Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 111417 razy)

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 05, 2011, 04:38:03 »
Jak obiecałem, tak jestem. Widzę, że właściwie powiedzieliśmy sobie wszystko, co trzeba. Jedyna maleńka dla mnie nowość - poszedłem na chwilę spać, wstaję, a w międzyczasie jakiś mściwy młodzian udzielił mi "ostrzeżenia". Nie wiadomo za co. Pewnie dlatego, że inaczej nie umiał zaznaczyć swej obecności w dyskusji. Nie wyjaśnił powodów. Miał "pałkę" to przyłożył. Na dokładkę "ostrzeżenia" (wyczytałem w regulaminie) są bezterminowe.
 
Pomyślałem sobie, że w skali mikro mam do czynienia z modelem omawianej tu sprawy. W. Diakuna nie można było zwyciężyć w wyborach. Za bardzo się ludiom podoba. No to wyciągnięto "pałkę" oskarżeń o współpracę i uderzono. "Pałka" się pewnie złamie, ale co zabolało, to zabolało. I o to chodziło. Jak już nic nie można realnie zrobić to chociaż można próbować krzywdzić zza węgła i cudzymi rękoma. Pod względem obyczajów niewiele się w Polsce zmieniło.

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 05, 2011, 07:20:44 »
Cytat: "Beobachter"
Pod względem obyczajów niewiele się w Polsce zmieniło.


Jak Ci się w Polsce nie podoba i tak "marudzisz" to się wyprowadź! Żyjemy w wolnej europie.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 05, 2011, 07:58:06 »
O nie moja Pani. To nie ja się będę z Polski wynosił. Wyniosą się dranie. Każdy do swego matecznika.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 05, 2011, 11:05:40 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Beobachter"
pominąłeś moje pytanie. O Twoje motywacje obecności na sali, czemu przecież nie zaprzeczasz. A ja się głowię: po co tam byłeś?

może jestem "hieną" jak pisał Wykidajło, albo też zobaczyć się z "kolegami" jak wydedukował

Cytat: "Wykidajło"
mogłeś tam być albo jako świadek, albo jako hiena. Dla mnie jedno warte drugiego

Cytat: "Zdanowicz.J"
po przedstawieniu dokumentów (tych jawnych, bo były też tajne)

Widzisz, Obserwatorze, jak gładko szydło wychodzi z worka? :)
Cytat: "Zdanowicz.J"
Dlaczego należy mówić prawdę mimo iż łatwiej jest kłamać?........bo należy mówić prawdę.

Cytat: "Zdanowicz.J"
Społeczność policka, zagłosowała wbrew sumieniu i demokracji, wykazując się instynktami zawiści i odwetu.

Dla tych, co nie znają kontekstu: mec. Sochański publicznie twierdzi, że żadnych tajnych dokumentów nie było, wszystko jest jawne. Nie wiem jak inni, ale ja wierzę człowiekowi, którego znam od kilkunastu lat, cenię i szanuję - a nie jakiemuś Zdanowicz.J.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 05, 2011, 14:07:30 »
Każdy dokument wytworzony w "procesie werbunkowym" a potem już w trakcie współpracy był,jest i zawsze pozostanie dokumentem niejawnym (czytaj tajnym,lub tajnym spec znaczenia).Czy to była służba komunistyczna czy współczesne-w tym konkretnym znaczeniu nie ma to znaczenia.Sugerujecie się tym że materiały zostały "zniszczone" Przed zniszczeniem teczki,raporty ze spotkań,z przeprowadzanych operacji,a także wynagradzania były fotografowane.Ponadto należy pamiętać,że prócz materiału w formie zapisu tradycyjnego,współpracę utrwalano także poprzez nagrania zarówno w formie VHS jak też dźwiękowo.Często bez wiedzy Agenta czy TW.Agent był rozliczany z zadania jakie miał do wykonania-nie wykluczone że zachowały się materiały z prowadzonych "operacji" itd itd-nie wspominam już o materiałach kompromitujących agenta,którymi często służby się posługiwały i "zmuszały" do kontynuacji współpracy.Należy także pamiętać o tym że był też tzw. pozysk "kierunkowy" obliczony tylko na przeprowadzenie określonej "operacji" po czym dalszą współpracę kończono.To że obrońca,lub oskarżony obierając jakąś tam linię obrony mówią to co mówią-mnie wcale nie dziwi bo cóż to byłby za obrońca który mówiłby dokładnie odwrotnie.Ja nie słyszałem i nie znam przypadku aby adwokat działał ze szkodą dla swojego klienta.Podkreślałem to jeszcze kilka postów wcześniej-Sąd na bazie "tych nic nie wartych i nie popartych dowodami" materiałach orzekł najwyższą z możliwych kar !!!! Nie operował karą w dolnym zakresie-nie orzekł np.2,3 lat-Każdy Sędzia,sędziowie wyrokują o wartość dowodową i to jest jasne jak słońce,przynajmniej dla mnie i wszystkich tych którzy w tym z racji różnej profesji siedzą.Analizowałem wyroki podobne jakie zapadły w odniesieniu do kilku Burmistrzów-w żadnym z przypadków poza Diakunem nie zapadł tak surowy wyrok.Obawiam się,że nie do końca jest tak pięknie i kolorowo jak co niektórzy tutaj zauważają.Od siebie tylko dodam,że bardzo ubolewam,że Diakuna broni Sochański,nie dlatego abym podważał jego warsztat ale z zupełnie innych przyczyn.Nic dobrego z tego nie wróżę-to takie moje osobiste zdanie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 05, 2011, 14:16:03 »
Przecież w aktach Pana Diakuna w IPN  jest Dziennik rejestracyjny KW MO/WUSW Szczecin, poz. 14720; dziennik archiwalny działu I KW MO/WUSW Szczecin, poz. 17/1981; protokół brakowania akt sygn. I KW MO/WUSW w Szczecinie, poz. 3643; oraz mikrofilm o sygn. IPN Sz 0053/584 (17278/2). i ten sędziowie widzieli i wyrokowali. Przypomnę, że w tej sprawie brał udział skład aż trzech sędziów.
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 05, 2011, 15:55:19 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Beobachter"
Nic "królu podziemia" nie zrozumiałeś. I to jest właśnie tragedia Twoich czasów i Twojego pokolenia...


 Pośród nielicznej "gawiedzi" procesu, nie zauważyłem szanownego redaktora...

Mam pytanie. Czy każdy, tak z ulicy, może, mógł wejść do sali rozpraw i uczestniczyć w procesie jako obserwator?

Cytat: "Beobachter"
No może kiedyś opowiesz. Ale mam pytanie, które mnie nurtuje: po co Ty tam byłeś? Twoje konflikty z gminą są zbyt małe, aby Cię motywować do "napawania się" czyimś upadkiem.


Nie rozumiem. Czy na początku procesu wiadomo było, że zakończy się wyrokiem skazującym?

Cytat: "Beobachter"
Informacje należy zawsze podawać, bo zawsze wywołują skutek. Nieważne - prawdziwe, domniemane lub zmyślone.


I znów nie rozumiem, a może nie chcę zrozumieć. Jestem zaskoczona powyższym.

Cytat: "Beobachter"
PS No i zrobiła się "wymowna cisza". Eh...


Może taka konieczność, żeby nabrać dystansu do tego co się tu pisze.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 05, 2011, 17:06:07 »
Może się kiedyś nauczę cytować ale odpowiedź dla Ona7718.

To co przytaczasz to nie dokumenty podpisane przez burmistrza, ale wytwory SB. Jeśli byłem "przesłuchiwany" w 83 roku w czasie 48 godzinnego zatrzymania, i esbek przez dwie godziny czytał gazetę, to napisał w raporcie że czytał gazetę czy swoje wypociny. nic nie podpisywałem, oprócz zdania i odbioru rzeczy w areszcie.
   
W latach 70 Polska produkowała według dokumentów 30 min ton stali. Tylko blachy nie było. I tyle są warte teczki SB.  Szczęśliwie prowadzę swoją małą firmę, nie ubiegam się o żadne stanowisko i nie muszę tłumaczyć bandzie głupków /to o sądzie/ że to ja byłem przesłuchiwany.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 05, 2011, 19:26:54 »
Hello Krolu Podziemia,
Nie polemizuje z tym co napisales, ale nasuwa mi sie pewne pytanie. Nie ulega watpliwosci,
ze tak jak Ty, rowniez sedziowie porownywali sprawe Dziakuna do spraw innych burmistrzow.
Wzglednie mogli i powinni porownac.
Gdyby wiec polskie prawo uznawalo precedens - takie orzeczenie, jakie zapadlo, nie moglo
by miec miejsca !
A jezeli nastapilo, to moze oznaczac tylko jedno -  dzialalnosc p.Dziakuna byla wyjatkow
 szkodliwa (np. ktos na jej skutek stracil zycie, lub zostal skazany na wiele lat.). Inaczej.......
Czy mozesz to wytlumaczyc ?
Pozdrawiam - Bill

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 05, 2011, 20:31:52 »
Cytat: "Król podziemia"
Podkreślałem to jeszcze kilka postów wcześniej-Sąd na bazie "tych nic nie wartych i nie popartych dowodami" materiałach orzekł najwyższą z możliwych kar !!!! Nie operował karą w dolnym zakresie-nie orzekł np.2,3 lat-Każdy Sędzia,sędziowie wyrokują o wartość dowodową i to jest jasne jak słońce,przynajmniej dla mnie i wszystkich tych którzy w tym z racji różnej profesji siedzą.Analizowałem wyroki podobne jakie zapadły w odniesieniu do kilku Burmistrzów-w żadnym z przypadków poza Diakunem nie zapadł tak surowy wyrok


Wrócę na chwile do krótkiego uzasadnienia sądu. Sędziowie, jak słusznie zauważyłeś, w swoim uzasadnieniu wyraźnie wskazali iż proces dotyczył faktu współpracy i ukrycia tego faktu w procesie lustracyjnym. Dla mnie osobiście, w tym momencie nie jest ważne ile szkody ta współpraca wyrządziła. Ponieważ jak zaznaczono w procesie, dotyczyło to spraw gospodarczych - mogły także być aspekty pozytywne dla zakładów. Sąd na podstawie wskazanych dowodów miał za zadanie udowodnienie kłamstwa lustracyjnego. Nie szkód wyrządzonych współpracą. Spekulacje na ten temat są w tym momencie nie na miejscu. Dlaczego wyrok jest surowy? Pisemne uzasadnienie może tą sprawę wyjaśnić.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 05, 2011, 20:36:51 »
Billu! Nie miej złudzeń. Ten "król" nic nie może wyjaśnić. To taki mały chłopczyk z "groźną" ksywą. Więcej nie napiszę, bo jakiś pozostający z nim w "układzie" (tak Billu, taka jest Polska) kolega znów mi da "ostrzeżenie. Jak "rbk" - anonimowy mściciel, poprzednio. To są układy spiskowe. Zatem: na Madagaskar. A tak generalnie: zabawa się skończyła. Teraz wg Tuwima: "W mordę i nożem". Ty Billu to zrozumiesz. Postaramy się, by zrozumieli to inni... Koniec żartów, ot co!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 05, 2011, 20:40:51 »
Cytat: "billkronos"
rowniez sedziowie porownywali sprawe Dziakuna do spraw innych burmistrzow.
Wzglednie mogli i powinni porownac.


Jestem przekonany do stopnia graniczącego z pewnością,że sędziowie opierali się li tylko na tym co mówił i przedstawiał materiał dowodowy przygotowany przez IPN oraz Prokuraturę.Na pewno nie posiłkowali się orzeczeniami z innych procesów lustracyjnych bo te w każdym przypadku są inne,Zatem takie rozumowanie jest całkowicie nieuzasadnione.

Cytat: "billkronos"
Gdyby wiec polskie prawo uznawalo precedens - takie orzeczenie, jakie zapadlo, nie mogloby miec miejsca !

A jezeli nastapilo, to moze oznaczac tylko jedno - dzialalnosc p.Dziakuna byla wyjatkow
szkodliwa (np. ktos na jej skutek stracil zycie, lub zostal skazany na wiele lat.). Inaczej.......


Proces lustracyjny z samego założenia jest procesem zupełnie innym jak te które obserwujemy lub śledzimy w TV np."karne" Cały przewód dowodowy i wyroki są inaczej usankcjonowane-zupełnie inna jest skala szkodliwości czynu a co za tym idzie też kara.Tak więc utożsamianie i sprowadzanie tego do typowych procesów "karnych" jest nieporozumieniem.Mi ciężko jest tłumaczyć wszelkie zawiłości prawne i różnice wynikające z poszczególnych postępowań bowiem każdy z Nas ma inną w tym zakresie wiedzę-a zatem i "odbiór" będzie inny ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 05, 2011, 20:47:17 »
Masz "królu" świetne motto (pod postem, stałe). Rozważ je pod swoim kątem. Przyda się. Gwarantuję.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 05, 2011, 21:20:08 »
Cytat: "billkronos"
Czy mozesz to wytlumaczyc ?

Wg mnie, niczego tu nie można tłumaczyć, nieznając uzasadnienia wyroku.  Nie wiemy na podstawie jakich dokumentów - kopi, oryginałów, mikrofilmów, podpisanych dokumentów, czy słowo przeciw słowu- wydano wyrok. Bez tej wiedzy, jest to tylko pożywka do spekulacji.
Ze strony IPN`u

Orzeczenie jest nieprawomocne. Burmistrz zapowiada odwołanie. Jak podkreśliła Jędrzejowska, sąd uznał, że przedstawione przez prokuratora dokumenty potwierdzające fakt współpracy Diakuna ze służbami PRL są wiarygodne, mimo że akta dotyczące samego lustrowanego zostały zniszczone. Prokurator zaznaczyła, że w aktach z lat 80. prowadzonych w innej sprawie udało się znaleźć analizę dotyczącą zarejestrowanego pod pseudonimem Jan Diakuna

Dla mnie, to wyjaśnienie jest enimagtyczne.
<*)))))>{

jezat

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 05, 2011, 21:48:22 »
Cytat: "piotr S"
Może się kiedyś nauczę cytować ale odpowiedź dla Ona7718.

To co przytaczasz to nie dokumenty podpisane przez burmistrza, ale wytwory SB. Jeśli byłem "przesłuchiwany" w 83 roku w czasie 48 godzinnego zatrzymania, i esbek przez dwie godziny czytał gazetę, to napisał w raporcie że czytał gazetę czy swoje wypociny. nic nie podpisywałem, oprócz zdania i odbioru rzeczy w areszcie.
   
W latach 70 Polska produkowała według dokumentów 30 min ton stali. Tylko blachy nie było. I tyle są warte teczki SB.  Szczęśliwie prowadzę swoją małą firmę, nie ubiegam się o żadne stanowisko i nie muszę tłumaczyć bandzie głupków /to o sądzie/ że to ja byłem przesłuchiwany.

Zupełnie niepotrzebnie polemizujesz z ONĄ i jej podobnymi organizatorami nagonki na W.Diakuna.To ludzie wynajęci,lubiący babrać się w szambie.Dla mnie najważniejszym dowodem niewinnosci Diakuna jest brak jakichkolwiek "dokumentów"potwierdzających jego współpracę.Rzeczywiście mamy do czynienie z grubymi nićmi szytą akcją,której inicjatorów można wskazać palcem.Każdy z nas pracujacych w tamtych latach może mieć założoną teczkę i o tym nie wiedzieć.W takiej sytuacji w oświadczeniu lustracyjnym napisze,zgodnie z prawdą ,że nie współpracował.I co z tego?IPN dostarczy kwity a politycy załatwią dyspozycyjnych, zwanych nie wiedzieć dlaczego niezawisłymi,sędziów.Efekt zgodny z politycznym zamówieniem już jest.