Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 55846 razy)

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #120 dnia: Lutego 08, 2012, 21:55:15 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Bo nie chce mi się wierzyć, że ma to coś wspólnego z programem rewitalizacji, program ten bowiem dotyczy budynków komunalnych, a nie spółdzielczych.

Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i zechciał "wkleić" odpowiedź jaką SM.przekazała mieszkańcom-byłbym wdzięczny. Jest w nim tyle niedorzeczności  wprowadzających mieszkańców w błąd,że zastanawiam się kto i o jakich kwalifikacjach to pismo sporządzał a ten kto je podpisywał czy je w ogóle czytał. Sprawa na chwilę obecną jest przedmiotem oceny prawnej na zlecenie pewnej grupy mieszkańców bloków przy ul Wojska Polskiego. Nie chcę być złym prorokiem jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można by rzec,że  mechanizm działania jest bliźniaczo podobny do ACTA. Pozdrawiam


Proszę bardzo o to ostatnie pismo które dostaliśmy z spółdzielni... Mogę wkleić też inne
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #121 dnia: Lutego 09, 2012, 15:22:28 »
Na podstawie tego pisma należy sądzić, że SM błędnie pojmuje pojęcie „rewitalizacja” i idąc tym tokiem rozumowania chce to „przedsięwzięcie” w jakiejś części finansować kosztem mieszkańców bloku, których budżet domowy ledwo co się dopina mimo że ma możliwości współpracować w tym zakresie z wieloma podmiotami. Abstrahując jednak od tego- warto podkreślić i zwrócić SM Odra uwagę, że rewitalizacja nie dopuszcza i nie jest celem samym w sobie by z tego programu „wspierać” wszelkie remonty objęte funduszem remontowym danego bloku lub bloków. Nadużyciem jest mówienie o rewitalizacji w miejscu, gdzie planowane są do wdrożenia jedynie przedsięwzięcia związane np. z remontem zniszczonych klatek, dachów itd. To nie ma nic wspólnego z rewitalizacją.
 Doskonale rozumiem że chcąc pozyskać odpowiednie fundusze z UE trzeba wykazać odpowiedni wkład własny-tym wkładem nie mogą być „zabiegi” czynione i opisane w tym piśmie bo nie jest to w mojej ocenie zgodne z prawem i jestem przekonany że podobny pogląd podzielą osoby , które zajmują się tym od strony prawnej na zlecenie mieszkańców zainteresowanych bloków. Spółdzielnia stawia mieszkańców „pod ścianą” spoglądając nerwowo na „zegarek” bowiem czas płynie, środków nie ma a pieniądze z UE przecież nie mogą przepaść-nie ważne że tak naprawdę rewitalizacja w tym właściwym już pojęciu i wykonaniu będzie Spółdzielnię-mieszkańców w ostatecznym rozrachunku kosztować znacznie więcej.  Rzeczą oczywistą jest, że jak coś kupujemy na raty to wartość produktu ostatecznie jest wyższa. Tak będzie i w tym przypadku bo wiadomo że SM nie uzyska wymaganej kwoty, ale to tak „na marginesie” Bezsprzecznie działaniom SM w tej konkretnej sprawie należy się przyjrzeć i na miejscu osób zainteresowanych bym tego problemu nie bagatelizował. Mam cichą nadzieję, że samorząd lokalny wesprze także mieszkańców i od strony formalno merytorycznej przyjrzy się tej „rewitalizacji”. Pozdrawiam.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #122 dnia: Lutego 09, 2012, 17:43:28 »
Nie wiem, Królu Podziemia, co masz na mysli pisząc "wesprze od strony formalno merytorycznej"??? Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzi marszałek województwa, on tez określa kryteria do aplikowania. Skoro SM złozyła wniosek i nie odpadł on z powodów formalnych, znaczy to, ze jest ok.

Zgadzam się z takim mechanizmem, że jesli np ma byc ocieplony mój budynek, to jako mieszkaniec i współwłaściciel budynku powinienem się na ten remont złożyć. Chyba, że wcześniej zbierałem i odkładałem na kupkę(np w formie funduszu remontowego) na taki remontowy cel.

Moje wątpliwości wzbudza jedynie tryb podejmowania decyzji przez SM w kilku aspektach:
1 - czy SM miała zgodę mieszkańców na to, by w studium wykonalności określać, że wkład własny zostanie pokryty ze środków zebranych od mieszkańców?
2 - czy statut SM w takich przypadkach warunkuje decyzję zgodą mieszkańców?
3 - czy można tworzyć takie "opłaty specjalne", celowe w SM.
4 - czy odpowiednie organy SM wyraziły zgodę na aplikowanie o środki dodatkowe z uwzględnieniem współfinansowania przez mieszkańców?

Aby odpowiedzieć na te pytania trzeba prześledzić wszystkie pisma i powiadomienia dla mieszkańców wysłane przez SM.

Na mój gust cel jest słuszny, remont, który w konsekwencji przyniesie korzyści w obniżeniu kosztów bieżących i podniesie wartość nieruchomości.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - dla porównania: wspólnota mieszkaniowa, w której mieszkam podniosła na ten rok dwukrotnie fundusz remontowy - obciążenie bedzie spore ale za to w przyszłym roku zrobimy remont dachu

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #123 dnia: Lutego 09, 2012, 20:08:09 »
Panie Grzegorzu...

1. Budynek Ocieplony
2. Klatki Wymalowane niezniszczone
3. Drzwi wejściowe do klatek wymienione na plastiki.
4. Wszelkie instalacje nowe.

Co tu REWITALIZOWAĆ?

P.S
Nie wiem tylko w jakim stanie jest dach. Ale nawet jeżeli jest w złym stanie to chyba na to idzie fundusz Remontowy.
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #124 dnia: Lutego 09, 2012, 20:25:39 »
To ja już nie wiem o co chodzi z tym obciążaniem Was dodatkowym czynszem ???

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #125 dnia: Lutego 09, 2012, 21:23:57 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
co masz na mysli pisząc "wesprze od strony formalno merytorycznej"??? Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzi marszałek województwa, on tez określa kryteria do aplikowania. Skoro SM złozyła wniosek i nie odpadł on z powodów formalnych, znaczy to, ze jest ok.


No więc właśnie i tu być może mamy do czynienia z czymś o czym wie tylko "jedna strona" Nie wiedzą mieszkańcy jakiej treści był wniosek,co zawierał projekt.Zgadzam się że być może od strony formalnej był dobrze przygotowany bo wszak rzecz idzie o sporą "kasę" Istotne jednak jest to co "planuje" SM "poza tym" Światło dzienne winien ujrzeć ten wniosek i mieszkańcy powinni się z nim zapoznać by wykluczyć podejrzenia o manipulację,lub działanie na ich szkodę.
Co wspólnego ma rewitalizacja z remontem klatek czy bloku-? czy ktoś zadał sobie trudu i zapoznał się z pojęciem "rewitalizacji" i dokładnie ze zrozumieniem przeanalizował cele,zadania-? W tym pojęciu nie mieszczą się działania o których w swoim piśmie do mieszkańców informuje SM Odra próbując "wmówić" mieszkańcom że to w ramach rewitalizacji.Nie.....to nie w ramach rewitalizacji bo te działania o których wspomina SM nie mają z rewitalizacją nic wspólnego. Tak jak wspomniałem wyżej sprawa nie jest do końca jasna i SM zachowała czy nadal zachowuje się dokładnie tak samo jak rząd w sprawie ACTA. Na swój projekt i uzyskanie środków z UE potrzebna jest określona kwota pieniędzy ( wkładu własnego ) nie namyślając się długo "ktoś" w Spółdzielni wpadł na genialny pomysł jak część tych środki "pozyskać" najprostszym sumptem.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Moje wątpliwości wzbudza jedynie tryb podejmowania decyzji przez SM w kilku aspektach:
1 - czy SM miała zgodę mieszkańców na to, by w studium wykonalności określać, że wkład własny zostanie pokryty ze środków zebranych od mieszkańców?
2 - czy statut SM w takich przypadkach warunkuje decyzję zgodą mieszkańców?
3 - czy można tworzyć takie "opłaty specjalne", celowe w SM.
4 - czy odpowiednie organy SM wyraziły zgodę na aplikowanie o środki dodatkowe z uwzględnieniem współfinansowania przez mieszkańców?


Na to pytanie powinni sobie odpowiedzieć członkowie SM "ODRA" i starać się wszelkimi dostępnymi  metodami tę odpowiedź uzyskać nawet gdyby miał o tym rozstrzygać WSA. Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #126 dnia: Lutego 10, 2012, 10:15:40 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
To ja już nie wiem o co chodzi z tym obciążaniem Was dodatkowym czynszem ???

Spółdzielcza nieruchomość może się składać z więcej niż jednego bloku. Zobacz nagłówek pisma, które wkleił ArieL.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #127 dnia: Marca 26, 2012, 21:35:02 »
http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=3509
"Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego na przebudowę drogi powiatowej Nr 0662Z ul. Piłsudskiego w Policach na odcinku od ul. Przybora do ul. Wojska - Polskiego"

Jesli nie bylo to juz jest.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #128 dnia: Marca 26, 2012, 23:18:33 »
Fajnie, że robią projekt. Może w przyszłym roku uda się zrobić modernizację na tym odcinku?
Sprawa coraz bardziej pilna, bo Piłsudskiego na całej długości w coraz gorszym stanie.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #129 dnia: Marca 27, 2012, 12:06:56 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Fajnie, że robią projekt. Może w przyszłym roku uda się zrobić modernizację na tym odcinku?
Sprawa coraz bardziej pilna, bo Piłsudskiego na całej długości w coraz gorszym stanie.


Jeszcze jest kwestia skrzyzowania pilsudskiego z ulica asfaltowa, tam tez wypadaloby dokonac remontu.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #130 dnia: Marca 27, 2012, 12:38:40 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Fajnie, że robią projekt. Może w przyszłym roku uda się zrobić modernizację na tym odcinku?
Sprawa coraz bardziej pilna, bo Piłsudskiego na całej długości w coraz gorszym stanie.


Jeszcze jest kwestia skrzyzowania pilsudskiego z ulica asfaltowa, tam tez wypadaloby dokonac remontu.


Rozszerzono zakres opracowania projektu budowlano-wykonawczegona przzebudowe w.w. skrzyżowania na rondo.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #131 dnia: Marca 27, 2012, 12:43:30 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "gzzz"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Fajnie, że robią projekt. Może w przyszłym roku uda się zrobić modernizację na tym odcinku?
Sprawa coraz bardziej pilna, bo Piłsudskiego na całej długości w coraz gorszym stanie.


Jeszcze jest kwestia skrzyzowania pilsudskiego z ulica asfaltowa, tam tez wypadaloby dokonac remontu.


Rozszerzono zakres opracowania projektu budowlano-wykonawczegona przzebudowe w.w. skrzyżowania na rondo.


Tak slyszalem, ale nie bylem pewien.
A dlaczego akurat rondo? Ktos pod ta decyzja sie podpisal?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #132 dnia: Marca 27, 2012, 14:23:15 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "Denver"
Cytat: "gzzz"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Fajnie, że robią projekt. Może w przyszłym roku uda się zrobić modernizację na tym odcinku?
Sprawa coraz bardziej pilna, bo Piłsudskiego na całej długości w coraz gorszym stanie.


Jeszcze jest kwestia skrzyzowania pilsudskiego z ulica asfaltowa, tam tez wypadaloby dokonac remontu.


Rozszerzono zakres opracowania projektu budowlano-wykonawczegona przzebudowe w.w. skrzyżowania na rondo.


Tak slyszalem, ale nie bylem pewien.
A dlaczego akurat rondo? Ktos pod ta decyzja sie podpisal?


Podpisała się zastępczyni naczelnika wydziału komunikacji, transportu i dróg. A czemu rondo? Mi się ten pomysł podoba. Rondo zmusza do wyhamowania i wytracenia prędkości - stąd mniej stłuczek z powodu wymuszenia pierwszeństwa, a w tym miejscu kilka stłuczek rocznie się zdarza. Tak samo ukróci to niektórych debili za kierownicami ciężarówek, który w godzinach nocnych czy wieczornych przelatują przez to skrzyżowanie dużo szybciej niż dozwolona prędkość.
Rondo mimo niższej przepustowości raczej upłynnia ruch - szczególnie gdy ruch nie odbywa się głównie na wprost przez skrzyżowanie - w naszym przypadku oprócz relacji Asfaltowa -> Wojska Polskiego duże natężenie ruchu jest w relacji skrętnej z Piłsudskiego w Asfaltową i odwrotnie.
Na rondzie można bezkolizyjnie zawrócić - dla wyjeżdżających z Orlenu jak znalazł.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #133 dnia: Marca 27, 2012, 15:00:51 »
Denver, żebyś się z tym upłynnieniem i bezpieczeństwem nie zdziwił. Szczególnie zimą. No i będzie tam zdecydowanie ciszej. Wszak wiadomo, że ciężarówka ruszająca pod górę jest wręcz bezszelestna :rotfl:

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #134 dnia: Marca 27, 2012, 16:07:26 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Denver, żebyś się z tym upłynnieniem i bezpieczeństwem nie zdziwił. Szczególnie zimą. No i będzie tam zdecydowanie ciszej. Wszak wiadomo, że ciężarówka ruszająca pod górę jest wręcz bezszelestna :rotfl:


Jakoś autobusy linii 107 potrafią się nawet zimą wdrapać pod tą górkę (a często przecież robią to z zatrzymania wynikającego z ustępowania pierwszenstwa) i nie ma z tym problemu. Wiem, że nawet napchany ludźmi przegubowy autobus może być o kilka ton lżejszy od ciągnika siodłowego z naczepą (potocznie TIR-a, ale żeby nikt się czepiał o wagę organizacji przewozowej), ale te drugie mają lepsze silniki, więc o kierowców ciężarówek się nie martwię (swoją drogą ruch tych ciężarówek powinien być wprowadzony z miasta, ale obwodnicy i przeprawy może moje wnuki się doczekają). A zimą cóż - trzeba będzie więcej sypać.