Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Władysław Diakun dostał wyrok  (Przeczytany 111429 razy)

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 04, 2011, 19:55:25 »
Cytat: "Beobachter"
Nic "królu podziemia" nie zrozumiałeś. I to jest właśnie tragedia Twoich czasów i Twojego pokolenia...


A ja zrozumiałem. Mam na myśli próbę udowodnienia niewinności Burmistrza. Mam wobec tego kilka pytań. Pośród nielicznej "gawiedzi" procesu, nie zauważyłem szanownego redaktora.  Ci nieobecni (nie mają głosu) mają najwięcej zastrzeżeń do przedstawionych dowodów. A takie były. Proces nie był poszlakowy lecz dowodowy. Z Twoją "wiedzą" byłbyś znakomitym świadkiem obrony. Dlaczego tak się nie stało? W jakiej intencji Twoi sprawozdawcy formowali wnioski? na których się opierasz. Czy obrońcę p.Diakuna nie stać było na wiarygodnego świadka? Słyszałeś dzwony, ale...

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:20:41 »
Hello Janku,
Trudno mi zabierac glos w opisie warunkow, po moim wyjezdzie z kraju, ale moge dodac,
ze mnie na pewno nie ma wsrod lodzian, darzacych Moczara sympatia.
Z jego strony to byl tylko gest w grze o wladze - dla mnie p.Demko zawsze bedzie tym,
ktory pod auspicjami NKWD likwidowal AK.
Duzo moznaby powiedziec na temat jego ulubionego "dziecka" - organizacji ZBOWiD, ale
tego to juz Kuba by nie tolerowal.
Chociaz, z drugiej strona, trzeba zauwazyc, ze prawie niemozliwe jest dyskutowac temat
lustracji, Dziakuna i IPN-u, bez zbaczania na role, jak odgrywaly UB i SB.
Rownie dobrze mozna by mowic o Inkwizycji, bez poruszania roli kosciola !
Replika Krola Podziemia na Twoj post, przypomina mi nieco sytuacje, jaka sie zdarzyla
w rozmowie ze znajomym Amerykaninem.
Opowiadalem mu o niektorych szykanach, stosowanych przez wladze w Polsce. Chodzilo
np. o uzyskanie paszportu, czy pozwolenie na budowe.
Sluchal cierpliwie, ale po paru minutach powiedzial:
- Co ty p........sz ! Przeciez mogles wziasc adwokata !
Pozdrowienia - Bill

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 04, 2011, 20:42:23 »
Bracia i Siostry! (Jak mawiają w Kościele)

Fajnie, że włączają się ludzie dojrzali. Zatem kolejno - najpierw J. Zdanowicz. Rozważałem obecność na rozprawie. Ale doszedłem do wniosku, że być nie powinienem. Pomóc - nie pomogę, otuchy nie dodam, a nie chcę patrzeć na dręczenie człowieka, którego szanuję i, co więcej, lubię. Dzwoniłem do Niego tego samego dnia, miałem czas pogadać, widziałem się nazajutrz, również porozmawialiśmy. Gdyby moja obecność miała w czymś pomóc - byłbym na sali. Ale uznałem, że wymogiem kultury jest raczej abym tam nie był.

Teraz do Billa. Wiedziałem, że odniesiesz się do Moczara. Twoje zdanie podzielam, ale tamtą historię pamiętam, bo długo żyła wśród ludzi. Moczar - Panie świeć nad jego duszą, był postacią wielorako kontrowersyjną, na dokładkę komunistycznym endekiem (tacy to chyba tylko z Łodzi się wywodzili), jednak jakoś zamanifestował swój patriotyzm w trudnej chwili. Dlatego go przywołałem.

Nic nie muszę dodawać do Twojego komentarza względem "króla podziemia". Tak dokładnie jest, jak napisałeś. Ale przyszło mi do głowy, że nie podaliśmy naszym interlokutorom jednej ważnej informacji, o której nie wiedzą. Otóż cała akcja lustracyjna rozgrywa się wyłącznie wobec osób, które nie zhańbiły się nigdy przynależnością do PZPR. Członkom partii NIE WOLNO BYŁO zakładać żadnych teczek. Choćby kapowali (a kapowali) jak nakręceni. Dlatego ŻADEN pezetpeerowiec teczki NIE MA! Czy młodsi mogą zrozumieć na czym polega dramat?

Pozdrawiam Wszystkich.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:04:24 »
Cytat: "Beobachter"

Fajnie, że włączają się ludzie dojrzali. Zatem kolejno - najpierw J. Zdanowicz. Rozważałem obecność na rozprawie. Ale doszedłem do wniosku, że być nie powinienem. Pomóc - nie pomogę,

To dziwne. Zawsze uważałem że otuchy dodaje się swoją obecnością.
Możesz jedynie żałować że nie byłaś naocznym świadkiem arcy-ciekawego zachowania świadka po opuszczeniu sali rozpraw. Coś o czym ja na razie pisać nie mogę a Ty miałbyś satysfakcje.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:09:56 »
No może kiedyś opowiesz. Ale mam pytanie, które mnie nurtuje: po co Ty tam byłeś? Twoje konflikty z gminą są zbyt małe, aby Cię motywować do "napawania się" czyimś upadkiem. Pozostaje ciekawość poznawcza (wg mnie). Tę potrafię zrozumieć. Będę wdzięczny za odpowiedź.

PS Poczekajmy na wynik apelacji. A potem... wszyscy swoje odbiorą. Świadkowie, sędzia i inni. Każdemu co się należy. Oczywiście wg sprawiedliwości i prawa.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:14:55 »
Cytat: "Beobachter"
No może kiedyś opowiesz. Ale mam pytanie, które mnie nurtuje: po co Ty tam byłeś? Twoje konflikty z gminą są zbyt małe, aby Cię motywować do "napawania się" czyimś upadkiem. Pozostaje ciekawość poznawcza (wg mnie). Tę potrafię zrozumieć. Będę wdzięczny za odpowiedź.

W przeciwieństwie do Ciebie, nie poddaje ocenie informacji z "drugiej" ręki.

Cytat: "Beobachter"
Każdemu co się należy. Oczywiście wg sprawiedliwości i prawa.


Zmień kolejność, proszę. Prawa i sprawiedliwości.

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:19:25 »
Informacje należy zawsze podawać, bo zawsze wywołują skutek. Nieważne - prawdziwe, domniemane lub zmyślone. Niemniej pominąłeś moje pytanie. O Twoje motywacje obecności na sali, czemu przecież nie zaprzeczasz. A ja się głowię: po co tam byłeś?

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 04, 2011, 21:37:00 »
PS No i zrobiła się "wymowna cisza". Eh...

Beobachter

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 04, 2011, 22:00:54 »
Jakby Ktoś, coś napisał - odpowiem rano. Bywajcie zdrowi!

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 05, 2011, 00:00:51 »
Hello Zdanowicz,
W jednym z postow napisales:
 
"To dziwne. Zawsze uwazalem, ze otuchy dodaje sie swoja obecnoscia."

Naprzyklad, tak jak Ty - mieszkancom Polic !?

Pozdrawiam -Bill

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4683
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 05, 2011, 00:05:28 »
Cytat: "Beobachter"
Nic "królu podziemia" nie zrozumiałeś. I to jest właśnie tragedia Twoich czasów i Twojego pokolenia...


Ja to zrozumiałem. Obserwator ma rację, ludzie, którzy byli kiedyś sługusami komunistycznego Kremla, są dzisiaj przesłuchiwani jako świadkowie... Paranoja. Tym zdrajcom powinno się dożywotnio zabierać prawa obywatelskie i z automatu wręczać żółte papiery, a nie wzywać na świadków. Ale jak widać, zdrajcy Polski mają się dobrze, piastują ciepłe unijne posadki, żyją tłusto importując z czasów komunizmu swoje zakłamane i zmanipulowane fakty wydarzeń. Żal mi tych naiwnych ludzi, którzy nabierają się na takie tanie chwyty. Najgorsze jest to, że niektórzy z nich pełnią odpowiedzialne funkcje społeczne. Pozostaje jednak nadzieja w mądrości sądu wyższej instancji. Prawda zwycięży. Zawsze.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 05, 2011, 00:36:10 »
Hello Janku,
W czasach stalinizmu, Twoj endek popadl chwilowo w nielaske i piastowal stanowisko
wojewody w Olsztynie, a pozniej stanowisko administracyjne w Bialymstoku.W swoim liscie do
Biura Politycznego Partii napisal wtedy :
" Dla nas, wiernych Partii, ZSRR jest nasza ojczyzna. Nie moge okreslic naszych granic.
Dzisiaj siegaja po za Berlin, jutro moga osiagnac Gibraltar !"
Jak Ty mogles napisac : "Panie, swiec nad jego dusza ?" Ze tez Ci reka nie uschla !
Pozdrawiam - Bill

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4683
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 05, 2011, 01:04:54 »
Cytat: "billkronos"
Jak Ty mogles napisac : "Panie, swiec nad jego dusza ?" Ze tez Ci reka nie uschla !


Drogi Billu, zapewne wiesz, że miłosierdzie Pana nie zna granic, pewnie o to w tym wszystkim chodziło, zmarli nie mają szans na poprawę swoich błędów, dlatego my, żywi musimy im w tym jakoś pomóc. Pozdrawiam.  :wink:

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 05, 2011, 01:48:45 »
Witaj Bartek,
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Ladnie to napisales, ale komentaez omine,
bo juz dawno temu obiecalem sobie, ze na tematy religijne dyskusji prowadzic nie
warto. Nie ma sensu przeciwstawiac fakty - dogmatom. Specjalnie w zakresie milosierdzia !
Pozdrawiam - Bill

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Władysław Diakun dostał wyrok
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 05, 2011, 02:47:05 »
Cytat: "Beobachter"
Informacje należy zawsze podawać, bo zawsze wywołują skutek. Nieważne - prawdziwe, domniemane lub zmyślone. Niemniej pominąłeś moje pytanie. O Twoje motywacje obecności na sali, czemu przecież nie zaprzeczasz. A ja się głowię: po co tam byłeś?

Nie będę komentował pierwszej sentencji. Co do drugiej, dociekliwy jesteś, więc Ci odpowiem. Aby nie poddawać ocenie, informacji z "drugiej" ręki.
Lub też może jestem "hieną" jak pisał Wykidajło, albo też zobaczyć się z "kolegami" jak wydedukował redaktor Kuriera. Musisz się pogłowić. Napewno nie miałem obaw aby mnie ktoś rozpoznał. Życie nie jest proste :'(

P.S Przeczytaj to. Mojego nazwiska tam nie znajdziesz.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,70,120261393,120305881,Re_Biurko_z_bezpieka_w_tle.html