Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walka nauczycieli o szkołę  (Przeczytany 84549 razy)

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #75 dnia: Października 16, 2011, 23:12:46 »
Wygląda na to, że jesteśmy z różnych planet. Jak można twierdzić, że powiatowy Zespół Szkół ponadgimnazjalnych, istnieje tylko dlatego, że go utrzymuje... gmina, za sprawą niewielkiego i szczątkowego gimnazjum. O naborze rzędu 30 dzieci z Polic.
Jeśli tak jest - to sytuacja jest chora. Gimnazjum należy natychmiast zamknąć, dyrekcję "Białej" i jej szefów ze starostwa, wraz ze starosta samym pociągnąć do odpowiedzialności za utracjuszostwo i niegospodarność, nasłać NIK i inne kontrole. Tak to wygląda doprowadzone ad absurdum.
Przepraszam, ale nie upadłem na głowę. Zanim cokolwiek ktokolwiek napisze dalej - bardzo proszę o dowody na taką współzależność ekonomiczną, jak sugerowana. A "airam", jeśli mnie ma na myśli sugerując niedawne promowanie polickich liderów PO - radzę odwiedzić lekarza. Nie wiem, czy wystarczy neurolog. Przywidzenia, omamy i tym podobne dolegliwości leczą inni specjaliści.

Offline Mxl`

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #76 dnia: Października 17, 2011, 00:31:31 »
Beobachter
Nie wiem kompletnie do czego zmierzasz - odcięcie/zlikwidowanie gimnazjum ze struktur "Białej" nie pociągnie całej organizacji do upadku. To jest oczywiste i nikt nie ma wątpliwości. Ciągle wracasz do tej sprawy choć ona jest nieistotna. Tutaj nie ma pola do dyskusji. Dyskutować należy jednak, czy 16-letnią transgraniczną współpracę pomiędzy polickim gimnazum, a tym w Löcknitz 'kiwnięciem' jednego palca należy zaprzepaścić. Jeżeli zlikwiduje się ową szkołę współpracy nie będzie.

Chcąc, czy nie owa 'Biała' stała się popularna właśnie przez ... gimnazjum! Jeżeli gimnazjum w Białej upadnie pociągnie to za sobą całą organizację. Jeżeli ktoś myśli, że Zespół Szkół będzie tak samo dobrze prosperować bez swojej 'perełki' (gimnazjum) jest w błędzie. O szerokich możliwościach tej szkoły nie będę mówić, bo to też jest oczywiste. Liczby również nie są istotne, choć wbrew temu co mówi osoba, do której się odnoszę nabór wynosi średnio rocznie 80-90 osób (skąd te 30?!). Pozostawiło mi to tylko gorzkie myślenie, że wypowiadają się tutaj osoby, które nawet pojęcia o tej szkole nie mają.

Pozdrawiam.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #77 dnia: Października 17, 2011, 01:04:55 »
Niektórzy na tym forum tracą pamięć, a innym zalecają wizyty u lekarzy. Rozmydlają sprawę Zespołu, stosują gierki. Nie podoba mi się to. Wróćmy do rzeczy - pytam, jakie szanse ma młodzież, dyrekcja, nauczyciele na normalność; pytam, kiedy skończy się ręczne sterowanie.

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #78 dnia: Października 17, 2011, 01:13:11 »
No to kawa na ławę. Istotne jest przekłamanie, które zasugerowano w jednym z artykułów. I wsparto dodatkowo manewrem organizatorów protestu. W sytuacji, w której cała wina spoczywa na powiecie, usiłuje się zaatakować gminę, że to niby ona jest winna problemom "Białej". Jeśli czytacie tylko to forum i na dokładkę wiecie swoje, to nic do was nie dotrze. Bo linki do różnych źródeł są tu wykropkowywane.
Proszę przeczytać zapowiedź manifestacji: miała być protestem przeciw likwidacji gimnazjum. Na to starosta nie ma wpływu. Proszę przeczytać petycję do starosty. O gimnazjum jedno zdanie. A tu (i nie tylko, w pewnej gazecie również) usiłuje się udowadniać, że cała wartość "Białej" sprowadza się do gimnazjum. Przecież to nawet jest napisane w poście wyżej. Paranoja.
A 30 osób, to, o ile pamiętam, był limit dla dzieci z Polickiego, o który wiosną poszedł spór i limit w tym roku uchylono.
Żeby wartość polickiego zespołu szkół średnich (bo to jest jego istota) sprowadzać do inicjatywy gimnazjalnej to już jest przegięcie na maksa. Ale jego źródło jest zrozumiałe. Kopiąc starostę (słusznie, czy nie, trzeba by to przestudiować, znamy tylko petycję) - dokopać burmistrzowi. To jest czytelne nad wyraz. Czy sądzicie, że każdy jest kretynem i sterowania nie dostrzega?

PS dla airam. Ja pamięci nie tracę. Nigdy PO nie popierałem. Pomyliłaś mnie Pani z Andrzejem Markiem.
PS2 mxl - zdecyduj się. W pierwszym akapicie piszesz, że likwidacja gimnazjum nie pociągnie upadku "Białej", w drugim, że pociągnie. Wiesz, co piszesz?

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #79 dnia: Października 17, 2011, 01:41:24 »
Jesteś trudnym forumowiczem - inni nic nie wiedzą, inni nie czytają, inni mylą Ciebie z P. M. - zejdź z piedestału. Inni wiedzą, czytają, nie mylą Cię z innymi osobami. Nie jątrz. Nie jesteś obiektywny.  Twoje  posty naprawdę nie wnoszą nic nowego. Słowa, słowa, słowa.

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #80 dnia: Października 17, 2011, 01:55:52 »
A Ty, o Pani zejdź ze mnie i zajmij się tematem wątku. OK?

Offline Mxl`

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #81 dnia: Października 17, 2011, 08:04:00 »
Beobachter
Nie napisałem, że upadnie - napisałem, że pociągnie to sa sobą pewne skutki/nie będzie tak dobrze prosperować. Straci pewien wielki atut jakim było gimnazjum i myślę, że to też się przeniesie na szkoły ponadgimnazjalne w Białej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #82 dnia: Października 17, 2011, 08:25:54 »
Mxl`, on to wie :)
Cytat: "Beobachter"
mxl - zdecyduj się. W pierwszym akapicie piszesz, że likwidacja gimnazjum nie pociągnie upadku "Białej", w drugim, że pociągnie. Wiesz, co piszesz?

Wie, co pisze. A ja wiem, co próbujesz zrobić.
Daj spokój, Twoje próby wpuszczania innych w udowadnianie, że wcale nie napisali tego, co wg Ciebie napisali, są doskonale widoczne. Nie zepchniesz wątku w te maliny.
"Biała" ma w tej chwili dwa problemy: jeden ze starostwem ("godziny"), drugi z gminą ("gimnazjum"). Medialnie nośny jest ten drugi, co tym razem doskonale wyczuło starostwo, a wykorzystali nauczyciele.
Jedyny sposób na wyślizganie gminy z tego pasztetu to jasna, oficjalna deklaracja: rezygnujemy z dążeń do zamknięcia polskiej części Gimnazjum nr 6. Ta sprawa żyje już własnym życiem. Następną demonstrację możesz mieć przed gminą. I będą wszystkie media, być może również niemieckie. Będzie bez przekłamań: protesty wyłącznie przeciwko gminnym planom zamknięcia znanego nie tylko w Polsce gimnazjum :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #83 dnia: Października 17, 2011, 08:47:35 »
Znasz szczegóły? Znaczy - organizujesz?

tato

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #84 dnia: Października 17, 2011, 12:26:05 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ten samochód musiał być umieszczony w budżecie wiec pewnie wiąże się to z jakimiś planami i wykonywaniem zadań powiatowych.


Po piątkowym, hucznym  Święcie Nauczyciela w Hotelu "Dobosz" już wiemy, jakie to zadania powiatowe wykonuje powiatowa limuzyna Mitsubishi z napędem na 4 koła. Służy mianowicie do przewozu powiatowych urzędników na odcinku: hotel "Dobosz" - ul.Tanowska 8 (Starostwo Powiatowe). Już wiemy też, dlaczego auto wyposażone być musiało w przyciemniane szyby. Gdyby starosta przewidział, że sytuacja w polickiej oświacie tak się zaogni, kazałby wyposażyć auto w szyby pancerne. Kolejne pikiety mogą już nie być tak pokojowe, jak ostatnia przed "Doboszem".  Na zdjęciach poniżej, dzięki naszemu papparazziemu, widzimy, jak wicestarosta Anna Rybakiewicz (ta z różą) oraz Państwo Kropidłowscy pakują się do służbowego mitsubishi po dość wyczerpującym , piatkowym Dniu Nauczyciela:












No i zostało to klepniete przez rade powiatuNawet słowem bym się nie zająknął na ten temat gdyby nie akcja Starosty obcinania godzin, na które środki finansowe wypracowała szkoła własną pracą i pomysłowości - i to wszystko w imię oszczędności.

Jeszcze raz powtarzam, że hipokryzją wieje na kilometr gdy Starosta chce oszczędzać na godzinach w szkole, a w specyfikacji na auto daje wymogi dotyczące klimy, tempomatu, lakier metalik lub perła, alufelgi 16 lub 17''. Czyli na oko szacując kolejno 6 tys.+4 tys.+2,5 tys. + 1,5 tys. nie wspomnę już, że silnik musi mieć minimum 140 kM - bo jak bedzie miał 130kM to już nie bedzie się nadawał.

Jak to się ma do tego, że dzięki tym dodatkowym godzinom nauczyciel zarobi miesięcznie w nadgodzinach ze 120 zł)?

Nazywaj to Jarku demagogia, nie obrażę się.
Ja tu nie sieje zamętu, mnie takie praktyki zwyczajnie wkurzają.

Pozdrawiam
Grzesiek Ufniarz[/quote]

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #85 dnia: Października 17, 2011, 12:57:39 »
Zdjęcia nie są widoczne.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #86 dnia: Października 17, 2011, 12:59:06 »
Bo ktos je wlasnie wykasowal, jeszcze pare minut temu byly widoczne.

tato

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #87 dnia: Października 17, 2011, 13:35:45 »
Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Zdjęcia nie są widoczne.


Sorry, trochę techniki i człowiek się gubi. Oto rzut oka na pakujące się towarzystwo:




i rzut na samo auto, już zapakowane:


Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #88 dnia: Października 17, 2011, 14:15:58 »
Cytat: "Beobachter"
Znasz szczegóły?

Jeśli będą, będę znał. Na razie przewiduję możliwe scenariusze - czyli robię to, czego nie zrobili gminni spece od politycznych gierek, najwyraźniej przekonani, że mają już patent na nieomylność.
Ta runda jest dla burmistrza politycznie przegrana. Czas się z tym pogodzić i wycofać na lepsze pozycje.
A Ty? Naprawdę wierzysz w to, że likwidacja polskich klas w Gimnazjum nr 6 rozwiąże problem z naborem do Gimnazjum nr 3, więc wystarczy wyciszyć lub zakrzyczeć przeciwników tej koncepcji? A sprawdziłeś, ilu uczniów spoza rejonu przyjęły gimnazja nr 1 i 2?
Cytat: "Beobachter"
Znaczy - organizujesz?

Tym w razie potrzeby zajmą się ci, którzy umieją to robić znacznie lepiej niż ja. Ale jeśli spodziewasz się, że jakieś cudze zasady powstrzymają mnie od zrobienia tego, co moim zdaniem słuszne, to jesteś w błędzie. Mnie obchodzą dzieci, a nie to, czy lepiej będzie się czuł burmistrz, czy starosta.

Ps. Skąd ta drastyczna obniżka poziomu?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #89 dnia: Października 17, 2011, 17:54:37 »
Słuchaj Jarku! Uważam Cię za człowieka nieprzeciętnie inteligentnego, dlatego dyskutuję. Wg moich danych alternatywa wygląda tak.
Rozwiązanie nr 1.
Albo Gimnazjum nr 3, albo Gimnazjum nr 6. Jeśli nr 6 (trójka pada) - "Biała" musi prowadzić gimnazjum rejonowe. Ze wszystkimi plusami i minusami naboru. Jakie minusy? Młodzież taka, jaka jest. Genialna, zdolna, średnia i taka sobie. Nie wiem, czy "Biała" ma na to ochotę.
Rozwiązanie nr 2.
Jeśli "trójka" - "szóstki" nie ma, bo nie ma kasy na brewerie. Wtedy powstaje system: Język niemiecki w szkole podstawowej + kursy doszkalające, które może prowadzić "Biała".
Spraw, podejrzewam, nie oceniasz do końca sine ira et studio, bo pewnie Twoje Potomstwo (tudzież Piotra Jasiny) funkcjonuje w "Białej". Ja jestem o tyle lepszy, że mój chłopak został świetnie wykształcony przez Ewę Wildner w Trzebieży. I teraz pracuje w Niemczech. Najpierw w Hannoverze, teraz w Kilonii. Ewie Wildner z serca dziękuję!
Wróćmy jednak do tematu. Wg mnie jest jedno zagadnienie. Jak skonstruować taką szkołę ponadpodstawową, która dawałaby szansę naszym dzieciom na Zachodzie? A Zachód bezpośredni to oczywiście Niemcy.
Przemyśl. A jeśli znajdziesz receptę - podaj.
Co nas, zwykłych obywateli, obchodzą polityczne spory?
Pozdrawiam. Oczywista formuła. Niemniej szczera.
J. A.