Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery  (Przeczytany 51041 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #30 dnia: Października 12, 2012, 13:44:56 »
Nie odkręcam kaloryferów, wiadomo o co chodzi. Grzeje łazienka, piony, no i grzejnik na klatce. Grzeje telewizor (no właśnie, mam plazmę, która mocno się grzeje i ciągnie więcej prądu niż LED sąsiada - powinna się cała klatka na mnie zrzucić :P ), ja sam grzeję, a jak zaproszę znajomych, to dopiero grzejemy :D

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #31 dnia: Października 12, 2012, 13:45:25 »
Cytat: "zaksiu"
Nie ,no rety,na takie argumenty to ręce opadają. MBtech jest chyba mistrzem w biciu postów byle by coś pisać. NO JASNE ŻE KALORYFER MIAŁEM ZAKRĘCONY


I po co te teksty? Gdzie napisales, ze kaloryfery byly zakrecone?

Cytat: "zaksiu"
Witam.Czy to normalne, 20min wietrzenia mieszkania dzisiaj i kaloryfer jedzie z ciepłem jak głupi.Przecież każde uchylenie okna bedzie wiązało się z odpaleniem kaloryfera czytaj(gruba kasa do dopłaty). :<


Nastepnym razem wyrazaj sie bardziej zrozumiale. Poza tym, jezeli zaraz po wietrzeniu mieszkania odkrecisz grzejniki, to efekt bedzie taki sam.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #32 dnia: Października 12, 2012, 13:59:47 »
A, ja słyszałem, że są cwaniacy co po spisaniu  z podzielników, demontują kaloryfery z licznikami i wstawiają bez, i grzeją sobie na maxa.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #33 dnia: Października 12, 2012, 16:02:30 »
parian, ale w tym wypadku też poniekąd nie ma powodu aby go odkręcać. Zresztą w tym nowym typie zaworu byś po prostu nastawił żądaną temperaturę i w razie co to by sam zaczął grzać. Ja wiem, że są dobrze ocieplone bloki, niemniej jak porządna zima przyjdzie to czasami może wystąpić potrzeba ogrzania mieszkania :D
naftor, ja też o tym słyszałem z opowieści zaufanych osób. Sam osobiście się z czymś takim nie spotkałem jednak. Ale w sumie nie chodzę ludziom po domach oglądać grzejniki więc może to po części z tego powodu :rotfl:

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #34 dnia: Października 12, 2012, 16:16:12 »
Cytat: "Kilofownikownia"
parianale w tym wypadku też poniekąd nie ma powodu aby go odkręcać.

To może inaczej - do tej pory grzejniki mi się same nie włączały, chyba, że przy -10 zostawiłem otwarte okno na pół godziny. Teraz myślę, że wystarczy +5 i zacznie grzać przy zakręconej głowicy. Zresztą słowa Zaksia to potwierdzają.
Jak dla mnie to bicie kasy pod przykrywką sprawiedliwości społecznej ;)

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #35 dnia: Października 12, 2012, 17:28:58 »
i okradaj sąsiada, niech on płaci za ciebie. Lekkie jest życie złodzieja Kafarku nie prawdaż?
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #36 dnia: Października 12, 2012, 18:23:47 »
Ale Kafar czy ty dostałeś te czerwone pokrętła? Bo u mnie nawet stare termostaty zabrali - chociaż uważam, ze kiedyś za nie przecież zapłaciłam więc powinny być moje. Powiem tak miałam już doświadczenie z takimi zaworami, które się same załączały w mieszkaniu typu M2 w którym nikt nie mieszkał, stało puste bez mebli czekało na sprzedaż przez zimę i co jak się okazało gdy byli lokatorzy 500 zł nadpłaty jak stało puste spadała temperatura i ledwo na zero wyszliśmy. Teraz boję się tego samego wyjedzie człowiek na ferie a chata się będzie grzała sama dla siebie.

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #37 dnia: Października 12, 2012, 18:40:40 »
czyli ja zostałam jeszcze dodatkowo oszukana bo ponformowano nas, że stare Spółdzielnia zabiera no i tych czerwonych też nie zostawiono instalator nawet pudełka po termostatach zabrał ze sobą...

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #38 dnia: Października 12, 2012, 23:40:41 »
Problem mam podobny, grzejnik w pokoju grzeje jak opętany. Jestem osobą, która nie znosi gorąca i okno mam otwarte o każdej porze roku. Temperatura, w której najlepiej mi się funkcjonuje to 18 stopni, przy większej zasnąć nie mogę. Okno zamknięte, temp. w mieszkaniu ponad 20 stopni, okno otworzę i grzejnik szaleje...

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #39 dnia: Października 13, 2012, 00:11:19 »
Cytat: "bella20"
Okno zamknięte, temp. w mieszkaniu ponad 20 stopni, okno otworzę i grzejnik szaleje...

Chyba przy poprzedniej wymianie termostatów zostawiali instrukcję, w której było napisane, że przy otwieraniu okna zakręcić termostat na minimum. Z obecnymi termostatami jest podobnie, chociaż bez dodatkowych zabiegów, minimum to 2(otwierją się przy 15 st. C) :ass:
Dodatkowo można zarzucić na termostat jakis ręcznik czy też część garderoby,  aby osłonić przed zimnym powietrzem z otwartego okna. Działa na pewno :shaking2:  
_

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #40 dnia: Października 13, 2012, 10:31:30 »
Po rozpuszczeniu wici po Policach i w pracy jedyne konstruktywne i logiczne odpowiedzi były takie na zasadzie "polak potrafi wszyscy tak robią" ,a więc dostałem odpowiedz.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #41 dnia: Października 13, 2012, 13:22:54 »
Każdą głowicę termostatyczną można serwisowo przestawić na niższą wartość temperatury otwarcia głowicy. W Danfosach był do tego specjalny klucz wtykany przez szczeliny pokrętła. Jeśli w tych, które montuje spółdzielnia, temperatura otwarcia zaworu wynosi 18 st. to jest to czyste złodziejstwo. Powinna ona wynosić 8 st. (pozycja gwiazdka lub najniższa na pokrętle) i jest w zasadzie wszędzie przyjęta. Ktoś tu napisał, że spółdzielnia tłumaczy się wysokim cśnieniem w instalacji - bzdura kompletna, ponieważ jest to obieg zamknięty z cyrkulacją i nie wpompowuje się cały czas do niego wody. Odcięcie grzejnika nie powoduje zmian ciśnienia, ponieważ w nim ciśnienie jest takie samo jak w sieci.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #42 dnia: Października 13, 2012, 13:30:31 »
Hurra ręcznik na głowice i temat można zamknąc bo na rozsądek spółdzielni niema co liczyć :jupi:

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #43 dnia: Października 13, 2012, 13:35:01 »
Jeszcze sugestia ode mnie, którą wypróbowałem. Odkręcić głowicę, podłożyć metodą prób i błędów monetę, np jedno lub dwu groszową. Wtedy iglica zostaje wciśnięta głębiej i zamyka zawór.

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #44 dnia: Października 13, 2012, 14:12:37 »
Do czego służy metalowa opaska z numeracją przy samym zaworze, czy tam nie można ustawić temperatury?

Pytam bo u mnie ten sam problem otwarcia okna i otwarcia grzejnika, nabiło mi po 2000
Jan