Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198245 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #240 dnia: Września 28, 2019, 12:53:35 »
Rydzyk to pestka. Tam idą tylko miliony. Niestety reszta kk kosztuje rocznie budżet państwa miliardy!!!
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #241 dnia: Września 30, 2019, 20:35:32 »
ale to kłamstwo w Polsce rządzi kler


Żaden ksiądz nie jest ani posłem, ani senatorem. W czasie II Rzeczypospolitej, która była symbolem pluralizmu religijnego Kościół miał zagwarantowaną określoną liczbę miejsc w senacie (dla kardynałów). Ergo obecna Polska jest państwem świeckim.

dla oszusta bez święceń  z Torunia

Jeśli masz na myśli o. Rydzyka to ma święcenia kapłańskie. Ba, ma również śluby wieczyste.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #242 dnia: Października 01, 2019, 06:46:01 »
Co Ty tu próbujesz wodę z mózgów robić??? Polska państwem świeckim - chyba na papierze. W każdym urzędzie, w każdej szkole publicznej wisi krzyż. To jest symbol świeckości instytucji? Jak do tej świeckości ma się katecheza w szkole publicznej (nie ośmieszaj się ze jest nieobowiązkowa - wytłumacz to dziecku, które nie chce odstawać od grupy).
Co do Rydzyka - moja znajoma od kilkunastu lat ma prawojazdy, które nie czyni z niej kierowcy. Jechałem z nià raz i nigdy więcej.


To że kk nie ma w parlamencie żadnych kapłanów o niczym nie świadczy - fizycznie nikt z nich tam nie musi zasiadać. Mają swoje marionetki do głosowania. To oczywista oczywistość. Oksymoronem podobnej wagi jest stwierdzenie ze Morawiecki kieruje pracą rządu
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2019, 06:53:53 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #243 dnia: Października 01, 2019, 20:48:56 »
Co Ty tu próbujesz wodę z mózgów robić??? Polska państwem świeckim - chyba na papierze.

Nie, uważam, że do państwa wyznaniowego nam daleko. Państwem wyznaniowym jest np. Wielka Brytania, gdzie głowa państwa i głowa Kościoła to jedno.

W każdym urzędzie, w każdej szkole publicznej wisi krzyż. To jest symbol świeckości instytucji?

Nie, to wola większości Polaków.

Jak do tej świeckości ma się katecheza w szkole publicznej (nie ośmieszaj się ze jest nieobowiązkowa - wytłumacz to dziecku, które nie chce odstawać od grupy).

Akurat ja uważam, że w obecnej formie katecheza nie jest do końca skuteczna. Chociaż nie widzę zbytnio innego sposobu,m aby ją inaczej zorganizować. Niemniej, jak rodzic nie potrafi wytłumaczyć swojemu dziecku swoje racje, to nie świadczy to o tym, że religia jest zła, tylko coś "nie tak" jest z metodami wychowawczymi.


Co do Rydzyka - moja znajoma od kilkunastu lat ma prawojazdy, które nie czyni z niej kierowcy. Jechałem z nià raz i nigdy więcej.

Porównanie kompletnie od czapy ;) .
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #244 dnia: Października 02, 2019, 06:47:15 »
Obracanie kota ogonem, czary mary i tyle. Nie przekonuje mnie wcale twoje tłumaczenie.
W pl kilka ustaw jest napisanych i zgodnych z nauką kk - aborcja, związki partnerskie.
W podręczniku do matematyki jakieś zadania z łamaniem opłatka? O co tu chodzi?


Krzyże (mi osobiście nic do nich) ale w urzędach nie powinny wisieć. Tam nie tylko przychodzą katolicy.


Katecheza do kościoła - proste, tam jest jej miejsce. Podstępem została z salek kościelnych do szkoły przeniesiona. Mało tego - nie miała kosztować budżetu państwa ani złotówki! A katecheci nie muszą być pedagogami z wykształcenia, a ich organem kontrolujacym jest kk a nie kuratorium oświaty.


Ocho - następny  będzie mi mówił, że coś nie tak jest z moimi metodami rodzicielskieimi - uspokajam Cię - moje dziecko chodzi na religię, ale ma głowę wolną i traktuje to coś na zasadzie bajek.


I widzę że nie załapałeś porównania Rydzyka do słabego kierowcy. Już tłumaczę - obydwoje mają papiery na to co robią i obydwoje robią to źle
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #245 dnia: Października 02, 2019, 09:56:41 »
W pl kilka ustaw jest napisanych i zgodnych z nauką kk - aborcja, związki partnerskie.

Aborcja? Chodzi o kompromis aborcyjny, o którego zmianę zabiega Kościół, a PiS ma to głęboko w poważaniu?

Krzyże (mi osobiście nic do nich) ale w urzędach nie powinny wisieć. Tam nie tylko przychodzą katolicy.

Tak jak ja jadę do państw z prawosławnego, czy muzułmańskiego i nie przeszkadzają krzyże z filakterium i suppendaneum, czy też w muzułmańskim kręgu kulturowym półksiężyć, to i niekotalokom w Polsce też nie powinny przeszkadzać.

Katecheza do kościoła - proste, tam jest jej miejsce. Podstępem została z salek kościelnych do szkoły przeniesiona. Mało tego - nie miała kosztować budżetu państwa ani złotówki! A katecheci nie muszą być pedagogami z wykształcenia, a ich organem kontrolujacym jest kk a nie kuratorium oświaty.

Kościoły to nie są miejsca na zajęcia lekcyjne. W kościołach jest Najświętszy Sakrament, a dobrze wiesz, jak wyglądają zazwyczaj jakiekolwiek lekcje i jak zachowują się uczniowie. Poza tym w kościołach zazwyczaj nie ma np. odpowiedniego dla miejsca zajęć szkolnych węzła sanitarnego.


I widzę że nie załapałeś porównania Rydzyka do słabego kierowcy. Już tłumaczę - obydwoje mają papiery na to co robią i obydwoje robią to źle

Porównanie od czapy, bo święcenia to nie tylko papier - to m.in. możliwość ważnego sprawowania Mszy św., podczas którego dokonuje się cud przeistoczenia.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #246 dnia: Października 02, 2019, 14:07:45 »
Daj jakieś źródło jak to Kościół zabiega o liberalizacje aborcji.


A co ze związkami partnerskimi?

Katecheza - nie w kościele to do domów parafialnych. Napewno nie w szkole. Jak innowiercy sobie radzą z nauczaniem swoich religii?


A co z kłamstwem, że budżet państwa nie będzie dokładał do katechetów?

Rydzyk - jak rozumny człowiek może bronić tego szarlatana?
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2019, 14:20:05 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #247 dnia: Października 02, 2019, 14:18:01 »
Panie Kubo, co do świeckości państwa nie przemawia, to ze w urzędzie skarbowym, są zatrudnieni księża i odprawiane są nabożeństwa, nie wspomnę o świecenie wszystkiego. Co do Religi w kościele no to nie muszą być w samym kościele, od tego jest plebania przy każdym kościele i tam są specjalne salki katechetyczne, ja  miałem lekcje w kościele i moja najstarsza córka tez miała w kościele, czyli można. Co do krzyży w klasach szkolnych, czy biurach urzędów, to sorry nikt nikogo nie pytał, czy można, czy nie można, po prostu ktoś powiesił i już nikt się nie odważył zdjąć.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #248 dnia: Października 02, 2019, 15:30:27 »
Daj jakieś źródło jak to Kościół zabiega o liberalizacje aborcji.

Nie zrozumiałeś. Kościół zabiega o zaostrzenie przepisów, ale rządzący mają to gdzieś (mimo obiecanek sprzed 4 lat).

A co ze związkami partnerskimi?

Kościół mówi, że jedynym słusznym związkiem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety,

Katecheza - nie w kościele to do domów parafialnych.

A byłeś w jakimkolwiek domu parafialnym? Z reguły są problemy ze zorganizowaniem miejsca dla spotkań poszczególnych wspólnot, a co dopiero by było, gdyby miały tam dojść katechezy szkolne.

A co z kłamstwem, że budżet państwa nie będzie dokładał do katechetów?

Pierwsze słyszę.

Rydzyk - jak rozumny człowiek może bronić tego szarlatana?

Normalnie. Doceniam jego wkład w rozwój nowoczesnych mediów katolickich - RM miało wóz transmisyjny zanim wiele innych stacji mogło o tym pomarzyć. Doceniam również poszerzenie dostępu osób uziemionych w domach do transmisji z uroczystości i nabożeństw. To jest super sprawa, bo wcześniej tego nie było. Nie podoba mi się za to uwikłanie toruńskich mediów w politykę, za to je szkaluję.


Panie Kubo, co do świeckości państwa nie przemawia, to ze w urzędzie skarbowym, są zatrudnieni księża i odprawiane są nabożeństwa, nie wspomnę o świecenie wszystkiego.

Na pewno nie jest to wyznacznikiem państwa wyznaniowego. Dla mnie jest czymś normalnym, że instytucje mają swojego kapelana. Natomiast ubolewam, że często funkcja ta sprowadza się do wysłania jednego mejla w miesiącu, czy obrzędów błogosławieństwa. Taki kapelan powinien wg mnie odpowiadać za formację duchową chętnych pracowników, którzy mogliby stworzyć prężnie działającą wspólnotę.

i tam są specjalne salki katechetyczne

Były 40 lat temu. Obecnie ich nie ma wcale.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #249 dnia: Października 03, 2019, 06:20:01 »
Religię do szkoły wprowadzono pod naciskiem episkopatu

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18941898,religie-wprowadzono-do-szkol-tylnymi-drzwiami-i-na-szybko-mialem.html


Kuba - co mnie obchodzi, że wy w swojej wspólnocie macie jakieś problemy lokalowe? Jeżeli ja macie - to się zorganizujcie wewnątrz swojej wspólnoty i dla jej dobra zróbcie coś w tym temacie sami, za swoje, a nie bezczelnie ciągniecie z budżetu świeckiego (sam się przy tym upierasz) państwa.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #250 dnia: Października 03, 2019, 13:01:11 »
Wszystko to, co dzieje się w parafii, robimy za "swoje".
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #251 dnia: Października 16, 2019, 08:10:30 »
Katecheci i kapelani kosztowali budżet państwa 7 miliardów złotych w latach 2014-2019.


Ktoś wie na ile zadłużone są szpitale?


http://oko.press/katecheci-i-kapelani-kosztowali-71-miliardow/?fbclid=IwAR0ZdNE7YPpnFLTqRs7ASKdZc5N1-gU5klUxMdopmJFELCYBHZPj5x4mYuI

Post Merge: [time]Październik 16, 2019, 12:14:43 [/time]
Buhahaha. Im ciągle mało. Księża dostali podwyżki - 150 milionów z naszych podatków.


http://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/20-mln-zl-wiecej-na-fundusz-koscielny-panstwo-wydalo-prawie-200-mln?fbclid=IwAR2iZbh0A653Lbrg12rjfX6xdDx7lQ068W3qvqYUI5Z2iDbxHisXTCBp564


#zerodlakk

Post Merge: Października 16, 2019, 12:17:48
A to słowa naszej najnowżej noblistki - błędem było wprowadzenie katechezy do szkół. Wydaje się nieporozumieniem umieszczanie w jednym budynku faktów naukowych oraz aktów religijnych.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2019, 12:17:48 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #252 dnia: Października 16, 2019, 21:17:58 »
Nie wdaję się w pyskówki, piszę, kiedy dyskusja wraca do "pionu". Nasza noblistka (ateistka lub agnostyczka o odległej tradycji starozakonnej, bardzo utalentowana) ma w sumie rację i mnie, zdecydowanego katolika pogląd "Wydaje się nieporozumieniem umieszczanie w jednym budynku faktów naukowych oraz aktów religijnych" bynajmniej nie razi. Też uważam, że kopiowanie wzorców sprzed drugiej, a przedtem sprzed pierwszej wojny światowej w dzisiejszych czasach się nie sprawdziło. Tzw. religia w szkole nie jest ani historią religii, ani religioznawstwem, ani (tym mniej) filozofią, a już na pewno nie jest katechezą. Zgadzam się z Panią Olgą, choć nieco inaczej ten pogląd motywuję.
Mnie zależy na dobru Kościoła. Chrystusowego, nie ziemskiej organizacji, za sprawą "zawodowców" wędrującej w stronę sekty-klanu.
"Religię" w szkole widzę (po 30 latach doświadczeń i analiz) jako element wychowania do czasu I Komunii św. No, powiedzmy, do IV klasy SP. Bo takie rozwiązanie jest wybitnie przyjazne i dla rodziców, i dla dzieci. Te ostatnie są bezpieczne i nie muszą ponosić nadzwyczajnych wysiłków, rodzice są spokojni, że ich pociecha nie jest narażona na jakiekolwiek niebezpieczeństwa związane z popołudniowo-wieczornymi wyprawami do salek katechetycznych w parafii. Ale to do IV klasy. A co dalej?
Dalej mówimy o katechezie. To coś różnego od "nauki religii", to formowanie pewnej postawy. I wg moich doświadczeń, przekonań i przemyśleń miejscem katechezy jest parafia. A co w zamian w szkole?
Można mówić o wykładzie religioznawstwa, choć mnie to nie zadowala. Ja chciałbym powrotu do szkoły (Tak, powrotu!) wykładu filozofii. Umiejętnie i przez fachowców prowadzony pozwala bezstronnie przedstawić dzieje myśli na przestrzeni wieków. Również myśli religijnej, rozważań etycznych, analiz problemów szczegółowych itd.
Gdzie problem? Oj, zejdźmy na ziemię. Tam gdzie zawsze: w kasie. To jednak błaha prawa. Nie ma powodu aby nauczycieli religii (jakiejkolwiek, więc również np. koranicznej lub mojżeszowej) nie uznać za nauczycieli jako takich i nie obejmować ich regulacjami właściwymi dla tych, którzy szkolą uczniów w innych dziedzinach. Co to za trudność wyodrębnić zawód "nauczyciel religii" i zapewnić mu stosowne uposażenie?
Przypuszczam, że gdyby ktoś z "decydujących" tak postawił sprawę - skończyłyby się opory, pretensje i spory, ich miejsce zajęłaby dysputa: jak najlepiej włączyć wychowanie światopogladowe do listy państwowych projektów edukacyjnych.
O szczegółach - innym razem.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #253 dnia: Października 17, 2019, 06:48:31 »
Jeden mały szczegół - aby być nauczycielem trzeba mieć ukończone studia pedagogiczne. Katecheci ich nie mają. Jak to w naszym kraju bywa - są równi i równiejsi.
Przepraszam - drugi szczegół - katecheci nie podlegają pod kuratorium. Ich szefem jest kuria.
Należy skończyć z absurdem, że Państwo które finansuje te katechezy, ma praktycznie zerowy wpływ na to co tam się dzieje.


I taki offtopic - na zajęciach z religi w klasie mojej córki była mowa  (czy tam piosenka) o bardzo wzburzonym morzu i o wywracającej się łódce pełnej dzieci, które rzekomo Jezus miał trzymać niewidzialnym dotykiem i je asekurować. Dzieci chłonęły jak gąbki tą opowieść. Tylko moja córka powiedziała, że bezpieczniej na tej rozbujanej łodzi czułaby się mając założony kapok.

« Ostatnia zmiana: Października 17, 2019, 07:17:34 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #254 dnia: Października 30, 2019, 06:43:19 »
Resort zdrowia wymienia konsultanta krajowego w dziedzinie genetyki.
Nowym ekspertem jest ekspert episkopatu.


Średniowiecze pełną mordą
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!