Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jak jeździć po Szczecinie?  (Przeczytany 29180 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« dnia: Listopada 08, 2011, 21:02:06 »
speedbax, przy obecnym sposobie jazdy, nasz naród jest w stanie zablokować dowolnie przepustową drogę. Więc skoro nam nie wychodzi jazda po stosunkowo wolnych drogach to jak będą drogi wyższych prędkości to uda nam się udowodnić całemu światu, że nawet one potrafią być niebezpieczne. Przejedź się po A6 albo S3. Przecież to co tam się dzieje to jakaś parodia/dramat. Trzymanie odstępów, płynne manewry (i sygnalizowanie ich odpowiednio wcześniej) to czcze marzenia. Że o jeździe z rozsądną prędkością nie wspomnę. Zresztą skoro żyjesz w Niemczech to zapewne masz okazję widzieć wyczyny naszych rodaków na autobahnach.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2011, 21:26:39 »
Być może Cię zdziwię, ogólnie uważam, że styl jazdy Polaków w ostatnich latach bardzo się poprawił, trzeba zauważyć, że dróg niewiele przybyło, a samochodów sporo. Myślę, że głównym powodem większości problemów jest mała przepustowość dróg połączona z ciągłym polskim życiem w biegu. Jazda po autostradach, czy drogach szybkiego ruchu nie jest tak łatwa, jak to się wydaje, jednak po paru tygodniach ciągłej jazdy można się nauczyć bezpiecznych zasad. Na przykład jadąc 140 km/h przy pustej autostradzie jadę zawsze prawym pasem. Nową S3 jechałem już chyba z 4-5 razy (do Gorzowa Wlkp.), nie spotkałem się z niebezpieczną sytuacją, pełna kultura. W Niemczech natomiast, podczas powiedzmy ostatnich 3-4 lat może z 2 razy auto z Polski wyjechało mi pod maskę, jednak do końca o to pretensji nie mam, bo z reguły jeżdżę dość szybko i nie zawsze w lusterku można ocenić dokładną prędkość auta które jest daleko, choć w jednym przypadku gościu poszedł ze zmianą pasa na ślepo. Ogólnie rodacy, których spotkam, a jest ich sporo, jeżdżą bardzo sprawnie, i coraz częściej widzę, jak "tną" Niemców, szczególnie tych złośliwych i chamskich z enerde. :) Jak wiesz w Niemczech na wielu odcinkach nie ma ograniczeń, przez ostatnie 5 lat (a jeżdżę bardzo dużo) nie spotkałem auta na polskich rejestracjach uwikłanego w jakiś poważniejszy wypadek.

Cytat: "speedbax"
najlepsi są ci, co "na cwaniaka" pociskają lewym pasem na wprost (to mogą tylko autobusy komunikacji miejskiej).


Miałem na myśli oczywiście prawy pas. ;)

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2011, 21:45:19 »
Wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości zjazdu z niego, to niestety standard w Polsce. Jak Ty nie wjedziesz, to albo Cię strąbią, albo ominą i wjadą.
Gdyby policjanci z tego radiowozu, co przejeżdżał przez to skrzyżowanie, mieli odrobinę poczucia obowiązku, to zaraz za skrzyżowaniem (za kioskiem w stronę Polic) by się zatrzymali, i wyłapywali tych, co tak wjeżdżają, albo gonią na wprost z pasa do skrętu w prawo (prosto tylko dla autobusów).
Karać, karać i jeszcze raz karać - tylko tak można czegokolwiek nauczyć.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2011, 22:08:29 »
Panowie! Mała prośba: o stylu jazdy Polaków itd. rozmawiajcie sobie w dziale motoryzacyjnym. Dział bieżący i remont jeden z dróg jest tematem pokrewnym, ale nie do końca odpowiednim.

Cytat: "gzzz"
Oby nie bylo jak na Sczanieckiej, jest juz 8 listopad i nie jest powiedziane ze od jutra nie bedzie 20cm sniegu, ktore bedzie lezec do konca marca.


Po pierwsze: jest już ósmy listopada (a nie ósmy listopad, bo listopad w roku mamy tylko jeden) - wybacz tę uwagę, ale taki błąd szczególnie mnie razi.
Po drugie: jest takie coś jak pogoda długoterminowa - przez najbliższe dwa tygodnie temperatura w dzień ma nie spadać poniżej 6 stopniu. Wiem, że prognoza pogody ma wiele wspólnego z wróżeniem z fusów, ale czasy, że śnieg z listopada utrzymał się do marca już chyba minęły. W ubiegłym roku najdłuższy czas, w jakim utrzymywał się śnieg to lekko ponad miesiąc (od mniej więcej świąt Bożego Narodzenia do końca stycznia). Później to srogie mrozy wstrzymywały wszelkie prace na Sczanieckiej.
Po trzecie: Nawet jak nie zdążą wylać asfaltu przed zimą nie oznacza to, że przez całą zimę będzie ruch wahadłowy - najwyżej pojeździ się na sfrezowanym asfalcie - taki zimą jest nawet lepszy ;p

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2011, 22:24:08 »
Cytat: "Godzik"
albo gonią na wprost z pasa do skrętu w prawo (prosto tylko dla autobusów).


Jeżeli myślę o tym samym pasie co ty, to on nie jest tylko dla autobusów, kiedyś był, już nie jest :-)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2011, 22:51:05 »
Cytat: "rbk"
to on nie jest tylko dla autobusów, kiedyś był, już nie jest
Jest, stoi w tym miejscu ten znak:
 
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2011, 23:03:51 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "Godzik"
albo gonią na wprost z pasa do skrętu w prawo (prosto tylko dla autobusów).


Jeżeli myślę o tym samym pasie co ty, to on nie jest tylko dla autobusów, kiedyś był, już nie jest :-)


Jest. Kuba potwierdził to fotką. Zresztą jadąc prosto z tego pasa wjeżdżasz prosto na przystanek autobusowy. Nie wiedzieć tylko czemu drogowcy nie odmalowali właściwego oznakowania poziomego.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2011, 23:15:29 »
było tylko kiedy zdrapali razem z koleinami, i już go nieodnowiono
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2011, 23:26:40 »
Cytat: "Denver"
Nie wiedzieć tylko czemu drogowcy nie odmalowali właściwego oznakowania poziomego.


To mnie zmyliło :]

Krzysiek988

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 09, 2011, 09:39:43 »
Ten pas dla Autobusów ,,wyścigowcy'' którzy chcą być koniecznie przed normalnymi kierowcami - uwielbiają. Tną jak na złamanie karku i przed kioskiem jadąc przystankiem wjeżdżają z powrotem. Policja zna ten problem i co jakiś czas urządzali zasadzki na takich ,,asów''. Jak już stała Policyjna Kia z delikwentem przy Orlenie w kierunku Polic to wiedziałem z jakiego powodu :D.
A co do remontu Szosy Polskiej. Dobrze że  zaczęli robić, bo już tam nie dawało się jeździć. A jak już by skończyli ten odcinek od Nehringa do Kolonistów. Fajnie by było gdyby zabrali się za odcinek od Kolonistów do Granicznej. Tam to są fale Dunaju jak się jedzie w kierunku Polic przy przystanku ,,Zagórskiego''. Amory i inne elementy zawieszenia dostają tam mocno w kość. :/ To by była misja na wiosnę przyszłego roku bo teraz już nie zdążyliby.

roga

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 09, 2011, 10:01:33 »
Cytat: "Krzysiek988"
Ten pas dla Autobusów ,,wyścigowcy'' którzy chcą być koniecznie przed normalnymi kierowcami - uwielbiają. Tną jak na złamanie karku i przed kioskiem jadąc przystankiem wjeżdżają z powrotem. Policja zna ten problem i co jakiś czas urządzali zasadzki na takich ,,asów''. Jak już stała Policyjna Kia z delikwentem przy Orlenie w kierunku Polic to wiedziałem z jakiego powodu :D.
A co do remontu Szosy Polskiej. Dobrze że  zaczęli robić, bo już tam nie dawało się jeździć. A jak już by skończyli ten odcinek od Nehringa do Kolonistów. Fajnie by było gdyby zabrali się za odcinek od Kolonistów do Granicznej. Tam to są fale Dunaju jak się jedzie w kierunku Polic przy przystanku ,,Zagórskiego''. Amory i inne elementy zawieszenia dostają tam mocno w kość. :/ To by była misja na wiosnę przyszłego roku bo teraz już nie zdążyliby.


Te zatrzymania kolo Orlenu maja tez zwiazek z tym, ze czesto kierowcy nie zatrzymuja sie na czerwonym swietle przed przejsciem dla pieszych  na tym wlasnie skrzyziowaniu z Hoza.  Przejezdzaja pierwsze swiatla i hura do przodu nie zwazajac, ze na przejsciu zapala sie juz zielone dla pieszych.

Ja bym do listy remontowej dorzucil tez wlasnie to skrzyzowanie z Hoza. Jadac w kierunku Polic, przed samymi swiatlami dla samochodow, jest tez niezly uskok. Jak jade w nocy zawsze pomykam pasem dla autobusow zeby choc troche ominac te dziury.

b.b.

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 09, 2011, 11:09:03 »
Cytat: "Krzysiek988"
Ten pas dla Autobusów ,,wyścigowcy'' którzy chcą być koniecznie przed normalnymi kierowcami - uwielbiają.

To ja się przyznam, że mi się zdarzyło kilka razy - ale nie po to, żeby "być przed normalnymi kierowcami" - po prostu często jest tak, że dwa auta skręcające w lewo blokują cały ruch na wprost do następnej zmiany świateł. Wtedy najlepszym wyjściem jest je ominąć o ile nie ma autobusu.
Podobna sytuacja jest na głębokim - dwa auta skręcające do dobrej (w kierunku do Polic) skutecznie robią korek na pół Wojska Polskiego ;) Tam aż prosi się o pas dla skręcających w lewo - miejsce jest, a i samo skrzyżowanie było przecież gruntownie remontowane kilka lat temu. Szkoda, że nikt nie przewidział, że tylu ludzi będzie się przeprowadzać w kierunku dobrej.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 09, 2011, 11:28:57 »
b.b., otóż to, masz rację, nie trzeba być wrednym czy cwaniakiem, po prostu nie warto robić korka na kolejne 2 km.. Podałeś dobry przykład, brakuje "dodatkowego pasa".

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 09, 2011, 11:42:54 »
Cytat: "rbk"
Podałeś dobry przykład, brakuje "dodatkowego pasa".


Co w zadnym wypadku nie usprawiedliwia lamania przepisow, ominac mozemy, czemu nie, ale na skrzyzowaniu patrzac jednoczesnie w prawe lusterko, a nie wyprzedzac wzystkich prawym pasem przeznaczonym wylacznie do skretu w prawo.

roga

  • Gość
Jak jeździć po Szczecinie?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 09, 2011, 12:05:49 »
Cytat: "b.b."
Cytat: "Krzysiek988"
Ten pas dla Autobusów ,,wyścigowcy'' którzy chcą być koniecznie przed normalnymi kierowcami - uwielbiają.

To ja się przyznam, że mi się zdarzyło kilka razy - ale nie po to, żeby "być przed normalnymi kierowcami" - po prostu często jest tak, że dwa auta skręcające w lewo blokują cały ruch na wprost do następnej zmiany świateł. Wtedy najlepszym wyjściem jest je ominąć o ile nie ma autobusu.


To akurat normalna sprawa. Tez tak czesto robie bo inaczej sie "lewoskretowcow" nie wyminie.

Mnie najbardziej na tych swiatlach wkurza to, ze jak stoje na czerwonym za kims kto nie sygnalizuje zamiaru skretu w lewo, zapala sie zielone i ten ktos rusza, dojezdza do srodka skrzyzowania, staje  i wrzuca kierunkowskaz w lewo. Wtedy najczesciej nie da sie go juz wyminac, bo prawym pasem leci kawalkada kierowcow z konca kolejki. A tak czlowiek by wiedzial wczesniej i od razu stanal po prawej.