Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebudowa ulicy Piaskowej  (Przeczytany 36763 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 14, 2010, 10:50:49 »
A teraz odpowiadając na post Mateusza: Mamy przykład, że nie zawsze wybór tańszej firmy jest lepszy. Strabag szybciej wykonał odcinek ulicy Wyszyńskiego, gdzie co kilka minut przejeżdżały tam autobusy - w tym przypadku nic (pogoda, ruch, inne wypadki) nie przeszkadzało, więc skąd te opóźnienia? Trzeba sobie odpowiedzieć samemu i na przyszłość nie kierować się tylko ceną.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 14, 2010, 11:22:22 »
Własnie dostałem pismo od wykonawcy że od 15.07.2010 od godz. 7.00 wchodzą na odcinek Piaskowej od Wyszyńskiego do Zamenhofa i zamykają te drogę.
Termin zamknięcia 15.07. - 30.09.2010.

Było sporo uwag do wykonania tej części inwestycji. Większośc juz poprawili i moze własnie stąd to opóźnienie.

Denver - Twój postulat jest słuszny ale niestety prawo zamówień publicznych jest w tej kwestii nieubłagane - najtańszy bierze zlecenie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 14, 2010, 12:55:10 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Własnie dostałem pismo od wykonawcy że od 15.07.2010 od godz. 7.00 wchodzą na odcinek Piaskowej od Wyszyńskiego do Zamenhofa i zamykają te drogę.
Termin zamknięcia 15.07. - 30.09.2010.

Było sporo uwag do wykonania tej części inwestycji. Większośc juz poprawili i moze własnie stąd to opóźnienie.

Denver - Twój postulat jest słuszny ale niestety prawo zamówień publicznych jest w tej kwestii nieubłagane - najtańszy bierze zlecenie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


Nie da się tak rozpisać przetargu, żeby o wyborze wykonawcy nie decydowało 100% ceny, lecz suma ceny i... np. doświadczenia w danej branży, dobre i terminowe wykonywanie poprzednich prac itd.?

Przy przetargu na niskopodłogowe tramwaje dla Szczecina wyeliminowano jednego wykonawce, bo właśnie nie miał doświadczenia, a tramwaj istniał tylko w planach. Były jakieś odwołania, ale ostatecznie wykonawca odpadł z przetragu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 14, 2010, 13:27:55 »
Cytat: "Denver"
Nie da się tak rozpisać przetargu, żeby o wyborze wykonawcy nie decydowało 100% ceny, lecz suma ceny i... np. doświadczenia w danej branży, dobre i terminowe wykonywanie poprzednich prac itd.?


Zwykle przy takich budowlanych przetargach jest tak, że cena decyduje w 80-90% a pozostałe kryteria to własnie doświadczenie, referencje i potencjał.
Sek w tym, że większośc firm, które stają do takiego przetargu, posiada odpowiednie doświadczenie, referencje i potencjał.

Jak narazie jestem średnio zadowolony z wyników prac wykonawcy ul. Piaskowej. Trzeba jednak pamiętać o różnicach warunków wykonywania Wyszyńskiego(STRABAG) i Piaskowej (FDO). Na Piaskowej większość dotychczas przebudowywanych chodników i dojazdów graniczyła z prywatnymi posesjami. A to oczywiście powodowało lawinę wniosków od mieszkańców. Drugi etap jest chyba łatwiejszy do wykonania.
Na dziś pozostaje nam wiara i nadzieja, że wykonawca wyrobi się w terminie.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


PS - w przyszłym tygodniu ma sie odbyc przegląd gwarancyjny Wyszyńskiego, jezeli ktoś ma jakies sugestie, uwagi lub chce wskazac niedoróbki, to prosze o kontakt na PW

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 14, 2010, 15:05:01 »
Wielu z was tak trąbi o doświadczeniu, to powiedzcie mi, gdzie młode firmy mają nabierać owego doświadczenia, skoro każdy pragnie by przedsiębiorstwo startujące w przetargu było mega doświadczone...?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 14, 2010, 16:04:30 »
Cytat: "mateusz12"
Ostatnio na sesji Rady Miasta pojawił się temat remontu tejże ulicy.
Drugi etap remontu (od Zamenhofa do Wyszyńskiego) miał się rozpocząć 1 lipca.
Dziś jest 14 i nadal nic się nie dzieje.

TUTAJ znajdziesz wyjaśnienie opóźnienia.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 14, 2010, 16:50:48 »
Cytat: "Marcin069"
Wielu z was tak trąbi o doświadczeniu, to powiedzcie mi, gdzie młode firmy mają nabierać owego doświadczenia, skoro każdy pragnie by przedsiębiorstwo startujące w przetargu było mega doświadczone...?


Pewnie znajdą się na tym Forum fachowcy, którzy będa potrafili bardziej precyzyjnie odpowiedziec na to pytanie.
Uważam, że tzw. "młode firmy" moga nabierac "doświadczenia" jako podwykonawcy. Trudno zresztą przypuszczać aby potencjalny inwestor decydował się na wybór oferty firmy nieznanej i bez referencji. Mysle więc, że nowe, młode firmy, po zdobyciu odpowiedniego bagazu doświadczenia w roli podwykonawców moga w pewnym momencie swojego rozwoju startowac w przetargach jako wykonawcy główni.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 19, 2010, 19:50:18 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Własnie dostałem pismo od wykonawcy że od 15.07.2010 od godz. 7.00 wchodzą na odcinek Piaskowej od Wyszyńskiego do Zamenhofa i zamykają te drogę.
Termin zamknięcia 15.07. - 30.09.2010.


Faktycznie remont drogi jest, ale autami dalej jeżdzą nie przeszkadza im to, że droga remontowana. Ale co mi najbardziej w tym przeszkadza, że zrobili sobie co niektórzy ulice z chodnika koło bloków śmigają (wychodze z klatki, a tu sobie facio jedzie).

Offline szakal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 19, 2010, 23:44:30 »
Cytat: "Magdalena"
Faktycznie remont drogi jest, ale autami dalej jeżdzą nie przeszkadza im to, że droga remontowana.


Że się zapytam...  jak mam dojechać do domu do którego dojazd jest TYLKO od ul. Piaskowej ? Pod znakiem zakazu przed wjazdem jest tabliczka "NIE DOTYCZY MIESZKAŃCÓW PRZYLEGŁYCH POSESJI" Rozumiesz to? Moje auto jeszcze nie lata ....a szkoda ;/
Uehhhh... w czym przeszkadza Ci jazda po remontowanej ulicy gdy nikogo tam nie ma? bo w czym przeszkadza Ci jazda po chodnikach bardzo dobrze rozumiem i też mi się to nie podoba.
 
Pozdrawiam
Wiesz jak rozpoznać Strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi... zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż cała reszta.

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 25, 2010, 21:29:19 »
Cytat: "szakal"
bo w czym przeszkadza Ci jazda po chodnikach


A w tym mi przeszkadza, że wychodząc z klatki musze uważać żeby nie wpaść na jakiegoś wariata, który szybko popierdziela. Żywopłoty są wyskie niech jakiś maluszek wyjdzie nie zauważy auta no i bach.

Pozdrawiam

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 25, 2010, 22:19:59 »
Mam apel o przestrzeganie organizacji ruchu na tym remontowanym odcinku.Jest jeden kierunek od Wyszyńskiego do Zamenhoffa i należy tego przestrzegać,lecz niestety są tacy co pchają się pod prąd i dochodzi do jeszcze większych utrudnień.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 25, 2010, 23:01:50 »
Może ulica źle oznakowana albo potrzeba tam policjanta z bloczkiem mandatowym....

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 26, 2010, 07:49:26 »
Cytat: "Magdalena"
Cytat: "szakal"
bo w czym przeszkadza Ci jazda po chodnikach


A w tym mi przeszkadza, że wychodząc z klatki musze uważać żeby nie wpaść na jakiegoś wariata, który szybko popierdziela. Żywopłoty są wyskie niech jakiś maluszek wyjdzie nie zauważy auta no i bach.

Pozdrawiam


Cytat: "szakal"
bo w czym przeszkadza Ci jazda po chodnikach bardzo dobrze rozumiem i też mi się to nie podoba


Magdalena czytaj ze zrozumieniem, szakal pytał się w czym przeszkadza ci jazda po remontowanej ulicy, jazda po chodnikach też go irytuje

Offline szakal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 26, 2010, 16:56:11 »
a no właśnie :)
Wiesz jak rozpoznać Strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi... zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż cała reszta.

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:57:43 »
Cytat: "bzyku"
Magdalena czytaj ze zrozumieniem, szakal pytał się w czym przeszkadza ci jazda po remontowanej ulicy, jazda po chodnikach też go irytuje


No jasne że pytał, ale też pytał w czym przeszkadza mi jazda po chodnikach.

Cytat: "cyganek"
Mam apel o przestrzeganie organizacji ruchu na tym remontowanym odcinku.Jest jeden kierunek od Wyszyńskiego do Zamenhoffa i należy tego przestrzegać,lecz niestety są tacy co pchają się pod prąd i dochodzi do jeszcze większych utrudnień.



Najlepiej jak stoją na przeciwko autami i trąbią na siebie który ma cofać. hehe   :lol2: