Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 53974 razy)

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #15 dnia: Października 23, 2011, 22:40:44 »
@speedbax
Chyba nie do końca już pamiętasz realia polickie. W przypadku hoteli "Chemik" chodziło o tragiczne, zaniedbane budynki z zamierzchłych lat PRL. Na siłę skomunalizowane (tak, na siłę) nigdy nie były poddawane remontom i udoskonaleniom, miały postać bliską slumsom, przebijał je jedynie policki Brooklyn. Ludzie tu mieszkający musieli tak mieszkać, jak im przypadło. Bo innych rozwiązań nie było. Dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) zastąpienie dawnych hoteli Chemik zgrabnymi blokami jest czymś w rodzaju aktu sprawiedliwości dziejowej. Poważne osiągnięcie polickiego samorządu. Tak to widzę.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #16 dnia: Października 24, 2011, 00:18:03 »
Cytat: "piotr0822"
jak miasto może zyskać na budowie jakiegoś chodnika czy drogi rowerowej


Zrozumiałe. Zrzuta na chodnik, to nic nowego (najlepiej jakby się dało usunąć z tego biznesu pośredników), ale ośrodek edukacyjno-ekologiczny, to śmierdzi dużą malwersacją!
Hotele robotnicze to oczywisty rabunek...

Dlatego może byśmy zaczęli rozliczać te wspaniałe 'inwestycje', bo przecież za nie płacimy.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
- poprawa jakości życia

myślę, że większą poprawą będzie nie okradanie mieszkańców.

Cytat: "piotr0822"
raczej większość mieszkająca w Policach lub okolicy chyba wie gdzie znajduje się Zalesie

Ja byłem w tej mniejszości, co wie, że coś takiego jest, ale nigdy to nie było mi po drodze. Świdwie oczywiście znam... ;)
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #17 dnia: Października 24, 2011, 18:40:14 »
Cytat: "Beobachter"
Chyba nie do końca już pamiętasz realia polickie.


Pamiętam, pamiętam, jeszcze wtedy mieszkałem w Policach.

Cytat: "Beobachter"
W przypadku hoteli "Chemik" chodziło o tragiczne, zaniedbane budynki z zamierzchłych lat PRL.


Oczywiście te budynki się same zaniedbały, a klatki schodowe do takiego stanu doprowadziły złe duchy. Ciekawy jestem, jak te nowe będą wyglądać za 10 lat.

Cytat: "Beobachter"
Na siłę skomunalizowane (tak, na siłę) nigdy nie były poddawane remontom i udoskonaleniom, miały postać bliską slumsom, przebijał je jedynie policki Brooklyn.


Jak wspomniałem wyżej, budynki same się nie doprowadziły do takiego stanu, jednak zgodzę się, że przejęcie tego przez gminę, stało się dla niej kulą u nogi.

Cytat: "Beobachter"
Ludzie tu mieszkający musieli tak mieszkać, jak im przypadło.Bo innych rozwiązań nie było.


Były, tylko to wymagało odważniejszych i ambitniejszych decyzji. Jednak większość wolała czekać na mannę z nieba i jak widać teraz ona spada. :)

Cytat: "Beobachter"
Dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) zastąpienie dawnych hoteli Chemik zgrabnymi blokami jest czymś w rodzaju aktu sprawiedliwości dziejowej. Poważne osiągnięcie polickiego samorządu. Tak to widzę.


Wszystko ładnie i pięknie, tylko moim zdaniem jest to zbyt droga inwestycja, by oplatać ją w tak słodkie ideologiczne bajki. Poprawa wyglądu miasta jest ważna, jednak nie określałbym tego jako poważne osiągnięcie samorządu.  Skorzysta z tego garstka beztroskich ludzi, co w oczach pozostałego społeczeństwa, zmuszonego do trudnej egzystencji, w coraz to bardziej nieciekawych czasach, może być odebrane negatywnie. Tak ja to widzę.

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #18 dnia: Października 24, 2011, 19:06:11 »
Widzisz Bartku!
Tu jest Polska. I możliwości są takie, jakie są. Przejęcie hoteli "Chemik" wymusiły na burmistrzu Szymaszku Zakłady. Z takim zasobem mieszkańców jaki był. Co mogła zrobić gmina z niechcianym "wrzodem"? Niewiele. Długo nic nie robiła. W końcu (kilka kadencji) skrzyknęła siły i robi to, co robi. To plus, a nie minus. Ty jesteś już zniemczony, nie rozumiesz Polski. Przykre? Może, niemniej prawdziwe. My nie mieliśmy "przejściówek". Ani Konrada Adenauera. Przeszliśmy, z narzuconego socjalizmu, wprost w kapitalizm. I pojawiły się względy społeczne. Zapewne nie zrozumiesz. Trudno. Lecz tu jest POLSKA. Siedź w Niemczech i nie oceniaj. (Ale mnie teraz znienawidzisz...).

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #19 dnia: Października 24, 2011, 19:37:58 »
Cytat: "Beobachter"
Tu jest Polska. I możliwości są takie, jakie są. Przejęcie hoteli "Chemik" wymusiły na burmistrzu Szymaszku Zakłady. Z takim zasobem mieszkańców jaki był. Co mogła zrobić gmina z niechcianym "wrzodem"? Niewiele.


Tutaj napiszę tylko, że ludziom trzeba dać wędkę, a nie rybę, a na to można znaleźć lepsze sposoby, a nawiązując do polskich możliwości to uważam, że są spore, bo nawet tak przyjazny kraj, jak Francja, z braku pieniędzy rezygnuje z mieszkań socjalnych.

Cytat: "Beobachter"
W końcu (kilka kadencji) skrzyknęła siły i robi to, co robi. To plus, a nie minus.


Zawsze budowa czegoś nowego jest plusem, jednak z korzyścią dla większej ilości mieszkańców.

Cytat: "Beobachter"
Ty jesteś już zniemczony, nie rozumiesz Polski. Przykre? Może, niemniej prawdziwe.


Nie, nie jestem zniesmaczony, rozumiem Poskę i bardzo chętnie w niej bywam, ba nawet wiele rzeczy oceniam bardzo pozytywnie :). Nie wmawiaj mi sposobu myślenia, bo już za duży na to jestem. ;)

Cytat: "Beobachter"
Przeszliśmy, z narzuconego socjalizmu, wprost w kapitalizm. I pojawiły się względy społeczne. Zapewne nie zrozumiesz. Trudno.


Doskonale rozumiem, bo przymusowo musiałem się jeszcze uczyć rosyjskiego w podstawówce. Kapitalizm i ciężką pracę poznałem w wieku 14 lat, więc nie mów mi co zrozumiem, a czego nie.

Cytat: "Beobachter"
Siedź w Niemczech i nie oceniaj.


Nie będziesz mi mówił, co mogę, a czego nie mogę robić. Przyznam, że takiej bezczelności się po Tobie nie spodziewałem. Zdążyłem zauważyć, że na niewygodną argumentację zawsze reagujesz agresywnie, a to mnie akurat nie dziwi. :)

Cytat: "Beobachter"
(Ale mnie teraz znienawidzisz...).


Eeee, nie przesadzaj, można się lubić, lub nie, posprzeczać się też można, ale żeby zaraz nienawidzić...? Przesada, i to gruba, nie mam za co Cie nienawidzić,  traktujesz ludzi odmiennego zdania bardzo arogancko, ja biorę poprawkę w nadziei na kulturalniejszą i spokojniejszą konwersację w przyszłości. Pozdrawiam.

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #20 dnia: Października 24, 2011, 19:44:16 »
Deutschland Deutschland über alles - z wyjątkami. Jak będzie potrzebny kałach - ja go użyję. Bez mrugnięcia okiem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #21 dnia: Października 24, 2011, 20:01:28 »
Cytat: "Beobachter"
Jak będzie potrzebny kałach - ja go użyję. Bez mrugnięcia okiem.


Nie strasz, nie strasz bo... "So jeszcze u mnie dwa granaty w świątecznym ubraniu". :)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #22 dnia: Października 24, 2011, 20:05:20 »
Bartku, to jak określisz system socjalny w Niemczech? To jest dopiero wylęgarnia nierobów i cwaniaczków. Odnieś się do tego jeśli możesz. Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #23 dnia: Października 24, 2011, 20:19:21 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Bartku, to jak określisz system socjalny w Niemczech? To jest dopiero wylęgarnia nierobów i cwaniaczków.


Fakt, socjal w Niemczech jest dość dobry, piszę dość, bo kiedyś było lepiej. Od dwóch, trzech lat władze się zabrały za wspomnianych przez Ciebie cwaniaków i nierobów. Wykryto wiele przypadków naciągania, cofnięto wiele zasiłków i zażądano zwrotów. Tych, co nie mogli zwrócić nadpłaconych pieniędzy zagoniono do pracy, wiele rodzin (przeważnie tureckich i albańskich) wróciło do swoich ojczyzn. Jednak nie możemy porównywać Niemiec do Polski, wg najnowszych danych bezrobocie tutaj wynosi 6,6%. Żeby nie było, jestem za tym, by pomagać potrzebującym, ale tym prawdziwie potrzebującym.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #24 dnia: Października 24, 2011, 20:51:03 »
Cytat: "speedbax"
Żeby nie było, jestem za tym, by pomagać potrzebującym, ale tym prawdziwie potrzebującym.
/ Tutaj się zgadzam w 100 %. U nas prawdziwie potrzebujący człowiek nie korzysta z opieki społecznej, bo wstydzi się co ludzie powiedzą, za to patologia wyciąga bez żenady swoje łapska po pomoc... Takie niestety chore czasy. Uwierz mi Bartku, że naprawdę nie każdego stać na wzięcie kredytu hipotecznego. Powiedz mi jak banki niemieckie funkcjonują w tej materii? Czy też pobierają lichwiarskie procenty na przestrzeni całego okresu kredytowania, czy są przyjazne klientom, chcącym zakupić mieszkanie lub dom?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #25 dnia: Października 24, 2011, 21:18:38 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
U nas prawdziwie potrzebujący człowiek nie korzysta z opieki społecznej, bo wstydzi się co ludzie powiedzą, za to patologia wyciąga bez żenady swoje łapska po pomoc...


Dokładnie tak samo myślę.

Cytat: "TrzebieżCITY"
Uwierz mi Bartku, że naprawdę nie każdego stać na wzięcie kredytu hipotecznego.


Paweł, wiem o tym, wtedy zostaje wynajęcie mieszkania, doskonale zdajesz sobie sprawę, że to również nie jest tanie rozwiązanie.

Cytat: "TrzebieżCITY"
jak banki niemieckie funkcjonują w tej materii? Czy też pobierają lichwiarskie procenty na przestrzeni całego okresu kredytowania, czy są przyjazne klientom, chcącym zakupić mieszkanie lub dom?


Tutaj istnieją trochę inne możliwości wzięcia kredytu, mając załóżmy 14-15 lat zaczynasz naukę zawodu, dostajesz pieniądze za praktykę, zazwyczaj od 16-17 roku życia mieszkasz sam, jednak rodzice pomagają finansowo, zakładasz książeczkę mieszkaniową w jednym z banków i wpłacasz przez lata, powiedzmy 150 Euro miesięcznie. W wieku 25-30 lat masz już uzbieraną pewną kwotę, która podwyższana była w miarę atrakcyjnym procentem, decydujesz się na zakup mieszkania lub budowę domu, likwidujesz książeczkę biorąc jednocześnie kredyt w tym samym banku na bardzo atrakcyjnych warunkach. Okres spłaty zależy oczywiście od ceny mieszkania, zazwyczaj spłaca się w ciągu 5-10 lat, dom dłużej bo 10-30 lat, zależy jaki dom i jaką opcję wybierzesz. Teraz warunki w bankach są mniej atrakcyjne, niż za czasów DM,  jednak mając 30-35 lat możesz mieć swoje własne mieszkanie. Jeśli jesteście we dwójkę, to sprawa wygląda jeszcze lepiej. :) W Polsce jest trochę gorzej, bo kredyty na nowe  60-70 metrowe mieszkania ludzie biorą na 25-30 lat.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #26 dnia: Października 24, 2011, 23:19:07 »
W kolejnych wyborach samorządowych wszystkie większe ugrupowania i kadydaci na burmistrza mieli na głównych sztandarach hasło - likwidacja blaszaków, budowa porządnego osiedla. I tak się złozyło, że te ugrupowania wybory powygrywały.
Wniosek?
Mieszkancy Polic zgadzają się z tym pomysłem i popierają go wybierając w wyborach programy z tym postulatem.

Pozdrawiam

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #27 dnia: Października 24, 2011, 23:29:56 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wniosek?


Wniosek jest taki, że Gryf zapewniał stabilną i spokojną politykę, bez większych rewolucji, droga obrana wcześniej, odpowiadająca mieszkańcom. Wygraliście, bo nikt nie chciał powtórki z rozrywki na sesjach RM, a co gorsza, sprawowania władzy przez tych osobników. Sprawa blaszaków przy urnach była sprawą drugorzędną. Takie podsumowania są zwykłą manipulacją.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #28 dnia: Października 25, 2011, 00:03:02 »
Cytat: "speedbax"
Zgadza się, tylko czy sprawiedliwym jest budowa nowych mieszkań jednym, gdzie drudzy muszą zadłużać się na lata potężnymi kredytami? I jak to się ma do podatków płaconych przez wszystkich równo... Ja tutaj logiki nie widzę. Dla mnie jest to hodowla społecznych pasożytów.

Cytat: "Beobachter"
Dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) zastąpienie dawnych hoteli Chemik zgrabnymi blokami jest czymś w rodzaju aktu sprawiedliwości dziejowej.

Cytat: "Beobachter"
Przeszliśmy, z narzuconego socjalizmu, wprost w kapitalizm. I pojawiły się względy społeczne. Zapewne nie zrozumiesz. Trudno. Lecz tu jest POLSKA. Siedź w Niemczech i nie oceniaj.


A ja mieszkam w Polsce. Mieszkam w Policach. I podobnie jak Bartek nie rozumiem Panie Janie.
Takie względy społeczne są właśnie przejawiem wcześniejszego socjalizmu.
Dodatkowo- okropnie niesprawiedliwego.
Jak Bartek wspomniał- inni muszą się zarżnąć by mieć 4 kąty- a innym się należy. Nie jest to sprawiedliwe.
Napiszę więcej o tej niesprawiedliwości w tym miejscu.
Jak już Ci wybrani dostali te mieszkania, jak to ktoś napisał- jak mannę z nieba. To po czasie trzeba by było zafundować remont. Koszt gminy... koszt podatników.
Ale to mało dla obdarowanych pierwotnie. Trzeba wspomóc społecznie obdarowanych w kosztach bieżacego utrzymania nieruchomości. W piwnicach zapewnić oświetlnie i prąd w wysokości 1 zł miesięcznie za każdy punkt świetlny (reszta dopłaca gmina). Wymiana okienek, rynnienek i innych dupereli- gmina dba o społeczeństwo.
Oczywiście pokrycie z podatków.

Lecz nie daj Boże, jak w takim budynku znajdzie się nieszczęśnik, którem bank przyznał kredyt i mógł kupić takie mieszkanie w komunie z gminnymi podopiecznymi.
Docieplenie:
- Płać bogaczu- bo inaczej do sądu Cię zaciągniemy.
- Nie zapłacę - bo za za co  ta kwota?
- Nie gadaj tylko płaććć a jak podksakujesz to projekt zrobimy i jeszcze ekstra dopłacisz!
Prąd
- płać za części wspólne bogaczu!
- na tak, ale dalczego mam zapłącić za prąd pobierany przez innych sporo- inni płacą ryczał ale by im w piwnicy zapaliło się światło to trzeba najpierw na korytarzu zapłacić?
- bo tak! zamknij się i płać!

A przepraszam- dlaczego mam sponsorować komuś remnt dachu, a ja mieszkam na parterze i nawet jak wyremontuję dach to w domu będą miał przejebane, bo drzwi wietrznie są otwarte?
- Najpierw dach... potem osieplenie... a potem pomyślimy o drzwiach- ale płaąąąć bogaczu!!!

Takie są polskie realia.
Takie są polickie realia...

Zapomniałem o konkluzji.
Panie Janie- ten system jest chory.
To własnie przez nieprzemyślane do końca decyzje Bartki, Łukasze, Jacki i inni emigrują. Bo tworzone warunki nie pozwalają im na normalne życie tu- w Polsce, tu w Policach.

A to właśnie Bartek, Łukasz, Jacek powinni być teraz tutaj. Bo za parę lat ktoś wreszcie musieć będzie zarobić na Wasze emerytury.
Nie chcę tu być malkontentem, ale wskazuję na pewną krótkowzrocznośc obecnego zarządzania.
PS- przykłady powyżej są moimi własnymi doświadczeniami. Mariusz Wiśniewski- jakby ktoś miałby zamiar mnie do Sądu pozwać za nie mówienie nieprawdy...

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #29 dnia: Października 25, 2011, 02:35:05 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Mieszkancy Polic zgadzają się z tym pomysłem i popierają go wybierając w wyborach programy z tym postulatem.


Na wyspie, na której jest dwóch facetów, jedna kobieta i mamy demokrację - dwóch facetów przegłosowuje, że ta kobieta ma z nimi na zmianę sypiać. Mając 2/3 głosów mogą wpisać to do konstytucji.

Czy naprawdę macie biednych ludzi, którzy nie mają w wyborach większości, tak głęboko w d...? Czy demokracja dla Was, komunistów aż tak wiele znaczy?
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy