Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery  (Przeczytany 51050 razy)

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Re: termostat z RAW-K5136 z zakresem od 2 do max
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 08, 2012, 17:10:26 »
Cytat: "stokrotka84"
Podbijam temat... znalazł ktoś jakieś mądre rozwiązanie grzejnika który sam włącza się gdy powieje na niego trochę powietrza np z uchylonego balkonu?  Zaczyna mnie to irytować....


Ja mieszkam w bloku należącym do SM Odra od 12 lat i od samego początku mam takie zawory. To żadna nowość. Owinęłam je kawałkiem torby termicznej (takiej zwykłej na mrożonki) i dodatkowo okleiłam szarą taśmą izolacyjną. Otwieranie okna nie uruchamia mi grzania a odkręcić zawór oczywiście mogę, gdy jest taka potrzeba.

Offline dmb

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 08, 2012, 23:47:15 »
Cytat: "kowal"
gdzie mozna kupic te oryginalne czerwone pokretla
Cytat: "Nil"
powinny być w leroy merlin.

Byłem, nie ma.

Offline spliffer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 15, 2012, 02:38:17 »
Witam

Przeczytałem wszystkie posty i powiem tak:

1) Przyjmijmy, że temperatura rzeczywiście ma wynosić w pomieszczeniu 16 lub 18 stopni - OK ale gdzie ta temperatura ma rzeczywisty odczyt? Przy oknie? Przy drzwiach czy może gdzieś na środku pokoju? Niepojęte dla mnie jest to, że otwierając na chwilę okno (przy mrozach ok. 6 stopni poniżej zera) termostat się załączy i kaloryfer zacznie grzać mimo, że rzeczywiście w pomieszczeniu może być 20..... Czy tylko mi się wydaje, że to nie uczciwe?

2) Mam kłaść szmaty na termostat albo obwijać je jakąś taśmą i czymś co zahamuje wzrost temperatury kiedy wietrzę? Przyjmijmy, że przyjmuję gości i dbam o swój wizerunek... Chcę przewietrzyć to zapierdzielam z jakąś szmatą do kaloryfera? Przecież to jest niedorzeczne...

3) o wzroście ciśnień w obiegu można porozmawiać jak się ma jakieś pojęcie o fizyce. Jaka będzie owa różnica przy wodzie o temp. 8 i 18 stopni? Pamiętajmy, że mówimy o wodzie w obiegu a nie o temperaturze w pomieszczeniu, które znacząco się różnią

4) Jako lokator mam utrzymać wg. regulaminu 16 stopni? OK - pozostawcie to w mojej gestii i mnie kontrolujcie, a nie montujecie urządzenie które mierzy temperaturę przy oknie (a właściwie pod nim). Jest to odniesienie do pkt. pierwszego, ale jak ktoś chce bandytkę uprawiać to niech zamontuje te zawory bezpośrednio nad parapetem - w końcu jak kraść to miliony, a jak ru..ć to księżniczki....

Jedna wielka paranoja i trzeba coś z tym zrobić
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, później pobije doświadczeniem...

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 15, 2012, 11:11:28 »
a ja mam inne pytanie, czy we wszystkich blokach Chemika w tym roku nie ogrzewają klatek? W moim bloku grzejniki zimne.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 15, 2012, 11:59:28 »
U nas sauna konkretna na klatce.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 15, 2012, 15:44:07 »
Cytat: "spliffer"
Niepojęte dla mnie jest to, że otwierając na chwilę okno (przy mrozach ok. 6 stopni poniżej zera) termostat się załączy i kaloryfer zacznie grzać mimo, że rzeczywiście w pomieszczeniu może być 20..... Czy tylko mi się wydaje, że to nie uczciwe?

Tak właśnie jest, niestety i nie zmienisz tego. Masz dwa wyjścia: zaakceptować to i tolerować uruchamianie się grzejnika a tym samym wzrost kosztów ogrzewania albo stosować różne metody by temu zapobiec. Jeżeli zabezpieczysz zawór za pokrętłem to będziesz mógł go odkręcać, kiedy zajdzie potrzeba, a gdy otworzysz okno to zawór się nie uruchomi.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 15, 2012, 17:01:54 »
Pamietam ze w tamtym roku na klatce tez mieliśmy ukrop, a w tym grzejniki zimne, a kase za to biorą.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 15, 2012, 18:28:53 »
Cytat: "Febe"
Tak właśnie jest, niestety i nie zmienisz tego.

To, że tak jest nie oznacza jeszcze, że tak być musi! Kaloryfer ma grzać wtedy, gdy tego życzy sobie właściciel lokalu a nie wg upodobań bliżej nieznanego urzędnika spółdzielni. Zawór termoregulacyjny jest urządzeniem nie podlegającym nadzorowi, w przeciwieństwie do podzielników. Jest on własnością właściciela lokalu, podobnie jak grzejnik. To, że spółdzielnia założyła takie zawory, nie oznacza jeszcze, że tego zaworu nie można sobie zmienić lub zmienić jego nastawy. U mnie grzejniki nie włączają się gdy otwieram okno i nie włączają się gdy otwieram balkon.   :grin:

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 15, 2012, 20:41:35 »
Być może jest możliwość wymiany zaworu. Życzę powodzenia w walce ze spółdzielnią. Ciekawe, jak w praktyce będzie ta walka wyglądała, ile potrwa i ile pochłonie kosztów w postaci kasy wydanej na nowe zawory i ich wymianę (jeżeli do tego dojdzie) oraz czasu poświęconego na pisanie i dostarczanie różnych pism.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 15, 2012, 21:34:55 »
Wcześniej napisałem co zrobić, żeby głowica reagowała przy niższej temperaturze i nie ma potrzeby wymiany czegokolwiek, wszystko da sie przestawić. Może ktoś podać nazwę producenta głowic termostatycznych, a najlepiej zrobić i wkleić tutaj jej zdjęcie?

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 16, 2012, 00:15:42 »
Cytat: "bodek"
Wcześniej napisałem co zrobić, żeby głowica reagowała przy niższej temperaturze i nie ma potrzeby wymiany czegokolwiek, wszystko da sie przestawić. Może ktoś podać nazwę producenta głowic termostatycznych,

Dokumentacja  głowicy jaką u mnie zamontowano. Jest to typ 5116 - od16 st. C. Natomiast typ 5115 można regulować od 8 st. C. Są do kupienia w sklepach internetowych. Wcześniej widziałem również w sklepie na ul. Przyjaźni.
_

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 16, 2012, 13:21:12 »
Znalazłem coś takiego, nie wiem czy w głowicach pozycja minimalna to "gwiazdka", ale z tego co widzę, to można ograniczyć tylko zakres pokrętła. Pozostaje więc podłożenie grosików pod iglicę, jeśli to nie pomoże. Od razu dokleiłem, jak ograniczyć przepływ przez zawór.


Offline spliffer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 16, 2012, 15:12:23 »
A jak ten plastik zdemontować, żeby dostać się do iglicy? I jak rozpoznać typ zaworu? Skala u mnie zaczyna się od dwóch i nie ma żadnej gwiazdki...
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, później pobije doświadczeniem...

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 16, 2012, 15:38:44 »
Głowica nakręcona jest na zawór za pomocą nakrętki, widoczna jest na dolym obrazku przy cyfrze 1. Obejrzałem sobie schemat budowy głowicy i być może w tym typie jest na iglicę gniazdo w głowicy, bo i takie widziałem. Wtedy zamiast monety, trzeba z czymś mniejszym spróbować, co zmieści się w otwór, np. z puszki wyciąć kilka krążków i złożyć razem, żeby grubsze było.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 16, 2012, 20:39:48 »
Cytat: "bodek"
Głowica nakręcona jest na zawór za pomocą nakrętki,

Te głowice, które obecnie zamontowała spółdzielnia, są mocowane do zaworu na clicki. Przynajmniej u mnie takie są.