Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza  (Przeczytany 62523 razy)

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 09, 2010, 00:08:36 »
Szkoda tylko, że z PSLu, bo to partia która sprzedaje się za garść srebrników, bynajmniej w sejmie, ale może na szczeblu lokalnym jest inaczej. Być może uda się p.Agnieszcze zrobić coś dla Polic jako burmistrz, pewnie jakby działała w podziemiu i związkach to ty już jakieś osiągnięcie było, ale ja już mam dość ludzi powiązanych z latami 80tymi itd oraz p. Władka Diakuna, który teoretycznie trochę zrobił dla Polic, ile było w tym jego zasług, nie będę oceniał bo chyba za młody jestem, ale w mojej opinie nie potrafi sklecić kilku składnych i sensownych zdań  i to go troszeczke dyskwalifikuje (btw. dopuścić PIS do władzy, oni rozliczą historię i zrobią porządek ze współpracownikami peerelowskich służb bezpieczeństwa)

Agnieszka Łapin

  • Gość
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 09, 2010, 07:52:59 »
Cytat: "sekator"
Cytat: "babadraba"
Nie żartuj Denver, nie będzie nawet 1 mandatu


Klasyczny skok na mandat. Dziwię się, że i tak znaleźli tylu chętnych do ,świecenia" swoim nazwiskiem na listach wyborczych. A może wcale nie chodzi o uzyskanie mandatu ? Może celem jest rozproszenie elektoratu któregoś z ugrupowań, żeby pomóc innemu. Ten scanariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.


Nie stworzyliśmy tych struktur po to aby komuś rozproszyć elektorat czy pomóc innemu ugrupowaniu. Nie urządzamy też negatywnego PR-u wobec innych partii. Dla nas dobra polityka to jest konstruktywny dialog a nie wyrzucanie sobie nawzajem brudów czy ktoś zrobił więcej dróg, czy ktoś zbudował więcej mostów itp. Tak zachowują się niedojrzali ludzie, którzy walczą oto aby podtrzymać swoje ego i chcą pokazać kim oni nie są. Nie mogę oceniać postępowania moich kontrkandydatów, ponieważ nie współpracowałam z nimi ani oni ze mną. Jedynie możemy pokazać swoją wizję, swój plan program dla lepszego życia w Policach w tak trudnym momencie dla Polic.

Agnieszka Łapin

  • Gość
Re: Życiorys
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 09, 2010, 09:37:05 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "Agnieszka Łapin"
Urodziłam się 7 kwietnia 1981r. w Szczecinie. Od 1981 mieszkam w Policach. W latach 1988 - 1996 r. uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. To w tej szkole zrodziła się moja pasja do chemii. Już w szkole podstawowej uczestniczyłam w olimpiadach chemicznych. Od 1996 r. kontynuowałam naukę w XI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie o profilu ogólnym z poszerzonym językiem angielskim, gdzie również poszerzałam swoją wiedzę w dziedzinie chemii. W 2000 r. otrzymałam indeks Politechniki Szczecińskiej (kierunek Inżynieria Chemiczna i Procesowa).
[...]


Witam serdecznie na forum. Tę informację znamy już z wywiadu z konkurencyjnego portalu, ale dziękujemy za umieszczenie jej w tym miejscu.
Przy okazji pozwolę zdać pytanie czy istnieje jakaś strona www lub inne źródło, gdzie można zapoznać się z Pani programem wyborczym - interesuje mnie coś więcej niźli punkty wymienione w w/w wywiadzie.
Nasuwa mi się też pytanie, które bardziej pasowałoby do wywiadu, ale pozwolę sobie je zdać. Załóżmy, że nie zostanie Pani Burmistrzem Polic - jest taka możliwość. Co wtedy? Czy będzie Pani nadal pracowała na rzecz Polic innymi metodami, jaki jest plan działania polickiego PSL na najbliższe miesiące, lata?
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam [:


Zgadzam się z Panem/Panią, program wyborczy wypunktowany nic nie mówi i dlatego może sprawiać wrażenie ogólnikowego. Dlatego poniżej rozszerzę go dopisując mój i całego mojego zepołu plan widzenia wdrożenia takich zadań. Jeśli chodzi Państwu o moje wystąpienie w kablówce, było to pierwsze moje takie wystąpienie dla miasta Polic i nie rozwinęłam swoich myśli do końca za co teraz Państwa przepraszam a następnym razem możecie liczyć, że takiego błędu nie popełnię. Na swoją obronę chciałam tylko powiedzieć, że nie lubię przygotowywać mów tylko po to aby każde moje słowo ubrać w kwiecistą mowę, ponieważ nie oto tutaj chodzi i obiecywać góry złote. Nigdy jeszcze w tej kampani nie wypowiedziałam słowa "obiecuję", ponieważ trzeba przedstawiać realne rzeczy, takie które można i wiem że można zrealizować. Ja za nie długą będę reprezentować ludzi, którzy są naukowcami, znanymi w szeregach na całym świecie i tacy ludzie nauczuli mnie jednego, że trzeba ludziom mówić to co jest realne do zrobienia a nie obiecywać złote góry tylko dlatego, że chociażby one ładnie wyglądają. Nie chcę, też również zawieść moich rodziców i dlatego proszę o nie dodawanie komentarzy odnośnie moich rodziców, ze względu na to, że to był mój wybór a nie ich. To ja jestem kandydatem i to mnie proszę oceniać a nie ich.
 
1. SOCJAL

- Zwiększenie ilości miejsc w żłobkach oraz wprowadzenie dwuzmianowości, obniżenie opłat stałych za żłobek/przedszkole- jest to odwieczny problem rodziców nie tylko w Policach ale i w całej Polsce. W sołectwach jak i na terenie Polic brakuje żłobków, ale są przedszkola, które również są już przepełnione, dlatego moim zdaniem można przy przedszkolu stworzyć żłobek i co za tym idzie stworzane są automatycznie nowe miejsca pracy. Jeśli chodzi o dwuzmianowość w żłobkach, przedszkolach - rozmawiałam z ludźmi, którzy pracują nie na jedną zmianę (oni również są za takim rozwiązaniem), ale na trzy mają problem z odbiorem dzieci np do godziny 15-17 i muszą angażować w tę sprawę osoby trzecie.
- Zwiększenie dostępności darmowych porad prawnych dla mieszkańców - większości mieszkanców nie stać na porady prawne, dlatego chcemy zaangażować w tę inicjatywę studentów prawa oraz ich profesorów jak i mecenasów - jak mi wiadomo, można stworzyć projekt z kordynowaniem z dofinansowaniem z środków z Uni Europejskiej,
- Darmowe posiłki dla dzieci pochodzących z rodzin najuboższych w szkołach - nie jestem jeszcze matką ale widziałam, dzieci głodne i niedożywienie - współpraca z organizacjami pozasamorządowymi, które mogą wspierać takie akcje
- Zwiększenie pomocy finansowej dla samotnych matek,
- Wspieranie działań na rzecz wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych i upośledzonych - Dialog z PFRON. Pamiętajmy o jednym praca dla osoby niepełnosprawnej jest często najlepszą formą rehabilitacji. Daje możliwość nie tylko zdobycia środków do życia, ale także pozwala na codzienny kontakt z ludźmi, a w konsekwencji również na rehabilitację społeczną. Niestety, droga kariery zawodowej w administracji samorządowej jak przyglądam się statystyką , jest dla niepełnosprawnych zamknięta. A jeden uśmiech na twarzy więcej to lepsza motywacja do działania. Dlatego po długich rozmowach z Panem Dariuszem Brzezińskim, który jest osobą niepełnosprawną, dał się namówić na startowanie na radnego do Rady Miasta w Policach, myślę że już odniosłam swój mały sukces. Trzeba umieć ludzi motywować do pracy i działania

2. BEZPIECZEŃSTWO

- Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej, Zwiększenie ilości kamer na terenie miasta, Doposażenie służb mundurowych - poruszając tą kwestię nie chodzi mi oto aby dać pieniądze do ręki jak ktoś mi kiedyś to zarzucił. Tutaj chodzi mi o bezpieczeństwo człowieka w Policach. Doposażając mundurowych, OSP, stawiam na bezpieczeństwo zwykłego Kowalskiego, na ulicy w środku nocy, w jego domu...

3. SPOŁECZNE

- Popieranie restrukturyzacji Z.Ch.Police prowadzącej do utrzymania i poszerzenia produkcji nie kosztem praconików
- Popieranie stabilizacji pozycji krajowego przemysłu nawozowego, jako konsolidację głównych firm nawozowych w Polsce (Police, Puławy) z silnym kapitałowo podmiotem państwowym powiązanym surowcowo z przemysłem nawozowym (PGNiG)
- Aktywizację działalności Spółki „Infrapark Police” i „Port Morski Police” w kierunku pozyskiwania inwestorów i nowych miejsc pracy
- Otwieranie nowych klubów, kółek zainteresowań dla dzieci i młodzieży w ramach działalności MOK
 - Zwiększenie dostępności mieszkań dla młodych ludzi (forma tbs lub spółdzielni)
- Przeniesienie biura ARiMR z Kołbaskowa do Polic
- Zwiększenie nacisku na wykorzystywanie środków z Unii Europejskich z różnych programów ramowych między innymi: na ochronę środowiska i kulturę, itp.

4. INFRASTRUKTURA

- Nowe miejsca parkingowe - współpraca z spółdzielniami,
- Remonty świetlic młodzieżowych i środowiskowych,
- Usprawnienie komunikacji miejskiej w sołectwach.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 09, 2010, 11:02:26 »
Witam Pani Agnieszko.
Mam kilka syntetycznych pytań do Pani:
1/
Przewodnim atutem Pańskiej osoby jest wykształcenie. W życiorysie swoim zapisuje Pani:
Cytat: "Agnieszka Łapin"
rozpoczęłam dalszą edukację na Politechnice Szczecińskiej na stanowisku doktoranta w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska pod opieką Pani prof. dr hab. inż. Marii Tomaszewskiej

Czy to nie jest małe przekłamanie?
2/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
Obecnie jestem na etapie ukończenia pracy doktorskiej. W okresie pracy przygotowałam 16 wystąpień konferencyjnych zagranicznych jak i krajowych i brałam udział w opracowaniu 7 artykułów w czasopismach naukowych, w tym 6 znajdujących się w szerokim międzynarodowym obiegu

Czy te - 16 wystąpień konferencyjnych jest równoznaczne z 16 samodzielnymi i opublikowanymi artykułami naukowymi?
Gdzie możnaby było zapoznać się z Pani dotychczasowymi publikacjami naukowymi?

Powyższe 2 pytania wynikają ze zwykłej ciekawości.
A teraz pytania dotyczące programu:
3/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Zwiększenie ilości miejsc w żłobkach oraz wprowadzenie dwuzmianowości, obniżenie opłat stałych za żłobek/przedszkole

Jak wg Pani miałoby to być sfinansowane?
4/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
dlatego moim zdaniem można przy przedszkolu stworzyć żłobek

Przedszkola w Policach są przepełnione. Więc miała Pani na myśli rozbudowywanie przedszkoli?
5/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Darmowe posiłki dla dzieci pochodzących z rodzin najuboższych w szkołach - nie jestem jeszcze matką ale widziałam, dzieci głodne i niedożywienie - współpraca z organizacjami pozasamorządowymi, które mogą wspierać takie akcje

Mamy w Policach OPS, który zajmuje się posiłkami. Czy to jest niewystarczające? Należy dodatkowo angażować organizacje pozarządowe, a jakie organizacje ma Pani na myśli?
6/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Zwiększenie dostępności darmowych porad prawnych dla mieszkańców - większości mieszkanców nie stać na porady prawne, dlatego chcemy zaangażować w tę inicjatywę studentów prawa oraz ich profesorów jak i mecenasów - jak mi wiadomo, można stworzyć projekt z kordynowaniem z dofinansowaniem z środków z Uni Europejskiej,

Ten pomysł akurat już ktoś w Policach realizuje...
A poza tym- wierzy Pani, że profesorowie i mecenasi będą angażowali się w takie przedsięwzięcia?
7/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
Zwiększenie pomocy finansowej dla samotnych matek,
 
A Pani zdaniem- ta pomoc obecnie jest niewystarczająca? Jakie źródło finansowania tek kwesti miałoby być?
8/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Wspieranie działań na rzecz wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych i upośledzonych - Dialog z PFRON

Miałbym prośbę o rozszerzenie tej myśli i określenie bardziej szczegółowych ram tej współpracy w celu aktywizacji osób niepełnosprawnych.
9/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej, Zwiększenie ilości kamer na terenie miasta, Doposażenie służb mundurowych - poruszając tą kwestię nie chodzi mi oto aby dać pieniądze do ręki jak ktoś mi kiedyś to zarzucił. Tutaj chodzi mi o bezpieczeństwo człowieka w Policach. Doposażając mundurowych, OSP, stawiam na bezpieczeństwo zwykłego Kowalskiego, na ulicy w środku nocy, w jego domu...

Pani Agnieszko, czy ten problem miałaby rozwiązywać wyłącznie gmina?
Napisała Pani, że nie chodzi o "dawanie pieniędzy do ręki", a o co chodzi? By kupić np sprzęt, wyposażenie, etc. również konieczna jest kasa - pytanie- skąd by Pani te środki wzięła?
10/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Popieranie restrukturyzacji Z.Ch.Police prowadzącej do utrzymania i poszerzenia produkcji nie kosztem praconików

Ma Pani jakiś złoty środek na ten problem? Akurat w tym przypadku myślę, że Pani kierunek kształcenia mógłby znacząco przyczynić się do znalezienia jakiś rozsądnych rozwiązań.
11/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Popieranie stabilizacji pozycji krajowego przemysłu nawozowego, jako konsolidację głównych firm nawozowych w Polsce (Police, Puławy) z silnym kapitałowo podmiotem państwowym powiązanym surowcowo z przemysłem nawozowym (PGNiG)

Mrzonki i utopia... ale rozwinięcie tego problemu wymagałoby otwarcia następnego tematu.
12/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
- Aktywizację działalności Spółki „Infrapark Police” i „Port Morski Police” w kierunku pozyskiwania inwestorów i nowych miejsc pracy

W jaki sposób?
13/
Cytat: "Agnieszka Łapin"
Zwiększenie dostępności mieszkań dla młodych ludzi (forma tbs lub spółdzielni)

Czy, jako przyszła Pani Burmistrz miałaby Pani wpływ na takie formy budownictwa społecznego?

Pozostałe aspekty pozostawiam.
Pani Agnieszko, proszę nie traktować mych pytań, jako "czepialstwo", lecz skoro podjęła Pani ważną decyzję ubiegania się o najważniejsze stanowisko w Gminie- wyborców interesuje dokładniejsze określenie przedstawionego przez Panią programu.
Pozdrawiam

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 09, 2010, 13:06:37 »
jakby nie bylo kandydatka PSL jest chyba pierwszym kandydatem w Policach z ktorym mozna porozmawiac, chcialbym aby kandydaci nie rozwieszali plakatow i powodowali wszechobecny syf powyborczy. Mnie najbardziej interesuje kwestia przyciagniecia inwestorow do naszego miasta, sprawa sciezek rowerowych (temat poruszany na tym forum), polepszenia estetyki miasta, oraz komunikacji miejskiej. Czekam na odpowiedzi w tej kwestii bo szczerze socjal mnie nie interesuje.

Offline Bast3k

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 09, 2010, 13:07:29 »
Witam
Wszystko ładnie i pięknie. Posiada Pani wykształcenie i dużą wiedzę w dziedzinie chemii,
dlatego chyba szkoda marnować talent na rzecz polityki.

Nie widzę w Pani życiorysie żadnych doświadczeń z angażowaniem się w jakiekolwiek projekty społeczne. Jeśli są takowe działania bardzo proszę o nich wspomnieć.
Moim zdaniem żaden kandydat ( i tutaj wcale nie piszę tylko o Pani) bez choćby drobnego zaangażowania, walki o coś dla ogółu, nie powinien reprezentować społeczności lokalnej.

Ubieganie się o jakikolwiek urząd powinno opierać się o zasadę "Najpierw się wykaż a później my Tobie pomożemy zasiąść wyżej, byś mógł zrobić więcej".
 
Przepraszam, ale nie przemawia do mnie argument że na początku 2010 r. (rok wyborczy) odbudowuje się struktury partyjne, bo poczuło się powołanie. Słabe to jakieś...
Pamiętam rozkwit Samoobrony kiedy to mnóstwo "karierowiczów" poczuło nagle miłość do wsi i Pana Leppera (tak, tak wiem że PSL to nie Samoobrona ).

Pozdrawiam i życzę sukcesów na polu naukowym

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 09, 2010, 14:06:11 »
Cytat: "gzzz"
jakby nie bylo kandydatka PSL jest chyba pierwszym kandydatem w Policach z ktorym mozna porozmawiac, chcialbym aby kandydaci nie rozwieszali plakatow i powodowali wszechobecny syf powyborczy. Mnie najbardziej interesuje kwestia przyciagniecia inwestorow do naszego miasta, sprawa sciezek rowerowych (temat poruszany na tym forum), polepszenia estetyki miasta, oraz komunikacji miejskiej. Czekam na odpowiedzi w tej kwestii bo szczerze socjal mnie nie interesuje.


To duży plus - do tej pory żaden kandydat nie miał odwagi/ochoty ujawnić się na forum i odpowiadać na pytania swoich ewentualnych wyborców/odpierać ataki malkontentów.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 09, 2010, 18:41:52 »
Cytat: "Agnieszka Łapin"
Gdybym patrzyła na siebie tylko pod takim kontem

A w którym banku to konto, Pani Doktor?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 09, 2010, 19:55:23 »
No proszę,moja sąsiadka z dzielnicy :devil: Ciekawa forma dotarcia do wyborców.Życzę powodzenia Pani Agnieszko:)
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 09, 2010, 20:15:32 »
Spójrzmy realnie- nie masz szans na wygraną w tych wyborach.
Na razie nie ma podpisu......

marcelina

  • Gość
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 09, 2010, 20:35:51 »
A ja myślę, że najważniejsze jest co chce i może zrobić, a nie to co zrobiła do tej pory.

powodzenia! :)

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 09, 2010, 20:51:50 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "Agnieszka Łapin"
Gdybym patrzyła na siebie tylko pod takim kontem

A w którym banku to konto, Pani Doktor?


Cięta riposta...

sosna123

  • Gość
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 10, 2010, 00:09:34 »
PSL - nawet plakatów nie widać :)

Agnieszka Łapin

  • Gość
[Police] 29-letnia doktorantka kandydatką PSL na burmistrza
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 10, 2010, 08:52:37 »
Cytat: "sosna123"
PSL - nawet plakatów nie widać :)


My swoją kampanię realizujemy z środków własnych, więc nie będziemy wyskawiać każdemu z lodówki. Będzie skromna ale rzeczowa. Nigdy nie postulowałam za hasłem: "Zastaw się a postaw się". Nie rzucamy wszystkiego na jedną kartę, my dopiero co zaistnieliśmy w Policach. Po co marnować pieniądze tak ciężko zarobione, na tak dużą ilość plakatów, ulotek, wizytówek, aby potem one walały się po ulicy, chodnikach. Na_pewno nas zauważycie. Chciałabym poddać opini publicznej i na tym forum kwestię spotkania z wyborcami. Czy zgodzilibyście się Państwo na taką propozycję spotkania ze mną i z kandydatami do Rady Miasta Police? Jesteście wyborcami więc to wy macie prawo do takich inicjatyw, powinniście od nas kandydatów żądać takich spotkań :). Ja nie mam nic przeciwko temu. Proszę o wpisy na forum oraz na mój prywatny email: ]agnieszka_229@wp.pl data i godzina, dzisiaj do północy, ponieważ trzeba salę zarezerwować. Najlepiej popołudniowa (każdy pracuje do 16-17 a najlepsza pora to po 18) w następnym tygodniu od poniedziałku do środy. Jestem za spotakniem w formie konferecji programowej i polityki dialogu a nie przekrzywkiwaniem się na wzajem.

Ort. Poza tym kolor czerwony jest zarezerwowany tylko dla Administracji. Pozdrawiam - Kuba

Agnieszka Łapin

  • Gość
Konferencja Prasowa
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 10, 2010, 09:03:18 »
Dzisiaj po 20:00 odpowiem na pytania, które zadawane były wcześniej. Dzisiaj organizujemy konferencję prasową z mediami. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego i spokojnego dnia.

Z poważaniem

Agnieszka Łapin