Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783010 razy)

Online Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15015 dnia: Grudnia 27, 2022, 13:19:03 »
Ktoś się orientuję czy w jakimś zakładzie grupy azoty jest już stażowe?
Pewnie niedlugo beda w kazdym, bo gaz rekordowo tani xD

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15016 dnia: Grudnia 27, 2022, 13:23:11 »
Swoją drogą jak wyobrażacie sobie stażowe dla pracownika, który pracuje u Was np. 35 lat, bo znam takich? Nagle dostanie 35% podwyżki? xD zarabiając 7 000, dostanie 2500 zł podwyżki? xD

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 379
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15017 dnia: Grudnia 27, 2022, 13:54:35 »
Swoją drogą jak wyobrażacie sobie stażowe dla pracownika, który pracuje u Was np. 35 lat, bo znam takich? Nagle dostanie 35% podwyżki? xD zarabiając 7 000, dostanie 2500 zł podwyżki? xD
nasz zakład i 2500tys podwyżki z tytułu stażowego? Nawet gdyby ten nasz zakład miał rok w rok 200baniek zysku to żaden prezes by na coś takiego nie poszedł bo by go to bolało...zresztą ich zawsze pewnie boli to ,że coś pracownikowi trzeba dać i daje sobię rękę uciąć ,że to co od nowego roku dają to też z wielkim żalem a nie radością. Oni tam już to dobrze policzą ,a właściwei juz to liczą pewnie od dawien dawna i biorą pod uwage ilu pracowników idzie na emeryture z jakimi stawkami itp. żeby to zakład jak najlepiej na tym wyszedł a nie pracownik.

Online Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15018 dnia: Grudnia 27, 2022, 14:44:56 »
Swoją drogą jak wyobrażacie sobie stażowe dla pracownika, który pracuje u Was np. 35 lat, bo znam takich? Nagle dostanie 35% podwyżki? xD zarabiając 7 000, dostanie 2500 zł podwyżki? xD
nasz zakład i 2500tys podwyżki z tytułu stażowego? Nawet gdyby ten nasz zakład miał rok w rok 200baniek zysku to żaden prezes by na coś takiego nie poszedł bo by go to bolało...zresztą ich zawsze pewnie boli to ,że coś pracownikowi trzeba dać i daje sobię rękę uciąć ,że to co od nowego roku dają to też z wielkim żalem a nie radością. Oni tam już to dobrze policzą ,a właściwei juz to liczą pewnie od dawien dawna i biorą pod uwage ilu pracowników idzie na emeryture z jakimi stawkami itp. żeby to zakład jak najlepiej na tym wyszedł a nie pracownik.
Tak wlasciwie to koncowka twojej wypowiedzi bardzo dobrze swiadczy o prezesach. Oni pracuja dla firmy, nie dla nas.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15019 dnia: Grudnia 27, 2022, 15:18:49 »
Oni pracuja dla firmy, nie dla nas.
Tak samo oni pracują dla firmy jak inni pracownicy.
Już widzę oczami wyobraźni jak taki prezes zabiera sobie z pensji żeby dać jakiemuś specjaliście bez którego firma dużo straci, a który chce odejść do konkurencji bo tam lepiej płacą. Aż się łza w oku kręci. Sam premier wstaje z kolan i zaczyna bić brawo. Po czym wszyscy śpiewają barkę. Piękne

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15020 dnia: Grudnia 27, 2022, 15:31:16 »
Oni pracuja dla firmy, nie dla nas.
Tak samo oni pracują dla firmy jak inni pracownicy.
Już widzę oczami wyobraźni jak taki prezes zabiera sobie z pensji żeby dać jakiemuś specjaliście bez którego firma dużo straci, a który chce odejść do konkurencji bo tam lepiej płacą. Aż się łza w oku kręci. Sam premier wstaje z kolan i zaczyna bić brawo. Po czym wszyscy śpiewają barkę. Piękne
Ty myślisz, że Prezes może zdecydować, że da komuś podwyżkę kosztem swojej pensji? Ty masz 7 lat?

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15021 dnia: Grudnia 27, 2022, 15:51:59 »
Tu nie chodziło o dawanie podwyżki tylko o "pracowanie dla firmy". Jeżeli to nie jest czyjaś własność to się pracuję dla siebie, to samo się tyczy prezesa, księgowej, aparatowego, czy kogokolwiek innego. Janek jeszcze trzyma po świętach że nie czytasz ze zrozumieniem?

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15022 dnia: Grudnia 27, 2022, 17:33:52 »
Tu nie chodziło o dawanie podwyżki tylko o "pracowanie dla firmy". Jeżeli to nie jest czyjaś własność to się pracuję dla siebie, to samo się tyczy prezesa, księgowej, aparatowego, czy kogokolwiek innego. Janek jeszcze trzyma po świętach że nie czytasz ze zrozumieniem?
Do 2 stycznia nie ma szans, żebym wytrzeźwiał.

Offline Benek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15023 dnia: Grudnia 27, 2022, 17:57:05 »
Pewnie po 5 latach zacznie obowiązywać 5 albo 10% dodatku stażowego, który będzie rosnąć co rok o 1%, aż do przepracowania 20 lat kończąc na poziomie 20/25% stażowego. Tak jest w innych firmach.

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15024 dnia: Grudnia 28, 2022, 13:51:09 »
Pewnie po 5 latach zacznie obowiązywać 5 albo 10% dodatku stażowego, który będzie rosnąć co rok o 1%, aż do przepracowania 20 lat kończąc na poziomie 20/25% stażowego. Tak jest w innych firmach.

Dobrze gadasz bo za 5 lat to takich pracowników z max stażem będzie garstka. Doświadczeni pracownicy z takim stażem to teraz jak dinozaury w epoce lodowcej. Wymierają.


Post Merge: [time]Grudzień 28, 2022, 14:13:05 [/time]

A teraz trochę z innej beczki :
Coraz bardziej wkurza mnie podział na pracowników Grupy Azoty i pozostałych. Zarząd Zakładów robi wszystko aby te grupy zawodowe poróżnić między sobą. Wiadomo nie od dziś, że w myśl odwiecznej reguły "dziel i rządź" łatwiej zarządza się zwaśnionymi między sobą stronami. Daj jednym wszystko a drugim ochłapy. Przecież ci "drudzy" to tylko niepotrzebny balast finansowy dla spółki Matki. Nie są jej potrzebni do dzielenia się nadwyżkami. Ale powiem Wam pracownicy spółek córek kiedy jesteśmy ZAWSZE potrzebni swojej "Matce". Podczas wyborów członków Zarządu i Rad Nadzorczych  wybieranych przed przedstawicieli załogi.
Wtedy WSZYSCY pracownicy mają takie same prawa. A ja się teraz Was WSZYSTKICH pytam: Pracownicy Spółek Córek: gdzie teraz są Wasi przedstawiciele i co robią w sprawie nierównego Was traktowania ??? Pamiętajcie o tym podczas kolejnych wyborów gdy będą Was prosili o oddanie głosu i zrobienie quorum aby doszło do ważności wyborów.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2022, 14:17:47 wysłana przez arturo »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15025 dnia: Grudnia 28, 2022, 15:32:34 »
Jestem  jedną z czterech osób w zarządzie GAP i na ani jednym elemencie współpracy ze spółkami nikt nie dąży do tego co Pan napisał. Dwa- każdy z reprezentantów czy to RN czy Z  dużo pracy wkłada w sprawy dot. Spółek GK. Na marginesie pracownicy spółek nie biorą udziału w wyborach członka zarządu w GAP. Ale to kolejna nieprawda z Pana wypowiedzi.
Proszę o zaprzestanie pomawiania mnie i pozostałych ludzi skoro nie ma Pan zielonego pojęcia jakie są podejmowane decyzje przez poszczególne organy spółek i jaka jest aktywność moja czy moich kolegów Iwony i Krzysztofa w sprawach spółek. Decyzje  podejmowane są kolegialnie i nie jest to miejsce, aby je publikować czy o nich pisać.
I zanim napisze Pan swoje przemyślenia to proszę najpierw poczytać zapisy KSH dotyczące społek s.a. i z o.o.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15026 dnia: Grudnia 28, 2022, 15:59:18 »
I zanim napisze Pan swoje przemyślenia to proszę najpierw poczytać zapisy KSH dotyczące społek s.a. i z o.o.

Pani Aniu,  nikt tego nie będzie czytał, to po pierwsze.
Po drugie,  pracownicy gaps czują się cały czas pokrzywdzeni i pomijani jeżeli chodzi o wynagrodzenia, dodatki, premie,nagrody.
Czy Pani to rozumie? Każde Wasze ruchy co do pieniędzy( zarządy zch), powodują, że jesteśmy pokrzywdzeni i tak się czujemy. Nie nasza to wina,że mamy takie zarządy.
Jako ciekawostkę napisze Pani,że np. ostatnie negocjację zz z Zarządem,  dodatek zmianowy mniejszy o 4 zł, i co, różnica się powiększa w samym dodatku zmianowym.
Nie pisze już o nagrodzie 5 tys. dla pracowników zch, a dla gaps ,,paczki".
Dodatek zmianowy dla skoczka zch ponad 300 zł, dla pracownika gaps- 0 zł.
Czy Pani to rozumie,  jak czują się pracownicy gaps?
Chyba nie do końca.
A przecież to my mamy za zadanie utrzymywać ruch ciągły w zch ,a w przyszłości polimerów.
Uwiezy mi Pani, nie chce sie pracować.

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15027 dnia: Grudnia 28, 2022, 16:17:39 »
Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Jestem  jedną z czterech osób w zarządzie GAP i na ani jednym elemencie współpracy ze spółkami nikt nie dąży do tego co Pan napisał. Dwa- każdy z reprezentantów czy to RN czy Z  dużo pracy wkłada w sprawy dot. Spółek GK. Na marginesie pracownicy spółek nie biorą udziału w wyborach członka zarządu w GAP. Ale to kolejna nieprawda z Pana wypowiedzi.
Proszę o zaprzestanie pomawiania mnie i pozostałych ludzi skoro nie ma Pan zielonego pojęcia jakie są podejmowane decyzje przez poszczególne organy spółek i jaka jest aktywność moja czy moich kolegów Iwony i Krzysztofa w sprawach spółek. Decyzje  podejmowane są kolegialnie i nie jest to miejsce, aby je publikować czy o nich pisać.
I zanim napisze Pan swoje przemyślenia to proszę najpierw poczytać zapisy KSH dotyczące społek s.a. i z o.o.

Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Nie napisała Pani nic nowego.
W momencie gdy nie ma Pani argumentów zasłania się tajemnicą służbową bądź zapisami KSH.
Darzyłem Panią dużym poważaniem ale teraz odeszła Pani bardzo daleko od "pracowników". Bliżej Pani do racji Zarządu  niż głosu fizycznego pracownika. Przykre to ale prawdziwe.
Jest to moja indywidualna ocena ale zapewniam, że nie jestem w niej osamotniony niestety.
Życzę powodzenia w swoich działaniach na rzecz Zarządu i pracowników i oby sprawy obu tych grup były dla Pani równie ważne.


Online Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15028 dnia: Grudnia 28, 2022, 16:39:30 »
I zanim napisze Pan swoje przemyślenia to proszę najpierw poczytać zapisy KSH dotyczące społek s.a. i z o.o.

Pani Aniu,  nikt tego nie będzie czytał, to po pierwsze.
Po drugie,  pracownicy gaps czują się cały czas pokrzywdzeni i pomijani jeżeli chodzi o wynagrodzenia, dodatki, premie,nagrody.
Czy Pani to rozumie? Każde Wasze ruchy co do pieniędzy( zarządy zch), powodują, że jesteśmy pokrzywdzeni i tak się czujemy. Nie nasza to wina,że mamy takie zarządy.
Jako ciekawostkę napisze Pani,że np. ostatnie negocjację zz z Zarządem,  dodatek zmianowy mniejszy o 4 zł, i co, różnica się powiększa w samym dodatku zmianowym.
Nie pisze już o nagrodzie 5 tys. dla pracowników zch, a dla gaps ,,paczki".
Dodatek zmianowy dla skoczka zch ponad 300 zł, dla pracownika gaps- 0 zł.
Czy Pani to rozumie,  jak czują się pracownicy gaps?
Chyba nie do końca.
A przecież to my mamy za zadanie utrzymywać ruch ciągły w zch ,a w przyszłości polimerów.
Uwiezy mi Pani, nie chce sie pracować.
"nikt tego nie bedzie czytal", chlopie - jak ty chcesz miec tu jakakolwiek merytoryczna dyskusje skoro odmawiasz podstawowego przygotowania sie do niej? Jak ktos ma was traktowac powaznie, jak wam szkoda paru minut zeby przeczytac dokumenty ktory mocno dotyczy poruszanej sprawy?

Nie mowiac juz o tym, ze powinienes to zrobic dla swojego dobra jak chcesz poruszac pewne tematy, bo zaklad w koncu sie [ciach!] o to co jest pisane na tym forum i "dla przykladu" ktos poniesie konsekwencje, o ktorych jest napisane wlasnie w tych dokumentach.

Serio, ogolnie jestem po waszej stronie (nie zawsze, ale czesto), ale troche powagi.

EDIT: A i uprzedzajac atak - tak, ja czytalem te dokumenty. Kilka lat temu, wlasnie po tym jak pani Ania zwrocila mi na ten temat uwage. Polecam lekture.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2022, 16:41:39 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15029 dnia: Grudnia 29, 2022, 00:03:58 »
I zanim napisze Pan swoje przemyślenia to proszę najpierw poczytać zapisy KSH dotyczące społek s.a. i z o.o.

Pani Aniu,  nikt tego nie będzie czytał, to po pierwsze.
Po drugie,  pracownicy gaps czują się cały czas pokrzywdzeni i pomijani jeżeli chodzi o wynagrodzenia, dodatki, premie,nagrody.
Czy Pani to rozumie? Każde Wasze ruchy co do pieniędzy( zarządy zch), powodują, że jesteśmy pokrzywdzeni i tak się czujemy. Nie nasza to wina,że mamy takie zarządy.
Jako ciekawostkę napisze Pani,że np. ostatnie negocjację zz z Zarządem,  dodatek zmianowy mniejszy o 4 zł, i co, różnica się powiększa w samym dodatku zmianowym.
Nie pisze już o nagrodzie 5 tys. dla pracowników zch, a dla gaps ,,paczki".
Dodatek zmianowy dla skoczka zch ponad 300 zł, dla pracownika gaps- 0 zł.
Czy Pani to rozumie,  jak czują się pracownicy gaps?
Chyba nie do końca.
A przecież to my mamy za zadanie utrzymywać ruch ciągły w zch ,a w przyszłości polimerów.
Uwiezy mi Pani, nie chce sie pracować.
"nikt tego nie bedzie czytal", chlopie - jak ty chcesz miec tu jakakolwiek merytoryczna dyskusje skoro odmawiasz podstawowego przygotowania sie do niej? Jak ktos ma was traktowac powaznie, jak wam szkoda paru minut zeby przeczytac dokumenty ktory mocno dotyczy poruszanej sprawy?

Nie mowiac juz o tym, ze powinienes to zrobic dla swojego dobra jak chcesz poruszac pewne tematy, bo zaklad w koncu sie [ciach!] o to co jest pisane na tym forum i "dla przykladu" ktos poniesie konsekwencje, o ktorych jest napisane wlasnie w tych dokumentach.

Serio, ogolnie jestem po waszej stronie (nie zawsze, ale czesto), ale troche powagi.

EDIT: A i uprzedzajac atak - tak, ja czytalem te dokumenty. Kilka lat temu, wlasnie po tym jak pani Ania zwrocila mi na ten temat uwage. Polecam lekture.

I to jest to co wcześniej pisałem. Chcą nas poróżnić między sobą !!!
Szanuję Cię za Twoje wypowiedzi na forum ale pomyśl czy to co piszę nie jest prawdą ?
Jesteśmy jednością ale jeżeli nie będziemy jednakowo traktowani przez spółkę "Matkę" to będziemy w pewnym momencie  "gryźć się" między sobą zamiast współpracować 😞