Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 217258 razy)

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 28, 2010, 12:01:57 »
Może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że dyskutujecie sami ze sobą. Bo większość (wszyscy?) dyskutujących jest za ścinaniem każdego kto psiej kupy nie posprząta :-)

A jeśli chodzi o "antypsiarzy" jest zwyczajnym "anty określeniem" na wywoływane tu stwierdzenie "psiarze". Osobiście uważam, że oba są bardzo głupie, ale nie mnie to oceniać, chciałem się dopasować do panującego w tym temacie słownictwa.

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 28, 2010, 16:59:46 »
"WIEJSKIE BURACTWO"........hmmmmmmmmmmm,tak jakby o mnie,bo pochodzę ze wsi,jednak nie czuje się obrażona.Antypsiarzem też nie jestem,jakkolwiek nie lubie psów i nie posiadam,posiadam za to mieszkanie na parterze z trawnikiem pod balkonem który wiecznie jest "ZASRYWANY przez pieski róznej rasy,maści i wielkości.I trudno mi winić o to psa.Wiosną gdy zaczął topnieć śnieg pod balkonem było istne pole minowe....
Kilkakrotnie toczyliśmy potyczki słowne z paniusią z naprzeciwka,a wystarczyło obejść blok i załatwić porzebę pieska pod swoim balkonem!
Ale czemu ma jej śmierdzieć? Skoro może komuś innemu???!!!
Prosiliśmy w sm o ogrodzenie bloku takim niskim płotkiem,mowy nie ma...
Zastanawia mnie tylko po co komu pies skoro sam ma mniej rozumu niż to zwierze???Bo gdyby ten piesek był człowiekiem nie wystawiał by dupy na widok publiczny,zgadza się???

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 29, 2010, 19:12:40 »
Cytat: "JVT"
Pojemniki, to był mój pomysł na to, jak jasno i wyraźnie dać ogółowi do zrozumienia, że sprzątanie jest prawidłowym zachowaniem. Mogłyby być bodźcem, dla właścicieli psów, którzy nie sprzątają, bo np. " a, bo ludzie się będą gapić"...

na pewno lepszy pomysł niż tabliczki,u mnie tabliczka przed blokiem stała jeden dzień,potem ją wcięło.

[ Dodano: 2010-03-29, 19:55 ]
Cytat: "MrW"
Właśnie w Teletygodniu przedstawiali przygotowania do budowy schroniska. Uczestnicza w tym 4 gminy: Kołbaskowo, Dobra, Now Warpno oraz Police. W tym roku przewidziane jest na ta inwestycję 400 tys zł. Teraz wiesz na co pójda pieniązki z podatku tego. Zresztą cel - jak najbardziej uzasadniony.

to teraz wyjaśnij mi dlaczego TYLKO psiarze mają płacić na schroniska,choć  to bardzo szczytny cel.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #303 dnia: Marca 29, 2010, 20:14:02 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "JVT"
Pojemniki, to był mój pomysł na to, jak jasno i wyraźnie dać ogółowi do zrozumienia, że sprzątanie jest prawidłowym zachowaniem. Mogłyby być bodźcem, dla właścicieli psów, którzy nie sprzątają, bo np. " a, bo ludzie się będą gapić"...

na pewno lepszy pomysł niż tabliczki,u mnie tabliczka przed blokiem stała jeden dzień,potem ją wcięło.

[ Dodano: 2010-03-29, 19:55 ]
Cytat: "MrW"
Właśnie w Teletygodniu przedstawiali przygotowania do budowy schroniska. Uczestnicza w tym 4 gminy: Kołbaskowo, Dobra, Now Warpno oraz Police. W tym roku przewidziane jest na ta inwestycję 400 tys zł. Teraz wiesz na co pójda pieniązki z podatku tego. Zresztą cel - jak najbardziej uzasadniony.

to teraz wyjaśnij mi dlaczego TYLKO psiarze mają płacić na schroniska,choć  to bardzo szczytny cel.


A dlaczego ja mam niby płacić na lokal dla twojego psiaka jeśli któregoś dnia ci się on najzwyczajniej znudzi i zapragniesz go wywalić na ulicę? Albo jak najzwyczajniej w świecie nie będziesz już w stanie opiekować się nim. Jak wiadomo prawo nie działa wstecz i nie da się teraz wyłapac tych psiarzy co psa posiadali, ale już go pozbyli, no niestety. Kochana przeczytaj sobie jeszcze raz cały ten wątek bo już to wielokrotnie było pisane, aż do obrzydzenia...
Dodatkowo już ktoś pisał, że podatek ma choć w minimalnym stopniu ograniczyć ilość zwierząt trzymanych w miescie. Jak by go nie było to już w ogóle byle patologia by trzymała po pięć psów...
dajcie spokój już z tym podatkiem, placicie i tak stanowczo za mało !!!

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #304 dnia: Marca 29, 2010, 20:37:52 »
Cytat: "ona"


A dlaczego ja mam niby płacić na lokal dla twojego psiaka jeśli któregoś dnia ci się on najzwyczajniej znudzi i zapragniesz go wywalić na ulicę? Albo jak najzwyczajniej w świecie nie będziesz już w stanie opiekować się nim. Jak wiadomo prawo nie działa w stecz i nie da się teraz wyłapac tych psiarzy co psa posiadali, ale już go pozbyli, no niestety.


Ale takim sposobem myślenia to powinien być podatek od posiadanych dzieci. Każdy kto ma dziecko płaci 50zł rocznie na domy dziecka, bo a nóż widelec kiedyś się go pozbędzie.

Tak, tak, wiem. Przesadzony przykład. Ale można go uprościć do kotów, które również są w schroniskach, a których posiadacze podatku nie płacą.
Podnieść podatek? OK, jestem za, ale chce wiedzieć na co pójdą pieniądze i chcę aby WSZYSTKIE zwierzęta były opodatkowane. (najlepiej od sztuki, wtedy nikt nie będzie miał rybek  :jupi: )

Zabawne jest to, jak wszyscy denerwują się kiedy po raz 20 ktoś pisze o podatku, ale jednocześnie dana osoba po raz 20 nie potrafi odpowiedzieć na co on jest.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #305 dnia: Marca 29, 2010, 20:44:39 »
Secha to po raz dwudziesty napiszę: wysil się troche i przeczytaj wątek w całości, było wyjaśniane nie raz na co idzie podatek. A czemu właściciele kotów nie płacą to chyba nie do nas powinno być to pytanie. Dla mnie powinni płacić wszyscy trzymający jakiekolwiek zwierze w bloku ! Ale powinna być to znacząca kwota a nie 50 zł, śmieszne pieniądze...

A wracając do podatku od dzieci, to chcialam Cie secha uświadomić, że psy nie będą pracować na Twoją emeryturę czy rentę, a dzieci owszem, może się zdziwisz ale nawet te z sierocińców i domów dziecka... Jakiekolwiek porównanie psów do dzieci jest poniżej poziomu...[/b]

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #306 dnia: Marca 29, 2010, 21:14:38 »
Cytat: "tatankas"
MrW napisał/a:
Właśnie w Teletygodniu przedstawiali przygotowania do budowy schroniska. Uczestnicza w tym 4 gminy: Kołbaskowo, Dobra, Now Warpno oraz Police. W tym roku przewidziane jest na ta inwestycję 400 tys zł. Teraz wiesz na co pójda pieniązki z podatku tego. Zresztą cel - jak najbardziej uzasadniony.

to teraz wyjaśnij mi dlaczego TYLKO psiarze mają płacić na schroniska,choć to bardzo szczytny cel.

Tatankas wyjaśnienie mojej tezy jest proste. Osoby, które niegdy nie miały psa, nie mają lub też nie będa miały w żaden sposób nie przyczyniają sie do problemu bezdomności psów. Po prostu nie mają kogo porzucać. Dlatego też ich problem finansowania schronisk nie powinien dotyczyć w jakikolwiek sposób.
Z koleii właściciele psów i tak płacą ten podatek, to w geście solidarności z tymi zwierzakami(nie z wyrodniałymi włascicielami), którym się nie powiodło w życiu przeznaczają środki na godniejsze życie w schronisku a nie na ulicy. Oczywiście szczytnych celów może być więcej, ale przykładowo nie wyobrażam sobie by środki z tytułu tego podatku np były przeznaczane na nowy chodnik na  np ul. Kresowej.
Mam nadzieję, że teraz zrozumialaś moje intencje.
Cytat: "ona"
A dlaczego ja mam niby płacić na lokal dla twojego psiaka jeśli któregoś dnia ci się on najzwyczajniej znudzi i zapragniesz go wywalić na ulicę? Albo jak najzwyczajniej w świecie nie będziesz już w stanie opiekować się nim. Jak wiadomo prawo nie działa w stecz i nie da się teraz wyłapac tych psiarzy co psa posiadali, ale już go pozbyli, no niestety. Kochana przeczytaj sobie jeszcze raz cały ten wątek bo już to wielokrotnie było pisane, aż do obrzydzenia...

Sorry, ale pytanie było skierowane do mnie. Więc odpimpaj się od Tatankas...

Jeszcze coś chciałbym napisać. Tatankas, czy orientujesz się, czy w schroniskach lub u Was w TOZ praktykuje się tzw adopcję anonimową, lub adopcję z opcja pozostawienia psiaka w schronisku? Chodzi formę sponsoringu nie całego schroniska, lecz np. konkretnego psiaka. Przykładowo- z pewnych względow nie moge mieć w domu pieska, ale chciałbym przeznaczać na utrzymanie danego pieska w schronisku pewne kwoty pieniązków, ale nie chce się ujawniać. Lub też ujawniam się i od czasu do czasu odwiedzam swojego podopiecznego?
Czy takie rzeczy są praktykowane?

I na zakończenie- będąc w sobote na spacerku z dzieckiem znalazłem 50 zł na Zamanhoffa:) nigdy do tej pory takiej kwoty nie znalazłem. A zgadnijcie dlaczego?

[ Dodano: 2010-03-29, 22:10 ]
Cytat: "secha"
Zabawne jest to, jak wszyscy denerwują się kiedy po raz 20 ktoś pisze o podatku, ale jednocześnie dana osoba po raz 20 nie potrafi odpowiedzieć na co on jest.

Faktycznie secha przegapiłem coś:
Cytat: "secha"
400 000zł / 50zł = 8000 psów. Myślę, ze psów w tych 4 gminach jest jednak zdecydowanie więcej (wobec czego rocznie i kasy jest duzo wiecej), wobec czego dalej nie wiadomo na co idą podatki.

To nie jest czepianie się znowu podatku tylko pokazanie, że NIKT nie wie na co idzie na kasa. A w ogóle to nie wiem czy macie świadomość, że w tym temacie kłócą się tylko Antypsiarze z ...antypsiarzami  Bo właściciele psów już dawno zrozumieli, ze dyskusja tutaj nie ma sensu, bo wszelkie argumenty i propozycje od razu uważacie za głupie.

Naprostuję Cibie secha, bo faktycznie nienazbyt dobrze się wcześniej wyraziłem- te 400 tys zł to zaplanowany budżet wyłącznie dla Gminy Police. Podobnie mają dołozyć Dobra i Kołbaskowo, natomist Nowe warpno- ok 100 tys zł. Jednakże koszt inwestycji szacowany jest na 4 mln zł - tak więc jeśli ma to być realizowane, to wiadomo, co będzie źródłem= podatek od psa.
A abstrachując od tego tematu. Poruszyliście temat dzieci z domów dziecka... oczywiście do utrzymania bezdomnych psów nie można tego porównywać, nie mniej jednak zdziwiła mnie informacja, iż miesięczny koszt utrzymania jednego wychowanka w domu dziecka to 4.700 zł. Oczywiście współczuje tym dzieciaczkom, ale nie wydaje mi się, by one kawiorem sie tylko żywiły - więc na co faktycznie ida pieniądze na domy dziecka, że aż tak wysoki jest koszt utrzymania? /źródło dotyczące kosztu utrzymania: http://ww6.tvp.pl/244,20100327966523.strona/

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #307 dnia: Marca 29, 2010, 22:15:30 »
MrW jak byś dokładniej czytal wątek to byś wiedział, że Tatankas zadała to pytanie już setki razy na tym watku ! Podchwyciła jedną rzecz i wałkuje już jedno i to samo od kilku stron.Nim następnym razem zechcesz bawić się w adwokata wysil się choć w minimalnym stopniu i przeczytaj choć dwie strony w tył, jesli to nie będzie dla ciebie zbyt skomplikowane. Cofnij się prosze choć do końca strony ósmej...

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #308 dnia: Marca 29, 2010, 22:32:53 »
Cytat: "ona"
MrW jak byś dokładniej czytal wątek to byś wiedział, że Tatankas zadała to pytanie już setki razy na tym watku ! Podchwyciła jedną rzecz i wałkuje już jedno i to samo od kilku stron.. Nim następnym razem zabawisz się w adwokata wysil się choć w minimalnym stopniu i pr zeczytaj choć dwie strony w tył, jesli to nie będzie dla ciebie zbyt skomplikowane. Prosze cośnij się chociaż do końca strony ósmej...

Ok ona - przyznaję rację Tobie i przepraszam.
Jednakże zwróć uwagę, iż w sumie tatankas odpowiedziałem przedstawiając koszt budowy planowanego schroniska w Dobrej.
Poza tym zwróć uwagę, iż nie chce wałkowac tego samego, tylko szukam pomysłow na rozwiązanie problemu.
przykładowo adopcja z opcja pozostawienie psiaka w schronisku. Jak to widzę? Dziecko marzy o psiaku. Z różnych względów rodzice nie chcę lub nie mogą kupić takiego psa do domu. Są odpowiedzialni, więc idą do schroniska- wybierają dziecku psiaka. Płacą jakieś miesięczne kwoty na utrzymanie tego psa. W zamian mogą przyjechać z dzieckiem do schroniska i dziecko może pobawić się ze swoim adoptowanym przyjacielem. Nie wydaje Ci się takie rozwiązanie dopuszczalne i rozsądne?
Drugim rozwiązniem jest adopcja anonimowa. Ja chciałbym się zabawić w to. Jakie są moje przesłanki? Marzyłem o piesku. Teraz mam możliwość zrealizowania marzenia. Miałem do wyboru -biednego pieska ze schroniska lub psa rasowego. Z pewnych wględow wybrałem psa rasowego, ale nie moge zapomniec o tych pieskach w schronisku, ktorych nie wybrałem. Więc pomyślałem sobie, że zrekompensuje to wpłatami na utrzymanie konkretnego pieska w schronisku. Wiem juz jaki jest koszt utrzymania psa w domu i taką sama kwote będe chciał przeznaczać na schronisko.
Czy nie myślisz, iż zamiast wałkować ciągle to samo- propagowanie tekich rowiązań w pewnym sensie może rozwiązać problem piesków? A i zwróć uwagę- moje środki wspomogą utrzymanie śchroniska. Rozwiązanie pierwsze- przy dobrej promocj- może spowodować, iż ludzie wcale na siłe nie będa brali psów na 3 miesiące by się nacieszyć i potem- albo wyrzucić, albo puszczać w samopas lub w najlepszym wypadku "odbębnić" spacerek przy najbliższym trawniku sąsiada.
Co myślisz o tym?

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #309 dnia: Marca 29, 2010, 23:04:02 »
Cytat: "MrW"

Naprostuję Cibie secha, bo faktycznie nienazbyt dobrze się wcześniej wyraziłem- te 400 tys zł to zaplanowany budżet wyłącznie dla Gminy Police. Podobnie mają dołozyć Dobra i Kołbaskowo, natomist Nowe warpno- ok 100 tys zł. Jednakże koszt inwestycji szacowany jest na 4 mln zł - tak więc jeśli ma to być realizowane, to wiadomo, co będzie źródłem= podatek od psa


No i te wyliczenia już mi się bardziej podobają :-) Natomiast i tak uważam, że podatek powinni płacić wszyscy właściciele zwierząt a nie tylko psów i cieszę sie ONA ze się ze mną zgadzasz.

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #310 dnia: Marca 30, 2010, 17:44:56 »
Kochani ,chętnie opodatkuję swoją kotkę i myszkę,w zamian żadam jednak by psy nie srały mi pod balkonem.ZGODA? :lol2:

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #311 dnia: Marca 30, 2010, 19:42:05 »
Cytat: "Sweeti Belle"
Kochani ,chętnie opodatkuję swoją kotkę i myszkę,w zamian żadam jednak by psy nie srały mi pod balkonem.ZGODA?  

Ja będe też sumiennie placił podatek od psa, ale też za to mam życzenie by ptaki nie "atakowały" nas z lotu...

Ann

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #312 dnia: Marca 30, 2010, 19:44:50 »
Rozmawiajmy o sprawach realnych i zostawmy ptaki w spokoju ;)

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #313 dnia: Marca 30, 2010, 20:11:31 »
Cytat: "Sweeti Belle"
Kochani ,chętnie opodatkuję swoją kotkę i myszkę,w zamian żadam jednak by psy nie srały mi pod balkonem.ZGODA? :lol2:


Myślę, że wielu ludziom taki układ by odpowiadał. Niestety, to nie od nas zależy.

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #314 dnia: Marca 30, 2010, 20:48:30 »
A szkoda,bo to gdzie pies załatwia swoje potrzeby zależy tylko i wylącznie od Nas.
Ptaszki to juz inna bajka :lol2: