Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!  (Przeczytany 45216 razy)

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 03, 2015, 13:49:54 »
To koleś, który ma tylko zwalczać przeciwników, ze szczególnym uwzględnieniem pani Ani.

Skąd takie przypuszczenie?

Nic nie mam do pani Anny Tarocińskiej. Mam dużo do zarzucenia Związkom w GA Police (np. niby od dawna była kontrolowana jakość posiłków przez Związki, ale dopiero bunt załogi sprawił, że związki się obudziły / nowa ocena pracownicza były dyskutowana od miesięcy, a dopiero jak już zmiany weszły w życie to związki się obudziły), których częścią jest pani Anna, niemniej jednak nigdy nie przypisywałem pani Annie całej winy za taki stan rzeczy.

Mało tego, szanuję panią Annę za to, że pomimo mojego nastawienia do związków stara się podejmować merytoryczną dyskusję, nawet jeśli na ogół się z nią nie zgadzam.

Tak samo jestem przeciwnikiem systemu rozliczania "od głowy" za śmieci, a jednocześnie szanuję prawo pani Anny do walki o przywrócenie tego systemu i wyrażam poparcie dla inicjatyw obywatelskich (w granicach rozsądku, jak słyszę teksty o obalaniu i rozliczaniu władzy to mam odruchy wymiotne).

Tak samo popieram decyzje obecnego burmistrza (obie, nowy system byłby dla mnie lepszy, ale vox populi vox dei i dobrze, że uchylił uchwały), pomimo, że na obecnego burmistrza nie głosowałem - głosowałem na pana Mirowskiego, czego nigdy nie ukrywałem.

Przeciwników nie zwalczam, bo ich nie mam. Po części zgadzam się tu z każdym (tak tak, nawet z panem, panie Wykidajło, jednak nie za często ;) ), ale czasami pewni ludzie przesadzają.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 03, 2015, 19:13:07 »
Ja na forum występuje jako ja - "ak" i wiadomy Ci jest mój status. Wychodzenie po za te ramy (znasz to ze swojego forumowego doświadczenia) jest niestosowne.
Wtedy Ci to nie przeszkadzało. Teraz też nie przeszkadza, o ile to ak "komuś ukraść krowy". Karygodne jest dopiero wtedy, kiedy to ktoś ak odpowiada pięknym za nadobne.

Wracając do tematu. Fakt (jeśli się z tym nie zgadasz, to zaskarż to), że około 5500 osób nie płaci, większość omijało jak ognia. Powrót do poprzednich stawek tego nie zmieni.
Faktem jest jedynie to, że się Gryfowi słupki nie zgadzają.
Czy gdyby w firmie ilość ryby sprzedanej nie zgadzała się z ilością złowionej, zwołałbyś załogę i stwierdził, że wiadomo, dlaczego są braki, ale szukać winnych nie ma sensu, więc wszyscy się zrzucą na pokrycie różnicy? Myślę, że jednak nie. Ale w przypadku mieszkańców i opłat za śmieci takie postawienie sprawy jest Twoim zdaniem ok. Dlatego (przede wszystkim) piszę "Wy".
Podwyżki dla mniejszych gospodarstw po to, żeby Gryf mógł się chwalić, jak bardzo dba o większe rodziny, to inny kamień do tego ogródka.

Mają nastąpić konsultacje, będzie okazja się wykazać.
Nie konsultacje, tylko "konsultacje". Będą podane gotowe warianty ustalone tak, żeby naród wybrał to, czego chce Gryf. Wypowiedziane na słynnej konferencji 15 zł od osoby to już jest podwyżka dwa razy większa od poprzedniej, a nie zdziwię się, jeśli będzie jeszcze korekta w górę.
Wiem natomiast, czego na pewno nie będzie: wariantu "wszystko zostaje po staremu, a my szukamy oszczędności i sprawdzamy, skąd się wzięły braki, a potem je eliminujemy".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 03, 2015, 20:14:07 »
Mają nastąpić konsultacje, będzie okazja się wykazać.
Nie konsultacje, tylko "konsultacje". Będą podane gotowe warianty ustalone tak, żeby naród wybrał to, czego chce Gryf.

Nie dość, że internetowy frustrat to jeszcze jasnowidz ;) Nie ma się już do czego przyczepić to trzeba zaatakować Gryfa za to, że robi konsultacje, o które sam pan tak bardzo zabiegał?

Słyszałem o tym, że dziennikarze na siłę szukają sensacji, ale to już zaczyna być śmieszne.

O co zakład, że jak zostanie wybrany wariant nie po myśli pana Wykidajło to zaraz zobaczymy post w stylu "wybór został sfałszowany"?



Offline kazimierz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 03, 2015, 21:03:26 »
Nie konsultacje, tylko "konsultacje". Będą podane gotowe warianty ustalone tak, żeby naród wybrał to, czego chce Gryf. Wypowiedziane na słynnej konferencji 15 zł od osoby to już jest podwyżka dwa razy większa od poprzedniej, a nie zdziwię się, jeśli będzie jeszcze korekta w górę.
Wiem natomiast, czego na pewno nie będzie: wariantu "wszystko zostaje po staremu, a my szukamy oszczędności i sprawdzamy, skąd się wzięły braki, a potem je eliminujemy".


Nie wiem, czy moje obserwacje na coś się przydadzą ale mieszkam w Tanowie od niedawna. Złożyłem deklarację na siebie, żonę i dziecko. Przywieźli mi pojemnik na zmieszane i worki. Jak zadzwoniłem do gminy aby dali mi większy pojemnik to powiedziano mi, że do 5 osób przysługuje 120 litrów.
Myślałem, że mi nie starczy ale myliłem się. Jak segreguję to zabierają mi niewiele.
Jednak ja nie o tym.
Tanowo to piękna aczkolwiek mała miejscowość z niewielką ilością uliczek. Dużo spaceruję wieczorami z psem.
Zdziwiłem się gdy w przeddzień odbioru śmieci zmieszanych przy ul. lipowej i nie tylko (obserwuję to od kilku tygodni i sytuacja się powtarza)  wystawione były śmietniki takie jak mój a więc 120 litrowe. Z tego wynika, że mieszka w tych domach nie więcej niż 5 osób. Jednak dookoła niektórych śmietników ludzie wystawiali w dużych workach najczęściej niebieskich ale też żółtych i czarnych bardzo dużo pełnych worków. W okolicy budynku nr. 4 naliczyłem jednorazowo 16 worków przy małym śmietniku. To się dzieje od października więc pod tymi samymi budynkami wystawiane były wielokrotnie podobne albo nawet większe sterty pełnych worków.
Może to wskazywać, że albo mieszka za tymi wysokimi płotami więcej osób a zadeklarowali mniej osób i dlatego dostali małe pojemniki albo może grabią las i  mokrą, ciężką ściółkę leśną wrzucają do worków. To by wskazywało dlaczego odpadów jest więcej niż dawniej.
Bo nie uwierzę, że są to śmieci wytworzone w domu. Kilkanaście (nawet do 20 worków) wystawianych co kilka dni pod tymi domami do wywiezienia przez firmę odbierającą śmieci to przesada. Chyba cały szwadron wojska mieszka w tych domach.
Nawet myślałem, że to ludzie porządkują ogródki ale gdy zajrzałem przez niewielką szparę przy ul. Lipowej to widziałem duży wygrabiony trawnik z dużą ilością drzew.
Jeśli by to były śmieci z ogrodu w co nie wierzę to byłoby to głupie żeby nie zrobić  albo nie kupić kompostownika.
Zresztą podobną sytuację z kilkudziesięcioma workami ale zapełnionymi liśćmi widziałem w tamtym tygodniu przy jednej z uliczek w okolicy firmy STOLAN - z oknami - w Pilchowie jadąc skrótem przez Siedlice  - przy lesie. Właściciel jednego z domów pod wieczór (przed godz. 17 upychał liście zgrabione przed posesją do worków. Żona zapytała co to za worki to pan odpowiedział, że liście wiatr z lasu przenosi na jego podwórko więc niech śmieciarka je zabierze.
Kurcze, to może to - śmieci więcej więc opłaty też większe  a liczone są na śmieci z domu a nie z lasu czy podwórek czy ogrodów.
To by znaczyło, że ci co nie mają ogrodów tak jak ja czy ci w kamienicach na osiedlach dopłacają do tych z dużą ilością liści albo do takich jak w Tanowie też z kilkudziesięcioma workami.
Obiecuję,  że następnym razem będę robił zdjęcia z numerami domów i będę wysyłał do urzędu - niech coś z tym zrobią.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 04, 2015, 00:09:03 »


Wtedy Ci to nie przeszkadzało.
Przeszkadzało, dlatego pamiętam.
Nie konsultacje, tylko "konsultacje".
http://www.naszepolice.pl/index.php/2012/10/smieciowy-wybor/
Do wyboru są cztery możliwości:
– od liczby mieszkańców nieruchomości
– od ilości zużywanej wody
– od powierzchni mieszkania lub domu
– od gospodarstwa domowego.
Żadna z tych metod nie jest sprawiedliwa.



<*)))))>{

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 04, 2015, 10:55:26 »
Do wyboru są cztery możliwości:
– od liczby mieszkańców nieruchomości
– od ilości zużywanej wody
– od powierzchni mieszkania lub domu
– od gospodarstwa domowego.
Żadna z tych metod nie jest sprawiedliwa.
No i? Bo nie bardzo rozumiem, co chcesz przekazać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 05, 2015, 11:25:38 »
Obiecuję,  że następnym razem będę robił zdjęcia z numerami domów i będę wysyłał do urzędu - niech coś z tym zrobią.
Po co Panu wyjazdy do Urzędu Miejskiego w Policach.W Tanowie zamieszkuje Przewodniczący Rady Witold Melcher Król.Wystarczy,że zaprosi go Pan do wspólnych obserwacji,które natychmiast uzyskają pożądane przez Pana efekty.
jestem gorszego sortu

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 05, 2015, 20:07:50 »
Bo nie bardzo rozumiem, co chcesz przekazać.
Moment, niech sytuacja się trochę rozwinie.
<*)))))>{

Offline kazimierz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 05, 2015, 20:52:58 »
Cytat: kazimierz w Grudzień 03, 2015, 21:03:26
Obiecuję,  że następnym razem będę robił zdjęcia z numerami domów i będę wysyłał do urzędu - niech coś z tym zrobią.
Po co Panu wyjazdy do Urzędu Miejskiego w Policach.W Tanowie zamieszkuje Przewodniczący Rady Witold Melcher Król.Wystarczy,że zaprosi go Pan do wspólnych obserwacji,które natychmiast uzyskają pożądane przez Pana efekty.


Nie znam wszystkich w Tanowie. Tego Pana również. Ja cenię sobie prywatność dlatego przeprowadziłem się na wieś. Myślę, że niestosownym by było abym po godzinach pracy nachodził kogokolwiek bez zaproszenia w prywatnym domu. Zadzwonię jednak do Gminy i poproszę o interwencję. Choć z tego co zaobserwowałem, niektóre posesje to twierdze z dużymi psami, na które nawet listonosz czy urzędnik się nie dostanie. Więc nie da rady sprawdzić ile tam mieszka ludzi. Nawet jak zameldowanych jest np. 10 osób to zawsze można powiedzieć że mieszka połowa, wody dużo się używa bo podlewa się ogródek itp.  Jeśli taka rodzina produkuje kilkanaście czy kilkadziesiąt worków śmieci na tydzień za taką samą stawkę co ja gdzie ja mam troszkę w pojemniku na dnie to coś jest nie tak.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 05, 2015, 21:10:30 »
Jednak dookoła niektórych śmietników ludzie wystawiali w dużych workach najczęściej niebieskich ale też żółtych i czarnych bardzo dużo pełnych worków. W okolicy budynku nr. 4 naliczyłem jednorazowo 16 worków przy małym śmietniku
i tu maci częściowe niedopłaty a i rosnące ilości śmieci,,, rozwiązaniem tego problemu powinno być proste, TN powinien zabrać tylko śmieci z pojemników, bo tyle zdeklarowali mieszkańcy tych domów, i takie dostali pojemniki, a po ich interwencji wywieść im z dodatkowa opłata

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 05, 2015, 22:27:45 »
myślę, że to dobry pomysł żeby Trans Net nie odbierał z domów jednorodzinnych śmieci z worków poza plastikami, szkłem czy papierem. Za te dodatkowe worki na przykład z mokrymi i ciężkimi liśćmi mieszkańcy sami powinni płacić dodatkowo i na zamówienie a nie z naszej wspólnej opłaty. Może to przez takie osoby droższe są opłaty. Jak chcą mieć dużo drzew na posesji albo dużo trawy, gałęzi itp to niech ponosi każdy dodatkową opłatę.


Dokopałem się do regulaminu. Urzędnicy muszą to zapisać w regulaminie utrzymania czystości, że takie odpady powinny by odbierane na dodatkowy koszt mieszkańca a nie z opłaty naszej wspólnej.


Dobrze by było żeby urzędnicy zmienili ten regulamin jak najszybciej bo teraz są mokre, ciężkie liście a na wiosnę będą wiosenne porządki, przycinanie krzewów, drzew, grabienie pozostałości po zimie, koszenie traw na większych posesjach i znowu nam wszystkim opłaty wzrosną bo niektórzy chcą mieć ładnie pod domem - a my się dziwimy, że prawie nie mamy co oddawać do śmieci a Burmistrz mówi, że opłaty za odpady dla Trans Netu są coraz większe i ton odpadów jest coraz więcej. To, że osób ubywa to nic nowego - ludzie się przemieszczają ale te dodatkowe tony odpadów skądś się biorą a więc ktoś musi za nie zapłacić - dopóki nie zmienią regulaminu to MY - UCZCIWI :-(((( 

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 05, 2015, 22:32:25 »
Jak tak czytam te Wasze wpisy to jestem w szoku. Nigdy nie  stawiałam kilku worków więcej obok pojemnika bio. Gdy jest pełen a sprzątam na ogrodzie to składuje je na jednym miejscu i wrzucam je po opróżnieniu pojemnika. Faktycznie nie może tak być jak piszecie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 22:35:16 wysłana przez An_na »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 06, 2015, 07:52:26 »
Jak widać p. Aniu pani tak robi, ale jak kolega pokazal w Tanowie robia inaczej, i smieci rośnie a mieszkancow nie przybywa, wiec my przekazujemy proste rozwiązanie, na ktore powinni wpasc urzędnicy i trans net, a rozwiazanie jest proste, z reguły wlasnie te proste są najlepsze

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 06, 2015, 09:15:32 »
Jak widać p. Aniu pani tak robi, ale jak kolega pokazal w Tanowie robia inaczej, i smieci rośnie a mieszkancow nie przybywa, wiec my przekazujemy proste rozwiązanie, na ktore powinni wpasc urzędnicy i trans net, a rozwiazanie jest proste, z reguły wlasnie te proste są najlepsze
Cel został osiągnięty, zaczyna się era szukania haków i donosów zamiast analizowania kosztów działalności Trans- netu.Niektórzy jak widać dają się na to nabierać z wyątkiem kazimierza,który nie będzie przecież szukał jakiegoś przewodniczącego Króla zamieszkującego w Tanowie czy ewentualnie jak głoszą wiewiórki budującego drugi dom w tamtej okolicy vice Pisańskiego.Pan Kaziu wskazuje innym co mają zrobić za niego.Ma rację,Polacy są wyjątkowo naiwni i podatni na manipulację.
jestem gorszego sortu

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Police Burmistrzu PRL już dawno się skończył!
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 06, 2015, 10:39:11 »
Jak tak czytam te Wasze wpisy to jestem w szoku. Nigdy nie  stawiałam kilku worków więcej obok pojemnika bio. Gdy jest pełen a sprzątam na ogrodzie to składuje je na jednym miejscu i wrzucam je po opróżnieniu pojemnika. Faktycznie nie może tak być jak piszecie.
Nie daj się w to wciągać. To kolejna próba dzielenia Policzan i ustawienia mieszkańców bloków w opozycji do mieszkańców domków.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.