Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?  (Przeczytany 49408 razy)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« dnia: Sierpnia 26, 2012, 17:53:57 »
Witam
Parę dni temu na stronie  PUP pojawiło się ogłoszenie do pracy w biurze. Poszłam na drugi dzień do południa, żeby złożyć CV. I niestety bardzo się rozczarowałam podejściem pani, która zbierała te CV- stwierdziła, że już mają pare zgłoszeń i to wystarczy, żeby sobie kogoś wybrać:/ zapytałam więc co za różnica czy będzie np. 10 czy 11 osób skoro może ta 11 osoba będzie lepsza od pozostałych 10. Pani nawet nie spojrzała na moje CV, nie spytała o wykształcenie, nie zapytała czy mam doświadczenie zupełnie NIC. Odparła jedynie " nie, nie tam już sobie na pewno kogoś wybiorą". A przecież dla pracodawcy to chyba lepiej jeśli ma więcej opcji do wyboru. A to nie pierwsza taka sytuacja. Jakieś pół roku temu, również była oferta do pracy w biurze, poszłam do urzędu i inna pani powiedziała mi, że na takie ciekawsze oferty mam w ogóle nie zwracać uwagi, bo są "odgórnie ustawione".
Jestem bardzo zawiedziona działalnością  naszego PUP. Wydaje mi się, że te fajne oferty są załatwiane po znajomości.
Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy są jakieś organy, gdzie mogę złożyć zażalenie?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 26, 2012, 17:57:02 »
PUP podlega pod Referat Spraw Społecznych i Obywatelskich starostwa - może tam można się udać w takiej sprawie ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 26, 2012, 19:26:21 »
PUP to w ogóle przydałoby się rozwiązać. Nikomu niepotrzebny twór, który nie spełnia swojej roli. Bardziej powinien się nazywać Punkt Obsługi Bezrobotnych.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 26, 2012, 19:33:09 »
Ale czego wy od nich wymagacie? Że będą do was wydzwaniać i pytać czy łaskawie byście nie chcieli pracy? I ja pierwsze słyszę, aby CV na dane stanowisko składało się w PUP. No chyba, że ta praca miała być w samym urzędzie to wtedy spoko.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 26, 2012, 19:51:41 »
Kilofownikownia- nie rozumiem o co Ci w ogóle chodzi. Przeczytałeś dokładnie mój post? Może przeczytaj jeszcze raz- tym razem ze zrozumieniem. A jeśli nie masz pojęcia na dany temat, to lepiej w ogóle się nie wypowiadaj.
Tu masz przykład oferty, gdzie CV składa się w PUP.
http://pup.policki.pl/oferta/id/1645

Kuba- dzięki za informację, na pewno się tam udam.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 26, 2012, 19:58:17 »
planeta, skoro nie rozumiesz, to może przeczytaj jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem. W czasie kiedy ja "korzystałem" z ich usług (acz było to nieco czasu temu) to dawali tylko namiar na firmę i CV się składało u zainteresowanych. Jak widać zmieniło się nieco od tego czasu. Zresztą "praca biurowa" do której oferty trzeba składać przez UP to raczej nie będzie nic ciekawego. Mi to zalatuje "dużą, zagraniczną firmą" poszukującą pracowników która usilnie nie chce podać swojej nazwy w ogłoszeniu. Acz oczywiście każdy może składać papiery gdzie mu się podoba. No chyba, że ich akurat nie chcą przyjąć :rotfl:

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:05:54 »
Rozumiem co pisałeś, ale to nie ma nic wspólnego z moim tematem;/ Czepiasz się nie mając o niczym pojęcia. I jakieś chore domysły-a to była praca biurowa w ośrodku pomocy społecznej. Gdybyś był w temacie, to byś wiedział, że oferty z PUP są często subsydiowane, dlatego CV składa się właśnie w PUP. Nie wiesz, a gadasz i to jeszcze nie na temat.

Offline fafix

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:11:39 »
Powiem tak , ostatnio też byłem zainteresowany oferta z PUP ale niestety ta sama gadka tyle ze CV przyjeli ale sprawa wyglada tak że pierwszeństwo mają osoby bezrobotne skierowane przez urząd pracy. Co zrobić Polskie realia
,, Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni,,

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:13:40 »
Ja właśnie jestem zarejestrowana. I tym bardziej nie rozumiem podejścia tej pani.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:15:45 »
Ale to chyba nic dziwnego, że subsydiowane stanowiska są przeznaczone dla zarejestrowanych bezrobotnych? Wszak po to są te subsydia. Trochę dziwne by było jeśli ktoś z jednej pracy by się przenosił do innej za którą by mu dopłacali?

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:20:13 »
No właśnie, więc jeśli ja jestem zarejestrowana, to nie rozumiem dlaczego taka sytuacja( nie pierwszy raz) miała miejsce. I po to ten temat. Teraz wiem, gdzie sprawę pokierować dalej.

Offline fafix

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:22:43 »
aa to zmienia postać rzeczy jeżeli zarejestrowana no nic więcej nie wiem w temacie
,, Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni,,

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:29:48 »
planeta, to przepraszam. Faktycznie źle zrozumiałem twój pierwszy post. Pewnie sprawa nieco ustawiona (albo przynajmniej pani się nie chce papierków kolejnych przekładać). A u naczelnika urzędu próbowałaś? Bo to rzeczywiście dziwne, żeby osobie zarejestrowanej odmawiać przyjęcia dokumentów :crazy:

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 26, 2012, 21:56:27 »
Ok. Myślę, że u kierownika nie ma sensu, bo przecież tam to wszyscy znajomi. We wtorek pójdę do starostwa, może to coś da. Gdyby to było pierwszy raz, to pomyślałabym, że to czyste lenistwo, ale historia się powtórzyła, więc dla mnie to ewidentnie ustawione.
Ciekawe czy jest więcej osób, które miały podobne sytuacje.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 26, 2012, 22:41:43 »
Dla mnie PUP to jakaś paranoja w ogóle.Też jestem aktualnie zarejestrowana.Pani w pokoju przyjmująca wyśmiała mnie,że mam za wysokie wymagania,jak jej powiedziałam,że jedynym moim wymaganiem odnośnie pracy jest to,że chcę pracować do 16.00,bo niestety mam dzieci,które trzeba odebrać z przedszkola,a mąż pracuje do 18.00,a dziadków nie mam w pobliżu.Potem patrząc w papiery znowu mnie wyśmiała,a dlaczego:"Pani po 10 latach na macierzyńskim chce sobie pracę znaleźć?"-Nie wiem od czego oni tam są,ale na pewno nie od motywacji i pomocy w szukaniu pracy.

Kilkanaście godzin spędziłam na kursie w wakacje,by się dowiedzieć:"Jak się poszukuje pracy!".Choć w dokładnie ten sposób szukam pracy,jak omawialiśmy na kursie,to o dziwo-pracy wciąż nie mam.Za ten kurs ktoś musiał zapłacić,czy nie lepiej byłoby jakiś kurs zorganizować,który podniesie moje kwalifikacje,a nie bzdurny ten,na którym byłam.

Jeżeli chodzi o stronę z ofertami pracy to też aktualizowana raczej rzadko jest,a oferty przeważnie już nieaktualne.

Cytat: "Kilofownikownia"
Ale czego wy od nich wymagacie? Że będą do was wydzwaniać i pytać czy łaskawie byście nie chcieli pracy? I ja pierwsze słyszę, aby CV na dane stanowisko składało się w PUP. No chyba, że ta praca miała być w samym urzędzie to wtedy spoko.


Wymagamy od nich tylko tego,od czego są,czyli od tego,że jak mają oferty pracy to powinni dzwonić do ludzi zarejestrowanych w urzędzie,człowiek zarejestrowany w urzędzie=człowiek poszukujący pracy.
W urzędzie pracy są oferty z telefonem i adresem bezpośrednim do firm,ale i są też oferty głównie adresowane do zarejestrowanych w urzędzie pracy osób i właśnie na te oferty pracy jest kontakt do urzędnika PUP i do niego się zgłasza chęć podjęcia pracy na dane stanowisko,to nic nowego.

Ja jestem zarejestrowana w urzędzie pracy,swoje CV mam we wszystkich placówkach dla niepełnosprawnych i w opiece społecznej w Policach,sama dostarczyłam je do biur,złożone przed wakacjami,niestety do tej pory nikt do mnie nie zadzwonił,zresztą słyszałam,że w tych placówkach to jak nie masz znajomego,to się nie dostaniesz niestety.Wiem też,że w jednej z tych placówek potrzebowali ludzi miesiąc wcześniej jak ja złożyłam do nich swoje CV,szukali przez PUP ludzi,a ja mimo,że jestem zarejestrowana nie dostałam propozycji tej pracy :(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!