Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613363 razy)

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 22, 2013, 20:11:55 »
Witam. Czy ktoś po wymianie baterii w podzielniku miał problem z odczytem wskazania? Bo u mnie po niedawnej akcji wymiany baterii  jeden podzielnik przestał działać. Przy spiswywaniu liczników wpisali mi "brak odczytu", a Pani spisująca liczniki powiedziała, że dużo ludzi miało podobny problem. Dziś otrzymałem rozliczenie, i co, spółdzielnia policzyła to ryczałtowo, i naliczyła 14000 jednostek (330zł) gdzie ja nie odkreciłem tego grzejnika ani razu. Dlaczego ja mam płacić za coś czego nie zużyłem a jeszcze awaria jest nie z mojej winy( zapewne idąc po kosztach wsadzili jakieś stare baterie). Orientuje się ktoś gdzie można z tym uderzyć? bo ja nie zamierzam im tego darować. Udać sie do jakiegoś prawnika czy może jakaś instytucja zajmuje sie podobnymi sprawami. Do S.M. oczywiśćie sie wybiore ale dopiero w poniedziałek, ale nie licze na to że sie da rady z nimi dogadać.

Offline Pablo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2013, 21:57:17 »
Generalnie mam podobną sytuację, jeden z liczników mimo że bateria jest ok naliczył 17 000 jednostek. Napisałem pismo do spółdzielni. W odpowiedzi przysłali, że można zażądać ekspertyzy licznika, jeżeli podzielnik będzie ok to lokator zostanie obciążony kosztami bodajże 120PLN.
Możesz próbować w dziale technicznym w spółdzielni ale od miesiąca nie mogę się doprosić wymiany wadliwego licznika. Podobno padają jak muchy w całej spółdzielni, a techniczny dostaje po kilka sztuk tygodniowo.

Offline woźnica

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2013, 10:25:06 »
Od momentu kiedy w zeszłym roku siadła mi bateria w podzielniku. Napisałem podanie by mieć dowód zgłoszenia. Po miesiącu mi baterię wymienili. Przez ten czas ogrzewałem mieszkanie. Od tamtej pory kontroluje podzielniki bym nie był w takiej sytuacji jak Wy.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2013, 15:34:24 »
A tak troszkę z innej beczki.
Kto wie co to jest ta dziwna opłata stała? Nie rozumiem dlaczego liczy się ja przez metry powierzchni mieszkania. Przecież w ten sposób płacimy za ogrzewanie np. jednego pokoju 2 razy. Raz przez opłatę stałą a drugi raz z podzielnika. Myślałam, że opłata stała dotyczy raczej czegoś w stylu kaloryfer na klatce schodowej, może w suszarni ale nie w moim mieszkaniu. Zrozumiała bym jeszcze gdyby chodziło o łazienkę ale reszta pomieszczeń, w których są podzielniki. Czegoś nie rozumiem czy to kolejny chwyt żeby nas okraść.
Nie kumam też dlaczego na Roweckiego liczy się opłatę stała metry mieszkania * 14.3275384 zł /m2 a już na Piaskowej metry mieszkania * 13.  ( i nie pamiętam ile po przecinku). Mamy ogrzewanie od różnych dostawców? Co to jest?! Powinno  być tak samo liczone. Po takiej samej stawce. Jedno miasto, jeden dostawca i jedna spółdzielnia. Jest tu ktoś kto to ogarnia ?
No a koszt jaki trzeba ponieść za opłatę stałą... masakra!!! Skacze jak w kalejdoskopie. W tym roku jest więcej o ponad 166 zł od poprzedniego. Skąd pytam oni maja te wyliczenia?

Dla porównania. W ubiegłym roku zużyłam 7 tys jednostek i zwrotu dostałam ok 250 zł.  W tym roku zużyłam 1000 a dokładnie 959.358  jednostek i do zwrotu mam 566 zł.
Jakieś nieporozumienie raczej.

W dniu wczorajszym Rada Osiedla nr 6 organizowała zebranie dla mieszkańców z przedstawicielami gminy, spółdzielni mieszkaniowych itd. Miałam okazję słyszeć o czym się tam rozmawia.
Ani jedna osoba nie wspomniała o tym jak spółdzielnie nas okradają. Nie wiedzą o tym, nie chcą o tym mówić, nie wiem ... Za to wielu obecnych tam emerytów żaliło się  na dzieci bo te za głośno piszczą i się śmieją na deptaku. No i fontanna jest za głośna. Na temat  śmieci też nikt nie wygarnął, że nas urabiają. Wysłuchali potulnie wywodu jak to sąsiad ma donosić na sąsiada, że ten po remoncie zostawił gruz pod śmietnikiem.
Mieli okazję wręcz doskoczyć do gardła ( w przenośni oczywiście) Szostakowi, Dmochowskiemu i reszcie bandy a gadali o pierdołach.

Społeczeństwo nasze nie potrafi walczyć o swoje z tego wynika, powiedzieć prawdy otwarcie. Woli plotkować i żalić się gdzieś pokątnie. Głośno potrafi tylko użalać się na młodzież bo pije i  na dzieci bo żyją i się śmieją.

Ludzie gdzie macie jaja?!! - pytanie do uczestniczących w owym spotkaniu i mówiących o niczym.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #4 dnia: Października 23, 2013, 15:48:53 »
No, ale Ty chyba wspomniałaś jak to spółdzielnia Was okrada?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #5 dnia: Października 23, 2013, 15:50:41 »
Cytat: "Pablo"
Generalnie mam podobną sytuację, jeden z liczników mimo że bateria jest ok naliczył 17 000 jednostek. Napisałem pismo do spółdzielni. W odpowiedzi przysłali, że można zażądać ekspertyzy licznika, jeżeli podzielnik będzie ok to lokator zostanie obciążony kosztami bodajże 120PLN.
 Możesz próbować w dziale technicznym w spółdzielni ale od miesiąca nie mogę się doprosić wymiany wadliwego licznika. Podobno padają jak muchy w całej spółdzielni, a techniczny dostaje po kilka sztuk tygodniowo.

i co robili Ci te ekspertyze? Tzn , że jak bateria tylko padła a licznik jest wporządku to niby ja mam wtedy płacic? A na wymiane to czekam od spisu liczników, juz kilka razy monitowałem.
Cytat: "NIKA"
No a koszt jaki trzeba ponieść za opłatę stałą... masakra!!! Skacze jak w kalejdoskopie. W tym roku jest więcej o ponad 166 zł od poprzedniego. Skąd pytam oni maja te wyliczenia?


To i tak nieźle. u mnie opłata stała wzrosła gdzieś o około 300 zł. nie mówiąc że wzrosła też cena za jednostke;/ Normalnie złodzieje!

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #6 dnia: Października 23, 2013, 15:53:45 »
Cytat: "Pablo"
Generalnie mam podobną sytuację, jeden z liczników mimo że bateria jest ok naliczył 17 000 jednostek. Napisałem pismo do spółdzielni. W odpowiedzi przysłali, że można zażądać ekspertyzy licznika, jeżeli podzielnik będzie ok to lokator zostanie obciążony kosztami bodajże 120PLN.
Możesz próbować w dziale technicznym w spółdzielni ale od miesiąca nie mogę się doprosić wymiany wadliwego licznika. Podobno padają jak muchy w całej spółdzielni, a techniczny dostaje po kilka sztuk tygodniowo.


Można się zawsze odwołać wtedy spółdzielnia zabiera dany podzielnik ciepła i zostawia inny. "Wadliwy" trafia do ekspertyzy (chyba do Torunia). Po niecałym miesiącu powinno przyjść pismo od SM z odpowiedzią co do ekspertyzy.

W zeszłym roku jeden podzielnik nabił mi ponad 220.000 jednostek przy zamkniętym termostacie (jednostki podobno nabiło samoczynne otwieranie się termostatu, podczas uchylania okna - wietrzenie pomieszczenia w czasie godzinnego/dwu godzinnego spaceru z dzieckiem). Ekspertyza oczywiście wykazała, że podzielnik jest sprawny. Nie można nawet odwołać się do sądu bo podzielnika już nie ma. Takim sposobem SM każe sobie płacić 3000zł z jednego podzielnika za ciepło którego się nawet nie używało...

Gdyby ktoś chciał przejść na ryczałt to koszt dla mieszkania 63m2 to ponad 9 tyś. zł za rok.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #7 dnia: Października 23, 2013, 16:50:39 »
Cytat: "m8z"
No, ale Ty chyba wspomniałaś jak to spółdzielnia Was okrada?


Niestety nie ponieważ nie byłam uczestnikiem tego spotkania. Byłam wtedy po prostu w Klubie Nauczyciela. Zebranie było dla ludzi osiedla innego niż moje więc nie włączałam się do dyskusji. Jednak słuchając tego wszystkiego i widząc jak to wygląda postanowiłam pójść na zebranie jeśli będzie organizowała je SM Chemik lub Rada mojego osiedla.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #8 dnia: Października 23, 2013, 16:51:33 »
Rozliczenie macie w aktualnych świstkach z czynszem na kolejne 3 miesiące tj. październik, listopad, grudzień czy przyszło osobnym pismem?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #9 dnia: Października 23, 2013, 18:32:15 »
Cytat: "NIKA"
Niestety nie ponieważ nie byłam uczestnikiem tego spotkania. Byłam wtedy po prostu w Klubie Nauczyciela


Nie wciskaj forumowej ciemnoty. Każdy uczestnik mógł zadać pytanie i nikt nikogo nie pytał z jakiego jest osiedla i jakiej części Polic (poruszano nawet kwestie związane z ruchem drogowym na terenie miasta). Oczekujesz od innych ludzi aktywności, sama ograniczając się do anonimowego narzekania - wszak tak jest najłatwiej. Na koniec spotkania pytano, czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, trzeba się było odezwać. Z pewnością nikt by Cię nie pytał o adres zamieszkania.
millena

Offline bogdanszczecin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #10 dnia: Października 23, 2013, 18:44:52 »
Wracam do wymiany zaworów.
Obecne NOWE wymienione zawory działają na szkodę lokatorów ponieważ wystarczy otworzyć okno a grzejnik zaczyna grzać bez względu na to jak ustawiony jest zawór i kasa z kieszeni lokatorów leci.
Kto wydał decyzję o wymianie tych zaworów.
Przecież na rynku jest wiele innych.
Poprzednie zawory były sprawne i nie otwierały się przy otwartym oknie.
Czy ta sztuczka SM CHEMIK nikogo nie dziwi?
LUDZIE! NIE OKRADAJMY SIĘ!
Jest wśród nas wielu biednych ludzi którzy zimą mają pozakręcane grzejniki z powodu oszczędności finansowych a wystarczy że otworzą okno i zostają obdzierani ze skóry!
Zróbmy coś z tym!

Offline uzytek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #11 dnia: Października 23, 2013, 19:02:27 »
to znaczy co proponujesz?
uzytek

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #12 dnia: Października 23, 2013, 19:47:00 »
Zakryjcie czymś pokrętła i się nie włączą same.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #13 dnia: Października 23, 2013, 19:55:04 »
są bardzo banalne i tanie sposoby aby pokrętła nie odskoczyły i tym samym aby grzejnik nie grzał :D nie trzeba nic nakręcać na zawór.. choć te czerwone magiczne nakrętki spełniają swoją rolę...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #14 dnia: Października 23, 2013, 20:06:55 »
Przyszedł czas rozliczeń za ogrzewanie,ja akurat nie narzekam,bo mam nadpłatę,ale właśnie spotkałam się z koleżanką,która pytała jak tam u mnie.Wyjaśnię może,że chodzi o grzejnik w kuchni,zabudowany całkowicie:pod oknem blat i szafki,do licznika i kurka można się dostać jedynie otwierając szafkę,więc jak każdy się domyślić może z takiego grzejnika się nie korzysta,bo gary na zimno nie narzekają ,on po prostu jest bo za likwidację trzeba zapłacić.Grzejnik,który całą zimę nie był włączany nabił tyle,że koleżanka ma niedopłaty 1800zł,gdzie ja mam nadpłatę,a mam tak samo zabudowany grzejnik i go nie używam.I teraz najważniejsze:Czy i jak walczyć ze spółdzielnią,czy jest sens,czy jest szansa na wygraną?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!