Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613135 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #225 dnia: Kwietnia 11, 2014, 14:03:49 »
Oby to nie był strzał w kolano bo sprzedam chatę i postawie karawanę pod blokiem

Niestety! Zryczałtowana stawka od metra kw. (o ile taka metoda zostanie wybrana) będzie dla większości właśnie strzałem we własne kolano... i to raczej jest pewne!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #226 dnia: Kwietnia 11, 2014, 14:31:32 »
W SM Odra raczej nie narzekają  na zryczałtowaną formę opłat, a także w SM Nauczyciel mają się dobrze.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #227 dnia: Kwietnia 11, 2014, 16:05:49 »
W SM Odra raczej nie narzekają  na zryczałtowaną formę opłat,
W tej Spółdzielni respektuje się prawa członków Spółdzielni,w tej Spółdzielni członkowie bezwolnie nie godzą się na naruszanie prawa i korzystają z przysługujących im praw w szczególności;wglądu w dane dot. powierzchni oczynszowanej rozliczanego budynku oraz metrażu branym do rozliczeń kosztów,wglądu w umowę na dostawę ciepła oraz faktury za okresy rozliczeniowe -tu (podstawa art. 8[1] ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych) ustalenie jaki jest koszt ogrzewania budynku w przeliczeniu na m2 oraz według jakiej proporcji rozlicza się koszty c.o,analizują regulamin rozliczeń kosztów,ba nawet do rejestrów kosztów, umów kredytowych,umów zawieranych z pracownikami i firmami.Czy to łaska Zarządu-? Nie- to obowiązek.Te i wiele wiele innych aspektów wpływa na końcową ocenę zarządu i Pani Prezes ;-) Łubudubu łubudubu To napisałem Ja-Jarząbek ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #228 dnia: Kwietnia 11, 2014, 16:54:52 »
W SM Odra raczej nie narzekają  na zryczałtowaną formę opłat,

Skoro dla nich bezcelowe podniesienie czynszu za mieszkanie to nic takiego, to ich sprawa. Mnie bezsensowne wydanie kilkuset zł rocznie nie sprawia satysfakcji, zwłaszcza, że ja za te pieniążki nie zyskuję nic w zamian.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #229 dnia: Kwietnia 11, 2014, 18:50:49 »
W SM Odra raczej nie narzekają  na zryczałtowaną formę opłat, a także w SM Nauczyciel mają się dobrze.
W SM"Odra" tylko mały fragment posiada "przywilej" opłacania kosztów ogrzewania od powierzchni użytkowej a nie ryczałtem.Metoda została ustalona po przeprowadzeniu sondażu wśród mieszkańców części osiedla "Dąbrówka".Ponad 50 % członków opowiedziało się za rezygnacją z rozliczeń ogrzewania wg.podzielników.
jestem gorszego sortu

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #230 dnia: Kwietnia 11, 2014, 19:09:58 »
Jeśli przejdziemy na m2 i mimo to wyjdą kwoty z kosmosu... zrobimy dym za zrobienie nas w ch*** - :D

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #231 dnia: Kwietnia 11, 2014, 19:58:00 »
Zawsze można po sezonie grzewczym zażądać kopii faktur z danego węzła cieplnego i obliczyć rzeczywisty koszt ogrzania 1 m kw(odliczając koszty podgrzania bieżącej wody użytkowej). Spółdzielnia nie może pobrać więcej niż wynika to z faktur PEC. Jeśli pobrana zaliczka będzie mocno zawyżona to spółdzielnia będzie musiała zwrócić nadwyżkę. Są już wyroki sądowe stwierdzające że spółdzielnia nie może doliczać żadnych dodatkowych kosztów ponad te wynikające z faktur.  Uważam że sposób rozliczania według powierzchni jest bardziej sprawiedliwy niż z podzielników.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #232 dnia: Kwietnia 12, 2014, 08:13:44 »
Z waszych wypowiedzi czytam że mylicie dwa pojęcia nie będziemy płacić opłaty zryczałtowanej tylko muszą Nam podać opłatę za m2.
To są dwa różne pojęcia.
Uważam że nie powinniśmy płacić więcej niż do tej pory.
Ludzie w Odrze płacą podobnie do nas i nie marzną bo w przeciwieństwie do Nas mogą się cieszyć ciepłem .
I nie regulują ciepła w domu otwierając okna ;) .

Offline Włodek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #233 dnia: Kwietnia 12, 2014, 12:26:36 »
Na chwilę obecną nie da się ustalić stawki za m2 ponieważ obowiązywać będą inne kryteria przy takim rozliczaniu.
Najpierw musiałby minąć sezon grzewczy z rozliczaniem za m2, wtedy, po odczytaniu na węźle głównym, z danego rejonu osiedla, ilości pobranych dżuli i po przeliczeniu wyjdzie ile się należy za m2 i tyle zapłacimy.
Bynajmniej teoretycznie bo niewiadomo czy nie dojdą jakieś inne koszty.
Moim zdaniem to nie opłaci się lokatorom z dużym metrażem ale nie tylko im bo to także zależy od zdyscyplinowania wszystkich mieszkańców. Są i będą tacy, którzy odkręcą zawory na max i będą otwierać okna, bo skoro się płaci to na całego a licznik nieubłaganie będzie rejestrował koszty dla wszystkich.
Ci co będą oszczędzać to stracą, bo pokryją koszty nie oszczędzających.
Jeśli dojdą do wniosku że skoro tak, to i my na maxa, to wtedy koszty wzrosną jeszcze bardziej. Inną sprawą jest to że co roku PEC podwyższa stawki.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #234 dnia: Kwietnia 12, 2014, 13:14:12 »
nie rozumiem dlaczego myślicie, że ludzie to idioci i właśnie w ten sposób do tego podejdą? proponuje wam rozmowę z osobami, które zmieniły sposób rozliczenia z podzielników na metry (a na pewno tacy są wśród waszych znajomych) i wtedy u źródła dowiecie się czy taki diabeł straszny.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Włodek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #235 dnia: Kwietnia 12, 2014, 14:37:17 »
A czy w Chemiku są mieszkania które są rozliczane za m2 ?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #236 dnia: Kwietnia 12, 2014, 14:57:06 »
w chemiku  nie, ale czyżbyś nie miał znajomych z odry, którzy rozliczają się w ten sposób? a może chcesz powiedzieć, że w odrze mieszkają tylko i wyłącznie ludzie inteligentni, a w chemiku przeciwnie? w razie braku znajomych z odry rozliczających się w ten sposób z przyjemnością ci opowiem jak miało się owe rozliczenie w moim przypadku. teraz będzie trzeci sezon, który rozliczam z metra i nie czuję się w żadnym stopniu pokrzywdzony. chociaż szczerze przyznam, że zwroty są mniejsze o około 20$ - 30 %, ale za to mam wewnętrzny spokój. moim zdaniem dodatkowy koszt w wysokości około 15 zł miesięcznie jest wart spokojnej głowy. oczywiście nie mogę zagwarantować ci tego, żw w twoim przypadku będzie tak samo. z tego co pamiętam sam obawiałem się tego rozliczenia, ale teraz śmiało mogę powiedzieć że było warto.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #237 dnia: Kwietnia 12, 2014, 15:16:00 »
W Odrze coraz więcej nieruchomości przechodzi na rozliczanie od m2 i ludzie są zadowoleni. Jeśli chodzi o ankietę zarządu SM Chemik to uważam że jest to zręczna próba odepchnięcia od siebie problemu złego rozliczania CO przez Zarząd. Już samo stwierdzenie że jeśli ktoś w wyznaczonym terminie nie złoży ankiety w  spółdzielni to znaczy że jest za dotychczasowym sposobem rozliczania od podzielników wskazuje że Zarząd znając lenistwo ludzi liczy na to że wielu ludziom po prostu nie będzie się chciało zanieść ankiety do spółdzielni. Dlaczego np nie można ankiety wrzucić do skrzynki na zwroty tak jak w przypadku stanów wodomierzy? Dlaczego nie dano tak jak w Odrze możliwości decyzji w ramach danego węzła CO gdzie jeśli ponad 50 procent zgodziło się na rozliczanie od m2 zrezygnowano z podzielników. Nie musi to być przecież globalna zmiana sposobu rozliczania w całej spółdzielni lecz może być tylko w tych budynkach gdzie większość tak zdecyduje. Te, i inne działania Zarządu SM Chemik powinny być odpowiednio ocenione na najbliższym Walnym przez jak największą ilość Członków Spółdzielni.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Włodek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #238 dnia: Kwietnia 12, 2014, 16:27:24 »
Żeby było to dla wszystkich z Chemika jasne to proszę o jakiś konkretny przykład opłat podobnego mieszkania z Odry, gdzie opłata jest za m2. Może na przykładzie mieszkania na parterze (jeśli to ma znaczenie), około 60 m2. Oczywiście opłata całoroczna z poprzedniego sezonu grzewczego bo jak wiadomo to liczby prawdę powiedzą.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #239 dnia: Kwietnia 12, 2014, 17:09:55 »
mam mieszkanie 57 metrów, drugie piętro, wewnętrzne. zwroty z podzielników - kwota troszkę ponad 400 zł. zwroty za metr - zwrot rzędu 270. i tak jak pisałem - miesięczna dopłata wynosi około 15 zł. sam sobie odpowiedz. jednocześnie chcę zaznaczyć, że w twoim przypadku wcale nie musi wyglądać to w podobnych proporcjach. powiem tak - zaryzykowałem podpisując się pod opcją opłaty od metra i prawdę mówiąc wcale tej decyzji nie żałuję. może ma mniej w potfelu o około 150 zł rocznie, ale mam spokojną głowę. moim zdaniem cena warta zapłacenia. a szczerze mówiąc mam 100% świadomość, że moje mieszkanie w ogromnej mierze jest ogrzewane z mieszkań sąsiednich - zewnętrznych. ja na prawdę nie muszę odkręcać tego pokrętła aby w zimę miał temperaturę około 22 - 23 stopni.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!