Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery  (Przeczytany 51312 razy)

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #45 dnia: Października 13, 2012, 14:39:58 »
Metalowa opaska to regulacja przepływu przez zawór. Z tego co pamiętam 1-najmniejsza, N-maksymalna. Oznaczenie może być na tych zaworach inne. Nie wpływa to na pracę głowicy.

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #46 dnia: Października 13, 2012, 15:09:14 »
Ja minionej nocy spałam przy otwartym oknie, nic się nie załączyło, grzejnik zimny-ok, ale zastanawiam się dlaczego zawory nie zoatały wymienione w łazienkach. Z wypowiedzi Prezesa w TV wynikało,że użytkowanie dotychczasowych zaworów przekroczyło termin wżności i postanowiono je wymienić na nowe, przecież w łazienkach były w tym samym okresie czasu użytkowane, a wymiany nie dokonano, czy ktoś wie dlaczego?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #47 dnia: Października 13, 2012, 15:25:30 »
Cytat: "bodek"
Każdą głowicę termostatyczną można serwisowo przestawić na niższą wartość temperatury otwarcia głowicy. W Danfosach był do tego specjalny klucz wtykany przez szczeliny pokrętła. Jeśli w tych, które montuje spółdzielnia, temperatura otwarcia zaworu wynosi 18 st. to jest to czyste złodziejstwo. Powinna ona wynosić 8 st. (pozycja gwiazdka lub najniższa na pokrętle) i jest w zasadzie wszędzie przyjęta. Ktoś tu napisał, że spółdzielnia tłumaczy się wysokim cśnieniem w instalacji - bzdura kompletna, ponieważ jest to obieg zamknięty z cyrkulacją i nie wpompowuje się cały czas do niego wody. Odcięcie grzejnika nie powoduje zmian ciśnienia, ponieważ w nim ciśnienie jest takie samo jak w sieci.


Zgodnie z prawem budowlanym wymagana temperatura w pomieszczeniu to 16 stopni, więc pewnie na taką temperaturę są ustawione. Mi na razie nabiło 4 jednostki, więc z oceną wstrzymam się do zakończenia sezonu grzewczego.

Cytat: "Mała Mi"
Ja minionej nocy spałam przy otwartym oknie, nic się nie załączyło, grzejnik zimny-ok, ale zastanawiam się dlaczego zawory nie zoatały wymienione w łazienkach. Z wypowiedzi Prezesa w TV wynikało,że użytkowanie dotychczasowych zaworów przekroczyło termin wżności i postanowiono je wymienić na nowe, przecież w łazienkach były w tym samym okresie czasu użytkowane, a wymiany nie dokonano, czy ktoś wie dlaczego?


Bo w łazienkach nie ma podzielników [:

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #48 dnia: Października 13, 2012, 15:40:34 »
Cytat: "Denver"


Zgodnie z prawem budowlanym wymagana temperatura w pomieszczeniu to 16 stopni, więc pewnie na taką temperaturę są ustawione. Mi na razie nabiło 4 jednostki, więc z oceną wstrzymam się do zakończenia sezonu grzewczego.


Z tego co pamiętam, to 18 i jest to temperatura jaką musi zapewnić dostarczyciel ciepła (woda C.W. minimum 55 bodajże). Ja mówię o temperaturze, przy jakiej powinna otworzyć się głowica, żeby nie doprowadzić do zamarznięcia wody w układzie. Każdy ma prawo zmniejszyć temperaturę, jeśli tak mu wygodnie, a nie mieć narzucane odgórnie.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #49 dnia: Października 13, 2012, 15:59:39 »
Cytat: "bodek"
Cytat: "Denver"


Zgodnie z prawem budowlanym wymagana temperatura w pomieszczeniu to 16 stopni, więc pewnie na taką temperaturę są ustawione. Mi na razie nabiło 4 jednostki, więc z oceną wstrzymam się do zakończenia sezonu grzewczego.


Z tego co pamiętam, to 18 i jest to temperatura jaką musi zapewnić dostarczyciel ciepła (woda C.W. minimum 55 bodajże). Ja mówię o temperaturze, przy jakiej powinna otworzyć się głowica, żeby nie doprowadzić do zamarznięcia wody w układzie. Każdy ma prawo zmniejszyć temperaturę, jeśli tak mu wygodnie, a nie mieć narzucane odgórnie.


Rozumiem, ale ja nie mówię o odpowiedniej temperaturze, żeby woda w rurach nie zamarzała, bo nie mam o tym pojęcia, a poza tym leży to w gestii ciepłowni czy spółdzielni.
Mówię o minimalnej temperaturze w lokalach, którą określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002. Nie jest więc tak, że każdy ma prawo zmniejszyć temperaturę bo mu tak wygodnie. Odgórnie narzucone jest minim 16 stopni - trzeba się albo dostosować, albo zmienić prawo, jeśli jest ono złe.

"W celu ochrony właściwych warunków eksploatacyjnych lokali każdy użytkownik ma obowiązek zapewnić wymaganą normą temperaturę pomieszczeń nie niższą niż 16 stopni".

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #50 dnia: Października 13, 2012, 19:45:00 »
Cytuj (zaznaczone)
każdy użytkownik ma obowiązek zapewnić wymaganą normą temperaturę pomieszczeń nie niższą niż 16 stopni".

Rozumiem że dotyczy to również lokali mieszkalnych
Przytoczony tu fragment rozporządzenia sporo wyjaśnia w kwestii zasadności zamontowania takich właśnie zaworków termostatycznych. Natomiast wyjaśnienia pracowników spóldzielni, przytaczane przez przedmówców, świadczą o zupełnej nieznajomości stanu prawa, albo próbie manipulacji dla osiągnięcia swoich celów.
Cytat: "Mała Mi"
spałam przy otwartym oknie, nic się nie załączyło, grzejnik zimny

Myślę że, jak zwykle to bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Musiało byc tak;  chłodne powietrze nie spływało bezpośrednio na zaworek termostatyczny (przeszkodził parapet czy np. zasłona), bo tak naprawdę to termostat decyduje czy dopuścić ciepłą wodę do grzejnika.
Na podstawie tego przykładu widać pewien absurd związany z montażem zaworków termostatycznych ustawionych na 16 st. C i zapisem w rozporządzeniu o 16 stopniach w lokalu. To, że w okolicach termostatu jest mniej niż 16 st. nie znaczy że jest tyle samo w pomieszczeniu. Np. u mnie wystarczy ciepła rurka która idzie na wyższe piętra, to w mieszkaniu jest powyżej 20 stopni, pomimo okna ustawionego na mikro uchył.
_

User0

  • Gość
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #51 dnia: Października 13, 2012, 19:46:35 »
Widzę, że problem był z Odrą, to teraz z Chemikiem to samo...  :spiderman:

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #52 dnia: Października 13, 2012, 22:39:45 »
Cytat: "Denver"

Rozumiem, ale ja nie mówię o odpowiedniej temperaturze, żeby woda w rurach nie zamarzała, bo nie mam o tym pojęcia, a poza tym leży to w gestii ciepłowni czy spółdzielni.
Mówię o minimalnej temperaturze w lokalach, którą określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002. Nie jest więc tak, że każdy ma prawo zmniejszyć temperaturę bo mu tak wygodnie. Odgórnie narzucone jest minim 16 stopni - trzeba się albo dostosować, albo zmienić prawo, jeśli jest ono złe.

"W celu ochrony właściwych warunków eksploatacyjnych lokali każdy użytkownik ma obowiązek zapewnić wymaganą normą temperaturę pomieszczeń nie niższą niż 16 stopni".


To nie zupełnie tak. Dostarczyciel ciepła musi dostarczyć tyle ciepła, żeby temperatura w lokalu nie była niższa niż 16 st., ale użytkownik lokalu chcąc ograniczyć temperaturę (bo tak akutar mu pasuje), ma mieć możliwość zrobienia tego. Głowica termostatyczna jest właśnie tym zabezpieczeniem przed zamarzaniem, że nawet w pozycji zamkniętej, przy spadku temperatury poniżej jakiejś wartości, ma umożliwić ogrzanie pomieszczeń i tą dolną granicą nie jest na pewno 16 st.
Podana w rozporządzeniu temperatura, to wartość jaka musi zostać osiągnięta, jeśli grzejniki grzałyby na maksa i nikt nie może się przyczepić, że nie ma więcej.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #53 dnia: Października 13, 2012, 23:10:20 »
Cytat: "solar"
Cytat: "bella20"
Okno zamknięte, temp. w mieszkaniu ponad 20 stopni, okno otworzę i grzejnik szaleje...

Chyba przy poprzedniej wymianie termostatów zostawiali instrukcję, w której było napisane, że przy otwieraniu okna zakręcić termostat na minimum. Z obecnymi termostatami jest podobnie, chociaż bez dodatkowych zabiegów, minimum to 2(otwierją się przy 15 st. C) :ass:
Dodatkowo można zarzucić na termostat jakis ręcznik czy też część garderoby,  aby osłonić przed zimnym powietrzem z otwartego okna. Działa na pewno :shaking2:  
_


Ganiałam dzisiaj z termometrem po pokoju, 19 stopni a grzejnik swoje. Tylko w moim pokoju, bo w innych pomieszczeniach działa normalnie. Instrukcji niestety nie znalazłam. Nic, w poniedziałek do spółdzielni...

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
termostat z RAW-K5136 z zakresem od 2 do max
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 04, 2012, 19:53:59 »
Podbijam temat... znalazł ktoś jakieś mądre rozwiązanie grzejnika który sam włącza się gdy powieje na niego trochę powietrza np z uchylonego balkonu?  Zaczyna mnie to irytować....

Offline piotrekpl

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 04, 2012, 20:35:12 »
Nie wiem czy to działa na nowych zaworach, ale ja wkładałem między zawór a głowice dwie 1 groszówki i już się nie uruchamiał.

kowal

  • Gość
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 04, 2012, 22:15:29 »
a czy orientuje sie ktos gdzie mozna kupic te oryginalne czerwone pokretla z kompletu zeby podmienic je z tymi co nam założyli?

Byłem w krystianie i ich nie mieli.

Nil

  • Gość
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 07, 2012, 12:54:42 »
powinny być w leroy merlin.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 07, 2012, 13:47:49 »
Ja na czas wietrzenia i parę minut po wietrzeniu zakładam koc na kaloryfer i wszystko gra (przetestowane wiele razy)

Offline w_lukasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 08, 2012, 10:59:40 »
A jakie macie wyniki pomiarów? U mnie na jdenym jest 92, drugi 545 a trzeci 92395 !!! Czy ten trzeci wynik jest możliwy, czy jest coś nie tak z pomiernikiem ? Chyba że patrze nie w tym miejscu na wyświetlaczu jest u góry WSK na dole pod pomiarem mała 2, jest jeszcze inne wskazanie 798 ale pod spodem jest napis HIST 1 (czy to zapamietrany stan z poprzeniego okresu?)