Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613232 razy)

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #240 dnia: Kwietnia 12, 2014, 19:38:45 »
Czyli od 270 zł aktualnego zwrotu należy odjąć 180 zł (15 zł x 12 m-cy) i to daje zaledwie 90 zł realnego zwrotu. Strata to minimum około 300 zł. Według mnie to bardzo dużo. Ja mieszkam właśnie w bloku na osiedlu Mieszka I, który pierwszy sezon będzie rozliczany z metra. Zostałam tym uszczęśliwiona na siłę, bo nie wyraziłam zgody, ale większość mieszkańców tak. Podejrzewam, że też stracę na tym, bo na pewno nie będę miała takich zwrotów, jak wcześniej (ostatni też ok. 400 zł) powiększonych o kwotę wyższych zaliczek za cały rok.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #241 dnia: Kwietnia 12, 2014, 19:42:47 »
miesięczna dopłata wynosi około 15 zł. sam sobie odpowiedz. jednocześnie chcę zaznaczyć, że w twoim przypadku wcale nie musi wyglądać to w podobnych proporcjach.

Mówisz że kosztuje Cię to 15 zł miesięcznie. Hmmm… Ciekawe…
Też zrobiłem sobie przeliczenie i wyszło mi zupełnie co innego.

Wersja obecna z podzielnikami:

Mieszkanie 50 m. kw. Zaliczka ok. 100 zł/m-c czyli rocznie ok. 1200 zł. Zwrot po sezonie ok. 400 zł, czyli roczny koszt ogrzewania to 800 zł, a miesięczny ok. 67 zł. To daje nam  w przeliczeniu na metr kw. 1,34 zł.
Tak mam teraz z podzielnikiem utrzymując zimą stale temperaturę w mieszkaniu na poziomie 22-23 st. C.

Teraz zróbmy rachunek w wersji zryczałtowanej:
 
Metr kw. np. ok. 2,50 zł (o ile nie będzie więcej) pomnożony przez 50 metrów daje miesięcznie 125 zł, a zatem rocznie wychodzi to 1500 zł. Powiedzmy, że mam też porównywalny do Ciebie zwrot po sezonie czyli ok. 250 zł. Łączny koszt roczny wyniesie zatem: 1500 – 250 = 1250 zł.

Posumujmy:

Roczny koszt z podzielnikami wynosi ok. 800 zł
Roczny koszt z metra (prognozowany) wyniesie ok. 1250 zł.
Czyli: 1250 – 800 = 450 zł. Prognozowana różnica na moja niekorzyść może wynieść ok. 450 zł rocznie czyli ok. 38 zł miesięcznie!

Są to tylko wyliczenia hipotetyczne ale z pewnością nie będzie to różnica tylko 15 złotych.
Jeśli wersja zryczałtowana przejdzie, to będzie to chyba pierwszy taki przypadek w historii tego kraju, kiedy ludzie sami zaproponują sobie sporą podwyżkę czynszu (o kilkadziesiąt zł/m-c). W imię czego? Ano - bo sąsiad tak chce!

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #242 dnia: Kwietnia 12, 2014, 20:51:14 »
Ja to jestem zdania że wszystkiego są winne nowe pokrętła, jak byłe stare nie było problemu. A tak po za tym to by się przydało wymienić zarząd na nowy, bo robią sobie co chcą i w ogóle po co ich tam tyle? Przecież jakieś naprawy zlecają innym firmom.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #243 dnia: Kwietnia 12, 2014, 21:01:20 »
w moich kalkulacjach mogłem sie pomylić (jeśli tak to można określić) góra o 50 zł rocznie - około 4 zł miesięcznie. z całą pewnością stwierdzam, że nie jest to kwota 38 zł miesięcznie. i mówię nawet, gdyby moja dopłata wynosiła w okolicach 25 zł na miesiąc ( a na pewno tyle nie wyszło) to i tak jestem zdania, że się opłacało. doskonale znam swoich sąsiadów i wiem, że to nie są idioci i w poprzednich latach (podzielnikowych) było mi ich żal jak opowiadali mi o swoich dopłatach. kiedy ja widziałem swoje (nie wiem chyba nie zasłużone zwroty) z racji posiadania wewnętrznego mieszkania, w którym utrzymanie temperatury 22 - 23 stopni nie wymagało odkręcania pokrętła na więcej niż 4. wojtku - już ci to kiedyś pisałem - ja w okresie 15 lat mieszkałem (wynajmowałem) różne mieszkania - narożne, zewnętrzne jak i wewnątrz budynku. od parteru aż do tych z góry osłoniętych tylko dachem. i zależność zawsze występowała taka sama - im bardziej odsłonięte mieszkanie tym więcej kasy trzeba włożyć w ogrzewanie. nikt mi nie powie, że jest inaczej. cały czas w ten sam sposób ogrzewam mieszkania - jest mi zimno to grzeje, wietrze to zakręcam, w łazience grzejnik otwarty cały czas (chyba jak u 99% mieszkańców). i wynajmując kolejne mieszkania, z czasem zacząłem zwracać uwagę na takie niuanse jak jego położenie, bo ma to ogromny wpływ na wysokość rachunku. twoją zaradność i gospodarność widzisz z jednego punktu - mieszkania w którym mieszkasz od 20 albo więcej lat. i wnioskuję, że jest to mieszkanie wewnętrzne. a może jesteś jednym z tych zaradnych i mądrych, którzy mają pomontowane zawory zwrotne - wtedy wszystko by tłumaczyło twój upór przed zmianą sposobu rozliczania. acha - prosiłbym cię o wytłumaczenie mi jeszcze dwóch rzeczy. pierwsza - z naszego lokalnego podwórka - czy kiedykolwiek tu na forum ukazał się wątek typu: zostałem oszukany przez sm odra w rachunkach za rozliczenie ciepła(czytaj tęsknie za podzielnikami) i drugi - bardziej europejski - mam wielu znajomych którzy mieszkają w blokach (chyba coś na zasadzie spółdzielni) : berlin, hamburg, monachium, lipsk, lion, liege, milan, verona, amsterdam i w wielu mniejszych miejscowościach i żaden z niech nie ma magicznego urządzenia w postaci podzielnika. moim zdaniem odpowiedź jest tylko jedna - ciepło (w wielkich blokach) to nie woda, czy prąd. tego nie da się zmierzyć i odnieść do jednostki. i to był mój ostatni wpis w tym temacie i tak naprawdę sam sobie się dziwię po co tyle czasu i energii na to poświęcam. mnie już ten problem nie dotyczy. pozdrawiam i róbta co chceta
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #244 dnia: Kwietnia 13, 2014, 00:34:51 »
Ankiety można wypełnić na miejscu w drzwiach - nie trzeba specialnie gnać do spółdzielni - tak właśnie zrobiłam i nie było problemu :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #245 dnia: Kwietnia 13, 2014, 01:31:45 »
Ankiety można wypełnić na miejscu w drzwiach - nie trzeba specialnie gnać do spółdzielni - tak właśnie zrobiłam i nie było problemu :)

Które skreśliłaś ? :)

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #246 dnia: Kwietnia 13, 2014, 10:07:30 »
Rbk dotychczasowa metoda idzie precz :D

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #247 dnia: Kwietnia 13, 2014, 11:34:54 »
Ja nadal czekam na swoją ankietę.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #248 dnia: Kwietnia 13, 2014, 14:27:08 »
Stokrotko, czyli chcesz od metra?

Wysłane z mojego MI 2S


Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #249 dnia: Kwietnia 13, 2014, 16:24:37 »
Rozmowa z wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik" w Policach Jadwigą Zielińską na temat nowego pomysłu rozwiązania problemu zawyżonych opłat za ciepło...

Jak zwykle pokrętne wypowiedzi. Scena jak w filmie "Sami Swoi" - "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". ;)  Tylko jaka to sprawiedliwość, gdy SM wie, ale nie powie. Przecież na jakiejś podstawie czyt. uśrednionej kwoty za lata minione (pytał, o to redaktor) i tak będzie podana kwota za m2 Przecież dzisiaj też wiadomo jaka - mówił o tym kier. działu techn. we wcześniejszej audycji, iż jest wyśrubowana, delikatnie mówiąc czyli zaporowa. Słyszę - po słowach p. w-ce prezes -, że teraz też taka będzie >:(
Ps. Wiem, że sprawiedliwie nie znaczy równo, jednak członkowie SM są na równych prawach i mają prawo wiedzieć i pytać ILE(?) chociaż przybliżona kwota, gdyż to ułatwi decyzję.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #250 dnia: Kwietnia 13, 2014, 19:31:54 »
Rbk - oczywiście :)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #251 dnia: Kwietnia 14, 2014, 13:09:35 »
Przed chwilą próbowałam wysłać ankietę na podany przez Spółdzielnię numer faksu. Niestety, podano błędny numer faksu, uniemożliwiając tym samym przesłanie głosu w ankiecie. Czy jest to celowe działanie Zarządu w celu uniemożliwienia jak największej ilości mieszkańców naszej Spółdzielni w oddaniu ważnego głosu ? Pomijam już skandaliczny, moim zdaniem, fakt nieoszacowania wstępnego kosztu jednego metra kwadratowego ogrzewanej powierzchni oraz imienne wskazanie osoby oddającej głos oraz jej dane adresowe. Ankiety powinny być anonimowe, przekazane w ilości jednej sztuki na każde mieszkanie i zebrane przez administratora. Czy zawarte dane głosującego oraz wybrana przez niego metoda nie będą używane w przyszłości przez Zarząd  do innych celów (np. jako argument w ewentualnej dyskusji)? Znając dotychczasowe dokonania Zarządu Spółdzielni, mam prawo mieć co do tego poważne obawy.
millena

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #252 dnia: Kwietnia 14, 2014, 14:07:02 »
Znając dotychczasowe dokonania Zarządu Spółdzielni, mam prawo mieć co do tego poważne obawy.
.... co tak naprawdę "autor zamieszania" miał na myśli-ankietę,czy deklarację.Czy w SM Chemik wiedzą czym różnią się oba te terminy-?
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #253 dnia: Kwietnia 14, 2014, 16:12:16 »
Zarząd SM Chemik robi głupków z Członków spółdzielni. Numer FAXu podany w "ankiecie" jest błędny, brakuje jednej cyfry, na stronie internetowej SM Chemik podany jest nr Faxu: 91-424-40-79 natomiast w ankiecie podano 91-42-44-79. Celowo? Kolejny temat dla mediów. Widać jak Zarząd traktuje członków spółdzielni.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #254 dnia: Kwietnia 15, 2014, 12:08:29 »
Numer FAXu podany w "ankiecie" jest błędny, ... Celowo?

Maniek! Ja uważam, że to zwykły błąd a nie zamierzone działanie. Z drogi faxowej skorzysta niewiele osób dlatego nie widzę w tym celowej gry. Wg  mnie wojowanie o stawkę  za metr na ankiecie też jest bezcelowe. Ta stawka, nawet podana, byłaby wzięta z księżyca, ponieważ w ten sposób nie został rozliczony jeszcze ani jeden sezon grzewczy. Realna stawka będzie znana dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego rozliczanego za metr kw. i będzie różna dla każdego węzła. A zatem kruszenie kopii o ten element tej ankiety uważam za bezcelowy.
W tej ankiecie jest jednak inny element, który jest istotną dla sprawy zagrywką socjotechniczną, mogącą wpłynąć na wynik tej ankiety. Ciekaw jestem czy ktoś to zauważył…???