Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?  (Przeczytany 49674 razy)

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 27, 2012, 01:38:34 »
Znowuż przechodzę przez PUP i ta sama bajka. Spotkanie, które tym razem o dziwo trwało aż 10 minut, bo nie było osoby, która rejestrowała się pierwszy raz, więc pani stwierdziła, że nie potrzeba się wysilać...
Staż-ustawiony
Praca-ogłoszenia, które pojawiają się na stronie PUP są albo już nieaktualne, albo już wysłane są na nie osoby, a jak jest email do wysyłania CV podany bezpośrednio na firmę, która chce zatrudnić, to brak odpowiedzi lub już kogoś im PUP wysłał.
O jakichkolwiek kursach nie ma mowy.
Zresztą jak umówiłam się z doradcą zawodowym, to pani mi wprost zasugerowała, żebym na urzędzie za bardzo się nie opierała... :)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 27, 2012, 08:53:36 »
ktoś ich w takim razie z tego powinien rozliczyc ;)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:03:11 »
Potrzebna jest kontrola.
Tylko kto ma ją zrobić?

mysza007

  • Gość
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:10:36 »
Nie wiem czy nawet jakakolwiek kontrola w PUP cokolwiek da.
Byłam zarejestrowana w urzędzie 4 lata, jedyne co to skorzystałam ze szkolenia aby sie przekwalifikować, staż to musiałam sobie załatwiać sama, to jest wszystko co uzyskałam w ramach pomocy ze strony Urzędu Pracy. Gdyby nie to, że wziełam sprawy w swoje ręce i sama szukałam pracy, to do tej pory zdając się na na policki PUP, pewnie byłabym bezrobotna.
Popieram to, że ten urząd przydałoby się rozwiązać.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:26:08 »
Kurcze więc problem jest. bella20, z tym to też racja, ja jestem zarejestrowana w urzędzie od ponad 2 lat, do tej pory nie miałam żadnego szkolenia, kursu czegokolwiek, zawsze panie mi mówią, że nie ma już na to finansów- mimo, że nie raz byłam zaraz po tym jak przyznali im budżet na szkolenia itp. Więc jak w ciągu tygodnia mogą nie mieć już budżetu.
I mi jedna z pań też powiedziała, że ciekawsze oferty są odgórnie ustalone.
Dla mnie to jedno wielkie oszustwo.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:08:46 »
http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-kwietnia-2004-r-o-promocji-zatrudnienia-i-instytucjach-rynku-pracy/

Art. 10.

Odpowiedzialny jest w sumie wojewoda, ale zainteresowani powinni byc rada i zarzad powiatu.

Od zawsze slyszalem negatywne opinie o polickim pupie ;)

Zlikwidować ;)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:27:11 »
Zobaczę co powiedzą mi jutro tu w Policach. Jeśli nic ciekawego, to wtedy złożę tam. Najlepiej gdyby podpisało się kilka osób, bo sama to nie wiem czy coś zdziałam...

Offline bustafan

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:51:33 »
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:06:12 »
Ale to chyba normalne, że jak się nie ma pracy to się jej szuka przede wszystkim samemu?

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:08:33 »
Cytat: "planeta"
Kurcze więc problem jest. bella20, z tym to też racja, ja jestem zarejestrowana w urzędzie od ponad 2 lat, do tej pory nie miałam żadnego szkolenia, kursu czegokolwiek, zawsze panie mi mówią, że nie ma już na to finansów- mimo, że nie raz byłam zaraz po tym jak przyznali im budżet na szkolenia itp. Więc jak w ciągu tygodnia mogą nie mieć już budżetu.


W tym roku podobno w ogóle nie mieli pieniędzy na szkolenia,jednak na szkolenie:"Jak szukać pracy?" pieniądze się znalazły:( ja jestem zarejestrowana od 5 stycznia zeszłego roku,od początku zgłosiłam chęć uczestniczenia w szkoleniu,niestety też nie było miejsc,byłam za krótko zarejestrowana lub inne wymówki mi mówiono.

Dzieci były jeszcze małe,nie piliło mnie do znalezienia pracy,więc spokojnie do tego podchodziłam,ale teraz od września w końcu trzeba zacząć coś robić,gdzieś się zatrudnić bo np. koszt wysłania trójki dzieci do szkoły to 1000zł minimum,które trzeba zdobyć i nikogo nie interesuje,że 5 osobowa rodzina żyje z jednej pensji.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 27, 2012, 13:03:53 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale to chyba normalne, że jak się nie ma pracy to się jej szuka przede wszystkim samemu?



Jak najbardziej normalne, ale skoro takie urzędy istnieją i funkcjonują za pieniądze podatników to niech robią to co do nich należy.

Natomiast takie coś jak jednodniowa rekrutacja jest co najmniej dziwne.

Dali ogłoszenie na strone, a na drugi dzień już nie przyjmują cv bo kilka osób już się zgłosiło?

Jak dla mnie to w ten sposób urząd działa na niekorzyść pracodawcy, który musi wybrac idealne pracownika z mniejszej ilosci kandydatów (wybranej po paru godzinnej rekrutacji (SIC!)). Jak również działają na niekorzyść bezrobotnych, którym się ogranicza szanse na zaprezentowanie swojej osoby.

Po co więc komu taki urząd?

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 27, 2012, 14:06:47 »
tatankas, dokładnie. I na przeprowadzanie jakiś głupich ankiet, na których pytali mnie np. co zrobię z dzieckiem, gdy pójdę do pracy, czy w razie potrzeby mogę zostawić je u rodziny, czy stać mnie na nianie, itp :crazy: Ankieta była niby anonimowa, ale po co im takie rzeczy? Chcę podjąć pracę więc tylko to powinno się liczyć, a co im do tego co się dzieje u mnie w domu. Mogliby te pieniądze przeznaczyć na jakieś ciekawe szkolenia...
Swoją drogą, byłam też kiedyś złożyć CV do fotografa- oferta była na stronie PUP i zostałam z góry przekreślona, tylko dlatego, że mam dziecko. Chore:D
Ale to już inna sprawa. W każdym razie- no nie pomagają.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 27, 2012, 18:09:14 »
Cytat: "planeta"
Zobaczę co powiedzą mi jutro tu w Policach.


Proponuję, zapytaj na co zostaną wydane miliony złotych, które otrzymali w sierpniu. W roku ubiegłym z prawie 300 milionów, 86 trafiło do Powiatowych Urzędów Pracy.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 27, 2012, 18:25:48 »
W ogóle z pracą ciężko. Ja byłam na rozmowie, kierownik mi powiedział- zatrudniamy panią, zna pani jezyki, po czym okazało się (po paru dniach)- dyrektor się nie zgodził bo nie mam kierunkowego wykształcenia :D Nawet nie zadzwonili, tylko dowiedziałam się od osób trzecich, że jednak mnie nie wezmą.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Powiatowy Urząd Pracy- oferty tylko dla wybranych?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 27, 2012, 21:13:48 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale to chyba normalne, że jak się nie ma pracy to się jej szuka przede wszystkim samemu?


Oczywiście, że nie można skupiać się tylko na instytucji. Ale gdzie jest sprawiedliwość, skoro jedna osoba odbywa 3 staże, a inna wcale? Na coś biorą te pieniądze i dofinansowania z UE, więc dlaczego nie ma organizowanych kursów?