Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88060 razy)

ktpb

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 14, 2010, 21:18:39 »
Cytat: "Nataleczka"
aa dzięki ! czyli dobrze pamiętam:) a jeżeli można zapytać czemu akurat tak dobrze pamiętasz tą datę??

nie pamiętałbym, ale ostatnio monowałem na PC stare taśmy VHS i były tam urodziny w hotelu u mojej cioci,mieszkającej wtedy w hotelu 11a. Wiem że moje siostry tego dnia  były na tej "imprezie".Dlatego pamiętam. Ogólnie mam wiele wspomnien w głowie Nataleczko...
Panie Cyganie, co mógłby Pan nam pokazać w  z wiązku z blaszakami, bo brzmi interesująco...

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 14, 2010, 21:23:42 »
ja pamiętam ten autobusik "ogórek " na niego wołano i dość często jak się jechało za dzieciaka nim to się pchało koło kierowcy bo była tam bodaj komora silnika czy coś podobnego na której pozwala siadać.
yak, porobie fotki tak jak piszesz te po prostu na szybkiego wkleiłem i dlatego taki efekt.
cyganek, pamiętam jak miałem komunie to tam się na lody chadzało i na frytki to był taki psedo magdonald itp tamtych czasów i także potwierdzam to że miało być 6 leninów (też tą wersję słyszałem) tyle że podobno towarzysze nie dosłali elementów.
pamiętam także fontane tu na osiedlu miedzuy blokami na wyszynskiego 2-10 i 12-20, teraz jest plac zabaw a na miejscu owej fontany jest trawnik.Latem można nawet zobaczyć jeszcze kratke w której jest zawór dopł0ywu wody,za mało lata jak było lato to się w niej kąpało.

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 14, 2010, 21:37:20 »
Szanowny kolego ktpb chodzi mi o takie ogólne sprawy związane akurat z tymi blaszakami.Myślę że w Policach prawie każdy kto przyjechał do pracy miał do czynienia z tymi hotelami,były one związane z rozwojem Zch i ogólnie naszego miasta,dlatego nie można wymazywać ich z naszej historii.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 14, 2010, 21:53:38 »
A pamiętacie Oazę? Teraz Kinga, ale kiedyś to były tam dancingi... Ja nie chodziłam ale moi rodzice tak, to był wtedy chyba niezły lokal na miarę tamtych czasów.
Fontannę między Leningradami też pamiętam, przechodziłam kiedyś z rodzicami i zobaczyłam, że mnóstwo dzieciaków chlapie się w niej, a było lato. I zaraz też poprosiłam mamę i tatę, czy mogę się tak pochlapać. Ale frajda!
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 14, 2010, 23:20:19 »
Cytat: "Agnes_1976"
A pamiętacie Oazę?

he he he! Jasne, że pamiętam Oazę- niestety jeszcze nie było dane mi tam chodzić ze względu na wiek ;D
A pamiętam też " Tarantulę", która znajdowała się w tym budynku gdzie Oskar tyle, że z tej strony gdzie sajgonki i zoo. Zawsze marzyłam, że jak będę duża to tam zawitam :lol2:
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline jatage

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 15, 2010, 07:11:47 »
bardzo ciekawe informacje :)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 15, 2010, 11:10:14 »
OAZA lokal w którym bawiło się starsze pokolenie.Były tam dancingi a w późniejszym okresie dyskoteki .A w dzień stołowało się ok 400 osób t.z ocelotów .Tarantula a później Laguna oj bawiło się sporo ludzi. ;D

[ Dodano: 2010-02-15, 11:13 ]
Była jeszcze restauracja Przyszłość na ul. Bankowej obecnie stoją tam garaże .

Orkan

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 15, 2010, 12:17:09 »
Tarantula to chyba na ulicy  Piłsudskiego w ciągu sklepów m.in oskar, obuwie, sklep zoo, nieruchomości.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 15, 2010, 12:46:57 »
A pamiętne kino "Bajka" w Starych Policach? W niedziele (albo w soboty) Poranki dla dzieci ale też dobre filmy. Pamiętam, jak na "Wejście smoka" moi rodzice 3 razy podchodzili do kasy zanim obejrzeli ten film, taaaakie były kolejki. A ja aż trzy razy widziałam w tym kinie "Dirty Dancing", choć rekord pobiła moja koleżanka z klasy - była z 8 albo 9 razy na tym filmie! I to były fajne czasy...
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 15, 2010, 13:29:07 »
A za dobrych czasów na sali widowiskowej Z.CH. często odbywały się występy .Ja z łezką w oku przypominam sobie występ młodziutkiej Maryli Rodowicz.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 15, 2010, 13:33:39 »
Cytat: "Ageliza"
Witam,
Chodzi mi o to zdjęcie  http://static.panoramio.com/photos/original/11126279.jpg
Interesuje mnie co to są za kominy. Czy to możliwe, że ten po lewej to jest komin ze starej fabryki? Przecież podobno został zburzony w latach 60-tych.


Cytat: "Dr.Kafar"
Za wysoki na komin fabryczny. Najprawdopodobniej to komin powstającego EC2.


A nie prawda. Ten komin jest za blisko osiedla, żeby to było EC2 czy nawet fabryka. Co więcej istnieje do tej pory:



Trochę się Police zmieniły. Pamiętam jak chodziłem do Oazy (Kinga) z trójniakami po obiady.

Pamiętam jak na terenie obecnego kościoła był tymczasowy ołtarz, a ja bujałem się tam na jakimś kawałku szmaty. Dorwał mnie Kazieczko i przetrzymał na plebanii, ze sstrachy miałem pełne portki.  :devil:

Hehe, byłem pierwszym rocznikiem który poszedł do SP8. Pamiętam ten strach gdy na placu od strony budynku Odry kilkaset dzieciaków zaczynało nowy rok, a ja wsród pierwszaków. I Pamiętam Panią Korczyc jak sprzedawała mi kartki na obiady w stołówce SP8. :devil:

Stare dobre czasy.  :rotfl:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 15, 2010, 13:43:52 »
Kilka zdjęć z lat 90' jest TUTAJ. Galeria będzie sukcesywnie rozbudowywana.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 15, 2010, 13:51:33 »
Tarantula a później Laguna oj bawiło się sporo ludzi. ;D

To widziałam tyle z reklam niestety ... Kino " Bajka " również pamiętam z podstawówki.Oczywiście wszyscy widzieli jak budował się nasz Kościół to były czasy. Albo stary ryneczkę też był taki inny.Cały czas przed oczami mam jego rozkład ;p
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 15, 2010, 13:54:44 »
Cytat: "Nataleczka"
Oczywiście wszyscy widzieli jak budował się nasz Kościół to były czasy.


Osoby, które posiadają zdjęcia z budowy kościoła i domu parafialnego w Nowych Policach, proszę o kontakt na adres: kazimierz@police.info.pl
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 15, 2010, 13:59:06 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ten pecowski komin to z prawej jest - a ten z lewej?


Ups. Nie doczytałem, że chodzi o ten z lewej. Podejrzewam, że ten z lewej musiał stać gdzieś w okolicy ul. Korczaka. Zdecydowanie za blisko osiedli jestaby to była fabryka lub Zakłady.