Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Warsztat samochodowy  (Przeczytany 25738 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 08, 2010, 11:19:05 »
No to podjąłem ryzyko przetestowania nowego forumowego mechanika :)
Robota dosyć poważna, bo silnik po zerwaniu paska rozrządu (astra F 1.4, 8 zaworów) zrobił się trzycylindrowy. Zamknęło się kwotą trzycyfrową - nie czuję się obdarty ze skóry, chociaż oczywiście jako regulujący rachunek wolałbym, żeby było taniej :D
Naprawione skutecznie, silnik chodzi równiutko, mam też wrażenie, że ciszej niż przed awarią. Na razie przejechałem jednak tylko kilkanaście kilometrów po płaskim, więc nie wiem, jak się zachowuje w trudniejszych warunkach. No i oczywiście o tym, czy robota wykonana solidnie, będę mógł coś powiedzieć za rok (mam nadzieję, że nie wcześniej ;)).
Ogromny plus (jak dla mnie) to czas naprawy. W środę rano auto na warsztat, w czwartek po południu odbiór. Życzę koledze mariom122 powodzenia, a sobie - żebym się nie rozczarował i zyskał dobrego mechanika rzut beretem od chałupy :)

[ Dodano: 2010-03-15, 14:04 ]
Autko sprawdzone trochę dokładniej. Pod górkę w lesie w stronę Przęsocina na V biegu przyspiesza, podjazd na Strzałowskiej też bez problemu pokonuje. Czyli wszystko gra :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

smakosz01

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 15, 2010, 15:57:42 »
Witam. Ja tam jestem zadowolony z warsztatu w Przęsocinie . Mechanik Radek , solidna firma. Polecam

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 15, 2010, 16:26:38 »
Dobry warsztat jest w Starych Policach na ulicy Szkolnej 2.Polecam.
piecia

Lucyfer

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 19, 2010, 10:46:49 »
Nie wiem czy aktualne ale na Jodlowej jest warsztat. Jest tam nowa ekipa. Sa dobrze wyposazeni i sa tani.

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 23, 2010, 19:11:19 »
Po zerwaniu rozrządu raczej nic specjalistycznego (oprócz podstawowej wiedzy na temat ustawiania rozrządu) tam do roboty nie było. O ile się nie mylę to te silnik mają bezkolizyjny rozrząd, ale zawsze mogę się mylić. Silnik mały wszędzie łatwy dostęp, to i naprawa powinna być tania.

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 24, 2010, 07:52:16 »
No i pomyłka swierzak. Akurat ten silnik jest kolizyjny. A robota może i łatwa, ale raczej dla kogoś kto wie co robi. Pozdro.

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 24, 2010, 08:39:58 »
Nie byłem właśnie pewny tego silnika bo 1.6 8v i 1.8 8v są bezkolizyjne.

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 24, 2010, 09:52:28 »
Ten na nieszczęście dla Wykidajło nie był bezkolizyjny, ale ma zrobione i jest zadowolony. A o to chodzi żeby klient był zadowolony :rotfl:.

mariusz721

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 04, 2010, 15:29:13 »
witam, może mi ktoś powiedzieć na temat warsztatu; PAWLIKIEWICZ I SYNOWIE. Szukam pracy jako blach. sam. dzieki.

mateusz

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 04, 2010, 15:38:13 »
Cytat: "mariusz721"
witam, może mi ktoś powiedzieć na temat warsztatu; PAWLIKIEWICZ I SYNOWIE. Szukam pracy jako blach. sam. dzieki.

Czemu się tam nie przejdziesz i nie porozmawiasz?

Opium66

  • Gość
Zaciski elektryczne A4 3.0 TDi 2007 rok.
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 18, 2010, 12:08:59 »
Witam. Bylem w trzech warsztatach zeby zmienic klocki i okazalo sie, ze jest problem.
W pierwszym powiedzieli, ze za stowe wymienia. Zabrali sie doboty. Sciagneli kola pozniej zaciski i rozpacz w oczach. Mowia, ze zaciski sa tak zapieczone ze nie dadza rady. Zatem pojechalem do nastepnych i to samo. Wszyscy mowili, ze potrzena jest mocna prasa i taka maja na Jodlowej u Dziadka.
W koncu trafilem na Jodlowa.  Tam facet zaczyna od podlaczenia komputera. Troche mnie to zdziwilo ale nic nie mowie. Sciagnal kola i suwmiarka cos mierzyl. Zaciski cofnal komputerem i mowi,ze w tych autach tylko tak mozna to zrobic.
Dobrze, ze ci poprzedni nie mieli prasy. Dopiero by narobili...
Czy to prawda, ze teraz w wielu samochodach tak jest?
Ten facet na Jodlowej twierdzi, ze tak i ze ma oprogramowanie do prawie wszystkich takich samochodow.
Spotkaliscie sie z czyms takim?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 18, 2010, 12:18:22 »
Cytat: "Opium66"
Czy to prawda, ze teraz w wielu samochodach tak jest?
Ten facet na Jodlowej twierdzi, ze tak i ze ma oprogramowanie do prawie wszystkich takich samochodow.
Spotkaliscie sie z czyms takim?


Prawda, najprawdopodobniej masz hamulec reczny sterowany elektronicznie z silnikami nastawczymi w zaciskach. Rozwiazanie to stosuje Mercedes, VW, Audi, BMW oraz wiele innych producentow. W przypadku wymiany klockow hamulcowych nalezy skalibrowac nastawy poczatkowe, pozycja zacisku jest dokladnie wyliczana przez modul sterujacy. W przypadku nowych aut, jak widac, prosta wymiana klockow bez opdowiedniej wiedzy i sprzetu moze byc bardzo droga. Naprawa nowoczesnych aut wymaga fachowego podejscia i dlatego "mechanikow starej daty" nalezy omijac szerokim lukiem.

proboszcz

  • Gość
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 18, 2010, 12:22:01 »
Cytat: "smakosz01"
Witam. Ja tam jestem zadowolony z warsztatu w Przęsocinie . Mechanik Radek , solidna firma. Polecam
Polecam!




Zdanie zaczynamy wielką literą, a wykrzyknik wystarczy jeden.
Kubapolice

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 18, 2010, 14:46:01 »
Cytat: "proboszcz"
Cytat: "smakosz01"
Witam. Ja tam jestem zadowolony z warsztatu w Przęsocinie . Mechanik Radek , solidna firma. Polecam
  polecam!!!!!!!!

A ja nie polecam. Oddaliśmy autko do naprawy, zostało naprawione, skasowana niemała kwota. Po niecałym tygodniu awaria się powtórzyła i uziemiła autko (nie odpala). Dzwonimy i za pierwszym razem Pan Radek telefon odebrał, poprosiliśmy go żeby podjechał do Polic zobaczyć co się stało, powiedział, że będzie za dwie godziny. Po dwóch godzinach się nie pojawił. Po trzech też nie, jako ciekawostkę dodam, że Pan Radek już nie odbierał od nas telefonu aż do wieczora. Żeby było jeszcze śmieszniej następnego dnia też nie mimo, że dzwoniliśmy kilkanaście razy. I na trzeci dzień też nie odbierał. Więc wieczorem skontaktowaliśmy się z mechanikiem, który zna się tylko na tej jednej konkretnej marce. Pan przyjechał, odpalił auto, wziął je na warsztat, następnego dnia o godzinie 14 było gotowe do odbioru, minął 3 tydzień a autko odpala bez zająknięcia a ten Pan od tej konkretnej marki skasował nas ponad dwukrotnie mniej niż Pan Radek. Więc Pana Radka mogę jedynie odradzić. Bo jak usłyszy "naprawa gwarancyjna" to jest problem z dodzwonieniem się.
I love the night.
1101110100101111

Offline cezaro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Warsztat samochodowy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 18, 2010, 19:25:16 »
Oddawałem swoje auta do kilku warsztatów u nas w Policach i zawsze coś nie tak było z robocizną(koszty,części itp) od dwóch lat oddaje autko do Szczecina gdzie odbieram również tego samego dnia warsztat pierwsza klasa!!i jak porównywałem ceny to się przeżegnałem że u nas niezle zdzierają z kasy.