Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 55780 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« dnia: Października 22, 2011, 15:32:07 »
Jakie inwestycje są planowane na przyszłe lata w Policach?
Z tego co ja wiem to:
-Centrum Piłsudskiego-Siedlecka
-coś ma być przy deptaku
-dokończenie rozbiórki hoteli

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2011, 21:26:28 »
Nie pytaj o lata kolejne -pytaj raczej kiedy zrealizowane zostaną te z lat minionych ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #2 dnia: Października 22, 2011, 23:44:28 »
Główną i pochłaniająca największe środki budżetowe inwestycją jest budowa osiedla w miejscu hoteli na ul. Bankowej. w tym roku rozstrzygnie się przetarg na budowe kolejnych trzech budynków. Zakończenie tej budowy planowane jest bodaj na 2013 rok.
W tym roku rozpoczęła sie również budowa kanalizacji na osiedlu po bylej spółdzielni Ogrodnik, kanalizacja odcinka z Polic do Trzeszczyna, ścieżka rowerowa Tanowo-Police, kanalizacja Tanowa. Planowana modernizacja deptaka od Kingi do Farmera rozpocznie sie prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Kilka dni temu oddano do użytku świtlice wiejską w Trzeszczynie oraz rozpoczęto budowę Ośrodka Edukacyjno-Ekologicznego w Zalesiu.
Oprócz tego zrealizowano kilka mniejszych inwestycji typu chodniki, oświetlenie ulic itp.
W najbliższym czasie rozpocznie się budowa Orlika w Przęsocinie, modernizacja ul. Piaskowej, rozbudowa plazy w Trzebiezy, remont wiaduktów przy ZCH(Kuźnicka i Piotra i Pawła), budowa boisk sportowych przy Gimnazjum nr 3.
Kolejne inwestycje w planach to modernizacja ul. Bankowej, rewitalizacja Starego Miasta, być może równiez przedłużenie ścieżki rowerowej w kierunku Trzebieży.

To w wielkim skrócie, z pamięci wiec mogłem coś pominąć.

Pozdrawiam'
Grzegorz Ufniarz

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2011, 01:45:04 »
Lista jest dość pokaźna. Gdzie można znaleźć dane na temat przewidywanego zysku z tych inwestycji?
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #4 dnia: Października 23, 2011, 02:35:36 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
modernizacja ul. Piaskowej


Piaskowa już nie była modernizowana?
Chodzi o jakieś chodniki, lampy itp ?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
modernizacja deptaka od Kingi do Farmera


w końcu chodnik będzie do chodzenia, a nie potykania się :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #5 dnia: Października 23, 2011, 08:43:04 »
Proszę wybaczyć pomyłke, chodziło oczywiście o ul. Grzybową, a nie Piaskową.

zenon - możesz uszczegółowić co masz na mysli pytając o zyski?
Bo nie do końca rozumiem o jakie zyski pytasz.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline kiler

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #6 dnia: Października 23, 2011, 09:44:14 »
wszystko fajnie ale jeżdżąc przez ost kilka dni zauważyłem ze panowie kopią  rowy wzdłuż  drogi z trzebiezy aż prawie  pod jasienice i najczesciej jest to na odcinkach leśnych i nie wiem czy mnie oczy nie mylą (jak mylą proszę o wyjaśnienie) ale chyba linie elektryczne chcą walnąc pod ziemie ?

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #7 dnia: Października 23, 2011, 10:09:38 »
a co z brooklynem?? praktycznie centrum miasta i takie widoki...za każdym razem jak tam przejeżdzam jestem w szoku...

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #8 dnia: Października 23, 2011, 19:40:34 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
zenon - możesz uszczegółowić co masz na mysli pytając o zyski?
Bo nie do końca rozumiem o jakie zyski pytasz.


Pytam o zyski z tych inwestycji.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
budowa osiedla w miejscu hoteli na ul. Bankowej
...
budowa kanalizacji na osiedlu po bylej spółdzielni Ogrodnik, kanalizacja odcinka z Polic do Trzeszczyna, ścieżka rowerowa Tanowo-Police, kanalizacja Tanowa. Planowana modernizacja deptaka od Kingi do Farmera rozpocznie sie prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Kilka dni temu oddano do użytku świtlice wiejską w Trzeszczynie oraz rozpoczęto budowę Ośrodka Edukacyjno-Ekologicznego w Zalesiu.
...
chodniki, oświetlenie ulic
...
budowa Orlika w Przęsocinie, modernizacja ul. Piaskowej, rozbudowa plazy w Trzebiezy, remont wiaduktów przy ZCH(Kuźnicka i Piotra i Pawła), budowa boisk sportowych przy Gimnazjum nr 3.
Kolejne inwestycje w planach to modernizacja ul. Bankowej, rewitalizacja Starego Miasta, być może równiez przedłużenie ścieżki rowerowej w kierunku Trzebieży.


Myślałem, że można obok każdej z inwestycji napisać planowany zysk. Nie bardzo rozumiem np. jak można zarobić na np. Ośrodku Edukacyjno-Ekologicznym w Zalesiu, dlatego pytam ile z tego będą mieli mieszkańcy.

Ja musiałem sprawdzić na mapie gdzie się Zalesie znajduje, więc chyba z punktu widzenia inwestora to byłoby ostatnie miejsce w którym bym budował ośrodek edukacyjny. Są już podpisane umowy na wykorzystanie tego ośrodka?

Dla tych co też nie wiedzieli gdzie jest Zalesie - link do mapki:
http://g.co/maps/3p5h7
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #9 dnia: Października 23, 2011, 20:01:17 »
raczej większość mieszkająca w Policach lub okolicy chyba wie gdzie znajduje się Zalesie, mało tego znajduje się tam bodajże główna siedziba nadleśnictwa trzebież. A po za tym chyba nie na wszystkich inwestycjach miasto musi mieć zyski, bo niby jak miasto może zyskać na budowie jakiegoś chodnika czy drogi rowerowej. Pozdrawiam

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #10 dnia: Października 23, 2011, 20:01:58 »
Zenon, jeśli jesteś z naszego regionu i nie widziałeś do tej pory gdzie jest Zalesie i rezerwat Świdwie, to myślę, że to właśnie Ty najwięcej możesz ZYSKAĆ na powstaniu takiego centrum edukacji. Powinieneś ustawić się do niego pierwszy w kolejce, ja bym Ci nawet ustąpił w niej miejsca.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #11 dnia: Października 23, 2011, 20:03:06 »
zenon  te inwestycje w mieście nie są po to żeby na nich zarabiać tylko po to by korzystali z nich mieszkańcy miasta. Inaczej  każdy jadący rowerem nową ścieżką czy idący z przyjemnością deptakiem musiał by za to płacić.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #12 dnia: Października 23, 2011, 20:34:01 »
Dokładnie, jak budowa chodnika, modernizacja ulicy czy wiaduktu ma przynieśc zyski? Płatne chodniki? Inwestycje mają również (a może przede wszystkim) ułatwiac życie mieszkańcom, upiększac je czy unowocześniac. A nie tylko wszędzie kasa i kasa...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #13 dnia: Października 23, 2011, 21:29:59 »
Cytat: "zenon"
Myślałem, że można obok każdej z inwestycji napisać planowany zysk. Nie bardzo rozumiem np. jak można zarobić na np. Ośrodku Edukacyjno-Ekologicznym w Zalesiu


Gmina nie jest przedsiębiorstwem.
Nie działa dla zysku, a dla korzysci mieszkańców.

Według mnie te korzyści to:
 - budowa i poprawa funkcjonowania infrastruktury komunalnej
 - poprawa atrakcyjności i wartości terenów, na których zlokalizowane sę te inwestycje
 - rozbudowa i poprawa bazy sportowej, kulturalnej, edukacyjnej i rekreacyjnej służąca mieszkańcom
 - poprawa jakości życia
 - realizacja oczekiwań mieszkańców, które to oczekiwania mieszkańcy wyrazili popierając konkretne programy stronnictw biorących udziałw wyborach

I jeszcze o Zalesiu.
Gdyby patrzeć na takie przedsiewzięcia jedynie po kątem generowania zysków, nikt by nie budował teatrów, muzeów, oper i centrów edukacyjnych.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #14 dnia: Października 23, 2011, 21:47:03 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Gmina nie jest przedsiębiorstwem.
Nie działa dla zysku, a dla korzysci mieszkańców.


Zgadza się, tylko czy sprawiedliwym jest budowa nowych mieszkań jednym, gdzie drudzy muszą zadłużać się na lata potężnymi kredytami? I jak to się ma do podatków płaconych przez wszystkich równo... Ja tutaj logiki nie widzę. Dla mnie jest to hodowla społecznych pasożytów.