Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88058 razy)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 16, 2010, 11:56:26 »
Cytat: "Denver"
Tylko po co byłby potrzebny tam taki komin. Może to jednak fabryka?


Może jakaś własna kotłownia opalana węglem? Gdzie niegdzie w blokowiskach koło PGRów nadal są takie kominy. Przewaznie gdy w pobliżu nie było żadnej elektrociepłowni, a stały np. dwa bloki dla pracowników PGR.

pendrajf

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 16, 2010, 12:01:13 »
Ja odnośnie zdjęcia z "tajeminiczymi kominami" ;)
Zdjęcie było robione dłuuugim teleobiektywem, który bardzo spłaszczył perspektywę. Na pierwszym planie jest farmer z otaczającymi je blokami, bardzo łatwo odnieść to na mapie i poprowadzić linie które to poprowadzą prosto do...
...po kolei, od lewej:
- komin EC 2,
- wieża mocznika,
- komin Bieli.

Na pewno ten po prawej to nie PECowski komin, nie miałby on szans znaleźć się na tej fotografi, stoi daleko po prawej stronie. Kto nie wierzy niech narysuje sobie te linie na mapie o których wspomniałem wcześniej. Zdjęcie prawdopodobnie było robione na górce przy obecnym boisku na Piaskowej.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 16, 2010, 14:55:11 »


 Nie Police, ale wielu z nas na pewno ma miłe wspomnienia związane  z tym miejscem.    Za czasów szkolnym wiele letnich dni tam się spędzało,na przemian z kapieliskiem na Głębokim.
Często przez płot się wchodziło od strony Wilczej,he.he,he.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 16, 2010, 16:14:07 »
A posiada ktoś może zdjęcie muszli koncertowej na ul Wróblewskiego tam to dopiero się działo. Szkoda ,że  Police już nie mają takiego miejsca zostaje nam tylko plac za szkołą numer 8 :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 16, 2010, 17:39:27 »
No wlasnie muszla koncertowa jeszcze ja pamietam jak bylem maly a przy dawnej Oazie po prawej stonie nie stala dziwna budowla ? Bo nie wiem czy to z tego miejsca mi sie to przypomina ale na dole pelno smieci lezalo nie wiem czy to jakis szyb kanalowy byl na pewno bylo to okragle i kilka niby okien zakratowanych bo na dol byly ze 2 metry albo wiecej :)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 16, 2010, 17:49:50 »
Cytat: "melka"
Cytat: "Storczyk"
OAZA lokal w którym bawiło się starsze pokolenie.Były tam dancingi a w późniejszym okresie dyskoteki .A w dzień stołowało się ok 400 osób t.z ocelotów .Tarantula a później Laguna oj bawiło się sporo ludzi. ;D
.


zanim powstała Tarantula to sporo osób bawiło się w dyskotece (opsss zapomniałam nazwy) na ul Bankowej w miejscu gdzie obecnie mieści się bank żubrzyk;)

oj to były czasy

To miejsce nazywano chyba "akwarium" ;)
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 16, 2010, 17:58:43 »
Cytat: "demoskinos"
No wlasnie muszla koncertowa jeszcze ja pamietam jak bylem maly a przy dawnej Oazie po prawej stonie nie stala dziwna budowla ? Bo nie wiem czy to z tego miejsca mi sie to przypomina ale na dole pelno smieci lezalo nie wiem czy to jakis szyb kanalowy byl na pewno bylo to okragle i kilka niby okien zakratowanych bo na dol byly ze 2 metry albo wiecej :)


tam sa zakopane fundamanty jakiejs budowli, zapewne mial powstac tam kolejny blok. choc moze cosik innego jednak? jednakze doskonale pamietam, jak sam skakalem po tym rumowisku i wielu innych budowach na terenie calych Polic. stare, dobre czasy...

[ Dodano: 2010-02-16, 18:00 ]
Cytat: "draculka"

To miejsce nazywano chyba "akwarium" ;)

i w dawnych czasach siedziba spoldzielni Odra

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 16, 2010, 18:38:49 »
Rozmawiałem z rodzicami i te dwa kominy to zakłady,także pamiętam muszle koncertową oraz imprezy na niej urządzane także korty tenisowe. demoskinos, pamiętam tez ten pseudo budyneczek było to jak tato określił odpowietrzenie ścieków czy jakoś tak.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 16, 2010, 20:05:10 »
Kiler, te zakopane fundamenty, sa po lewej stronie Kingi. Po prawej rzeczywiście była jakaś dziwna budowla, nigdy nie wiedziałam co to było....

Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek w Akwarium była siedziba Odry. Pamietam siedzibęOdry w roku 73  na Wojska polskiego. W roku 84 róg Rewolucji (dzisiaj Bankowa) i Leningradzkiej ( dzisiaj Wyszyńskiego). No i obecna siedziba. Innych nie znam.


Ciekawy, chyba wstawiłes zdjecie, ale u mnie jest tylko krzyzyk, więc nie wiem o czym piszesz.

pendrajf

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 16, 2010, 20:12:42 »
Cytat: "demoskinos"
Bo nie wiem czy to z tego miejsca mi sie to przypomina ale na dole pelno smieci lezalo nie wiem czy to jakis szyb kanalowy byl na pewno bylo to okragle i kilka niby okien zakratowanych bo na dol byly ze 2 metry albo wiecej


Heh, też sobie coś takiego przypominam :) Dopiero czytając ten wątek zaczynam sobie przypominać te wszystkie miejsca i "dziwne" obiekty o których się zapomniało na dłuugie lata.
Szkoda tylko, że tak mało fotek się ostało :(

A są jeszcze te betonowe "pomniki" na wróbla? :)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 16, 2010, 20:15:16 »
Jasia   Tak,jest zdjecie,tzn było jak zaglądałem chwilę po wstawieniu.Nie wiem czemu teraz nie ma.To było kapielisko Gontyna z połowy lat 70.
Na razie nie ma podpisu......

melka

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 16, 2010, 20:25:40 »
muszla koncertowa na Wróblewskiego.. ech to były czasy;)
koncert Lombardu był nawet.., a swoja drogą kto pamięta dyskoteki tam organizowane? To był czad..w środku na kortach tańczyło się i trzeba było za wejście zapłacić a na zewnątrz za siatką stali obserwatorzy:D

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 16, 2010, 20:25:48 »
tak się domyślałam, że chodziło ci o Gontynkę, ale zmyliłeś mnie pisząc o ul Wilczej.
Chodziło ci zapewne o ul. Szczanieckiej ( to przedłużenie wilczej za wiaduktem).
Przez pewien okres mieszkałam na ul Wilczej i własnie wybudowano to kąpielisko.
Na poczatku  to była wspaniała atrakcja , baseny , kaskady, ślizgawki. W zimę chodziliśmy na łyżwy, bo na dnie basenów wylewali nieco wody. Moje dzieci miały tam prawdziwą frajdę.
 Jednak pewnego roku, z pewnością z powodów zaniedbań sanitarnych wiele osób zaraziło się chorobami skórnymi, gontynke zamknięto. Później ponoć była jeszcze otwarta ale krótko. Ja już mieszkałam w Policach, to dalszej historii nie znam.
Niemniej w latach 70 i to za komuny , to był hicior.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 16, 2010, 21:30:23 »
Na razie nie ma podpisu......

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 16, 2010, 21:36:13 »
O tak, wspaniałe zdjecie i wspaniałe kąpielisko.... aż łza kręci sie w oczach. I takie dobro zaprzepaścić.....