Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 105464 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 11, 2014, 15:36:14 »
Cytat: "sake"
Kiedyś było tak że najwyższa i najniższa oferta w przetargu była odrzucona. Najprawdopodobniej SM sięgnęła po rozum. Wybrali już najtańszego geodetę i mapa do celów projektowych nie pokrywała się z sytuacją z terenie. W przetargu wymienione są prace które muszą być zrealizowane. Za prace dodatkowe odpowiedzialna jest SM, aby doprowadzić sprawę do końca może aneksowa przetarg lub ogłosić nowy co znacznie wydłużyło by prace budowlane a ostateczny rachunek wyszedłby podobny. Jeśli chodzi o prace dodatkowe występują one wszędzie tj. budowa hali widowiskowo sportowej w Szczecinie, modernizacja boiska koło sp8 itd.

Opowiada Pan oczywiste bzdury.Aneksować można tylko NIEPRZEWIDZIANE roboty.Przy przetargu na budowę garaży nic nieprzewidzianego nie miało miejsca.Teren znany,projekt udostępniony,wygrała najniższa oferta.Pańskie tłumaczenia to oczywista zachęta do korupcji.Wie Pan dlaczego bankrutowały firmy budujące autostrady,bo wygrywały przetargi najniższą ceną,która nie uwzględniała wzrostu cen materiałów w trakcie realizacji inwestycji.Nikt nawet nie odważył się aneksować koszty.Wie Pan dlaczego?Bo opinia publiczna patrzyła inwestorowi na ręce.A jak patrzy w Policach?Wszyscy forumowicze którzy tak aktywnie domagali się na tym forum zmian w statucie i zasadach działania S-ni siedzą cicho.Dzięki temu mamy otwarte pole do aneksowania.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 11, 2014, 16:54:28 »
jakbym nie czytał pani wpisów nie jestem w stanie ich zrozumieć. skoro jest pani pewna, że doszło do jakichkolwiek naruszeń czy zaniedbań to chyba wypadałoby to zgłosić gdziekolwiek, a nie siać zamętu. czy pani myśli, że cena  przetargu która w tym wypadku wynosiła około 400 tys jest aż tak wysoką sumą, aby bawić się w jakieś łapówki. kto by się narażał dla takich "groszy". takie jest moje zdanie. a co do bankrutujących firm przy autostradach (przynajmniej podwykonawców) to chyba główną przyczyną było to, że oni żadnych pieniędzy nie dostali. i jeszcze raz namawiałbym panią z racji posiadanych przez panią informacji, dowodów do złożenia doniesiena do prokuratury/cba/czy gdzie kolwiek  na władze spółdzielni, a nie do siania zamętu. to chyba byłoby lepsze wyjście?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 11, 2014, 18:00:50 »
Cytat: "dapol"
...wygrała po prostu najniższa oferta.

Cytat: "dapol"
...a o tym, że nie wygrała tańsza oferta to nie miałem pojęcia.

Cytat: "diapol"
podpieracie się datami, ustawami i uchwałami zamiast spytać się u źródła - czyli chociażby prezes spółdzielni.

A więc co mówi ,,źródło"?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 11, 2014, 18:23:54 »
kurcze, ludzie, nie mam pojęcia co mówi źródło. mówię tylko z tego co słyszałem, że były prace dodatkowe i stąd te dodatkowe pieniądze.  ktoś wygrywa i zabiera się do pracy. musi zrobić coś dodatkowego (podniesienie terenu to wymaganej wysokości), rzecz która nie była ujęta w ramach umowy - automatycznie dodatkowe koszta - automatycznie wynagrodzenie rośnie. taki jest mój osąd całej sytuacji. ktoś myśli inaczej - ok, ma prawo. mówię jeszcze raz - jak są dowody jakichkolwiek podejrzeń o ustawianie przetargów to osobiście popieram udanie się i przedstawienie ich  w prokuraturze. naprawdę, nie rozumiem po co całe bicie piany. są dowody - jest prokurator - jest kara.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 11, 2014, 19:26:34 »
Cytat: "dapol"
kurcze, ludzie, nie mam pojęcia co mówi źródło. mówię tylko z tego co słyszałem, że były prace dodatkowe i stąd te dodatkowe pieniądze.  ktoś wygrywa i zabiera się do pracy. musi zrobić coś dodatkowego (podniesienie terenu to wymaganej wysokości), rzecz która nie była ujęta w ramach umowy - automatycznie dodatkowe koszta - automatycznie wynagrodzenie rośnie. taki jest mój osąd całej sytuacji. ktoś myśli inaczej - ok, ma prawo. mówię jeszcze raz - jak są dowody jakichkolwiek podejrzeń o ustawianie przetargów to osobiście popieram udanie się i przedstawienie ich  w prokuraturze. naprawdę, nie rozumiem po co całe bicie piany. są dowody - jest prokurator - jest kara.

Odnoszę coraz silniejsze wrażenie ,że jest Pan mocno związany z którąś ze stron.
Nigdzie publicznie nie pojawiła się informacja,że były jakieś dodatkowe roboty.Na forum tylko Pan o tym wie.Czyżby zwycięzca przetargu był Pańskim informatorem?Po raz pierwszy słyszę ,że w Spółdzielni automatycznie wynagrodzenie rośnie.Jeśli rośnie automatycznie przy innych przetargach to znaczy ,że mamy do czynienia delikatnie mówiąc z patologią.A to już jest poważna sprawa,która w pierwszym rzędzie powinna się zająć Rada Nadzorcza.Z całego oglądu sprawy widać,że Radą Nadzorczą kręci Zarząd Spółdzielni.Może na ten temat też Pan coś słyszał jako członek S - ni?
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 11, 2014, 19:48:09 »
o dodatkowych pracach dowiedziałem się przypadkiem, spacerując z psem w obrębie robót usłyszałem rozmowę pracowników. dwa, czy trzy dni później widziałem sporo ciężarówek dowożących ziemię. stąd moje wnioski. czy to prawda - z przebiegu usłyszanej rozmowy sądzę, że tak - ale 100% pewności nie mam. tak naprawdę, nie rozumiem też o jakiej patologi pani mówi. proszę prześledzić pracę związane chociażby z budową hali widowiskowej na ulicy siedleckiej w policach. projektant, źle obliczył nośność trybun, wymagane było wybudowanie dodatkowych podpór. i analogicznie - dodatkowe prace wiązały się z dodatkowym wynagrodzeniem.
 wg. mnie, z zakresu posiadanych przeze mnie informacji i wiedzy wszystko jest w porządku. stanowczo chcę podkreślić iż nie zależy mi na wybielaniu żadnej ze stron. i naprawdę, jedyne co przychodzi mi do głowy - jeżeli ma pani poczucie, że coś jest nie tak - proszę to zgłosić odpowiednim instytucją które to wyjaśnią. jeżeli okaże się, że naprawdę jest coś na rzeczy publicznie przyznam że się myliłem i zwróce należne honory. z mojej strony temat uważam za zakończony. serdecznie pozdrawiam
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 11, 2014, 19:49:40 »
acha i nie jestem członkiem spółdzielni - mam po prostu wykupione mieszkanie w jej zasobach
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 11, 2014, 23:05:04 »
Jak by Pan nie był członkiem spółdzielni to nie mógł by Pan wykupić mieszkania ! To po pierwsze ,nie musi być Pan pracownikiem ale szczegóły które Pan zna jakoś dziwnie mi się kojarzą .Zmiana kwoty kosztorysu przetargu jakoś dziwnie jest nikomu nie znana .Szkoda      ze nikt  z pracowników ODRY nie odniesie się do Pana wieści .A zapewne czytają forum ale pewnie tak jest wygodniej .To co Pan pisze to korupcja w czystej postaci . ;D

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 11, 2014, 23:25:16 »
Cytat: "Storczyk"
Jak by Pan nie był członkiem spółdzielni to nie mógł by Pan wykupić mieszkania !

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć mieszkanie w zasobach spółdzielni nie będąc członkiem tej spółdzielni.

Offline sake

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 12, 2014, 13:40:01 »
Po całej tej rozmowie stwierdzam że wszyscy "kozaczą" na forum bo są anonimowi i spekulują czy "ten" jest pracownikiem SM czy też J.M. Dlaczego nie udacie się do SM i tam nie przedstawicie swych wątpliwości? Wychodzi na to że strach Wam nie pozwala.
Widziałeś Boga? Nie? Widocznie jeździsz za wolno...

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 12, 2014, 16:20:08 »
Cytat: "sake"
Po całej tej rozmowie stwierdzam że wszyscy "kozaczą" na forum bo są anonimowi i spekulują czy "ten" jest pracownikiem SM czy też J.M. Dlaczego nie udacie się do SM i tam nie przedstawicie swych wątpliwości? Wychodzi na to że strach Wam nie pozwala.

Pan chyba nie rozumie funkcji internetu.To miejsce gdzie wymienia się poglądy,informacje,wątpliwości, uwagi itp.,itd.Nie ma obowiązku posługiwania się swoim nazwiskiem.Problem został zasygnalizowany publicznie bo dotyczy pieniędzy publicznych.
Spółdzielnia nie jest niczyim prywatnym folwarkiem i dobrze jest wiedzieć co w trawie piszczy.Od niedawna można konfrontować rezultaty przetargów z uchwałami Rady nadzorczej.Sygnalizowana sprawa to własnie efekt dostępu do informacji.Jeśli Pana oburza
wymiana informacji na temat tego co się dzieje w Spółdzielni Mieszkaniowej "Odra"to gratuluję dobrego samopoczucia.Dzięki takim postawom folwarki mają się dobrze.
jestem gorszego sortu

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 15, 2014, 13:08:47 »
Jak by Pan nie był członkiem spółdzielni to nie mógł by Pan wykupić mieszkania ! To po pierwsze ,nie musi być Pan pracownikiem ale szczegóły które Pan zna jakoś dziwnie mi się kojarzą .Zmiana kwoty kosztorysu przetargu jakoś dziwnie jest nikomu nie znana .Szkoda      ze nikt  z pracowników ODRY nie odniesie się do Pana wieści .A zapewne czytają forum ale pewnie tak jest wygodniej .To co Pan pisze to korupcja w czystej postaci . ;D
Przetargi to nie jedyne dziwne rzeczy w SM"Odra".
Może ktoś mi wyjaśni dlaczego funduszem remontowym celowym nie są objęte wszystkie budynki zespołu nieruchomości  nr 4 czyli budynki Mieszka I 5,6,7,Grzybowa 3-3c,5 oraz Piaskowa 28.Z informacji o wpłatach na fundusze remontowe wynika,że rocznie fundusz remontowy celowy utworzony na docieplenie budynku Mieszka I 7 powinien gromadzić 13005 mkw pow użytkowej X 0,85 zł/m2 p.u. = 132651,00zł.Wg zródła spółdzielczego w 2013 zgromadzono 59222,76zł czyli 44% .Powtarzam pytanie ;czy tak niskie wpływy są efektem kiepskiej ściągalności czy może niektóre budynki zespołu nieruchomości nr 4 są z opłaty na fundusz remontowy celowy wyłączone?
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 15, 2014, 15:48:47 »
koowalski, czy ty nie masz nic innego do roboty niż tylko węszenie wszędzie do około spisków? cytujesz wypowiedzi wyrwane z kontekstu nie wiadomo po co i w jakim celu. aż tak bardzo interesuje cię fundusz, to zamiast tracić czas tu na forum, przejdź się po prostu do spółdzielni - gdzie jak gdzie, ale chyba tam wyjaśnią ci to najlepiej. czy może dla ciebie wyjaśnienia ze źródła są nic nie warte? kto tu ma ci wyjaśnić twoje wątpliwości? zamiast oczerniać kogokolwiek, zdobądź najpierw twarde dowody. wiesz, twoje zachowanie kogoś mi bardzo przypomina - kogo - wiem, ale nie powiem.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 15, 2014, 19:28:20 »

Może ktoś mi wyjaśni dlaczego funduszem remontowym celowym nie są objęte wszystkie budynki zespołu nieruchomości  nr 4 czyli budynki Mieszka I 5,6,7,Grzybowa 3-3c,5 oraz Piaskowa 28.Z informacji o wpłatach na fundusze remontowe wynika,że rocznie fundusz remontowy celowy utworzony na docieplenie budynku Mieszka I 7 powinien gromadzić 13005 mkw pow użytkowej X 0,85 zł/m2 p.u. = 132651,00zł.Wg zródła spółdzielczego w 2013 zgromadzono 59222,76zł czyli 44% .Powtarzam pytanie ;czy tak niskie wpływy są efektem kiepskiej ściągalności czy może niektóre budynki zespołu nieruchomości nr 4 są z opłaty na fundusz remontowy celowy wyłączone?
Uchwałą Rady Nadzorczej SM tworzy się fundusz celowy remontowy. Mogą się zdarzyć wyłączenia budynków czy lokali z dodatkowych obciążeń - opłat. W uchwale powinno być dlaczego te, a nie inne. KOOWALSKI zapoznaj się z uchwałą (moja propozycja) i daj swój komentarz.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 15, 2014, 20:23:14 »
koowalski, czy ty nie masz nic innego do roboty niż tylko węszenie wszędzie do około spisków? cytujesz wypowiedzi wyrwane z kontekstu nie wiadomo po co i w jakim celu. aż tak bardzo interesuje cię fundusz, to zamiast tracić czas tu na forum, przejdź się po prostu do spółdzielni - gdzie jak gdzie, ale chyba tam wyjaśnią ci to najlepiej. czy może dla ciebie wyjaśnienia ze źródła są nic nie warte? kto tu ma ci wyjaśnić twoje wątpliwości? zamiast oczerniać kogokolwiek, zdobądź najpierw twarde dowody. wiesz, twoje zachowanie kogoś mi bardzo przypomina - kogo - wiem, ale nie powiem.
dapol odwrócę pytanie? - co ciebie obchodzą sprawy spółdzielni skoro nie jesteś jej członkiem?Coraz bardziej przekonujesz ,że jesteś zainteresowany zamiataniem spraw pod dywan.Wyjaśnienia u zródła to jak szukanie igły w stogu siana.Nie bez powodu spółdzielczość mieszkaniową nazywają mafijną.Ponieważ nie jesteś jak twierdzisz członkiem S ni, w co osobiście nie wierzę,uprzejmie informuje,że tzw wybieralne władze  spółdzielni nie są zainteresowane udzielaniem informacji.Mówią i piszą tylko to co im wygodne bowiem mają zagwarantowaną ustawowo bezkarność czyli art 27 usm.

Może ktoś mi wyjaśni dlaczego funduszem remontowym celowym nie są objęte wszystkie budynki zespołu nieruchomości  nr 4 czyli budynki Mieszka I 5,6,7,Grzybowa 3-3c,5 oraz Piaskowa 28.Z informacji o wpłatach na fundusze remontowe wynika,że rocznie fundusz remontowy celowy utworzony na docieplenie budynku Mieszka I 7 powinien gromadzić 13005 mkw pow użytkowej X 0,85 zł/m2 p.u. = 132651,00zł.Wg zródła spółdzielczego w 2013 zgromadzono 59222,76zł czyli 44% .Powtarzam pytanie ;czy tak niskie wpływy są efektem kiepskiej ściągalności czy może niektóre budynki zespołu nieruchomości nr 4 są z opłaty na fundusz remontowy celowy wyłączone?
Uchwałą Rady Nadzorczej SM tworzy się fundusz celowy remontowy. Mogą się zdarzyć wyłączenia budynków czy lokali z dodatkowych obciążeń - opłat. W uchwale powinno być dlaczego te, a nie inne. KOOWALSKI zapoznaj się z uchwałą (moja propozycja) i daj swój komentarz.
Niestety,uchwały RN mogą być publikowane za zgodą Walnego Zgromadzenia  a na te interesujące jeszcze zgody nie było,co tylko potwierdza moją tezę  z odpowiedzi dapolowi w ostatnim zdaniu.
jestem gorszego sortu