Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Własne miejsce na publicznym parkingu?  (Przeczytany 26696 razy)

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 12, 2010, 19:34:00 »
Myślę że podnoszona zaporka (są takie małe żółte) na kłódeczkę załatwiła by sprawę. To dla zaciętych bo ja wolę stanąć na trawniku niż zamykać kłódeczkę, albo kłócić się z kimś że mi zajął miejsce.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 12, 2010, 20:44:18 »
Swoją drogą coś mi się wydaje, że załatwienie sobie takiego miejsca na parkingu należącym do miasta/spółdzielni nie jest do końca zgodne z prawem. Kiedyś czytałem wypowiedź policjanta, który twierdził, że nie można przypisać sobie miejsca do samochodu (nawet miejsca dla niepełnosprawnych).

Ale jak to jest w praktyce to nie wiem, nie wnikałem.

Cytuj (zaznaczone)
To dla zaciętych bo ja wolę stanąć na trawniku niż zamykać kłódeczkę, albo kłócić się z kimś że mi zajął miejsce.


Widzisz, 90% ludzi nie wie, że może bezkarnie parkować na takim miejscu. ;P Tak samo jak 90% ludzi przyjmuje mandaty za parkowanie na chodniku/trawniku na terenach spółdzielczych mimo, iż policja nie ma prawa do nałożenia takiego mandatu. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Elton

  • Gość
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 13, 2010, 22:09:24 »
No akurat wiem dlaczego , tam jest prywatne miejsce .Syn wlasciciela pojazdu , o ile dobrze pamietam ma protezy nog tak wiec miejsce mu sie jak najbardziej nalezy...Pamietam jaka ''jazda'' byla jak robili ostatnia koperte na roweckiego i najpierw wstawili znak bez malowania samej koperty i wjechal tam jeden sasiad z bloku .Przyjechala straz miejska itp ale mial prawo do zaparkowania poniewaz znak byl ale koperty nie :) niedlugo polowa roweckiego bedzie w kopertach takze lipa .Najlepsze jest to ze ostatnio jezdzili vectra i wystawiali mandaty na wjazdach na smietnikach .Ale oczywiscie jak jeden policjant tam stoji srednio 3x w tyg oczywiscie mu nic za to nie zrobie ale coz ;///

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:22:59 »
Erm, jak ma orzeczenie o niepełnosprawności to może próbować załatwiać miejsce dla niepełnosprawnych, a nie takie coś. Bo takie coś może mu bez konsekwencji każdy zająć, z kopertą dla inwalidów już może być trudniej.

A straż miejska (ani policja) w tych miejscach nie ma prawa do wystawiania mandatów, jeśli to teren spółdzielczy (a podejrzewam, że dojazd do śmietników nim jest). Ludzie jak zwykle nie znają swoich praw.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:21:34 »
Odnośnie parkingu, straż wiejska zrobiła dzisiaj objazd po roweckiego, okulickiego i powrzucali karteczki za parkowanie w złym miejscu. Kasa w budżecie na wybudowanie parkingu, a od 2 lat nasi wspaniali radni nie potrafią zdecydować czy budować, czy nie.
Pewnie jakiś kabanos podkablował i kilkanaście osób zostało ukaranych.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:40:06 »
Fajnie... "jakiś Kabanos".... i pewnie twój samochód tam stał?.... no i nikt się nie domyśli , kto podkablował ?  :money:   :rotfl:

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:52:53 »
Cytat: "jasia"
Fajnie... "jakiś Kabanos".... i pewnie twój samochód tam stał?.... no i nikt się nie domyśli , kto podkablował ?  :money:   :rotfl:


Nie, mój tam nie stał, ale sporo innych. Szkoda mi tych kierowców, bo faktycznie nie ma gdzie wieczorem zaparkować, a czepiają się jak psiego ogona. Rozumiem, że ktoś zatarasuje chodnik, albo stanie naprawdę jak totalny debil, ale właśnie w tym rzecz, że ludzie jakoś "inteligentnie" tu parkują, dwa wózki przejadą, śmieciarka się zmieści.. ale nie, oni muszą pokazać się i powrzucać ludziom za wycieraczki papier. Jak dla mnie to mogą się zając tymi co wyrzucają papierki, papierosy na ziemię, albo kupami na trawnikach, a nie autami, które naprawdę nie mają jak zaparkować.
Kabanosy i tyle. Życie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 23, 2010, 07:29:30 »
Cytat: "rbk"
Odnośnie parkingu, straż wiejska zrobiła dzisiaj objazd po roweckiego, okulickiego i powrzucali karteczki za parkowanie w złym miejscu. Kasa w budżecie na wybudowanie parkingu, a od 2 lat nasi wspaniali radni nie potrafią zdecydować czy budować, czy nie.
Pewnie jakiś kabanos podkablował i kilkanaście osób zostało ukaranych.


Gdzie konkretnie bom ciekaw?

Trzeba ludzi uswiadamiac by wiedzieli, ze na terenach spoldzielni sluzby mandatow wstawiac nie moga!
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:50:32 »
Jak się idzie w stronę poczty, ul. Okulickiego

dokładnie tutaj było mnóstwo papierków za wycieraczką

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Police%2C+Okulickiego+42&Submit=Szukaj&cId=&sId=

p.s. dodam, że tam nie ma zakazu, jedyny znak jaki jest to próg zwalniający, ograniczenie do 30km/h

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 23, 2010, 17:51:41 »
A widziałeś te karteczki z bliska? Czy tylko za szybą? Policja na terenie spółdzielni nie ma prawa wystawiać mandatów za złe parkowanie. Natomiast mają prawo (i robią to często) wsadzić kartkę z adnotacją "Samochód o nr rej. xxx dnia yyy stał zaparkowany w niedozwolonym miejscu". Taka ogólna informacja, ale nie mająca żadnego pokrycia prawnego.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 23, 2010, 19:21:33 »
Cytat: "KrP"
Trzeba ludzi uswiadamiac by wiedzieli, ze na terenach spoldzielni sluzby mandatow wstawiac nie moga!


Czyli w sumie mogą olać te zawiadomienie ze straży miejskiej o złym zaparkowaniu?
Jak to prawda, to nieźle, mało znam prawo od tej strony, ale dobrze wiedzieć.


Cytat: "secha"
A widziałeś te karteczki z bliska? Czy tylko za szybą? Policja na terenie spółdzielni nie ma prawa wystawiać mandatów za złe parkowanie. Natomiast mają prawo (i robią to często) wsadzić kartkę z adnotacją "Samochód o nr rej. xxx dnia yyy stał zaparkowany w niedozwolonym miejscu". Taka ogólna informacja, ale nie mająca żadnego pokrycia prawnego.


Wsadziła te kartki straż miejska, nie policja. To "zawiadomienie" o złym zaparkowaniu i wyjaśnieniu sprawy w siedzibie.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 23, 2010, 20:14:51 »
No właśnie, zawiadomienie bez żadnych konsekwencji prawnych. Nic więcej zrobić nie mogą :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 23, 2010, 20:19:02 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "KrP"
Trzeba ludzi uswiadamiac by wiedzieli, ze na terenach spoldzielni sluzby mandatow wstawiac nie moga!


Czyli w sumie mogą olać te zawiadomienie ze straży miejskiej o złym zaparkowaniu?
Jak to prawda, to nieźle, mało znam prawo od tej strony, ale dobrze wiedzieć.


Jeśli to teren spółdzielni to nic nie mogą zrobić. Posłowie swego czasu męczyli nowelizację ustawy dającą służbom możliwość wystawiania mandatów, ale coś nie słychać by w końcu zakończyli.

Ale ludzie przyjmuje, koło mnie też widziałem jak policja wystawiała gościowi mandat. Stał z boku chodnika, ale takiego dużego, który ma szerokość z 7m przynajmniej. Ja stałem obok niego i o dziwo mnie nie ruszyli. ;S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cyberrobo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 23, 2010, 20:50:56 »
A moje pytanko brzmi czy parking przed biurowcem zakładów chemicznych należy do zakładów czy nie?, ponieważ tam też są wyznaczone miejsca parkingowe z nr rejestracyjnymi pojazdów,goście zarządu,infapark i chyba coś jeszcze.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:23:48 »
KrP, czyli mogę powiedzieć znajomemu by się tam nawet nie fatygował, bo i tak mu mandatu nie wystawią? Jak wystawią, to można go im "zwrócić", bo nie mają prawa do wystawienia?