Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach  (Przeczytany 24265 razy)

Offline Karol111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Strajk nauczycieli - 31 marca jest zapowiadany w całej Polsce, nawet solidaryzowałem się z nauczycielami, dopóki nie odczułem na własnej skórze skutków tego strajku, a domyślam się, że nie taki był zamysł "organizatorów"
Chodzi o to, że tego dnia przedszkole (w Policach) do którego uczęszcza moje dziecko będzie ZAMKNIĘTE, ale oczywiście nie powiedziano tego WPROST. Na kartkach do rodziców czytam mniej więcej tak: "prosimy o nie przyprowadzanie dzieci w tym dniu do przedszkola, gdyż nie będą prowadzone zajęcia wychowawcze i opiekuńcze", bo wszyscy strajkują, nawet kuchnia! O ile wiem z doświadczenia i słyszę w mediach, że dzieci w szkołach opiekę będą miały ZAPEWNIONĄ, o tyle widzę i czytam, że w przedszkolu NIE, chociaż paradoksalnie, to właśnie tym najmłodszym ta opieka potrzebna jest najbardziej.
Denerwuje mnie podejście naszych władz w tym zakresie, bo w Wydziale Oświaty w urzędzie gminy problemu nie widzą, jakby ci najmłodsi w ogóle ich nie interesowali, bo najważniejsze, że w szkołach opieka jest.
Chcą strajku, okej rozumiem, to dlaczego jedni mogą posłać dzieci do szkoły, bo tam strajku nie ma, a inni musza brać urlopy, bo akurat ich przedszkole strajkuje i to wszystko w jednym mieście. Już bardziej bym rozumiał, gdyby wszyscy strajkowali jednocześnie.
Chcąc nie chcąc "przyłączę się do strajku", bo zmuszony jestem wziąć urlop na żądanie.

Offline Vitao

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2017, 22:25:38 »
A ja powiem tak - życzę Panu super spędzonego wolnego dnia z dzieckiem 😊 A całej oświacie wyjścia na prostą, żeby zawalczyli o normalność swoją i naszych dzieci w szkołach i przedszkolach.

Offline sehn

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2017, 08:22:08 »
Normalność nastąpi jak zlikwidowana zostanie Karta Nauczyciela.

Offline Szwagier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2017, 13:25:56 »
A ja mam nadzieję, że ci nauczyciele co się bawią w jakieś strajki i nie będą wykonywać swojej pracy zostaną odpowiednio ukarani. Ja jak sobie jeden dzień zastrajkuję, to dostanę Nkę i opieprz od przełożonego.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2017, 19:59:43 »
Strajk? W jakim celu?
Za mało zarabiają? Czy może za dużo pracują? 15 godzin tygodniowo to za dużo? A 5 tys brutto* to za niska płaca? 13stki za rzadko?
Czy może protestują z powodu braku miejsc parkingowych na ich nowe wypasione fury,którymi wielu** z nich podjeżdża pod szkoły?


* tyle zarabia średnio w polsce nauczyciel dyplomowany. Doliczmy do tego jeszcze korepetycje i fakt ile pracują, oraz wolne wakacje.
** nie mówię, że wszyscy, ale czasem wystarczy przejść się obok szkoły i zobaczyć jakimi autami podjeżdżają nauczyciele. Jeśli jest taka "bieda" wśród nauczycieli?
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 20:01:38 wysłana przez Studarc »

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2017, 20:22:03 »
No włos mi się na głowie jeży jak czytam niektóre wypowiedzi. Strajk jest formą protestu usankcjonowana przez prawo i każdy, powtarzam każdy pracownik ma do niego prawo. Nie rozumiem dlaczego tej akurat grupie zawodowej się tego prawa odmawia. Przykre jest stwierdzenie "popierałem, dopóki mnie nie dotknęło..". Faktycznie straszna kara- jeden dzień z dzieckiem!!
A co do wypowiedzi o dużych zarobkach nauczycieli, to może przydałoby się, żeby nauczyciele ( szczególnie ci na niższych stopniach awansu) zaczęli głośno mówić ile naprawdę zarabiają, choć nie jest to wiedza tajemna i niektórzy zamiast opowiadać banialuki mogliby najpierw sprawdzić to o czym piszą.
Do tych sławetnych 18 godzin nawet się nie odniosę, bo nie warto dyskutować z kimś, kto twierdzi, że słońce jest zielone.
Nauczyciele, trzymajcie się i nie dajcie się!
 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2017, 21:42:23 »
Strajk? W jakim celu?
Za mało zarabiają? Czy może za dużo pracują? 15 godzin tygodniowo to za dużo? A 5 tys brutto* to za niska płaca? 13stki za rzadko?
Czy może protestują z powodu braku miejsc parkingowych na ich nowe wypasione fury,którymi wielu** z nich podjeżdża pod szkoły?


* tyle zarabia średnio w polsce nauczyciel dyplomowany. Doliczmy do tego jeszcze korepetycje i fakt ile pracują, oraz wolne wakacje.
** nie mówię, że wszyscy, ale czasem wystarczy przejść się obok szkoły i zobaczyć jakimi autami podjeżdżają nauczyciele. Jeśli jest taka "bieda" wśród nauczycieli?
Zapomniałeś dodać:
*** jestem upośledzony i tak naprawdę nie mam pojęcia o co w tym strajku chodzi.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Karol111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 25, 2017, 00:06:54 »
Doprawdy uświadamiające są te komentarze w stylu "jeden dzień z dzieckiem..." Wezmę je sobie do serca ;-) Istota mojego wpisu polegała na tym, że strajk ma sens jeśli strajkują wszyscy, zaś wybrane grupy/placówki, które strajkują (w tym przypadku trzy przedszkola, szkół nie liczę) wkurzają jedynie zwykłych obywateli (rodziców), bo rząd na pewno na tym nie ucierpi. Poza tym wystarczy poczytać komentarze na FB po dodaniu na stronę Wirtualne Police informacji o strajku, komentujący raczej nie skaczą z radości, że spędza dodatkowy dzień z dzieckiem, choć na pewno wszyscy bardzo kochaja swoje dzieci. Pozwólcie drodzy przedmówcy, że każdy sam zdecyduje kiedy ma spędzać czas z własnym dzieckiem i w dogodnym dla siebie momencie, a nie dlatego, że zamykaja mu przedszkole. To nie ma znaczenia, że to jeden dzień - dla kogos, kto nie ma z kim dziecka zostawić to jest aż jeden dzień, nie każdy może sobie wziąć wolne ot tak.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 25, 2017, 06:49:48 »
Ale na tym generalnie polegają strajki. Nie pracuje się i robi się uciążliwym dla otoczenia :) Inaczej to nie ma po prostu sensu.

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 25, 2017, 07:46:57 »
Pozwól drogi przedmówco Karolu111, by pracownik mógł korzystać z praw, które ma zagwarantowane przez państwo.

Offline Karol111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 25, 2017, 09:38:47 »
Bodzio ja tez w umowie z przedszkolem mam zagwarantowane że będę miał opieke  nad dzieckiem i chętnie skorzystałbym ze swoich praw

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 25, 2017, 09:49:36 »
W umowie o pracę masz też coś takiego jak urlop na żądanie oraz opieka nad dzieckiem. Poza tym nauczyciele nie strajkują z powodów, które miałyby polepszyć ich zycie, tylko w imię większych racji. Zewsząd się słyszy, że reforma edukacji to nieprzemyślany gniot, że program nauczania cofa ucznia te epoki "nie myśl-rób". Nie znam żadnej instytucji, poza pis'em, która chwaliłaby wprowadzają reformę. I tym bardziej przykre jest to, że taki jeden z drugim Karolem, nie potrafią się z tym solidaryzować.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 25, 2017, 11:29:37 »
Karolu 111 masz rację, zawierając pewne społeczne umowy mamy nadzieję, że nie wydarzą się żadne sytuacje nadzwyczajne, no ale jak to w życiu one się zdarzają.
          Zgadzam się z tym, co zamieściłeś w ostatnim akapicie pierwszego wpisu, mianowicie, że strajkować powinni wszyscy, wtedy nikt ie czułby się pokrzywdzony. Ja czuję wielki szacunek do pracowników przedszkoli, którzy strajkują, choć tak naprawdę, to im zwolnienia nie grożą. Wiadomo aspekt płacowy jest też ważny w tym strajku, ale przede wszystkim chyba chodzi o "reformę", która w formie w jakiej jest wprowadzana zagraża nie tylko miejscom pracy, ale przede wszystkim jakości edukacji naszych dzieci.
          Nie zgodzi się z moją oceną reformy osoba, która ogląda "jedynie słuszną" telewizję, ale wystarczy przeczytać wnikliwie wprowadzaną ustawę, projekty podstaw programowych, zapoznać się z ramowym programem nauczania i trochę siedzieć w temacie, żeby stwierdzić, że miało być lepiej, a będzie gorzej. 

Post Merge: Marca 25, 2017, 11:39:01
Dodam jeszcze, że decyzja przystąpienia do strajku na pewno nie jest łatwa, a do tego za dzień strajku pracodawca nie zapłaci.
No i jeszcze nie jest miłe wysłuchiwanie (albo wyczytywanie) przykrych komentarzy.
Drodzy nauczyciele, ja jestem z Wami i trzymam kciuki za Was!
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2017, 11:39:01 wysłana przez bodzio »

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 26, 2017, 05:31:35 »
Dopiero jak się zrobi bajzel przy wprowadzaniu tego "gniota" (czytaj reforma), to się wszystkim oburzonym oczy otworzą. A że bałagan będzie to pewne. Bo już się  zaczyna. A w perspektywie będzie jeszcze spadek wyników nauczania  i kompetencji naszych dzieci.
Wtedy będzie też wina nauczycieli... i pewnie samorządu.
Bo minister na bank będzie powtarzała (z tym swoim szczerym uśmiechem), że reforma była świetnie przygotowana... ;D


Offline zegar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 26, 2017, 21:55:58 »
W umowie o pracę masz też coś takiego jak urlop na żądanie oraz opieka nad dzieckiem. Poza tym nauczyciele nie strajkują z powodów, które miałyby polepszyć ich zycie, tylko w imię większych racji.

A dlaczego to właśnie wy nie skorzystacie z urlopów na żądanie zwolnień lekarskich ?

Mam propozycję dla rodziców wszystkich uczniów:
W Policach mamy trzech mądrych przedstawicieli władzy PiS - owskej.
-Tokarczyk
-Różycki
-Brzęcki

Właśnie to jedno z przedszkoli ogłosiło że będzie zamknięte gdzie jeden z wymienionych tu osób prowadza swoje dziecko więc i on będzie zmuszony skorzystać z urlopu na żądanie .
A ja się zapytam co ma wspólnego nowa reforma z paniami przedszkolankami przepraszam "NAUCZYCIELKAMI" ba otrzymałem pisemko informujące iż w danym dniu nie przyprowadzał dziecka do placówki bo nawet kuchnia przedszkolna będzie nieczynna no bo po co szykować posiłki jak kadra strajkuje to dla kogo gotować .