Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Własne miejsce na publicznym parkingu?  (Przeczytany 27857 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:24:40 »
Cytat: "rbk"
KrP, czyli mogę powiedzieć znajomemu by się tam nawet nie fatygował, bo i tak mu mandatu nie wystawią? Jak wystawią, to można go im "zwrócić", bo nie mają prawa do wystawienia?


Ja bym na jego miejscu się przeszedł, ale wyraźnie dał do zrozumienia, że teren spółdzielczy to teren prywatny, na którym nie mają prawa mandatu wystawić.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/366286,spoldzielca_nie_moze_dostac_mandatu_za_zle_parkowanie_pod_blokiem.html

Póki co ustawa się nie zmieniła.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 24, 2010, 00:12:44 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "rbk"
KrP, czyli mogę powiedzieć znajomemu by się tam nawet nie fatygował, bo i tak mu mandatu nie wystawią? Jak wystawią, to można go im "zwrócić", bo nie mają prawa do wystawienia?


Ja bym na jego miejscu się przeszedł, ale wyraźnie dał do zrozumienia, że teren spółdzielczy to teren prywatny, na którym nie mają prawa mandatu wystawić.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/366286,spoldzielca_nie_moze_dostac_mandatu_za_zle_parkowanie_pod_blokiem.html

Póki co ustawa się nie zmieniła.


Skoro prywatny to piwko też sobie mogę pić na ławce pod blokiem ?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 24, 2010, 11:00:12 »
Jak dla mnie to tak, ale zauważ, że picie alkoholu nie jest regulowane ustawą o ruchu drogowym. ;P

Więc w tej kwestii nie wiem jak jest, my rozmawiamy o ruchu drogowym.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 24, 2010, 17:00:04 »
Piwka nie możesz bo to inne przepisy, mówimy tu o przepisach ruchu drogowego, a nie przepisach w ogóle. Gdyby tak było to równie dobrze mógłbyś kogoś zamordować na terenie spółdzielni :-)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 24, 2010, 20:26:10 »
A jeżeli na drodze wewnetrznej (społdzielni) stoi znak "zakaz ruchu" i postawi się samochód za tym znakiem?, to co?...maja prawo dać mandat?
Bo o takim przypadku nie slyszałam..
Sens postawienia znaku rozumiem w razie interwencji pogotowia ratunkowego lub straży pożarnej ( bo dojazd do klatek wąski), jednak wiele aut stoi za znakiem.... ( wiadomo brak miejsc).

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:22:28 »
No właśnie, wiele aut stoi i mandaty nie ma. Tu masz odpowiedź, a znak pewnie stoi bo zgodnie z zasadą o zagrażaniu życiu (właśnie przy karetkach albo pożarach) można te auta swobodnie odholować albo .... wysadzić :-D Przynajmniej ja to tak odczytuję.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:27:13 »
Mnie w ogóle zastanawia czy spółdzielnia może sobie ot tak znaki stawiać. Czy tego przypadkiem nie musi zatwierdzić jakiś zarząd GIDKiA or sth? Czy takie znaki postawione samowolnie mają moc prawną?

Służby mogą na terenach spółdzielczych interweniować tylko w przypadku zagrożenia życia. Czy zaparkowanie na zakazie jest zagrożeniem dla życia? Owszem, w przypadku wypadku będzie, ale gdyby iść tym tokiem rozumowania to doszłoby do tego, że każde takie przewinienie można by pod to podciągnąć.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 25, 2010, 09:27:19 »
Cytat: "KrP"
Jeśli to teren spółdzielni to nic nie mogą zrobić. Posłowie swego czasu męczyli nowelizację ustawy dającą służbom możliwość wystawiania mandatów, ale coś nie słychać by w końcu zakończyli.


Znowu coś się dziać zaczyna:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8061899,Beda_mandaty_za_zle_parkowanie_pod_blokiem.html
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:02:39 »
Znając życia to zanim odpowiednie oznakowania wprowadzą to wiele wody w Odrze upłynie. ;P

Swoją drogą to trochę kpina by ktoś na terenie prywatnym (a takim jest teren wspólnoty czy spółdzielni) mówił mi gdzie mam parkować. Niedługo będą regulacje dotyczące parkowania w przydomowych ogródkach.

Ktoś ładnie to tam na forum skomentował:

"Kolejny gnębiący obywateli przepis.

Będą parkingi porządne, ludzie będą porządnie parkować. "

Ale nasz rząd walczy z problemem miejsc parkingowych tak jak u nas spółdzielnia Chemik - w miejscu gdzie jest możliwość zaparkowania, ale jest kawałek chodnika lub postawiony śmietnik oni zamiast likwidować pół metra trawnika i przenieść śmietnik wolą postawić płotek i słupek (przykłady z Roweckiego). A potem wielkie zdziwienie, że ludzie stają gdzie popadnie.

[ Dodano: 2010-06-25, 11:50 ]
W poradniku Auto Świata jest artykulik na ten temat, o w tym:

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 25, 2010, 12:17:42 »
Cytat: "rbk"
KrP, czyli mogę powiedzieć znajomemu by się tam nawet nie fatygował, bo i tak mu mandatu nie wystawią? Jak wystawią, to można go im "zwrócić", bo nie mają prawa do wystawienia?

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Kraj/Mandaty-za-zle-parkowanie-pod-blokiem
Przeczytaj, a potem się zastanów, jakiej istotnej informacji potrzebujesz, aby cokolwiek komukolwiek radzić.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 25, 2010, 12:36:48 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "rbk"
KrP, czyli mogę powiedzieć znajomemu by się tam nawet nie fatygował, bo i tak mu mandatu nie wystawią? Jak wystawią, to można go im "zwrócić", bo nie mają prawa do wystawienia?

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Kraj/Mandaty-za-zle-parkowanie-pod-blokiem
Przeczytaj, a potem się zastanów, jakiej istotnej informacji potrzebujesz, aby cokolwiek komukolwiek radzić.


Eee? Przytoczyłeś wieści, które są już znane i były cytowane i potwierdzają jedynie, że służby takich mandatów wystawiać nie mogą. Nie rozumiem więc sensu Twojego posta.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 25, 2010, 13:00:58 »
Cytat: "KrP"
Nie rozumiem więc sensu Twojego posta.

To może to samo w formie pytania: jakiej istotnej informacji potrzebujesz, aby móc cokolwiek radzić w konkretnej sytuacji opisanej przez rbk?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 25, 2010, 14:53:46 »
Nadal nie wiem o co Ci chodzi. Kolega pytal czy mandatu nie trzeba przyjmowac to mu odpowiedzialem, ze nie podajac przy tym artykul na ten temat.

Jesli mandat zostal przyjety to juz raczej nic nie zdziala.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cyberrobo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 25, 2010, 16:34:05 »
http://moto.onet.pl/1617101,1,koniec-bezkarnosci-na-drogach-wewnetrznych,artykul.html?node=2  link odnośnie parkowania na chodniku drogach wewnetrznych itp

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Własne miejsce na publicznym parkingu?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 25, 2010, 18:15:20 »
Bylo, czytaj caly temat.

Jeszcze dluga droga do wejscia w zycie tej nowelizacji.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln