Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783269 razy)

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1230 dnia: Stycznia 16, 2013, 15:44:15 »
A w układzie zwolnień grupowych nie było takiego zapisu że pierwszeństwo w przyjęciach mają Ci zwalniani i Ci którym nie przedłużono umów ?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1231 dnia: Stycznia 16, 2013, 16:39:57 »
Cytat: "Zenobiusz"
KrP i Dr.Kafar to co piszecie to ma sens ale nie w naszych socjalistycznych realiach. Tak Tak - socjalistycznych. Odsyłam do JKM - On Wam ładnie wszystko wyjaśni. Jeśli w firmie rządzą tzw. układy, kumoterstwo, nepotyzm to firma jest chora i chorzy są ludzie którzy akceptują ten stan rzeczy (albo są łajdakami którzy maja okazję nakraść - kasę, stanowiska). W takiej sytuacji nie liczą sie umiejętności, doświadczenie, pracowitość itd. ale kto ma jakie plecy, kto komu może coś załatwić po cichu (np. handel stanowiskami w urzędach czy spółkach skarbu państwa - ja dla twojego śfagra pracę, kasę w urzędzie ty dla mojego w fabryce). Dopiero na prawdziwie wolnym rynku nie było by tych patologii.


Ale to nadal nie zmienia faktu, że chyba lepiej się zwolnić i znaleźć nową pracę niż jęczeć gdzie się da, że firma źle płaci i źle traktuje.

Cytuj (zaznaczone)
A w układzie zwolnień grupowych nie było takiego zapisu że pierwszeństwo w przyjęciach mają Ci zwalniani i Ci którym nie przedłużono umów ?


I znowu lecenie z umowami na czas określony od nowa. Dziękuję za taką łaskę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1232 dnia: Stycznia 16, 2013, 16:58:52 »
KrP prawdę warto pisać, mówić. Tylko na prawdzie można coś dobrego zbudować.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1233 dnia: Stycznia 16, 2013, 18:44:04 »
Z jednej strony niesprawiedliwe, ale z drugiej pomyśl narzekający marudo jeden z drugim:
Dawno, dawno temu „stary” pracownik przyjął się do pracy i dostał jakąś tam małą stawkę na początek.  Po jakimś czasie dostał małą podwyżkę. Po kilku latach czekając tak jak Ty teraz udało mu się i znowu dostał o malutką kwotę więcej. Przy najbliższych podwyżkach go nie zauważali. Pracował i nie żalił się  w internecie. Przez następne kilka lat dostawali inni jego koledzy. Pięć lat później może ktoś uznał, że chyba teraz jego kolej i sumienie nie pozwalało by znowu o nim zapomnieć  to dodali mu te parę złoty do stawki. Minęło kilka lat i jaka była radość gdy w końcu przyszła jego kolej i dodali mu 50 złotych.
A Ty pracując 3 lata z dojazdem chcesz Już! Teraz! Natychmiast! Od razu!  mieć tyle co on zdobył przez całe życie zawodowe.
Pomyśl, albo jeżeli  tak tu Tobie źle to tak jak piszą  poszukaj  lepszej pracy.

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1234 dnia: Stycznia 16, 2013, 19:09:53 »
Cytat: "pol"
Z jednej strony niesprawiedliwe, ale z drugiej pomyśl narzekający marudo jeden z drugim:
Dawno, dawno temu „stary” pracownik przyjął się do pracy i dostał jakąś tam małą stawkę na początek.  Po jakimś czasie dostał małą podwyżkę. Po kilku latach czekając tak jak Ty teraz udało mu się i znowu dostał o malutką kwotę więcej. Przy najbliższych podwyżkach go nie zauważali. Pracował i nie żalił się  w internecie. Przez następne kilka lat dostawali inni jego koledzy. Pięć lat później może ktoś uznał, że chyba teraz jego kolej i sumienie nie pozwalało by znowu o nim zapomnieć  to dodali mu te parę złoty do stawki. Minęło kilka lat i jaka była radość gdy w końcu przyszła jego kolej i dodali mu 50 złotych.
A Ty pracując 3 lata z dojazdem chcesz Już! Teraz! Natychmiast! Od razu!  mieć tyle co on zdobył przez całe życie zawodowe.
Pomyśl, albo jeżeli  tak tu Tobie źle to tak jak piszą  poszukaj  lepszej pracy.


Jedynym kryterium wysokości wynagrodzenia powinna być jakość świadczonej pracy (umiejętności, pracowitość, itd.) bez względu na długość stażu pracy. Te rażące dysproporcje w wynarodzeniach ne dotyczą tylko różnic mędzy "starymi" a "nowymi" ale również między samymi "starymi" pracownikami. Przydałoby się w końcu oczyścić tą "stajnie Augiasza".

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1235 dnia: Stycznia 16, 2013, 20:32:42 »
A ja zgadzam się z pol-em. Powiedz mi Zenobiusz co będzie kiedy przejdziesz już wszystkie stanowiska na swojej wytwórni? Zgodzisz się potem na pracę przez 20 lat na tej samej stawce czy będziesz chciał jednak od czasu do czasu dostać te 50 złotych podwyżki?

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1236 dnia: Stycznia 16, 2013, 21:30:17 »
Podwyżki po obecnym wartościowaniu zostaną zawieszone na długie lata, nie ma juz także podwyżek indywidualnych i żadnych 50 zł nie będzie.
Żeby uciąć docinki -to się zwolnij! - powiem tak Police to dobry pracodawca, ale niektóre sprawy można poprawić i dlaczego mamy nie próbować czegoś zmienić.
Żeby nie spierać się tutaj z osobami które nie pracują w Policach w sprawie negocjacji nowych stawek reprezentuje mnie MZZPRC i nie będę już pisał tu o tej sprawie.
Pozdrawiam Zenobiusza poglądy na sprawę mamy podobne.

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1237 dnia: Stycznia 16, 2013, 21:32:58 »
Cytat: demoskinos
Cytat: "vwpolice"
powiedział że przyjmą około 30 osób, o wykształceniu średnim do 35-ego roku życia.

Czyli obie pakownie odpadają :)[/quote

Nikt tego nie powiedział


A ja zgadzam się z pol-em. Powiedz mi Zenobiusz co będzie kiedy przejdziesz już wszystkie stanowiska na swojej wytwórni? Zgodzisz się potem na pracę przez 20 lat na tej samej stawce czy będziesz chciał jednak od czasu do czasu dostać te 50 złotych podwyżki?


I tu też się zgadzam , każdy musi swoje przejść , swoje się nauczyć , każdy wie że instalacja jaka występuje na zakładach to nie " piekarnia" . ja zaczynałem na zakładach na grupie ( nie liczni to pamiętają A2) dzisiaj mam stare B4 po 19 latach, czy to sprawiedliwe ? czy już jestem za stary na te zakłady? a co miałem powiedzieć jak zaczynałem karierę na zakładach to już ludzie mieli B4 ?
nic dodać nic ująć

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1238 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:39:34 »
Cytat: "EVPolice"
Podwyżki po obecnym wartościowaniu zostaną zawieszone na długie lata, nie ma juz także podwyżek indywidualnych i żadnych 50 zł nie będzie.
Żeby uciąć docinki -to się zwolnij! - powiem tak Police to dobry pracodawca, ale niektóre sprawy można poprawić i dlaczego mamy nie próbować czegoś zmienić.
Żeby nie spierać się tutaj z osobami które nie pracują w Policach w sprawie negocjacji nowych stawek reprezentuje mnie MZZPRC i nie będę już pisał tu o tej sprawie.
Pozdrawiam Zenobiusza poglądy na sprawę mamy podobne.


Dzięki. Pozdrawiam Cię EVPolice

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1239 dnia: Stycznia 16, 2013, 22:51:18 »
Cytat: "Samson"
A ja zgadzam się z pol-em. Powiedz mi Zenobiusz co będzie kiedy przejdziesz już wszystkie stanowiska na swojej wytwórni? Zgodzisz się potem na pracę przez 20 lat na tej samej stawce czy będziesz chciał jednak od czasu do czasu dostać te 50 złotych podwyżki?


Jeśli ostateczna stawka byłaby odpowiednio wysoka, płaca regularnie waloryzowana (uwzględniajac inflację) to byłbym chyba zadowolony.

Offline Młoda2.3

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1240 dnia: Stycznia 17, 2013, 11:02:17 »
Cytat: "An_na"
W obecnym ZUZP stawka max dla aparatowego to 4750,w proponowanym taryfikatorze dla aparatowego najbardziej wykwalifikowanego od 2100 do 3900.Dla aparatowego sredniego stopnia proponuje się od 2100 do  max 3600(teraz 4750).Sam sobie kRET odpowiedz na zadane pytanie a jak masz wiecej watpliwosci to miej odwage cywilna i przyjdz do naszego biura.Zobaczysz,sam ocenisz,moze cos madrego doradzisz.Zapraszam

Przecież to nie regulacja tylko obniżka płac.
Mam pytanie do An_na czy obniżki przewidziane są tylko dla pracowników fizycznych czy również umysłowych.
Czy na stanowiskach typu: dyrektor, kierownik, specjalista pracodawca przewidział widełki  i różnice 100% a może uważa że tylko aparatowego można oszukiwać.

Offline sz-n

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1241 dnia: Stycznia 18, 2013, 12:25:43 »

Offline hocek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1242 dnia: Stycznia 18, 2013, 12:47:02 »
Cytat: "vwpolice"
Prezes na ostatnim spotkaniu powiedział że szykują się przyjęcie , nie określił się kogo będą przyjmować , powiedział że przyjmą około 30 osób, o wykształceniu średnim do 35-ego roku życia. W temacie są wszystkie Związki Zawodowe więc zapraszam do wszystkich Związków po każdy Związek pomoże w każdej sprawie


A od kiedy te przyjęcia?
pozdrawiam hocek

Offline sz-n

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil

Offline hocek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1244 dnia: Stycznia 19, 2013, 17:15:58 »
To od kiedy te przyjęcia? Ktoś się orientuje bardziej? A czy zleceniowcy pracujący na zmiany dostaną jakiś dodatek czy nie?
pozdrawiam hocek