w dyskusji o wypowiedzi dotyczące tematu rozmowy.
Z góry dziękuję.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:54:37 »
Cytat: "sekator"
Cytat: "Wykidajło"
Obserwowanie, jak skaczecie w rytm tuskowej muzyki, jest o wiele zabawniejsze  


Bardzo proszę, Pana o nie wyśmiewanie innych dyskutantów w tym wątku.

Gdzieżbym śmiał. Stwierdziłem fakt: Tusk zagrał, a PiS tańczy. Mniej więcej to samo napisał speedbax. Bawcie się dalej, postaram się za bardzo nie przeszkadzać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.