Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju  (Przeczytany 57806 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 01, 2011, 21:43:32 »
Kogo to pomysł, postawić tam przystanek ?!

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 01, 2011, 22:06:02 »
Cytat: "rbk"
ogo to pomysł, postawić tam przystanek ?!

Wielowskiego? co by do ranczo było blisko?
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 01, 2011, 23:07:00 »
Cytat: "kaskada"
Cytat: "rbk"
ogo to pomysł, postawić tam przystanek ?!

Wielowskiego? co by do ranczo było blisko?


Zależało mu na dojeździe - wystąpił z wnioskiem i dostał to co chciał. Czy musiał pokryć koszty wykonania chodników itp. nie wiem, ale bardzo możliwe.
Nie żebym stawał w obronie właściciela rancza, ale nie widzę w tym nic zdrożnego, a jeśli tak to na takiej samej zasadzie można się "czepiać" pojazdów pod prywatne liceum w Policach.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 02, 2011, 11:12:03 »
Cytat: "bzyku"
Dwa przystanki na żądanie, 100 m od siebie i to jeszcze bez zatoki - paranoja jakaś!

Nie chciałbym być u Ciebie na obiedzie. Bo jeśli szykujesz obiad dla 4 czy 5 osób, a na patelnię wrzucisz jednego kotleta, to chudo taki obiad musi wyglądać  ;D
Do czego zmierzam - wbrew pozorom odległość między przystankami to 400-500 metrów - w zależności od tego, który kierunek weźmiemy pod uwagę. Sam odstęp między istniejącymi w tej chwili przystankami dla przeciwnych kierunków wynosi właśnie 100m.
Dla porównania w Policach odległości między niektórymi przystankami są rzędu 350m (dla tego samego kierunku).

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 02, 2011, 11:37:21 »
Przystanki bez zatoczki, odcinek drogi z podwójną ciągłą oraz zakazem wyprzedzania. Kolejny krok do zakorkowania drogi do Polic. Zaraz tam ustawią światła uruchamiane przez pieszych, żeby było bezpieczniej  :crazy:  
Tak samo poroniony pomysł jak budowa dwóch kładek na Gdańskiej i pozostawienie ciągle jednego przejścia dla pieszych przy stoczni Pomerania.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 02, 2011, 14:18:40 »
Ciekawe czy kiedyś wprowadzą zatrzymywanie autobusu poprzez przyciśniecie guzika 'stop/na żądanie/ ? a nie, że staje na każdym przystanku.. coś jak w uk ?

MłodyS53

  • Gość
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 03, 2011, 10:33:28 »
Cytat: "Denver"
Jedyne czego się obawiam, to fakt, że ludzie wciskający STOP-a już tuż za Przęsocinem, a wysiadający przy działkach będą powodowali niepotrzebne zatrzymanie autobusu na wcześniejszym przystanku. Ale się przyzwyczają pewnie kiedyś [


Ja znam na to jedne lekarstwo. Autobus się zatrzymuje i nikt nie wysiada. Kierowca włącza neutralny bieg i czeka, jeśli dalej nic gasimy autobus i czekamy aż ktoś wysiądzie. Ludzie sami takiego "kogosia" wywalą z autobusu bo będą chcieli dalej jechać. Najlepsze lekarstwo. Kierowca nie musi ruszyć z przystanku "bo nikt nie wysiadł" albo "się chyba pomylił" a jeśli to starsza schorowana osoba i musi mieć więcej czasu?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 03, 2011, 12:59:32 »
Cytat: "MłodyS53"
Cytat: "Denver"
Jedyne czego się obawiam, to fakt, że ludzie wciskający STOP-a już tuż za Przęsocinem, a wysiadający przy działkach będą powodowali niepotrzebne zatrzymanie autobusu na wcześniejszym przystanku. Ale się przyzwyczają pewnie kiedyś [


Ja znam na to jedne lekarstwo. Autobus się zatrzymuje i nikt nie wysiada. Kierowca włącza neutralny bieg i czeka, jeśli dalej nic gasimy autobus i czekamy aż ktoś wysiądzie. Ludzie sami takiego "kogosia" wywalą z autobusu bo będą chcieli dalej jechać. Najlepsze lekarstwo. Kierowca nie musi ruszyć z przystanku "bo nikt nie wysiadł" albo "się chyba pomylił" a jeśli to starsza schorowana osoba i musi mieć więcej czasu?


Ciężko mi zrozumieć co napisałeś i min. dlatego nie mam pewności czy mnie dobrze zrozumiałeś.
Co do pierwszej części Twojego postu, to taka odpowiedzialność zbiorowa mnie nie bawi. Może bardziej bawi mnie wiara, że ludzie sami kogoś wywalą - spróbuj w zatłoczonej 107 poprosić kogoś o pomoc w sytuacji zagrożenia - szanse, że ktoś Ci pomoże są nikłe, a co dopiero jakaś forma aktywnej pomocy. Choć nie powiem zdarzają się przypadki, że ktoś przynajmniej spróbuje coś zrobić - bardziej dla spokoju własnego sumienia - vide awanturująca się para o średniej reputacji, której skutkiem był dłuży postój w okolicach Przęsocina kilka tygodni temu.
Druga część jest trudniejsza do zrozumienia. Są ludzie, którzy wciskają STOP-a nawet przed Osiedlem Chemik i są tacy, którzy wciskają go tuż za Przęsocinem. Chodziło mi o to, że wciśniecie guzika w tym miejscu będzie powodowało, że kierowca będzie musiał się zatrzymać na nowym przystanku wcześniej - ludzie się będą musieli zmienić nawyki, a my będziemy tracić te 30 sekund - czyli w sumie nic, bo więcej czasu piszę już tego posta. Było to pisane z przymrużeniem oka - nie doszukuj się tu większej ideologii.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 03, 2011, 13:45:08 »
Cytuj (zaznaczone)
Druga część jest trudniejsza do zrozumienia. Są ludzie, którzy wciskają STOP-a nawet przed Osiedlem Chemik


Cały czas próbuję zrozumieć logikę i sens działania takich ludzi, ale jeszcze do tej pory nie udało mi się tego osiągnąć. ;/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 03, 2011, 14:48:11 »
To przecież proste. W niektórych pojazdach przecież pasażer otwiera przyciskiem drzwi, nawet na końcowym. Wiem, że są one w mniejszości, ale zamiast główkować, czy to może właśnie taki pojazd się trafił, czy nie, łatwiej po prostu wcisnąć wcześniej, a nie czekać czy kierowca otworzy, czy może jednak trzeba będzie wcisnąć samemu.

MłodyS53

  • Gość
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 03, 2011, 17:54:09 »
Zależy o którym stopie mówimy. Tym co jest na rurkach czy tym co jest przy drzwiach. Bo osobiście irytuje mnie to jak ktoś wysyła "sms-a" na takim Komuny Paryskiej w autobusie 14 letnim takim jak np. 752 czy inne tego typu pierwsze niskacze. To jest przycisk dla przystanku "na żądanie". Przed przystankiem nawet normalnym rozumiem wciśnięcie przycisku otwierania drzwi bo tak jak kolega napisał. Nie wiadomo czy kierowca skorzysta z "ciepłego guzika" czy nie.
Jeszcze inna sprawa, że niektórzy to nawet po kilkanaście razy wciskają przycisk otwierania drzwi. Tak jakby to miało przyśpieszyć ich otwarcie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 03, 2011, 18:40:49 »
Cytat: "gumastic"
To przecież proste. W niektórych pojazdach przecież pasażer otwiera przyciskiem drzwi, nawet na końcowym. Wiem, że są one w mniejszości, ale zamiast główkować, czy to może właśnie taki pojazd się trafił, czy nie, łatwiej po prostu wcisnąć wcześniej, a nie czekać czy kierowca otworzy, czy może jednak trzeba będzie wcisnąć samemu.


No, ale chyba wciśnięcie tego guzika przy drzwiach przed zatrzymaniem się powoduje jedynie wysłanie funkcji STOP do kierowcy, nie otworzy automatycznie drzwi gdy pojazd się zatrzyma?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

MłodyS53

  • Gość
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 03, 2011, 18:55:58 »
Cytat: "KrP"
No, ale chyba wciśnięcie tego guzika przy drzwiach przed zatrzymaniem się powoduje jedynie wysłanie funkcji STOP do kierowcy, nie otworzy automatycznie drzwi gdy pojazd się zatrzyma?

No nie. Kierowca musi włączyć funkcję zezwolenia potocznie zwaną ciepłym guzikiem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 03, 2011, 19:26:50 »
No więc właśnie. Dlatego nadal nie rozumiem tych, którzy przed końcowymi (i zwykłymi przystankami tez) naciskają STOP.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 03, 2011, 20:20:45 »
Włączasz stop przy drzwiach, autobus się zatrzymuje, kierowca zwalnia blokadę, drzwi się otwierają i wysiadasz. Druga wersja wydarzeń: autobus się zatrzymuje, kierowca zwalnia blokadę i Twoje drzwi się nie otwierają. Autobus jedzie dalej. Taka subtelna różnica. Po to właśnie wciskasz przycisk. Dla pewności, że się otworzą. Na końcowym dla pewności, że się otworzą od razu gdy będzie taka możliwość. Co tu więcej tłumaczyć?