Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebudowa ulicy Piaskowej  (Przeczytany 37555 razy)

Offline manieczek83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« dnia: Marca 15, 2010, 13:26:09 »
Czy ktoś wie kiedy zacznie się przebudowa ulicy piaskowej? Wykonawca został już wybrany.

matthias99

  • Gość
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2010, 14:04:55 »
Mają 30 dni od wybrania najkorzystniejszej oferty na podpisanie umowy. Jeżeli protestów nie będzie to  może i szybciej. Na szczęście  "Strabag" nie wygrał. Pewnie będzie skarżył przetarg lub wybór oferty bo przegrali zaledwie o 22512.32 zł (brutto) przy ofercie wygranej na kwotę 2 556 141,46, to bardzo mała różnica.

Za to powetują sobie stratę wygraną w przetargu  o remont drogi Pilchowo - Siedlice, który wygrali.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 15, 2010, 14:08:14 »
Obiło mi się o uszy, że w marcu - mało dokładny termin. Skoro wykonawca został wybrany to pewnie niebawem coś zacznie się dziać - tym bardziej, że do końca września ulica ma być gotowa.

głos rozsądku

  • Gość
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2010, 18:43:58 »
Cytat: "matthias99"
Na szczęście "Strabag" nie wygrał.

Czemu na szczęście?

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 15, 2010, 18:54:13 »
Mam pytanie czy ktoś wie kiedy remont drogi z Polic do Trzebieży?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 15, 2010, 19:48:05 »
Strabag zrobił bardzo dobrze Wyszyńskiego, mam nadzieję, że się odwołają i zrobią tak samo Piaskową.

Jedyne co im nie wyszło to studzienki, ale stawiam piwo, że inne firmy ten element też zepsują.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 16, 2010, 23:04:37 »
Cytat: "KrP"
Strabag zrobił bardzo dobrze Wyszyńskiego, mam nadzieję, że się odwołają i zrobią tak samo Piaskową.

Jedyne co im nie wyszło to studzienki, ale stawiam piwo, że inne firmy ten element też zepsują.


Też mam takie zdanie. Wyszyńskiego zrobiono dobrze jeśli chodzi o nawierzchnie itd. Są pewne niedociągnięcia: np. w kwestii studzienek czy kilku obsuniętych płytach chodnikowych. Strabag to renomowana firma, jednak opinię trochę psują im podwykonawcy.

A tak z ciekawości to kto wygrał?

Offline manieczek83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2010, 23:14:21 »
przetarg wygrała firma: FDO Spółka z o.o. Leśno Górne 11, 72-004 Tanowo

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 16, 2010, 23:35:25 »
Tanowo? Omg, czy tylko ja mam wrażenie, że będzie kiepsko? Widzę, że robili drogę na Wałach, dawno tamtędy nie jeździłem, ale chyba szału nie ma.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 17, 2010, 07:46:56 »
Cytat: "manieczek83"
przetarg wygrała firma: FDO Spółka z o.o. Leśno Górne 11, 72-004 Tanowo


To chyba wole Strabag. W koncu firma chyba nie moze byc kipska skoro stawia kaskade

głos rozsądku

  • Gość
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 17, 2010, 17:28:07 »
Cytat: "manieczek83"
przetarg wygrała firma: FDO Spółka z o.o. Leśno Górne 11, 72-004 Tanowo

To nie ta sama firma co robiła Sczanieckiej ostatnio?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 17, 2010, 17:47:31 »
Cytat: "www.fdo.com.pl"
Firma dysponuje 35 pracownikami w tym wykwalifikowaną kadrą kierowniczą , pracownikami produkcyjnymi, a także doskonale wyszkolonymi operatorami sprzętu, co umożliwia prawidłową realizację robót w zakresie generalnego wykonawstwa.
Mamy nadzieję, że wysoka jakość oferowanych przez nas usług, a także rzetelność w ich wykonywaniu zapewnią naszym Klientom pełną satysfakcję.

Nie brzmi zachęcająco... 35 pracowników z czego pewno 30 w administracji. Jak znam życie biorą zlecenia i prace zlecają podwykonawcom, którzy nie palą sie do roboty i nikt nie jest winny. Te ich dokonania też raczej mizerne.
Cytuj (zaznaczone)
Wykonanie remontu drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo

To ta droga, o której mówią, że lepiej jechać na około, przez Głębokie, niż się w nią pchać?

matthias99

  • Gość
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 17, 2010, 23:53:15 »
Hmmm a Strabag prócz kadry kierowniczej i inżynierów, to mają pracowników fizycznych na których ta firma się opiera? Nie sądzę, też będą wykonywać to podwykonawcy, zawsze tak jest przy takich inwestycjach.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 18, 2010, 10:58:26 »
Cytat: "matthias99"
Hmmm a Strabag prócz kadry kierowniczej i inżynierów, to mają pracowników fizycznych na których ta firma się opiera? Nie sądzę, też będą wykonywać to podwykonawcy, zawsze tak jest przy takich inwestycjach.


Strabag też większość prac podzlecał. Przykładowo chodniki parkingi i inne prace. Ludki podwykonawcy z wyszyńskiego po pracy zaginali się u sąsiada i wykładali polbruk na podjeździe. Mówili że mają tak śmieszne stawki , że muszą tak dorabiać, a to było lato i nawet do godz. 22 zasuwali póki cos widzieli. Firma FDO to może nie gigant ale na robocie się znają, a to że częśc prac podzlecą to normalna sprawa. 99 % firm to praktykuje. Jeśli ktoś by się tematem głębiej zainteresował i przyjrzał kto wygrywa przetargi np w gminie a fizycznie jaka firma prace wykonuje to by się baaardzo zdziwił.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Przebudowa ulicy Piaskowej
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 18, 2010, 23:15:57 »
Cytat: "głos rozsądku"
Cytat: "manieczek83"
przetarg wygrała firma: FDO Spółka z o.o. Leśno Górne 11, 72-004 Tanowo

To nie ta sama firma co robiła Sczanieckiej ostatnio?


Jeśli ta sama to... jestem pesymistą.