Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wykidajło

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 156
61
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Grudzień 03, 2015, 19:13:07  »
Ja na forum występuje jako ja - "ak" i wiadomy Ci jest mój status. Wychodzenie po za te ramy (znasz to ze swojego forumowego doświadczenia) jest niestosowne.
Wtedy Ci to nie przeszkadzało. Teraz też nie przeszkadza, o ile to ak "komuś ukraść krowy". Karygodne jest dopiero wtedy, kiedy to ktoś ak odpowiada pięknym za nadobne.

Wracając do tematu. Fakt (jeśli się z tym nie zgadasz, to zaskarż to), że około 5500 osób nie płaci, większość omijało jak ognia. Powrót do poprzednich stawek tego nie zmieni.
Faktem jest jedynie to, że się Gryfowi słupki nie zgadzają.
Czy gdyby w firmie ilość ryby sprzedanej nie zgadzała się z ilością złowionej, zwołałbyś załogę i stwierdził, że wiadomo, dlaczego są braki, ale szukać winnych nie ma sensu, więc wszyscy się zrzucą na pokrycie różnicy? Myślę, że jednak nie. Ale w przypadku mieszkańców i opłat za śmieci takie postawienie sprawy jest Twoim zdaniem ok. Dlatego (przede wszystkim) piszę "Wy".
Podwyżki dla mniejszych gospodarstw po to, żeby Gryf mógł się chwalić, jak bardzo dba o większe rodziny, to inny kamień do tego ogródka.

Mają nastąpić konsultacje, będzie okazja się wykazać.
Nie konsultacje, tylko "konsultacje". Będą podane gotowe warianty ustalone tak, żeby naród wybrał to, czego chce Gryf. Wypowiedziane na słynnej konferencji 15 zł od osoby to już jest podwyżka dwa razy większa od poprzedniej, a nie zdziwię się, jeśli będzie jeszcze korekta w górę.
Wiem natomiast, czego na pewno nie będzie: wariantu "wszystko zostaje po staremu, a my szukamy oszczędności i sprawdzamy, skąd się wzięły braki, a potem je eliminujemy".

62
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Grudzień 03, 2015, 11:53:19  »
Należy zadać pytanie: czy gdyby nie protest mieszkańców to Burmistrz i radni zanegowaliby uchwałę?

Oczywiście, że nie. Protesty przecież były wcześniej, nie było tylko petycji i podpisów.
Bez tego nie tylko by się nie wycofali, ale jeszcze chwalili, jacy to są dobrzy dla rodzin wielodzietnych, bez wspominania, że cudzym kosztem.

Konkret, szukasz konstruktywnej krytyki,

Nie szuka. To koleś, który ma tylko zwalczać przeciwników, ze szczególnym uwzględnieniem pani Ani.

Pani Aniu, dziękuję Pani nie za to, że obnażyła Pani niski poziom uchwalanego prawa i kompromitujące decyzje radnych, ale za to, że jedną inicjatywą obudziła Pani w społeczności lokalnej świadomość własnej wartości i siły sprawczej. Dziękuję.
Dokładnie. I to najbardziej przeraziło zielonych kolesi. Bo ludzie zobaczyli, że nie muszą się godzić na ciągłe podwyżki na finansowanie ośmiorniczek dla krewnych i znajomych królika.

63
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Grudzień 01, 2015, 22:34:18  »
Doskonale, włodziu. Tak trzymaj, o to chodzi :)

64
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Grudzień 01, 2015, 08:51:14  »
że to ja sam ujawniałem tu informacje, o których "na forum gdzieś o tym wspominano".
Jak sam ujawniłeś, to świetnie, gdyby ktoś o nie prosił to je podeślij.

Są dostępne na BIP gminy, powiatu i Białej, gdyby ktoś był zainteresowany.
Byłoby natomiast miło, gdybyś się zrewanżował i ujawnił, ile wraz z rodziną przytuliłeś z gminy, powiatu i ich jednostek (tak, pensje też liczymy). Powiedzmy, przez ostatnie 5 lat, czyli ta kadencja i poprzednia. Niech sobie ludzie sami ocenią, który z nas ma więcej do stracenia/zyskania. Tak będzie uczciwie, nie sądzisz?

Sprawa śmieci powróciła do konsultacji, co nie zmienia faktu, że około 5 500 osób unikało płacenia za swoje odpady.

To Gryf tak twierdzi. Rzecz w tym, że nie złapaliście ani jednej takiej osoby. Ba, nie sprawdziliście też ani jednej deklaracji. Urzędnicy sprawdzali tylko, czy deklaracje są, a jak są, to czy wpływają zadeklarowane kwoty.
Wam to jednak nie przeszkadza. Wy uznajecie, że na podstawie swoich domniemań macie prawo ustami prominentów z Gryfa publicznie obrażać mieszkańców, którzy nie godzą się na kolejne podwyżki, pozwalające utrzymać rzeszę krewnych i znajomych królika.

A Wykidajło poczyni artykuł nawołujący Policzan do regulowania swoich należności za śmieci.

Wykidajło nie czyni artykułów. Wykidajło korzysta z tych samych praw, które mają mieszkańcy. A nawet z tych, które mają politycy Gryfa - z tą różnicą, że (w przeciwieństwie do Gryfa) za publikowanie swoich wypowiedzi nie płaci publicznymi pieniędzmi.

65
Humor / Odp: Kroniki Gryflandii
« dnia: Listopad 30, 2015, 17:08:26  »

66
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Listopad 28, 2015, 11:12:24  »
Samorządowa Wspólnota Frustratów?  Pisze się na to!!

Internetowych. Musi być, że internetowych. Nie można w to mieszać osób postronnych.

"Internetowy frustrat". Plus godło Polic.
Myślę, że sam napis będzie wystarczającą aluzją, nie ma co mieszać do tego naszego polickiego gryfa ;-)

Masz rację. Policki gryf jest wspólny i nie ma ze śmieciami związku. Ale koszulki muszą być zielone.

Myślę, że zostałeś na lodzie i teraz szukasz nowego miejsca dla siebie.
A ja myślę, że gdybyś dokładniej czytał forum to zmieniłbyś zdanie.
On nie musi niczego czytać, bo doskonale wie, że te naboje już dawno wystrzelone (a innych nie ma). Dlatego nie podaje linków do wpisów. Gdyby podał, każdy mógłby łatwo zobaczyć, że to ja sam ujawniałem tu informacje, o których "na forum gdzieś o tym wspominano". A tak może liczyć na to, że parę osób nie sprawdzi, a smród zostanie.
Spokojnie, spodziewałem się tego. Nie udało się kupić, to kazali opluć. Gryfowy standard. Przyzwyczaili się, że sobie za publiczne pieniądze kupują przychylność mediów i myśleli, że to działa zawsze. A tu zonk. Nie zawsze, nie z każdym...
A aktywność ak w tym wątku łatwo zrozumieć, gdy się przejrzy listę zatrudnionych w polickim magistracie. Na jego miejscu słowa "hipokryzja" unikałbym jak ognia.

67
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Listopad 27, 2015, 19:47:48  »
"Internetowy frustrat". Plus godło Polic. Biorę dwie.

Ps. Oczywiście koszulka musi być zielona.

68
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Listopad 27, 2015, 18:23:44  »
"Pracownicy wyjeżdżali w teren 177 razy". No wzruszyłem się. Pięciu urzędników przez dwa lata. W porywach dwa razy w miesiącu się ruszali, stachanowcy.

69
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Listopad 27, 2015, 11:23:19  »
Jako jeden z "internetowych frustratów" odpowiem Konkretowi konkretnie: nie ma zgody na żadne podwyżki, dopóki w Transnecie siedzi i bierze pieniądze przerośnięta, 6-osobowa rada nadzorcza (złożona z konkretnych krewnych i znajomych) i dopóki prezes Transnetu zarabia 170 tys. złotych. Przejrzystość, panowie, przejrzystość...

Michale, skąd takie info ? :>

Grażynko, z oświadczeń majątkowych i z BIP :)

Tak przy okazji, mam pomysł na nazwę akcji protestacyjnej: "Internetowi frustraci mówią NIE złodziejom ..." (zamiast kropek dokładniejsze wskazanie, o kogo chodzi).
Jak Wam się podoba, mniej lub bardziej anonimowi panowie i panie gryfouzależnieni? Naprawdę chcecie na takim poziomie rozmawiać z mieszkańcami? Jeśli tak, życzę powodzenia, kontynuujcie.

70
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Listopad 25, 2015, 19:01:06  »
Krzysiu- do mnie wystarczyło zadzwonić i wykreśliłabym osobę z listy. Jedną taką prośbę miałam i wykreśliłam. Namiary na mnie są ogólniedostępne.
Ale krzyś przecież nie zna nawet swojego adresu: mieszka w bloku spółdzielczym, a na śmieciach zyskałby w Tanowie :D

71
Polityka lokalna / Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« dnia: Listopad 25, 2015, 17:34:08  »
A ja mam pytanie: Gdzie się podziało 2600 podpisów? Czyżby miały zostać wykorzystane w poniższej sprawie?
A co, chciałbyś je zweryfikować na zielono i odegrać się na tych, którzy je składali (albo na ich rodzinach)? Nie ma lekko. Autorka petycji ma dosyć rozumu, żeby nie narażać nikogo bez potrzeby. A tu potrzeby nie ma.

Dla tych, którzy jeszcze mają wątpliwość co do tego, że wpis m74 to kolejna gryficka próba obrzucania błotem mieszkańców, którzy mieli czelność sprzeciwić się władzy: podpisów od petycji nie da się wykorzystać w referendum, bo nie ma przy nich numerów PESEL.

72
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Listopad 25, 2015, 09:05:46  »
Odpowiedź, którą otrzymałem, nie jest warta cytowania. Wynikało z niej, że nie ma co oczekiwać zmian.
Każda arogancja władzy to choroba,która niszczy,zabija-to pycha i buta,lekceważenie elektoratu,lekceważenie tych od których w dużej mierze zależy dalszy polityczny byt.
Otóż to. Nie byłem i nie jestem za likwidacją straży miejskiej, uważam, że powinno się ją zreformować z pożytkiem dla mieszkańców. Ale po tym, co Gryf wyprawiał wczoraj na sesji i po niej, pójdę się podpisać pod wnioskiem o referendum. I na referendum też pójdę.

73
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopad 17, 2015, 21:11:05  »
a tak szczerze to gdyby nie ta petycja to nie było by tej wspaniałomyślności wielkiej rady  8)
Jakiej wspaniałomyślności? To próba zneutralizowania ruchu obywatelskiego, który wywołali swoją arogancją. Myślę, że się nie uda. I że to ostatnia kadencja Gryfa. Bo w to, że się zmienią na lepsze, zwyczajnie nie wierzę.
No i przypominam, że 10 listopada o 13.30 burmistrz jeszcze mówił, że projekt dopiero złoży. A 11 było święto... Coś mi te daty podejrzanie pachną  ;)

74
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopad 15, 2015, 10:02:10  »
włodziu/karolu, wszyscy doskonale znamy recepty Gryfa na dopięcie budżetu: wprowadzić podwyżki dla uczciwych mieszkańców, a tych, co zaprotestują, nazwać złodziejami lub oszołomami (albo jedno i drugie). Od lat było tak samo.
Teraz zmieniło się jedno: nie macie już monopolu na informację. Płacicie publicznymi pieniędzmi za propagandę w kablówce i gazetki reklamowe, a tu zonk - mieszkańcy znaleźli kanały, nad którymi nie panujecie. I potrafią dotrzeć z przekazem do innych myślących podobnie.
Jestem przekonany, że jedyny opozycyjny radny będzie pytał. I że przy okazji zapyta, ile nas kosztował śmieciowy pełnomocnik burmistrza - jedyny konkret w sprawie wysypisk przy Kamiennej oraz Piotra i Pawła. Że zapyta też o odprawy dla przedstawicieli jedynie słusznych związków przy okazji przesuwania z jednego stanowiska w zarządzie gminnej spółki na inne. O koszty utrzymywania rozdętych dla Gryfitów rad nadzorczych w samorządowych firmach. I tak dalej.

75
Humor / Odp: Kroniki Gryflandii
« dnia: Listopad 14, 2015, 00:23:35  »

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 156