Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - An_na

Strony: [1] 2 3 ... 91
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 23, 2020, 20:54:22  »
Napisałam powyżej. To nie wymysł spółki tylko wynik kontroli PIP.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 23, 2020, 20:22:46  »
Brama 4: "kretyński zakaz" jak Pan napisał został wprowadzony z tego co pamiętam po zaleceniach Państwowej Inspekcji Pracy po tym jak pracownica idąc do pracy  wpadła pod pociąg. Cudem przeżyła. To było kilka lat temu.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 21, 2020, 09:22:17  »
Nie ma co się licytować bo tylko niepotrzebnie się różnicie.  Praca na części produkcyjnej Zakładów jest ciężka i uciążliwa. Szczególnie gdzie jest zapylenie, NDS, NDN. Dlatego do ZUZP jest wpisana lista stanowisk gdzie jest praca w szczególnym charakterze, gdzie jest praca w warunkach uprawniających do dodatku szkodliwego.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 04, 2020, 21:31:56  »
Proponuję wrzucić ogłoszenie na stronę FB Police

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 03, 2020, 08:12:04  »
Alcatraz dzięki;) w Zakładzie zawsze jest gra zespołowa. Jednoosobowo to można pojechać na rowerze:)  Wiele osób w tym i ja pracowaliśmy nad tym o czym piszesz. Tutaj jest zawsze bardzo duża rola związków plus reprezentant pracowników w zarządzie wtedy można wypracowywać korzystne dla pracowników rozwiązania. Co do negocjacji płacowych to jesień jest odpowiednią na nich porą czyli w czasie planowania budżetu na 21. Wakacji to związki nie mają. Było pismo do rady, do ministerstwa. Analizowane są kolejne kroki.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 21, 2020, 16:11:48  »
Jestem zawieszona w prawach członka zarządu. Nie mam dostępu do informacji. Proszę się dowiadywać w związku zawodowym.
Ostatnio wyglądało to tak: https://www.facebook.com/339940956571103/posts/722474534984408/?sfnsn=mo&extid=AxYMSacKwpjWuWBN

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 20, 2020, 23:09:01  »
Oczywiście 🤗jest tak jak Pan napisał. Pierwsze wprowadzenie było na siarkowym.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 20, 2020, 21:44:53  »
Prowokacja. Oczywista oczywistość, że system ten co jest jest nieporównywalnie korzystniejszy dla organizmu człowieka. 30 lat pracy w ruchu ciągłym że zmiennymi porami na sen zabiera kilka lat życia. Dlatego dwie nieprzespane noce są mniej dewastujące organizm niż cztery. Ja to mam prośbę od siebie- nie dajcie się prowokować bo to niepotrzebne emocje.

Post Merge: [time]Sierpień 20, 2020, 21:47:48 [/time]
http://mzzprc-przyjazn.com.pl/praca-zmianowa-2/celowosc-skrocenia-czasu-pracy/

Post Merge: Sierpień 20, 2020, 21:51:48
Tutaj rozwinięcie zamieszczonego linku:
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w JSW KOKS S.A.

  – Celowość skrócenia czasu pracy
Celowość skrócenia czasu pracy
ekspertyzaOd autorów

Niniejsza ekspertyza została opracowana na zlecenie Ogólnokrajowego Zrzeszenia Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego przez zespół autorów reprezentujących trzy placówki naukowo badawcze: Zakład Ergonomii Katedry Medycyny Pracy i Chorób Środowiskowych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Zakład Ergonomii Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego.

Opracowanie zawiera uzgodnione przez wymienione jednostki merytoryczne stanowisko dotyczące zasadności zmniejszenia wymiaru czasu pracy pracowników zatrudnionych w ruchu ciągłym.

Streszczenie

Praca zmianowa obejmująca porę nocną stawia duże wymagania organizmowi pracownika. Wynikają one z konieczności działania wbrew naturalnemu rytmowi zdolności do wysiłku i ciągłej adaptacji do zamiennych pór aktywności dyktowanych przez system zmianowy. Powoduje to stan stałej desynchronizacji wewnętrznej (rozprzężenie rytmów funkcji biologicznych), co niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmniejszonej niezawodności, obniżonej jakości pracy, zwiększonej podatności na wypadki, większego kosztu fizjologicznego, zaburzenia procesów odnowy oraz zmęczenia chronicznego.
Praca zmianowa jest wysoce obciążająca dla pracownika niezależnie od charakteru wykonywanych zadań. Zmęczenie pracą nocną jest zawsze większe od zmęczenia pracą dzienną. Ponadto praca w ruchu ciągłym związana jest najczęściej z obsługą procesów technologicznych, których przebieg łączy się z występowaniem wielu czynników szkodliwych i uciążliwych, co dodatkowo zwiększa obciążenie pracowników.
Nie będąc bezpośrednią przyczyną konkretnej jednostki chorobowej, praca zmianowa noże sprzyjać występowaniu różnych stanów patologicznych lub nasilać je. Praca zmianowa wpływa destrukcyjnie na społeczne funkcjonowanie pracownika — osłabia więzi rodzinne, utrudnia udział w życiu społecznym.
Ponieważ praca zmianowa, szczególnie w ruchu ciągłym, jest związana z większym kosztem fizjologicznym i społecznym, jest bardziej męcząca i potencjalnie szkodliwa, oraz stwarza gorsze możliwości wypoczynku niż praca wyłącznie dzienna — czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć niniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w wielu krajach europejskich. Jednak nie jest możliwe kategoryczne i jednoznaczne ustalenie optymalnego tygodniowego, miesięcznego czy rocznego wymiaru czasu pracy pracownika zmianowego.
Istoty uciążliwości pracy w ruchu ciągłymi nie da się wyeliminować, z pewnością jednak wszelkie formy kompensacji i prewencji negatywnych skutków zmianowości, w tym „zmniejszenie indywidualnej dawki” pracy nocnej są krokiem we właściwym kierunku.
Odpowiednio ukształtowany system zmianowy powinien nie tylko w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalną rytmikę organizmu pracownika, ale również zapewniać mu w ciągu zmian roboczych, dni, tygodni i lat odpowiedni pod względem ilościowym i jakościowym wypoczynek.
Odpowiadając na pytanie postawione przez Ogólnokrajowe Zrzeszenie Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego, dotyczące zasadności skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy, możemy stwierdzić na podstawie analizy stanu wiedzy na ten temat oraz własnych doświadczeń, że takie postępowanie jest uzasadnione z naukowego punktu widzenia.
Należy stanowczo podkreślić, że skrócenie czasu pracy nie może być traktowane, jako jedyny i wystarczający sposób ograniczenia niekorzystnego wpływu pracy zmianowej w ruchu ciągłym na kondycję psychofizyczną, samopoczucie, zdrowie i funkcjonowanie społeczne pracowników zmianowych. Równolegle powinny być podejmowane inne działania mające na celu dostosowanie form organizacyjnych pracy zmianowej do psychofizjologicznych możliwości człowieka, a więc zadbanie o odpowiedni kierunek i szybkość rotacji zmian, godziny rozpoczynania i kończenia zmian roboczych, rozkład i rodzaj przerw dostosowany do typu pracy i warunków, w jakich jest wykonywana. Wskazane są takie działania w zakresie promocji zdrowia oraz edukacja pracowników dotycząca sposobów minimalizowania skutków pracy nocnej i zmianowej. Tylko takie kompleksowe podejście do problemu pracy w ruchu ciągłym może przynieść oczekiwane efekty.
Korzyści płynące z optymalizacji systemu zmianowego dotyczą zarówno pracowników (mniejsze zmęczenie, poprawa zdrowia, lepszy sen, większe możliwości zaspokajania potrzeb indywidualnych i ogólnie — większa satysfakcja z pracy), jak i pracodawców (większa wydajność, zmniejszenie absencji, fluktuacji i wypadkowości, lepsza postawa pracowników wobec firmy).

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 31, 2020, 13:22:50  »
Kiedyś aresztowano ludzi, aby doprowadzić do sądu. Dzisiaj aresztowany w drodze do sądu - do sądu nie dotarł z powodu aresztowania. Wpłacił 2 mln i rozpoczął weekend.
Niepojęte.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 20, 2020, 16:48:13  »
Jestem, jestem.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 18, 2020, 06:55:58  »
Sprawa toczy się można rzecz 5 lat. Długo trochę. Dom KJ był wystawiony na sprzedaż już dawno, chyba od 2018 roku. Sprzedawała go osoba z Polic prowadząca biuro nieruchomości czy pośrednictwa nie wiem dokładnie, osoba którą i ja i bardzo wielu z Was zna, były długoletni pracownik, raz nawet gdy spotkałam go spytałam go czy to prawda że sprzedaje ten dom powiedział, że tak i że jak ktoś chce to może negocjować cenę. Żartował, że dla obecnego prezesa może dać extra zniżkę po starej znajomości.


12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 17, 2020, 23:02:42  »
Witam, nie zostałam aresztowana. Miałam wizytę instytucji państwowej celem zweryfikowania czy przekazywałam informacje służbowe. Sprawa dotyczy prowadzenia szerokiego postępowania dot. nieprawidłowości. Taka ich rola. Moja poddać się pełnemu sprawdzeniu. Sprawa w toku / od kilku lat/.
https://static.grupaazoty.com/news/O%C5%9Bwiadczenie%20Zarz%C4%85du%20Grupy%20Azoty%20Zak%C5%82ady%20Chemiczne%20Police%20SA-edytowalne.pdf


13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 26, 2020, 13:05:51  »
Ależ skąd. Pokazuję, jaką ważną rolę spełniają Zakłady i co czasami „nieładnie” pachnie.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 26, 2020, 11:55:09  »
Lekcje odrabiamy samodzielnie;) odsyłam do prospektu.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 26, 2020, 09:25:22  »
Dapol_ oczywiście, że informacja był i jest. Prospekt emisyjny na jesieni. Tam jest wszystko opisane nt. tego Projektu. Prospekt jest dostępny na stronie Spółki.
Smród fetor: nie ma wpływu, fetor wynika w dużej mierze z tego, że całe miasto Police oczyszcza ścieki w zakładowej oczyszczalni ścieków. Jak gmina wybuduje kiedyś swoją oczyszczalnię to walory zapachowe się poprawią (poprzez przeniesienie ich tam gdzie będzie oczyszczalnia 💩)
Powłoki lakiernicze: nie ma wpływu

Post Merge: Czerwiec 26, 2020, 10:26:38
Dapol_oczywiście, że informacja była i jest. Prospekt emisyjny na jesieni. Tam jest wszystko opisane nt. tego Projektu. Prospekt jest dostępny na stronie Spółki.
Smród fetor: nie ma wpływu, fetor wynika w dużej mierze z tego, że całe miasto Police oczyszcza ścieki w zakładowej oczyszczalni ścieków. Jak gmina wybuduje kiedyś swoją oczyszczalnię to walory zapachowe się poprawią (poprzez przeniesienie ich tam gdzie będzie oczyszczalnia 💩)
Powłoki lakiernicze: nie ma wpływu
[/quote]

Strony: [1] 2 3 ... 91