Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju  (Przeczytany 56316 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #135 dnia: Grudnia 06, 2011, 10:36:14 »
Nie jest, ale w moim przypadku powoduje ogromny facepalm. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #136 dnia: Grudnia 06, 2011, 11:11:10 »
Cytat: "Denver"
Należysz do pokolenia, które pamięta doskonale Ikarusy i Jelcze - chciałeś wysiąść stałeś przy drzwiach i czekałeś aż kierowca je otworzy - nie było żadnych guzików i innych udziwnień poza prostym zgłaszaniem woli zatrzymana się na przystanku na żądanie, więc nie wiem skąd tak szybko zaadaptowałeś się do nowych przycisków.

Prosty mechanizm obronny. Albo się adaptujesz, albo jeździsz o jeden przystanek za daleko. Nie ma problemu, jeśli zamiast na krzyżówce w Mścięcinie wysiądę przy Mazurskiej, ale zamiana Przęsocina na osiedle rzemieślnicze już by mi się bardzo nie podobała.

Aha - w Ikarusach były już przyciski przy poszczególnych drzwiach.

Cytat: "Denver"
Cytat: "Wykidajło"
Ja też nie zamierzam się uczyć na pamięć typów autobusów, funkcjonowania różnych przycisków, listy przystanków na żądanie i zwyczajów poszczególnych kierowców. Chcę wysiąść, to naciskam.


No właśnie - nie chcesz się tego uczyć, to nie naciskaj jak nie potrzebujesz - proste.

A możesz ten prosty wywód rozpisać dokładniej? Bo ja nijakiego związku logicznego nie widzę.

Cytat: "Denver"
Przystanki na żądanie są dobrze oznakowane - w rozkładach, na przystankach, na tablicach elektronicznych i zwyczajnych wewnątrz pojazdu - zresztą przystanki na żądanie są bardzo nieliczne i gdy wysiadasz w centrum miasta przystanku nż nie uświadczysz. Zwyczajów kierowców nie chcesz się uczyć - super i kolejny powód do nie wciskania - część kierowców w ogóle nie uruchamia możliwości otwierania drzwi przez pasażera. Chcesz wysiąść, to stajesz przy drzwiach. Proste. Gdy się nie otwierają naciskasz przycisk.

A ja naciskam przed przystankiem, na którym chcę wysiąść (i nie interesuje mnie, czy to zwykły, czy na żądanie - z autobusu na obu wychodzi się tak samo). Jeszcze prostsze.
Mnie nie obchodzi, czy drzwi się otworzą automatycznie po zatrzymaniu, czy po naciśnięciu guzika przez kierowcę - chcę, żeby się otworzyły na najbliższym przystanku, więc zgłaszam tę chęć przyciskiem.

Cytat: "Denver"
Ludzie, co Wy byście w metrze zrobili - chyba by w kółko jeździli.

Znasz jakieś metro, w którym maszynista wybiera sobie drzwi do otwierania wedle własnego widzimisię?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #137 dnia: Grudnia 19, 2011, 18:44:17 »
Albo mam omamy,zwidy spowodowane przedświąteczną "gorączką",albo tak długo wyczekiwany remont i "poczęta" inwestycja okaże się bublem i kompromitacją tych którzy nadzorowali ten projekt.Mam nieodparte wrażenie że nawierzchnia na dość sporych już odcinkach Szosy Polskiej zaczyna "falować" tworzą się drobne koleiny-odczuwalne jest to szczególnie na odcinku od "Polickiej" do "Ogrodowej" Obym się mylił i była to tylko subiektywna ocena doznań z jazdy po tej nowej nawierzchni moim starym zdezelowanym autem ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #138 dnia: Grudnia 19, 2011, 18:58:52 »
Cytat: "Król podziemia"
mam omamy


nie masz, to samo zauważyłem :]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 19, 2011, 19:28:36 »
Cytat: "KrP"
Fajnie, żę tak szybko zrobili, ale ja jednak wolałbym, żeby rzeźbili dłużej i na dłużej się zachowało. Bo coś czuję, że zimy to nie przetrwa.


Wspomnicie moje słowa jeszcze. Studzienki już się zapadają.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 19, 2011, 22:33:59 »
Cytat: "KrP"
KrP napisał/a:
Fajnie, żę tak szybko zrobili, ale ja jednak wolałbym, żeby rzeźbili dłużej i na dłużej się zachowało. Bo coś czuję, że zimy to nie przetrwa.



 Wspomnicie moje słowa jeszcze. Studzienki już się zapadają.


No niestety-czarna rozpacz.Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć że Twoje przypuszczenia się sprawdzą.Temat studzienek i sposób ich osadzania to odrębny temat na długie zimowe wieczory bo to co zrobiono i w jaki sposób to zrobiono to budowlany majstersztyk.Tak więc zanosi się na to że zafundowano kierowcom budowlany bubel.Inwestycja warta miliony-po  kilku miesiącach do reklamacji.Co inwestor na to-? pewnie nic-wszak przetarg był najważniejszy
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #141 dnia: Grudnia 31, 2011, 16:26:58 »
Przedwczoraj tamtędy jechałem i faktycznie nawierzchnia była miejscami nierówna...

Ale moją uwagę przykuło co innego - a mianowicie skrzyżowanie z wjazdem na ranczo. Jak wiadomo pojawiły się tam nowe przystanki nż bez zatok i zapewne dlatego pojawiło się w tym miejscu ograniczenie do 50 km/h. Ale dlaczego nie ma wcześniej 70tki? Już widzę, jak samochody będą tam na tak krótkim odcinku hamować z prędkości ok. 100 km/h do 50-tki (szczególnie mówię o osobach, które nie znają drogi)...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #142 dnia: Grudnia 31, 2011, 18:01:04 »
Moim zdaniem byłoby to niepotrzebne. Ponieważ w większości miejscowości, na każdej trasie występuje właśnie taka zmiana prędkości z 90 na 50 km/h i według tej logiki wszędzie trzeba byłoby ustawić takie znaki. A i tak narzekamy, że jest ich zbyt wiele, szczególnie właśnie przy wjazdach do miejscowości.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #143 dnia: Grudnia 31, 2011, 18:10:36 »
Cytat: "gumastic"
A i tak narzekamy, że jest ich zbyt wiele, szczególnie właśnie przy wjazdach do miejscowości.


Tylko zauważ, że przy wjazdach do miast mało kto daje po heblach (chyba, że są to Niemcy, oni to często uskuteczniają), tylko prędkość najczęściej jest wytracana stopniowo na odcinku dłuższym niż wspomniany z ograniczeniem do 50tki ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 01, 2012, 11:34:44 »
Cytat: "Kuba"
Przedwczoraj tamtędy jechałem i faktycznie nawierzchnia była miejscami nierówna...

Ale moją uwagę przykuło co innego - a mianowicie skrzyżowanie z wjazdem na ranczo. Jak wiadomo pojawiły się tam nowe przystanki nż bez zatok i zapewne dlatego pojawiło się w tym miejscu ograniczenie do 50 km/h. Ale dlaczego nie ma wcześniej 70tki? Już widzę, jak samochody będą tam na tak krótkim odcinku hamować z prędkości ok. 100 km/h do 50-tki (szczególnie mówię o osobach, które nie znają drogi)...


Bo nikt nie pomyślał - zresztą znak ograniczający prędkość chyba był tam wcześniej niż przystanki - paru genialnych kierowców, którzy wyprzedzali w tym miejscu zaliczyło tam wycieczki do rowów.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 01, 2012, 11:43:03 »
Cytat: "Denver"
zresztą znak ograniczający prędkość chyba był tam wcześniej niż przystanki


O ile dobrze pamiętam to wcześniej był tam tylko zakaz wyprzedzania.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 07, 2012, 01:05:37 »
Uważajcie na Szosie Polskiej między Ogrodniczą, a Zagórskiego!!! Dzisiaj miałem wspaniały, samotny taniec autem na lodzie (bardzo to lubię, jednak tylko wtedy, gdy jestem sam na drodze). Zaczynają się przymrozki, odciek ten, to ogólna tragedia... Tym powinna zająć się prokuratura.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 07, 2012, 09:08:54 »
Ale to przecież żadna nowość, że tam lodowisko jest. Szczególnie, że droga się błyszczy więc już z daleka widać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 07, 2012, 09:22:05 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale to przecież żadna nowość, że tam lodowisko jest. Szczególnie, że droga się błyszczy więc już z daleka widać.


Wiem, że nie nowość, jednak na tej nowej gładkiej nawierzchni, gdzie woda rozlewa się na większej powierzchni jest znacznie niebezpieczniej niż przed remontem.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Remontują ul. Szosa Polska i Pokoju
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 07, 2012, 09:25:31 »
Tam faktycznie bywa ślisko, ale to co działo się wczoraj to głównie kwestia pogody. Jechałem przed 19 do Szczecina i na odcinku Tanowska - Trzeszczyn bałem się przekroczyć 70. Dalej było już lepiej.