Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walka nauczycieli o szkołę  (Przeczytany 84146 razy)

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #15 dnia: Października 10, 2011, 18:11:40 »
zainteresowanym polecam teletydzien z piatku! Genialna wypowiedz pana Echausta
sz

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #16 dnia: Października 10, 2011, 21:02:53 »
A w tym tygodniu będzie jeszcze program o Białej Szkole.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #17 dnia: Października 11, 2011, 18:54:01 »
Cytat: "pejo154"
to może Zespół Szkół powinien zrobić podobnie i spytać się, na co przeznaczone będzie te 212 000 pln rocznie zaoszczędzone na szkole

Spieszę odpowiedzieć: na inną szkołę ;) - w myśl prawa JST nie ma prawa przeznaczyć tych pieniędzy na coś spoza działu Edukacja. Mogą to tylko przesuwać po dziale i przekazać na cel związany z edukacją, w przeciwnym razie muszą oddać do budżetu.

kuab12

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #18 dnia: Października 11, 2011, 21:17:02 »
Drodzy rodzice jeżeli leży wam na sercu dobro waszych dzieci uczących sie w "białej" to jutro o godzinie 18 w sali nr 5 odbedzie sie spotakanie rodziców z dyrekcją im nas bedzię więcej tym lepiej.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #19 dnia: Października 12, 2011, 20:47:55 »
W piatek, Smutny Dzień Nauczyciela.
Nauczyciele z Bialej spotkaja sie na manifestacji. Chcą w ten sposób zaprotestowac przeciwko polityce Starosty wobec ich szkoły. Manifestacja odbędzie się pod hotelem Dobosz o 12.30. W tym czasie w hotelu maja się odbyć uroczystości z okazji święta edukacji.
Jestem absolwentem Białej, świetnie znam tych nauczycieli i rozumiem jak trudny dla nich jest obecny konflikt.
Zapraszam w piątek innych absolwentów do udziału i wyrażenia poparcia dla naszej byłej szkoły.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #20 dnia: Października 12, 2011, 21:33:30 »
przyszedłbym, ale obowiązki nie pozwalają. też znam część tych ludzi
p.s kończyliśmy 'białą" w tym samym roku
pzdr

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #21 dnia: Października 12, 2011, 21:59:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W piatek, Smutny Dzień Nauczyciela.
Nauczyciele z Bialej spotkaja sie na manifestacji. Chcą w ten sposób zaprotestowac przeciwko polityce Starosty wobec ich szkoły. Manifestacja odbędzie się pod hotelem Dobosz o 12.30. W tym czasie w hotelu maja się odbyć uroczystości z okazji święta edukacji.
Jestem absolwentem Białej, świetnie znam tych nauczycieli i rozumiem jak trudny dla nich jest obecny konflikt.
Zapraszam w piątek innych absolwentów do udziału i wyrażenia poparcia dla naszej byłej szkoły.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


to tak na marginesie:
http://biznes.onet.pl/ile-pracuje-polski-nauczyciel,18563,4878118,1,prasa-detal

A ponadto to się za bardzo Grzegorzu nie "podpalaj" że nauczycieli znasz świetnie to my wiemy i ty też dobrze wiesz, pozdrowienia dla Mamy. I proszę jak tak ochoczo mobilizujesz absolwentów "białej" to napisz że chodzi o poparcie dla dodatkowych nadgodzin dla nauczycieli a nie o wyłącznie interes szkoły.  Czy już pensum nie wystarcza? To raczej niech nauczyciele mają pretensje do swoich związków. A i tak w czasach kryzysu są "zawodową grupą wybraną".

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #22 dnia: Października 12, 2011, 22:54:26 »
Sami wybraliście starostę więc do kogo pretensje ,w końcu może tak przyjrzeć się dokładnie na co wydaje kasę pan starosta z kolegami i pytałem już na tym forum o auto służbowe dla starostwa, ale temat został wyrzucony z forum na kilka dni przed ciszą wyborczą ,a tłumacząc się własnie ciszą i mam pytanko do admina ile u was trwa cisza wyborcza? komu służycie?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #23 dnia: Października 12, 2011, 22:58:22 »
Cytat: "gigus 36"
mam pytanko do admina ile u was trwa cisza wyborcza?


U nas trwała tydzień.

Cytat: "gigus 36"
komu służycie?


Czasami Mosadowi, czasami FSB, a czasami CIA - zależy kto więcej zapłaci ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #24 dnia: Października 12, 2011, 23:20:51 »
Cytat: "franczeska"


to tak na marginesie:
http://biznes.onet.pl/ile-pracuje-polski-nauczyciel,18563,4878118,1,prasa-detal


Co za miarodajne i rzetelne badania... :'(  Ciekaw jestem jak te wszystkie badania mają się do efektywnego czasu pracy (bo 45 min. lekcji to jest 45 min. pracy - nie ma kawusi i "siusiu"). Wiem, że porównanie to jest do innych krajów Europie, ale warto byłoby się też przyjrzeć jak wyglądają zajęcia w różnych krajach, bo z tego co słyszałem jest różnie.

Cytat: "franczeska"
...to napisz że chodzi o poparcie dla dodatkowych nadgodzin dla nauczycieli a nie o wyłącznie interes szkoły.  Czy już pensum nie wystarcza?


Generalizujemy swoje żale na całą grupę nauczycielską? No i w ten sposób lekcje są okazją do zarobku dla nauczycieli, a nie do nauki dla ucznia.
Kiedyś już też słyszałem argument w kontekście zajęć pozalekcyjnych: "jeżeli nauczycielom tak zależy na pracy z uczniem, to niech to robią za darmo" :crazy:



A tak na marginesie. Jeżeli nauczyciele są "grupą wybraną" i jest tak lekko, fajnie i  na bogato... to zorganizujmy wszystkim chętnym np. jeden dzień pracy w szkole (np. podstawowej lub gimnazjum) - powiedzmy sześć godzin "longiem" z dwoma dyżurami na przerwie. Lekcje do prowadzenia można sobie wybrać.
Zapewniam! Wielu zmieni zdanie koleżanko franczesko...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #25 dnia: Października 12, 2011, 23:34:33 »
franczeska - dzieki za pozdrowienia, przekażę.

A odnosząc się do badań i opinii, że nauczyciele sie obijają bo mniej pracują.
Zróbmy prosty eksperyment - każmy nauczycielom pracować 40 godzin tygodniowo w szkole i zobaczmy wyniki nauczania, wydajnośc pracy nauczyciela, absencje chorobowe spowodowane chorobami zawodowymi.

Nadgodziny dla nauczycieli?
Pewnie też. Ale jak już wcześniej w tym wątku napisano, chodzi o godziny, które szkoła dzieki zręcznej organizacji pracy zaoszczędziła i chce przeznaczyć na dodatkowe zajęcia dla uczniów. Dlaczego na zajęcia dodatkowee? Bo jest na nie zapotrzebowanie ze strony uczniów, nie nauczycieli.
I tu ciekawostka - na te dodatkowe godziny nie potrzeba dodatkowych pieniędzy. One zostana sfinansowane z obowiązującego budżetu szkoły.

Szkoła wypracowuje wolne zasoby godzinowe aby poszerzać ofertę, autrakcyjnic zajęcia, zwiększyć ilość godzin z przedmiotów maturalnych, a w nagrodę za operatywność organ nadzorujący odbiera szkole połowe tych ekstragodzin tłumacząc się rachunkiem ekonomicznym I OSZCZĘDNOŚCIAMI RZĘDU 200 tys. złotych do konca roku 2011, a nie dobrem ucznia i zwiększaniem oferty edukacyjnej.
W tym samym czasie, ten sam organ nadzoru lekką ręką wydaje prawie sto tysięcy na luksusową limuzynę 4x4, z alufegami, klimą i tempomatem(http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=2918).

Własnie dlatego ponawiam zaproszenie do absolwentów Białej aby wesprzeć nauczycieli w piątek.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

DarekMirror

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #26 dnia: Października 13, 2011, 06:52:45 »
Drodzy nauczyciele i zdesperowani rodzice- dalej głosujcie na PO to następne szkoły,szpitale...będą zamykane

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #27 dnia: Października 13, 2011, 10:59:49 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

W tym samym czasie, ten sam organ nadzoru lekką ręką wydaje prawie sto tysięcy na luksusową limuzynę 4x4, z alufegami, klimą i tempomatem(http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=2918).

Heh, trochę demagogii nigdy nie zaszkodzi :lol2:
 
Grzegorz, zakładam, że znasz gminny projekt porozumienia w sprawie Gimnazjum nr 6?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #28 dnia: Października 13, 2011, 12:22:10 »
Nie znam tego projektu. Przeczytałem o nim przed chwilą w wywiadzie z Panią Dyrektor w internecie. Szczgółów nie znam wiec sie nie wypowiadam.

A co do demagogii.
Jarku sam oceń

Z jednej strony obcinka godzin w imie oszczędności, bo krucho z kasą - o stylu i merytorycznej wartości tej obcinki wiesz doskonale wiec nie rozwijam.
Z drugiej strony zakup auta - niewątpliwie potrzebnego dla funkcjonowania służb powiatowych ale po co alusy, tempomaty, radia  i klima? - razem 94000 zł.
Czy w ramach oszczędności nie mozna było wybrać niższej półki? W przedziale do 50 tys.?

Dla mnie to dowód na hipokryzję i brak szczerych intencji.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #29 dnia: Października 13, 2011, 12:56:33 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Nie znam tego projektu. Przeczytałem o nim przed chwilą w wywiadzie z Panią Dyrektor w internecie. Szczgółów nie znam wiec sie nie wypowiadam.

To zachęcam do lektury jutrzejszego „Kuriera” :)
(sprawdziłem, że nie jesteś w komisji oświatowej - swoją drogą ciekawe, czy ona już coś wie, czy dopiero się dowie)
Cytuj (zaznaczone)
A co do demagogii.
[...]
Czy w ramach oszczędności nie mozna było wybrać niższej półki? W przedziale do 50 tys.?

Nie wiem - i Ty chyba też nie - do czego to auto ma być używane. Tak czy inaczej dla mnie mieszanie tych dwóch spraw w tym miejscu niczemu nie służy poza przykopaniem starostwu. Dlatego mówię o demagogii :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.