Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Walka nauczycieli o szkołę  (Przeczytany 84541 razy)

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #60 dnia: Października 16, 2011, 04:50:44 »
Jeszcze raz podkreślam, gdzie widzę problem związany z piątkowym protestem. Świadomie lub mimowolnie podjęto próbę zasugerowania, że źródłem problemów "Białej" są wątpliwości gminy, co do dalszego utrzymywania Gimnazjum nr 6. Jak się okazało, prawda jest inna.
Niemniej takie powiązanie usiłowano "sprzedać" mediom. Wszak taki - wg zapowiedzi organizatorów - miał być powód piątkowej demonstracji. I to jest poważne przekłamanie. Dla mnie - karygodne.
Sens lub bezsens funkcjonowania gimnazjum jest zagadnieniem odrębnym i może być materią osobnej dyskusji. Jednak istotą konfliktu Zespół Szkół - Zarząd Powiatu są inne sprawy, czego dowodzi petycja złożona na ręce wicestarosty Rybakiewicz.
Kto i dlaczego w konflikt powiatowy usiłował wplątać gminę? Jeśli jest problem - potrzebne są rozwiązania, a nie intrygi różnych "politykierów".

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #61 dnia: Października 16, 2011, 13:43:04 »
sz

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #62 dnia: Października 16, 2011, 14:34:09 »
Cytat: "Beobachter"
Jeszcze raz podkreślam, gdzie widzę problem związany z piątkowym protestem. Świadomie lub mimowolnie podjęto próbę zasugerowania, że źródłem problemów "Białej" są wątpliwości gminy, co do dalszego utrzymywania Gimnazjum nr 6. Jak się okazało, prawda jest inna.
Niemniej takie powiązanie usiłowano "sprzedać" mediom.

Iii, to jest problem polityków i niech go sobie politycy rozwiązują.
Cytat: "Beobachter"
Sens lub bezsens funkcjonowania gimnazjum jest zagadnieniem odrębnym i może być materią osobnej dyskusji.

Sens funkcjonowania gimnazjum jest bezdyskusyjny - chyba nie chcesz 16 lat współpracy transgranicznej wyrzucić na śmietnik? Dyskutować można o formach.
Cytat: "Beobachter"
Kto i dlaczego w konflikt powiatowy usiłował wplątać gminę?

Gmina się sama wplątała, składając propozycję rezygnacji z klas gimnazjalnych w Białej.
Cytat: "Beobachter"
Jeśli jest problem - potrzebne są rozwiązania, a nie intrygi różnych "politykierów".

Rzekłeś.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #63 dnia: Października 16, 2011, 14:40:15 »
Beobachter – uważam, że nie jesteś obiektywny. Dla Ciebie ważniejsze jest to, kto będzie górą: Powiat czy Gmina, a nie czym zakończy się tzw. sprawa Zespołu Szkół. Dla nauczycieli, uczniów, rodziców i osób ich popierających sprawa ma wymiar całościowy: istnienie w dotychczasowej formie Gimnazjum Nr 6 i autonomia szkoły szeroko rozumianej.  Szkoła nie chce uprawiać polityki, to politykierzy próbują ją „organizować” zapominając, że jak na wojnie: nie wiadomo gdzie trafi się na pole minowe. Stronom życzę rozsądku , rozwagi i odpowiedzialności za edukację.

Offline sz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #64 dnia: Października 16, 2011, 16:02:55 »
cytat z gs24

Trzeba nieco rozpocząć temat dotyczący wydarzeń, które mają miejsce od jakiegoś czasu w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Zacznę od tego, że od kwietnia 2011 krążyły pogłoski wśród niektórych mieszkańców Polic o "zabieraniu się za Dyrektor Golisowicz". No i te plotki przerodziły się dokładnie w działania zmierzające do utrącenia Beaty Golisowicz ze stanowiska Dyrektora "Białej". Wszystko rozpoczęło się od artykułu bodajże w Głosie Szczecińskim dotyczącym limitu miejsc w Gimnazjum nr 6 działającym na mocy porozumienia Powiatu Polickiego z Gminą Police. Umowa określała limit dzieci z Gminy Police, które mogły zapisać się do wspomnianego Gimnazjum. Problem polegał na tym, że o miejsce w Gim starało się więcej uczniów/rodziców niż określał to limit. Rodzice wprost mówili, że przemeldują dzieci do Szczecina gdyż tych limit nie obowiązywał. W związku z naciskiem limit zwiększono (reperkusje dotknęły Beatę Golisowicz)Dlaczego akurat to Gimnazjum? Bo dzieci uzyskują szansę na kontynuację nauki w polsko - niemieckim gimnazjum w Locknitz i liceum po uzyskaniu dobrego wyniku z testu. I to się sprawdzało. Gimnazjum osiągało świetne wyniki, uczniowie dostawali się na renomowane uczelnie. Ale w Polsce jest tak, że jak coś działa prawidłowo to trzeba uwalić. Wyprzedzę nieco fakty i wspomnę, że w dniu 28 wrzśsnia na posiedzeniu Komisji Edukacji w siedzibie Powiatu z udziałem nauczycieli i rodziców Pani wicestarosta Rybakiewicz poinformowała (chyba pod wpływem emocji bo zapewne później żałowała), że porozumienie między gminą a powiatem uległo zmianie i nabór do Gimnazjum na rok szkolny 2012/13 będzie mógł sie odbyć jedynie pod warunkiem, że dzieci natychmiast rozpoczną naukę w Locknitz. De facto jest to niemożliwe o czym doskonale wie i powiat i gmina, którym nie zależy na GIMNAZJUM nr 6 będącym kością niezgody między nimi. GIMNAZJUM upadnie ! Uczniowie w tej sprawie jak i zainteresowani rodzice nic nie znaczą. Bo co nas interesują uczniowie i zdanie rodziców? Według powiatu i gminy chyba nic. Druga sprawa dotyczy działań powiatu zmierzających do zmniejszenia liczby godzin, które należą się Zespołowi Szkół zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Zespołowi Szkół należało się w tym roku 2027 godzin. Dzięki innowacji pedagogicznej funkcjonującej w szkole a polegającej na istnieniu grup międzyklasowych ( grup mniej, ale podzielonych według poziomu ucznia)szkoła zawsze oszczędzała godziny, które następnie przeznaczała na dodatkowe godziny zajęć np. angielskiego, niemieckiego, MATEMATYKI, wojskowe, teatralne, sportowe itp. Czyli szkoła mieszcząc się w budżecie ( w 2027 godzin) realizowała więcej np. MATEMATYKI niż przewiduje minister. Co zrobił powiat? Odebrał wszystkie godziny dodatkowe a następnie w wyniku wysiłków przyznał tylko ich część. Najciekawsze jest to, że przyznał na zajęcia wojskowe, ale nie przyznał na .. matematykę, czyli przedmiot maturalny, który kuleje w większości szkół w Polsce! Czy to nie idiotyzm? I trzeci aspekt sprawy, chyba najważniejszy. Dyrektor Beata Golisowicz. Nie padając do nóg Zarządowi Powiatu, ale przeciwstawiając mu się (dla dobra ucznia i wizji szkoły) doczekała się dziesiątek kontroli i żądań na piśmie z terminem wykonalności 1-3 dni. Zarzucono ją pismami i wszystkim co możliwe żeby złamać upór. Kobieta dzięki której uczniowie mogli korzystać z zajęć wzbudzających zainteresowanie bądź zwyczajnie potrzebnych (matematyka, angielski), za kadencji której budowana jest hala, wybudowano orliki, wyremontowano pływalnię i internat, która otrzymywała nagrody i dyplomy od różnych władz za przedsiębiorczość i innowacyjność szkoły, jest zwyczajnie szmacona i niszczona przez Zarząd Powiatu. Tak naprawdę Zarządowi nie chodzi o głupie 80 godzin (budżetu polickiego one nie uratują), ale o zmianę na stanowisku Dyrektora. I tu ptaszki ponownie ćwierkają, że na stanowisko szykuje się Naczelnik Wydziału Edukacji p. Beata Kropidłowska. Starosta Guździoł chce umieścić człowieka ze swojej partii, posłusznego, i takiego, który będzie odcinał kupony od sukcesów osiagniętych przez Zespół Szkół za kadencji B. Golisowicz (przypomnę: hala, orlik, orlik biały, pływalnia, współpraca polsko - niemiecka, gimnazjum, szereg klas z różnymi profilami od strażackiej po medyczną, od wojskowej po gastronomie). Żenujące.
sz

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #65 dnia: Października 16, 2011, 16:14:42 »
Komentarz nie na czasie... Dlaczego ? Po nagonce medialnej zarówno Pani Kropidłowska w rozmowie z powiatpolicki.pl jaki i p. Rybakiewicz na briefingu zapewniły, że takich planów nie było, nie ma i nie będzie. Nawet jeśli były to po tej właśnie nagonce Starosta nie zdecyduje się na ten krok...

Wywiad z Kropidłowską:

http://powiatpolicki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1544%3Akropidowska-qnigdy-nie-miaam-nie-mam-i-nie-bd-miaa-zamiaru-by-dyrektorem-zsq&catid=47%3Aaktualnoci&Itemid=55

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #66 dnia: Października 16, 2011, 16:42:17 »
Cytat: "airam"
...Łatwo przejmuje się coś dobrze zorganizowane i dobrze funkcjonujące.


Oby nie u nas. Białą i pedagogów wspominam tylko dobrze. Cieszę się z osiągnięć p.Golisowicz
A sztywniaki- urzędasy niech szukają pieniędzy u siebie a nie dziury w całym.                                          I jeszcze jedno, im głośniej o sprawie tym więcej mącenia, co mnie niepokoi.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #67 dnia: Października 16, 2011, 16:43:40 »
Jednym z największych problemów w każdej dyskusji jest dyscyplina myślenia. Rozmawia się na temat. A temat wygląda tak, jak to już napisałem. Została stworzona fałszywa współzależność. Sugestia, jakoby dalsze istnienie Gimnazjum nr 6 było warunkiem istnienia "Białej". Co prawdą nie jest.

O oficjalnym tle sporu wiem tyle, co napisano w petycji do starosty i tyle, co powiedziała wicestarosta Rybakiewicz. Prywatnie rozmawiałem jeszcze ze Zbigniewem Kropidłowskim, który potwierdził prace rady nad przywróceniem subwencji i zdementował mniemane zamysły żony. Więcej faktów obiektywnie potwierdzonych nie znam i nie widzę, aby ktokolwiek nowe wieści podawał. Rozmawiałem też (w piątek, prywatnie) z naczelnikiem W. Stefańskim o kwestii dalszego istnienia gimnazjum. Konkluzje są podobne do tych podanych w wywiadzie przeprowadzonym z naczelnikiem przez Mariusza Niedźwieckiego (www.powiatpolicki.pl).

Dalej jest kategoria pogłosek i plotek. Przede wszystkim podlanych polityką.
Że ktoś chciałby przejąć stanowisko starosty - wiadomo. Kto? - wiadomo również.
Że Beata Kropidłowska, podobnie, jak Tomasz Przerwa są we frakcji starościńskiej - i to zainteresowani wiedzą.
Że w PO za jakiś czas, po konwencji krajowej odbędą się lokalne (powiatowe) wybory - i to nikomu nie tajne.
Że zagrożona jest przyszłość Stowarzyszenia gmin i powiatu, a zatem i kierujących nim ludzi - też oczywiste.
Że środowiskiem polickiej PO miotają frakcyjne spory - to żaden news.

Dla mnie (kategoria plotek i domniemań) zbyteczny spór o nadgodziny szkoły był strzałem wymierzonym w Leszka Guździoła przez pewnego politycznego menedżera. Który przy pomocy partyjnego kolegi i jego przełożeń tak nagiął wymowę protestu, by do końca nie było wiadome kto szkole wyrządza krzywdę: powiat, czy gmina? Jednak Joanna ..... nie powinna na takie przekłamanie pozwolić. To przenikliwie inteligentna osoba, więc trudno mi uwierzyć, by nie zdawała sobie z tego sprawy.

Masz rację Mario (airam), w sposób szczególny ta szkoła mnie nie obchodzi.
To nie moja tradycja, maturę, czterdzieści lat temu, zdawałem w Łodzi.  Obchodzi mnie pewna elementarna sprawiedliwość w życiu społecznym, jako zasada. Nadto nie lubię być wpuszczany w maliny. A próbowano to uczynić, zniekształcając istotę protestu nauczycieli.

PS Adres strony z wywiadem wykropkował automat. Eh, dziecinnada.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #68 dnia: Października 16, 2011, 17:04:53 »
Mój link również wykropkował automat...

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #69 dnia: Października 16, 2011, 17:25:21 »
Cytat: "Beobachter"
elementarna sprawiedliwość w życiu społecznym

W ustach ludzi traktujących gminę i powiat jako łupy wojenne brzmi  to nadzwyczaj zabawnie, podobnie jak szczególne zaangażowanie w  tej sprawie szefa stołówki w tej szkole, który  skok na gminą kasę zwykł  tłumaczyć iż druga strona robi to samo. jesteście tylko kupą …………
pozdrawiam

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #70 dnia: Października 16, 2011, 17:35:03 »
Cytat: "Beobachter"
Jednym z największych problemów w każdej dyskusji jest dyscyplina myślenia. Rozmawia się na temat. A temat wygląda tak, jak to już napisałem. Została stworzona fałszywa współzależność. Sugestia, jakoby dalsze istnienie Gimnazjum nr 6 było warunkiem istnienia "Białej". Co prawdą nie jest.

Jeżeli ktoś dał sobie stworzyć fałszywą współzależność, to sam jest sobie winien. Fakty są proste: mamy sprawę godzin tzw. dodatkowych oraz przyległości, w której stronami są "Biała" i powiat, oraz sprawę G-6, w której stronami są "Biała", powiat i gmina. Łączenie ich w piątkowym proteście było jak najbardziej na miejscu - nie na miejscu byłyby godziny w demonstracji przed Urzędem Miejskim.
A dalsze istnienie Gimnazjum nr 6 jest warunkiem istnienia "Białej" w jej obecnej postaci. Co jest prawdą z gatunku oczywistych.


Cytat: "Mariusz_Niedźwiecki"
Mój link również wykropkował automat...

Nie przejmuj się. Kto się interesował i chciał przeczytać, ten przeczytał :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Beobachter

  • Gość
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #71 dnia: Października 16, 2011, 18:07:00 »
Sądzę, że nie masz racji warunkując istnienie "Białej" istnieniem gimnazjum. Gdyby tak było - zarząd powiatu powinien stanąć przed sądem i iść do więzienia. Gimnazjum, o czym świetnie wiesz, jest zadaniem dodatkowym. Właściwością gminy. Zatem okazjonalnym i  przypadłościowym. Może być, może nie być.
Zakładanie, że jeśli gmina nie będzie dalej powierzać tego gimnazjum powiatowi zrujnuje oświatę na poziomie szkół średnich - jeśli ma podstawy, powinno natychmiast wywołać na scenę prokuratora. Przecież to paranoja i dowód na całkowita niezdolność do pełnienia obowiązków przez powiat.
Straszne, jeśli masz dowody. To koniec zarządu i starosty, koniec wojewody, jak się uprzeć to nawet struktur rządowych. Np. minister Hall, tej od zdejmowania majtek. Pardon, pomyliłem się. Spodni u lekarza. Przypadkiem sfotografowanej.
Dzielę z Tobą pogląd: nie znoszę PiS. Ale również nie przepadam za PO. Nie tak samo, lecz generalnie. Mam dość tych podjazdów i gierek. Ludzi cenię, partii nie lubię. I nie zgadzam się z metodami, które obserwuję. Wolno mi. Wciąż wierzę, że wreszcie żyję w wolnym kraju.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #72 dnia: Października 16, 2011, 18:15:49 »
Dość ciekawie brzmi wypowiedź mojego poprzednika - wielu pamięta  Jego bardzo szczere zainteresowanie PO i jej polickimi liderami. Czyżby pamięć już nie ta?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #73 dnia: Października 16, 2011, 22:35:30 »
Cytat: "Beobachter"
Sądzę, że nie masz racji warunkując istnienie "Białej" istnieniem gimnazjum.

A ja sądzę, że masz rację twierdząc, że źródłem problemów "Białej" jest pomysł gminy, aby zlikwidować Gimnazjum nr 6.  :ble:
Cytat: "Beobachter"
Gdyby tak było - zarząd powiatu powinien stanąć przed sądem i iść do więzienia. Gimnazjum, o czym świetnie wiesz, jest zadaniem dodatkowym. Właściwością gminy. Zatem okazjonalnym i  przypadłościowym. Może być, może nie być.

Chcesz komuś przestrzelić drugą stopę? ;)
Cytat: "Beobachter"
Dzielę z Tobą pogląd: nie znoszę PiS. Ale również nie przepadam za PO. Nie tak samo, lecz generalnie. Mam dość tych podjazdów i gierek. Ludzi cenię, partii nie lubię. I nie zgadzam się z metodami, które obserwuję. Wolno mi. Wciąż wierzę, że wreszcie żyję w wolnym kraju.

PiS nie ma (chyba) z tym nic wspólnego, PO też niewiele. Ja mam dość dwóch dojrzałych dorosłych panów, których pokazy wzajemnej niechęci dawno przekroczyły granicę żałosności. Dopóki dziecinada dotyczy trybun honorowych, tylko się krzywię z niesmakiem. Ale w momencie, kiedy zaczyna się w tę grę wciągać dzieciaki, przestaję być tylko obserwatorem.
Też uważam, że problem(y) trzeba rozwiązać. Ale dla dobra dzieci. Ambicje polityków mam gdzieś.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Walka nauczycieli o szkołę
« Odpowiedź #74 dnia: Października 16, 2011, 22:48:59 »
Cytat: "Wykidajło"
A ja sądzę, że masz rację twierdząc, że źródłem problemów "Białej" jest pomysł gminy, aby zlikwidować Gimnazjum nr 6. :ble:


Jest już zdecydowanie za późno na kolejną marną prezentację sztuki pływania, nadszedł czas na natychmiastową lekcję bezbłędnego latania. :) Miejmy nadzieję, że wosk nie puści... i nie będzie misternego lądowania.