Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6847301 razy)

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 836
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15045 dnia: Stycznia 01, 2023, 18:13:47 »
Też jestem za tym. W pełni popieram. Przydałby się urząd do spraw ochrony rynku polskiego. A tak widzę, że USA kupuje rosyjską sól potasową, kraje UE nawozy od nich w ramach kontyngentu, zapewnienia żywności itd. Robią jak im pasuje, a niekoniecznie nam.
Siły przebicia w Unii nie mamy, jesteśmy za małym krajem w porównaniu do Niemców, Francji itd. ale ja osobiście jestem przeciwny regulacji cen, rynek powinien je uregulować. Za to embargo na wszystko z Rosji jak najbardziej, niech zdychają.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15046 dnia: Stycznia 01, 2023, 19:27:35 »
Niestety to wg mnie czasami to nie działa. Na rynek polski też wchodzą nawozy czy mocznik różnego pochodzenia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2023, 19:50:12 wysłana przez An_na »

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 929
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15047 dnia: Stycznia 02, 2023, 09:06:35 »
Mentalność komuny nigdy z ludzi nie wyjdzie. Jak kupują tańsze nawozy rosyjskie, to dzięki temu jest tańsza żywność.

Online Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15048 dnia: Stycznia 02, 2023, 10:36:04 »
Tia, tania żywność bo tańsze nawozy... Tak jak Orlen sprzedawało przez ostatnie 2 miesiące tańsze paliwo bo taniej nabywali. W Mikołaja też wierzysz jeszcze?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15049 dnia: Stycznia 02, 2023, 10:40:25 »
Nie tylko Orlen, wszystkie koncerny paliwowe doiły kasę na tych samych zasadach, dla mnie szczyt bezczelności, oni naprawdę mają ludzi za debili.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15050 dnia: Stycznia 02, 2023, 11:24:29 »
Mentalność komuny nigdy z ludzi nie wyjdzie. Jak kupują tańsze nawozy rosyjskie, to dzięki temu jest tańsza żywność.
Tańsza parówa z bułą w sklepie nie polepszy bytu naszego miejsca pracy tylko sprzedaż z marżą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2023, 11:34:27 wysłana przez An_na »

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 929
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15051 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:25:57 »
Mentalność komuny nigdy z ludzi nie wyjdzie. Jak kupują tańsze nawozy rosyjskie, to dzięki temu jest tańsza żywność.
Tańsza parówa z bułą w sklepie nie polepszy bytu naszego miejsca pracy tylko sprzedaż z marżą.
Ale tańszy chleb i benzyna już tak.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15052 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:28:13 »
W jaki sposób?

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 929
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15053 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:32:48 »
W jaki sposób?
Sylwester chyba jeszcze trzyma. Może Pani pieniędzy nie musi liczyć, ale zwykli ludzie czasami przeliczają.

Post Merge: Stycznia 02, 2023, 12:39:19
Tia, tania żywność bo tańsze nawozy... Tak jak Orlen sprzedawało przez ostatnie 2 miesiące tańsze paliwo bo taniej nabywali. W Mikołaja też wierzysz jeszcze?
Kolega zasady rynku chyba zna z TVP. Albo TVN.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2023, 12:39:19 wysłana przez Jan z nerką »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15054 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:39:34 »
Pieniądze każdy liczy I każdy powinien. I swoje i te, którymi zarządza.  Proszę czytać ze zrozumieniem i nie mierzyć wszystkich swoją miarą.  Ja piszę o zakładzie pracy pan o „zwykłych ludziach”. W moim miejscu pracy sprzedaż z marżą pokrywa koszty i pozwala na wypłaty dla pracowników i to jest dla mnie na pierwszym miejscu.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 929
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15055 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:44:14 »
Pieniądze każdy liczy I każdy powinien. I swoje i te, którymi zarządza.  Proszę czytać ze zrozumieniem i nie mierzyć wszystkich swoją miarą.  Ja piszę o zakładzie pracy pan o „zwykłych ludziach”. W moim miejscu pracy sprzedaż z marżą pokrywa koszty i pozwala na wypłaty dla pracowników i to jest dla mnie na pierwszym miejscu.
No to widzi Pani, ja patrzę troche szerzej.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15056 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:47:20 »
Pana prawo. Powodzenia.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 929
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15057 dnia: Stycznia 02, 2023, 12:52:21 »
To tak samo mógłby Orlen powiedzieć. Walimy marżę 8000%, wprowadzamy zaporowe cła na paliwo z zagranicy I pracownicy Orlenu będą w 7 Niebie, bo będzie sporo kasy na wypłaty. Wydawało mi się, że poza socjalistami, komuchami i dziećmi nikt poważny tak nie myśli...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15058 dnia: Stycznia 02, 2023, 13:01:46 »
Prawo popytu i podaży. Każdy liczy pieniądze. Mentzen również.
Nie pracuję w Orlenie. Ja już przeszłam proces zwolnień grupowych, braku sprzedaży, nagromadzonych surowców. Widziałam chwiejącego się giganta i brak pieniędzy na wypłaty i opłaty. Pracownik nie wykarmi rodziny sloganami tylko pieniędzmi, które otrzyma wynagrodzeniem. Aby było na wynagrodzenia musi być przychód, aby był przychód musi być sprzedaż z marżą czyli zapotrzebowanie na nasze produkty. Poniżej kosztów sprzedawać nie można.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 929
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #15059 dnia: Stycznia 02, 2023, 13:11:34 »
Prawo popytu i podaży. Każdy liczy pieniądze. Mentzen również.
Nie pracuję w Orlenie. Ja już przeszłam proces zwolnień grupowych, braku sprzedaży, nagromadzonych surowców. Widziałam chwiejącego się giganta i brak pieniędzy na wypłaty i opłaty. Pracownik nie wykarmi rodziny sloganami tylko pieniędzmi, które otrzyma wynagrodzeniem. Aby było na wynagrodzenia musi być przychód, aby był przychód musi być sprzedaż z marżą czyli zapotrzebowanie na nasze produkty. Poniżej kosztów sprzedawać nie można.
A co ma Pan Sławek do tego? :)
Pracownikowi też nic nie da pensja 10 000 zł, jeżeli przez cenę nawozów chleb będzie za 800 zł, a wódka za 1000 zł