Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II  (Przeczytany 49843 razy)

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #75 dnia: Września 07, 2013, 21:22:23 »
Centrum Edukacyjne Urwisek Police urwisek.home.pl/
witam poproszę o opinie o 'Urwiusku' ??

Offline el-ka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #76 dnia: Września 23, 2013, 15:36:37 »
Mogę prosić opinie o Urwisku?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #77 dnia: Września 16, 2014, 12:26:58 »
Jakie są dodatkowe opłaty w przedszkolu Waszego dziecka? Dzisiaj poleciało mi 240 zł z portfela: za podręczniki, religię oraz wyprawkę.
Do tego dojdą opłaty za ubezpieczenie oraz na komitet.

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #78 dnia: Września 16, 2014, 13:20:15 »
U mnie 130 podrecznik,100 wyprawka,34 ubezpieczenie i co miesiac 20 komitet,czyli podobnie.Moze to samo przedszkole:)

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #79 dnia: Września 17, 2014, 13:19:03 »
Jakie są dodatkowe opłaty w przedszkolu Waszego dziecka? Dzisiaj poleciało mi 240 zł z portfela: za podręczniki, religię oraz wyprawkę.
Do tego dojdą opłaty za ubezpieczenie oraz na komitet.
100zł wyprawka na rok
100zł rada rodzicòw na rok
12,60 zeszyt do religi
100zł box książek
25zł ubezp. PZU
+ ryza papieru, chusteczki mokre i suche

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #80 dnia: Września 17, 2014, 18:45:01 »
150 wyprawka za rok
150 komitet za rok
ubezpieczenie jakieś 30 zł.
Nie widzę nic złego w opłatach, za państwowe przedszkole płaci się tak mało, że trudno by jeszcze wyprawki nam fundowali. A kasa z rady rodziców też idzie na dzieci, wyjazdy: prezenty na mikołaja, imprezy.
Jedynie ta książka do religii rzecz zbędna, ale całe szczecie u nas w przedszkolu tego nie ma.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #81 dnia: Września 20, 2014, 02:28:36 »
Pewnie wielu z Was, drodzy rodzice, nie wie, że komitetów rodzicielskich nie ma od wielu lat, dziesięciu albo i więcej. Są rady rodziców, tak w szkołach, jak i w przedszkolach. Rady rodziców to ciała, o których decydują rodzice, a nie dyrekcje przedszkoli. Sama nazwa na to wskazuje. Dyrekcja nie może narzucić wysokości opłaty ani nie może dysponować pieniędzmi wpłacanymi przez rodziców. To rodzice na swoim zebraniu (na którym zresztą nie powinno być dyrekcji placówki, rodzice MOGĄ dyrekcję zaprosić, ale nie muszą) powinni ustalić wysokość opłaty na RR. To rodzice powinni zbierać pieniądze i to oni decydują, na co pieniądze mogą być wydane. Jeśli dyrekcja placówki potrzebuje na coś pieniądze, to rodzice moga wydać na to zgodę, ale terż nie muszą. Nie jest to obowiazkowa opłata. I co jeszcze ważne - rodzice nie mogą być przymuszani do pisania jakichś dziwnych próśb o zwolnienie z opłaty na RR. To niezgodne z prawem. Opłata jest dobrowolna, więc spowiadanie się w przedszkolu, dlaczego ktoś nie może lub nie chce wpłacić na RR, jest niedopuszczalne.   

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #82 dnia: Września 20, 2014, 06:48:53 »
A że tak zapytam: jak było z miejscami w przedszkolach w tym roku? Ciężko było się dostać?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #83 dnia: Września 22, 2014, 08:22:21 »
Nie jest to obowiazkowa opłata.

Obowiązkowa nie jest - to fakt, ale korzystają z niej wszyscy, więc wszyscy powinni wpłacać. W końcu całość jest spożytkowana na dzieci (o tym decyduje RR)

Opłata jest dobrowolna, więc spowiadanie się w przedszkolu, dlaczego ktoś nie może lub nie chce wpłacić na RR, jest niedopuszczalne.   

A dlaczego nie? W końcu jak np. ja płacę regularnie - bo chcę i wiem, że spożytkuje się to na moje dziecko - to jak inni nie płacą, a korzystają w równym stopniu - to chciałbym wiedzieć dlaczego nie? Czy to tylko widzimisię?, czy sytuacja życiowa?, czy nie, bo nie!? Poza tym z tych pieniędzy kupuje się np. prezenty świąteczne dla dzieci (placówka nie ma obowiązku ich zakupu) czy inne, dodatkowe pomoce dydaktyczne - wyręczając przy tym rodziców z konieczności "latania" po sklepach i robi to właśnie dyrekcja oraz ktoś z RR lub nauczyciel, często poza godzinami pracy.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #84 dnia: Września 24, 2014, 20:26:30 »
rada rodziców u mnie 100zł ale każde wyjście do kina muzeum itp. autokar to dodatkowe koszty
wszystko było by w porządku gdyby było mnie stać na te dodatkowe koszty

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #85 dnia: Września 24, 2014, 21:25:11 »
virus czy ty za te 100 zł na radę rodziców chciałeś swojemu dziecku zapewnić roczne wyjścia do kin, muzeów wraz z podjazdem autokaru, nie wspominając już o takich pierdołach jak pędzelki, kredki,farbki,plastelina czy temu podobne?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #86 dnia: Września 25, 2014, 20:15:41 »
nie wspominając już o takich pierdołach jak pędzelki, kredki,farbki,plastelina czy temu podobne?
za to następne 100zł

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #87 dnia: Września 25, 2014, 21:45:31 »
decydując się na dziecko, chyba byłeś świadomym tego, że wiąże się to z kosztami? słuchaj, ja nie twierdzę, że to są małe pieniądze, ale sam policz - podstawienie jednego autokaru dla 40 dzieciaków to koszt najmniej 800 zł. u mojego dziecka w przedszkolu wyjazdów autokarowych w roku jest najmniej 2. poza tym wszyscy rodzice mają wgląd do każdej faktury na co ich pieniądze zostały wydane i każda złotówka jest rozliczona. zapraszane są do przedszkola różnego rodzaju teatrzyki i temu podobne, które też swoje kosztują. niestety - nie żyjemy w tak bogatym kraju, aby tego typu rzeczy finansowały się same. jedynym "pocieszeniem" jest to, że to dopiero początek. później szkoła, może studia - to dopiero będzie studnia bez dna.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #88 dnia: Września 26, 2014, 01:44:22 »
Power, zgodnie z ustawą dotyczącą rad rodziców nikt nie ma prawa wymagać, by rodzice pisali jakieś podania wyjaśniające powody niewpłacania pieniędzy na RR. W przepisach nie ma takiego zapisu, więc nikt nie może tego wymagać od rodzica. Rada rodziców to ciało niezależne od danej placówki. To rodzice decydują, na co idą ich pieniądze, czy mają ochotę dofinansować jakiś wydatek przedszkolny czy szkolny. O wysokości składki też - zgodnie z ustawą - decydują rodzice. Power, nie wymyślaj czegoś, czego nie ma w ustawie. Co byś powiedział, gdyby np. policja wymagała, by ludzie musieli nosić przy sobie dowody osobiste, chociaż nie ma takiego zapisu w ustawie? Albo gdyby spółdzielnia mieszkaniowa nie pozwoliła karetkom pogotowia ratunkowego podjeżdżać pod klatki schodowe, chociaż ma do tego prawo? Byłoby to samowolne wprowadzania jakichś przepisów wygodnych dla określonych środowisk, ale niezgodnych z polskim prawem.
Jeśli uważasz, że to niesprawiedliwe, że wszystkie dzieci korzystają z pieniędzy RR, ale nie wszyscy rodzice płacą, to po prostu nie płać na RR. A czy nie zastanowiłeś się nad stroną humanitarną takiego zapisu w prawie, by mogły wszystkie dzieci korzystać z pieniędzy RR?
Czy naprawdę sądzisz, że placówki muszą kupować prezenty świąteczne dla dzieci? A nie powinno to być obowiązkiem rodziców czy dziadków?
Jak już napisałam wcześniej - wpłaty na RR są dobrowolne. Wysokość powinni ustalać ustalać rodzice, nie dyrekcje placówek. Są przedszkola, w których wpłaty nie przekraczają 30 złotych, są szkoły, w których nie ma w ogóle wpłat na RR. I te placówki też funkcjonują.
Jeśli jest organizowany jakiś wyjazd do teatru, to można pieniądze wpłacać bezpośrednio na ten cel,. Jeśli opłata na RR wprowadza tyle niezdrowych emocji, to po co ma istnieć? Może po prostu byłoby prościej z niej zrezygnować?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. II
« Odpowiedź #89 dnia: Września 26, 2014, 07:47:16 »
nikt nie ma prawa wymagać, by rodzice pisali jakieś podania wyjaśniające powody niewpłacania pieniędzy na RR.

Wszystko się zgadza, albo prawie wszystko. Nigdzie nie napisałem, że dyrekcja wymaga jakś wyjaśnień czy ustala wysokość składki. Piszę w kontekście RR, która to ustala składki - lub nie -, a jako rodzic mam prawo wiedzieć (lub się domagać tej wiedzy), jak i na co są spożytkowane m.in. moje pieniądze oraz to czy jak ktoś nie płaci to też z tego - dobrowolnego - funduszu korzysta. I tyle. Piszę tak dlatego, że sam przez wiele lat przcowałem w RR i byłem jej przewodniczącym. Ustawy były te same i nikogo nie bulwersowało to, że poprosiłem, o krótkie wyjaśnienie gdy rodzic nie wpłacał zadeklarowanej (czytaj - ustalonej na zebraniu z rodzicami) kwoty. Tak na prawdę to rodziców nie interesują żadne ustawy, tylko to, aby ich pociechy miały wszystko zapewnione, a Oni kłopot z głowy z zakupami.

Jeśli opłata na RR wprowadza tyle niezdrowych emocji, to po co ma istnieć? Może po prostu byłoby prościej z niej zrezygnować?

Pewnie, że tak! Tylko w demokracji decyduje wiekszosć i (jak piszesz wyżej) wpłaty bezpośrednie też istnieją - kino, teatr itp. Pamiętać należy także, że jak za powyższe rodzic nie zapłaci (nie, bo nie!), to dziecko nie pojedzie lub nie otrzyma prezentu. I to dziecku jest przykro, jak patrzy na inne dzieci, gdy się cieszą z prezentu na przykład mikołajkowego. Jak rodzica nie stać na wpłaty i napisze do RR, o zwolnienie z opłat to na pewno znajdzie się "sponsor" na całość lub dopłate, aby dziecku przykro nie było. I nie ma co sie spinać, bo jak znam życie to ustawy są często martwe i bardzo dobrze, bo niektóre ograniczają społeczeństwo w ich autonomicznych decyzjach.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!