Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - An_na

Strony: [1] 2 3 ... 100
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 23, 2021, 09:49:22  »
To zależy do jakich ;)

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 23, 2021, 09:36:23  »
Już dajcie spokój z tym Jankiem. Mam kota na podwórku obcego, karmię to przyłazi. I tak to z Jankiem. Karmicie go wpisami to pisze, bo mu los zakładów nie jest obojętny z tego co analizuję po wpisach.
Do mnie nikt takiego pytania nie zadał a odpowiadam na wszystkie wiadomości wysyłane do mnie na Messenger. odpowiadam też na każdą prośbę o spotkanie. Jeśli jest potrzeba to przyjadę na wydział w dogodnym dla Was czasie. Kto ma zebrać baty jak nie ja;)
Każdy powinien udać się do swojego związku i zapytać.  Odpowiadam: bo taki był wniosek organizacji związkowych. Hybrydowej regulacji. Przez lata podwyżek jednakowych, braku podwyżek, podwyższania najniższej krajowej, wyrównywania do niej wynagrodzenia się bardzo spłaszczyly na czym tracili długoletni (pracujący ponad 10-20 lat) pracownicy.
Jest otwarty wniosek o stażowe, jednak na dzisiaj sytuacja i zobowiązania finansowe nie pozwalają na jego wprowadzenie. Wyjaśnię dlaczego. W momencie podpisania stażowego do firmy wchodzi aktuariusz i wylicza stażowe na każdego pracownika licząc do jego wieku emerytalnego. Tym samym trzeba zawiązać rezerwę finansową na całość. To daje ok 35jak nie więcej mln zł. Dzisiaj takiego zobowiązania odpowiedzialnie podjąć nie można, ale szukać rozwiązań doceniania długoletnich pracowników trzeba dlatego myślę, że rozmowy by temat będą kontynuowane.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 23, 2021, 08:04:15  »
Dzień dobry, czytając wszystkie komentarze (niektóre po dwa razy) stwierdzam, że zdecydowana większość osób piszących tu nie interesuje się zupełnie zakładem. Kompletnie. Nic. Zero. Nie interesuje sytuacja, nie interesują zagrożenia, nie interesuje mikro ani makrootoczenie. A jaka jest sytuacja? Przez moment była taka, że trzeba było decydować bardzo poważnie co robimy dalej. Produkujemy czy stajemy i pracownicy wysyłani są do domu na postojowe. Tak, na postojowe. Tak zrobiło większość firm produkujących nawozyhttps://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/24258-norweski-gigant-zamyka-40-produkcji-amoniaku-ceny-nawozow-nie-beda-nizsze
My tego nie zrobiliśmy choćby po to by produkować jako firma państwowa i płacić wynagrodzenia pełne. Ja sobie takiej sytuacji nie przypominam w zakładzie jaka jest teraz.  Galopujące ceny surowców, niepewna sytuacja na rynku soli potasowej z Białorusi z uwagi na możliwe sankcje. To nie są wymysły zarządów, nie rozwiązałby tej sytuacji ani strajki ani moje samospalenie pod biurowcem. To realne bardzo poważne problemy, którym trzeba było sprostać w trosce o płynność. Ale kogo interesuje płynność. Kogo interesują kalkulacje.
Wiele osób zapomniało też, że na ten rok było ustalone zero podwyżek, 70 procent premii oraz brak doładowań na karty. W  maju doprowadziliśmy do ustalenia pieniędzy na dni chemika. Później trwały negocjacje, gdzie uczciwie informowalismy przedstawicieli związków zawodowych o sytuacji. Każdą ze stron zobowiązuje tajemnica informacji, a Wy tu nawalacie i nawalacie w te zwiazki. Ręce opadają. Ludzie dźwigają na swoich plecach w swojej głowie bardzo trudne tematy, tematy ocierające się właśnie o wysłanie ludzi na postój, szukają rozwiązań co zrobić aby do takiej sytuacji nie doszło bo byłby płacz a tu tylko nawalanka. I jak słyszę: "niech se pani te 3460 zł w grudniu na karty w d.. wsadzi" to zastanawiam się dlaczego rozmówca na siłę tutaj się męczy.

Post Merge: Październik 23, 2021, 08:05:30
A tu jakby kogoś interesowało

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 19:15:13  »
Ok. Rozumiem

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 18:18:16  »
Enzo87- na niczyj. Skończyły się ustalenia. Teraz dokumenty są przygotowywane, treść sprawdzana przez strony i przez prawnika, kolejno podpisują strony, następnie jest przygotowywane do Państwowej Inspekcji Pracy z uwagi na ZFŚS. Następnie będą rozmowy przyspieszone w spółkach zależnych. Takie ustalenia to szereg następstw prawnych. Po to wybieracie swoich reprezentantów czy to do zz, zarządu czy rady że oni mają wiedzę większą i w ramach tej wiedzy toczą się ustalenia. I możecie mówić różnie, oczywiście gloryfikując Puławy ( tak, tam jest super też mi się podoba,szczególnie melamina czy ureaza) ale ja nie dam złego słowa powiedzieć o naszych związkach zawodowych. Oni mają większą wiedzę nt tego jaka jest sytuacja spółki, makro i mikro, jakie są szanse, zagrożenia etc. Negocjują w interesie pracowników. Biorę udział w negocjacjach od ok 2006 roku i różnie bywało. Lepiej, gorzej,tragicznie, dramatycznie, lepiej. Dzisiaj jest gwarancja tego, że jeśli sytuacja na rynku surowcowym się poprawi siadamy do kolejnych ustaleń. Proszę pamiętać, że decyzja na ten rok była zero, brak kart i 70 procent premii. W trakcie roku zostało to zmienione, premia wróciła do 100 procent. Zostały wypłacone pieniądze z okazji dnia chemika, teraz mamy ustalenie odnośnie Bożego Narodzenia etc. Czy jestem zadowolona? Oczywiście, że nie. Każdy prezes chciałaby mieć ogromny zapas negocjacyjny. Rynek surowcowy między innymi determinuje koszty i pokazuje czym można dysponować. Od 2 tygodni zmagamy się z atakiem środowisk rolniczych, że mamy za drogie nawozy, a ich cena wynika nie z uporu podwyżek tylko z cen surowców, które musimy i póki co staramy się dźwigać jako zakład.
A tak wogole to piszę tutaj od 2009 bodajże, od czasów dla naszego zakładu najtrudniejszego i bardzo proszę o trzymanie poziomu dyskusji a nie robienie przez niektórych tu rynsztoka. Anonimowa dyskusja też może być na poziomie, przecież to różni ludzie czytają spoza firmy a czasami aż mi samej wstyd.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 14:56:27  »
Zdaję sobie sprawę, jednak do czasu publikacji oficjalnego dokumentu stanowi to tajemnicę służbową. Cierpliwości.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 19, 2021, 14:50:01  »
fafik_ dzisiaj trwa podpisywanie porozumienia, zostanie podpisane przez wszystkich i stanie się dokumentem to będzie można o tym rozmawiać. Z pół godziny temu podpisywałam jeden z dokumentów ale nie ma jeszcze kompletu podpisanego.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 28, 2021, 08:20:25  »
Nie są.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 14, 2021, 17:25:27  »
Topolol_ mądraliński.
Samsonowicz_moje wsparcie jest zawsze, nawet na wygnaniu- to też było ☺️ Jest i będzie.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 10, 2021, 16:28:51  »
A liczył Pan jaką składkę musiałby Pan zapłacić, aby organizacja bez pokrywania kosztów przez firmę mogła funkcjonować? Wynagrodzenia, ZUS, Podatki, księgowość, biuro.
Reasumując nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś takową organizację założył. Moje osobiste zdanie jest takie, że byłby to koniec wzajemnych negocjacji i oczywiście dla pracodawcy byłoby to bardzo korzystne a dla pracowników nie.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 10, 2021, 14:25:44  »
Zapomnijcie że związki żyjące na garnuszku zakładów i prezesa, coś wywalczą. Prezes im powie ile daje i oni to przyklepią obwieszczając że to wynegocjowali.
To kogo/jaką instytucję  życzyłby sobie Pan jako negocjatora Pana warunków wynagrodzenia?

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 02, 2021, 21:53:12  »
Samsonowicz_ oczywiście, mnie przyznam też ta wiadomość wgniotła w ziemię.  Ja o szczegółach rozmawiać i pisać poza oficjalnymi dokumentami nie mogę. Jest sztab ludzi dedykowanych do tego przedsięwzięcia i analizują każdą pozycję. GA Polyolefins SA czyli potocznie PDH to odrębna spółka akcyjna, i to do niej wpłynęło pismo od HEC. My jako zakłady mamy w tej spółce 34 procent akcji. Ciut mniej ma GA i po 17 z przecinkiem mają sam HEC i Lotos.
Negocjacje to odrębna kwestia.
Zachodniopomorzankn_ od kwestii pracowniczych jest PIP. Oni mają uprawnienia kontrolne takich kwestii.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 02, 2021, 15:08:44  »
Nie nakręcacie się i nie dorabiajcie teorii. W szczegółach pisać nie mogę jednak pamiętajcie, że w PDH Police mają 34 procent akcji to raz a dwa, trwa analiza.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 02, 2021, 11:15:01  »
127€ to koszmarnie wysoka kwota. Prawnicy, doradcy etc analizują wszystkie wskazane pozycje w odniesieniu do zawartego kontraktu.

Strony: [1] 2 3 ... 100