Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walka nauczycieli o szkołę  (Przeczytany 84524 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #45 dnia: Października 14, 2011, 21:07:07 »
Biała szkoła protestuje walcząc o przetrwanie [zdjęcia, wideo]

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111014/POLICE/528628976

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #46 dnia: Października 15, 2011, 00:22:23 »
Cytat: "Beobachter"
Wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 6, którzy wyrazili chęć nauki w Löcknitz, od pierwszego dnia nauki uczą się Löcknitz.


Przynajmniej za moich czasów było tak, że do Loecknitz szło się dopiero w połowie II klasy. Jak skończyłem szkołę to wiem, że potem miało się wybór albo po I klasie, albo po II. Więc nie wiem, jak to ma się do tego co Ty napisałeś, bo wg tego co ja napisałem w Policach w szkole spędzało się przynajmniej jeden cały rok :devil:

Cytat: "Beobachter"
Choć formalnie są zapisani do gimnazjum w "Białej". Ot, tajemnica, może trudna do rozszyfrowania, ale całkowicie zmieniająca obraz wydarzeń. Tu nie ma czego likwidować. Takiego "czegoś" NIE MA!


Tego nie rozumiem w ogóle.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

DarekMirror

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #47 dnia: Października 15, 2011, 09:06:03 »
Cytat: "hubalczyk"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "DarekMirror"
Drodzy nauczyciele i zdesperowani rodzice- dalej głosujcie na PO to następne szkoły,szpitale...będą zamykane

Drogi Mirrorku, wiceburmistrz, który odpowiada za edukację i chce zamknąć gimnazjum w Białej, nazywa się Paweł Mirowski i jest z... PiS.


Cytat: "Wykidajło"
No i jeszcze jest komisja oświatowa rady miejskiej, której przewodniczy Bartłomiej Przybył. Też z PiS, cóż za niespodzianka...


A tutaj cytat z artykułu pod, którym podpisał się red. Spirydowicz:
"Konflikt wybuchł, ponieważ zarząd powiatu, w którym samodzielnie rządzi Platforma Obywatelska, postanowił oszczędzić na oświacie."


Wielmożny Wykidajłoczku prawda jest niewygodna to wiem,ale teraz władza będzie miała łatwiej - zablokuje dostęp do informacji publicznej i po sprawie

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #48 dnia: Października 15, 2011, 12:04:57 »
Cytat: "Kuba"
Tego nie rozumiem w ogóle.

Eee, Beobachter abo coś uprawia, albo dał się wpuścić (albo jedno i drugie) :)

Obecnie jest inaczej niż wtedy, gdy się uczyłeś w "szóstce". Uczniów G-6 można podzielić na trzy grupy:
1. Uczniowie klas I-III G-6 w Policach i jednocześnie DPG w Löcknitz, którzy na lekcje jeżdżą do Niemiec i tam mają też polskie przedmioty wykładane przez polskich nauczycieli z G-6 (w pierwszej klasie historia i j. polski, później dochodzi WOS), a w Policach mają dodatkowo zajęcia typu religia.
Zwracam uwagę: już od pierwszej klasy. Jest kilku-kilkunastu uczniów (bodaj 12 w obecnym roczniku), co roku kwalifikowanych na czerwcowym obozie w Podgrodziu - po podstawówce, a jeszcze przed gimnazjum.
2. Uczniowie G-6 w Policach, którzy będą w DPG.
3. Uczniowie G-6 w Policach, którzy się nie dostaną do DPG (lub byli w nim, ale z jakiegoś powodu odpadli).

Ostatnia propozycja gminy sprowadza się do pozostawienia za trzy lata (gdy obecni uczniowie skończą gimnazjum) jedynie pierwszej grupy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #49 dnia: Października 15, 2011, 12:17:00 »
Cytat: "Wykidajło"
Ostatnia propozycja gminy sprowadza się do pozostawienia za trzy lata (gdy obecni uczniowie skończą gimnazjum) jedynie pierwszej grupy.


Być może chodzi o to, by młodzi, wykształceni ludzie nie wyjeżdżali z kraju. Po co wydawać państwowe pieniądze na edukację młodzieży, która po ukończeniu szkoły może pracować na gospodarkę innego kraju. To jest oczywiście aluzja z mojej strony, jednak nie zdziwiłbym się, gdyby takie myślenie kierowało decydentami.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #50 dnia: Października 15, 2011, 13:17:41 »
Cytat: "speedbax"
Być może chodzi o to, by młodzi, wykształceni ludzie nie wyjeżdżali z kraju. Po co wydawać państwowe pieniądze na edukację młodzieży, która po ukończeniu szkoły może pracować na gospodarkę innego kraju. To jest oczywiście aluzja z mojej strony, jednak nie zdziwiłbym się, gdyby takie myślenie kierowało decydentami.

Są prostsze, bardziej przyziemne wyjaśnienia. Do gminnego Gimnazjum nr 3 było w tym roku 46 chętnych - właściwie za mało na dwie klasy.

A tymczasem trochę więcej w "Kurierze" niż wczoraj.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #51 dnia: Października 15, 2011, 13:30:36 »
Cytat: "Wykidajło"
Są prostsze, bardziej przyziemne wyjaśnienia. Do gminnego Gimnazjum nr 3 było w tym roku 46 chętnych


Przyznam, że mnie zaskoczyłeś, myślałem, że szkoła o tak perspektywicznym profilu ma większe wzięcie...

Cytat: "Wykidajło"
właściwie za mało na dwie klasy.


Myślę, że optymalna ilość w klasie to 15-20 osób. Niemcy (przynajmniej za moich czasów) trzymali się tej zasady. Nauka była znacznie przyjemniejsza i podczas lekcji można było się więcej udzielać. Tworzenie 30-sto i więcej osobowych molochów to czysto postkomunistyczny zwyczaj, jedyny plus w takiej klasie, to to, że prawdopodobieństwo odpytania jest mniejsze. :)

Cytat: "Wykidajło"
"Tłumaczenie cięć oszczędnościami brzmiałoby zaś bardziej wiarygodnie, gdyby powiat zorganizował piątkową uroczystość np. w świeżo odnowionej szkolnej stołówce, a nie w luksusowym hotelu."


Nie przesadzaj, aż taki "luksusowy" to ten hotel nie jest. :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #52 dnia: Października 15, 2011, 19:10:26 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Są prostsze, bardziej przyziemne wyjaśnienia. Do gminnego Gimnazjum nr 3 było w tym roku 46 chętnych


Przyznam, że mnie zaskoczyłeś, myślałem, że szkoła o tak perspektywicznym profilu ma większe wzięcie...

Ma złą opinię. Nie wiem, czy (ew. na ile) zasłużoną.
Zlikwidowanie klas gimnazjalnych w "Białej" nie sprawi jednak, że nabór do G-3 da lepsze wyniki.
Cytat: "speedbax"
Myślę, że optymalna ilość w klasie to 15-20 osób.

Nie stać nas. 25-30.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #53 dnia: Października 15, 2011, 19:17:14 »
Chodzi o jedno. Nie istnieje korelacja pomiędzy dalszym prowadzeniem Gimnazjum nr 6 (w "Białej") a istnieniem i perspektywami powiatowego zespołu szkół ponadpodstawowych. A taka korelacja została świadomie zasugerowana. Więcej na stronie MP.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #54 dnia: Października 15, 2011, 21:40:30 »
Od początku swego istnienia Gimnazjum nr 6 jest usytuowane w Zespole Szkół i to jest oczywiste. Nie jest samodzielną jednostką. Gimnazjum pracuje na dobre imię Zespołu i pozostałe szkoły Zespołu pracują na dobre imię Gimnazjum. Mają odrębne i wspólne osiągnięcia.  Stanowią całość. Dlaczego teraz mówi się o tym, że Gimnazjum nr 6 można wyodrębnić z Zespołu i ulokować gdzie indziej? To barbarzyństwo czynione na żywym organiźmie. Łatwo przejmuje się coś dobrze zorganizowane i dobrze funkcjonujące.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #55 dnia: Października 15, 2011, 21:49:31 »
Beobachterze - już od 1999 roku nie funkcjonuje pojęcie "szkoły ponadpodstawowe" ale "szkoły ponadgimnazjalne".

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #56 dnia: Października 15, 2011, 22:00:58 »
Cytat: "airam"
Beobachterze - już od 1999 roku nie funkcjonuje pojęcie "szkoły ponadpodstawowe" ale "szkoły ponadgimnazjalne".


Beobachter użył poprawnego pojęcia. A jak nazwiesz Gimnazjum ? Szkołą ponadgimnazjalną ? Pojęcie, które przytoczyłaś odnosi się tylko do szkół średnich a wypowiedź Beobachtera dotyczy chyba GM nr 6, czyli szkoły ponadpodstawowej...

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #57 dnia: Października 15, 2011, 22:40:29 »
Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach to kilka szkół ponadgimnazjalnych i jedno gimnazjum. Zespół traktowany jest jako jedna jednostka organizacyjna ponadgimnazjalna i dlatego stanowi zadanie własne powiatu, a nie gminy.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #58 dnia: Października 15, 2011, 22:54:48 »
Zgodnie z ustawą Gmina jest organem nadzorującym szkoły podstawowe i gimnazja a Powiat szkoły średnie.

Na marginesie: pojęcie "szkoły ponadpodstawowe" nawet gdyby nie funkcjonowało to jest prawidłowo użyte, bo tak można określić każdą szkołę, która jest wyżej niż SP, np. liceum czy uniwersytet. W jęz. Polskim często używa się poprawnych określeń, które nie funkcjonują w języku "branżowym" a nie są błędem.

Monka

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #59 dnia: Października 16, 2011, 00:48:28 »
http://www.wz24.pl/Teletydzien.wmv - Tutaj też jest kawałek. Jak widać nic nie jest pewne, istnieje również możliwość zlikwidowania Gimnazjum nr. 3... Osobiście uważam, że jest to lepsze wyjście jeśli koniecznie musi do czegoś dojść. Biała daje duże możliwości o które trudno gdzie indziej w Polsce... Sama chodzę do Białej i z tego co na razie zobaczyłam to jest to dobra szkoła,  bardzo fajna atmosfera ;) A o 3 niewiele wiem, ale jak wybierałam gimnazjum to nie miała najlepszej opinii...