• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - An_na

Strony: [1] 2 3 ... 73
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 18, 2018, 20:52:32  »
Fafik_niestety nie mogę. Tematy posiedzeń zarządu są tajemnicą przedsięborstwa i nie mogę tutaj w szczegółach pisać. Natomiast bardzo chętnie potozmawiam na spotkaniu z pracownikamy jeśli tylko ktoś zgłosi takową chęć i poświęci czas na spotkanie. Podjadę - najlepiej na popołudniowej zmianie lub w innym dogodnym czasie aby porozmawiać o tematach spółki i poodpowiadam na pytania. Do mnie kontakt poprzez telefon, emaila lub poprzez messenger, można też umówić się do biura 4005 lub poprzez LinkedIn. Założyłam również „służbową” stronę na facebooku gdzie zamieszczam informacje dotyczące pracowników i spółki. Tam też można do mnie napisać. https://m.facebook.com/Anna-Taroci%C5%84ska-Grupa-Azoty-Police-SA-339940956571103/
The Bill_tak, rozmawiamy na temat logistyki bardzo dużo w celu poprawienia tam miękkiego HR
Lolek_Transtech. Rozpoczęto negocjacje nt wzrostu stawek za poszczególne usługi.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 17, 2018, 17:45:03  »
Proszę nie być wulgarnym. Nerwy to zły doradca. W internecie też nikt nie jest anonimowy.
Alez jeździłam 20 lat do zeszłego roku, przecież napisałam. Moje zdanie było takie same 15 lat temu, 10 lat temu, 5 lat temu i teraz. Nic się nie zmieniło. Wtedy też byłam za to zdanie atakowana. A nawet słyszałam, że jestem głupia że nie składam regularnie jak niektórzy.
Jeśli zakład Panu  coś zniszczył to od tego jest ścieżka prawna wynikająca z odpowiedzialności cywilnej. Ja Panu tej ścieżki ułatwiać nie będę utrudniać oczywiście też nie.
Nikt z nikogo nie robi złodzieji. Pracownicy wiedzą gdzie pracują i jakie nabywają z tego tytulu prawa  i dodatki wynikające z ZUZP.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 17, 2018, 17:13:02  »
Siwy1_Aut służbowych jest bardzo mało ponieważ zmniejszyliśmy ich ilość. Użytkownicy aut płacą za ich użytkowanie zgodnie z ogólnodostępnym Regulaminem korzystania z aut służbowych, który został wdrożony w 2017 r. Użytkownik o auto ma obowiązek dbać. Dlatego proszę nie sugerować, że ktoś niszczy bezmyślnie mienie Spółki. Co do mojej osoby: prawo jazdy mam od ok 1992 roku. Pracuję w zakładach ponad 20 lat. Oprócz korzystania z auta służbowego posiadam również auto prywatne. Autem prywatnym dojeżdżałam do pracy (do Zakładów) do 2017 do kwietnia i nigdy nie nadużywałam możliwości odszkodowawczych. I na koniec powiem tak, ja jestem od tego aby m.in. pracować nad  wypracowaniem kwot na podnoszenie wynagrodzenia dla osób ciężko pracujących na zakładach, a nie od nabijania kabzy kancelariom prawniczym. Na rynku jest wzrost cen surowca, rolnicy są po klęskach związanych z suszą. Dwoimy się i troimy, aby ten czas gorszy przejść bez szwanku dla instalacji i pracowników. Susza i cofka powoduje wzrost zasolenia w Odrze, to kolejne finansowe wyzwanie które musimy udźwignąć aby instalacje działały. Problemów legislacyjnych jest ogrom a Pan nam tutaj ubliża. To irytujące ale i smutne biorąc pod uwagę, iż sam zakład potrzebuje blisko ćwierć miliarda rocznie na wynagrodzenia dla pracowników.  Wolę jak dziś na zarządzie podejmować decyzje kierunkowe o wzroście stawek dla jednej ze spółek niż szukać oszczędności, aby tym kancelariom płacić. Od tego jestem w zarządzie i nie będe wspierała akcji sądzenia się pracowników ze spółką tym bardziej, że Zakłady co miesiąc od lat dopłacacają do autobusu który dowozi pracowników z Polic na każdą zmianę.  To jest ich wybór i nie mnie oceniać ich kroki. Ja mam inne zadania do realizacji. I mając świadomość, że takie stanowisko przyspoży mi wrogów stanowiska swego nie zmienię choćbyście mnie kroili.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 16, 2018, 16:45:53  »
Oj nie mieszam się do polityki. W pozostałej kwestii- tak. Porządkujemy.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 16, 2018, 15:52:01  »
Nie ma takiej potrzeby.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 16, 2018, 15:23:35  »
Poprzednie miliony też nie były wypłacane z kosmosu tylko z budżetu spółki zwiększając jej koszty. Paradoksalnie z 3 lata temu nagroda roczna była dla pracownikow mniejsza bo zabrakło kilku mln do pełnej. Wtedy się tak „złożyło” że była to taka sama wartość jak wypłacaonych odszkodowań. Więc można wysnuć tezę, że zapłacili za to pracownicy również ja. No ale to tylko taka teza...
 Tak  jak Pan napisał „to nie jest prywatny biznes” a niektórzy takowy sobie z niego zrobili (przykład dość jaskrawy: jedna osoba pracownik-odszkodowanie za 8 aut w roku- oczywiście nie kwestionuję że osoba nie może jeździć ośmioma autami, natomiast podobnych przykładów osób jest więcej dlatego obszar ten jest pod szczególnym nadzorem.  Rozważa się na parkingach których właścicielem jest spółka wprowadzić bramki na karty wjazdowe dla pracowników z uwagi na coraz mniej miejs parkingowych a w perspektywie budowy PDH). Procedura jest pod nadzorem Rady Nadzorczej, która ten obszar kontrolowala w 2016/17.
Post wdytowałam.
 

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 16, 2018, 15:00:12  »
 W tej kwestii zdania nie zmienię. Jest ono niezmienne  odkąd tutaj pracuję a pracuję ponad 20 lat. Tak jak napisałam wielokrotnie, jeśli ktoś uważa że zakład wyrządził mu krzywdę/szkodę  i to zostanie udowodnione to zgodnie z prawem odpowiedzialności cywilnej zostanie to uregulowane.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 16, 2018, 14:33:07  »
Proszę Pana zakład jest zakładem wielkiej syntezy chemicznej a nie polem trawy swobodnie rosnącej. Ale też nie jest dojną krową z mlekiem płynącym bez umiaru. Zakład wydaje ogromne  pieniądze na cele ochrony środowiska i spełniania norm unijnych. Ostatnia inwestycja na instalację odsiarczania to ponad 300 mln. Teraz kolejna dotycząca produkcji jednego z półproduktów za 70mln.  Zakład ma szereg pozwoleń środowiskowych. W planach są kolejne inwestycje prośrodowiskowe. Oczywiście jeśli firma wyrządziła szkodę to zgodnie z prawem poniesie ten ciężar.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 16, 2018, 13:35:28  »
Proszę Pana, do tematu Spółka podchodzi niezwykle poważnie.  Gdyby było tak jak Pan napisał nie byłoby powołaniej komórki z dedykowanymi do tego tematu pracownikami. Natomiast skończyło się bezmyślne wydawanie pieniędzy, z uwagi na ujawnione duże nadużycia w tej kwestii, każda wydana przez Spółkę złotowka jest analizowana.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 15, 2018, 23:06:04  »
Jeśli ktoś chce iść do sądu ma do tego pelne prawo. Te kwestie reguluje kodeks cywilny.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Październik 09, 2018, 11:22:26  »
W ankiecie wzięło udział 70 % pracowników. Nie znam jeszcze wyników- wczoraj omawialiśmy tą kwestię na Zarządzie. Materiał ma być przedstawiony na Zarządzie a później związkom zawodowym.
Co do kwestii odszkodowawczych już się na ten temat na tym forum wypowiedziałam.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 19:38:13  »
To już są stosunki interpersonalne. Tak, tutaj ma Pan racje. Czasami jeden czy drugi kierownik może sprawić paskudną atmosferę. Wydział o którym Pan pisze przeszedł ostatnio ankietę po tym jaka wielu pracowników skarżyło się na złą atmosferę w pracy.  Wzięło w niej udział 70 % pracowników. Po ankiecie były spotkania z pracownikami i z kierownictwem. Dla mnie stosunek i podejście do pracowników ma być godne i pełne wzajemnego szacunku. Oczywiście nie każdy nadaje się do zarządzania pracownikami. Jeśli będziemy spotykać złe podejście do pracowników będą wyciągane konsekwencje.

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 18:37:08  »
Proszę patrzeć obiektywniej. Uważam, że Zakłady są dobrym i solidnym pracodawcą. Mówię to od lat, czy byłam pracownikoem, związkowcem czy teraz w zarządzie. Oczywiście można mówić o wynagrodzeniach ale to już jest uzależnione od kondycji.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 17:25:22  »
Nie. Tak niech Pan nie mówi. Nie zgadzam się.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 16:34:35  »
Jest szansa już na pierwszy punkt z Pana listy :)

Strony: [1] 2 3 ... 73