Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 55827 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #45 dnia: Października 26, 2011, 17:51:58 »
Cytat: "Denver"
Nie do końca za darmo - mieszkanie w hotelach przez x lat to wystarczająca cena dla porządnych ludzi za nowe mieszkanie
Nie każdy od razu mieszkał w dobrych warunkach ,ludzie latami mieszkają w klitkach ,na działkach, zanim stać ich na zakup mieszkania .Więc jeżeli złe warunki są odpowiednikiem do przyznania nowego mieszkania ,to połowa ludzi powinna dostać mieszkanie za darmo. ;D

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #46 dnia: Października 26, 2011, 18:53:25 »
Hej@storczyk
Wg mojej wiedzy jesteś młodą (i ładną) kobietą, zatem pewnych czasów możesz nie pamiętać. Ale jedno powinno być dla wszystkich oczywiste. Ci ludzie, o których mówimy nie "dostali" mieszkań "za darmo". Oni byli pełnoprawnymi lokatorami - najemcami lokali ZGKiM. Czy, gdyby wkładając podobne środki, zniszczone hotele Chemik zostały wyremontowane "od zera" (tak jak np. starostwo) - ktoś miałby jakieś uwagi? Zapewne nie, bo komunalne zasoby mieszkaniowe należy remontować.

Skoro jednak policzono, że nowe kosztuje w zasadzie to samo, co remont starego - wybrano rozwiązanie logiczniejsze. Postawienie nowych bloków zamiast remontu od zera.
Masz samochód? Pewnie masz. Czy 15-latka można całkowicie wyremontować? Można. Nawet będzie wzbudzać podziw. Jednak każdy wie, że - jeśli można - lepiej kupić nowy.

Takie samo rozumowanie było w przypadku hoteli. Zamiast wojować z socrealizmem i jego niedoróbkami (instalacja wod.-kan.: kiedyś rury stalowe, dziś miedziane; instalacja elektryczna: kiedyś aluminium, dziś miedź itd.) od razu wszystko zrobiono porządnie.

Nie mówmy jednak - bo skłamiemy - że ci ludzie coś dostali darmo. Tym ludziom, najemcom, takim samym, jak kilka tysięcy w gminie (mieszkań komunalnych jest chyba ok. 6 tys.), poprawiono warunki bytowe.
Byli pełnoprawnymi lokatorami, są pełnoprawnymi lokatorami. To przecież nie było tak, że mieszkali na działkach, w namiocie czy domku letniskowym, oczekując na mieszkanie. Oni mieszkanie mieli i mieli umowy najmu z zarządcą gminnych zasobów mieszkaniowych. Gdyby "przyszli z ulicy" i nagle, prawem kaduka, otrzymali coś, co inni też chcieliby otrzymać - uwagi byłyby słuszne. Ba, nawet słuszne byłoby oburzenie. Tak jednak nie było. Ci ludzie mieli mieszkania. Postanowiono je zburzyć. OK. Ale nawet ogólnopolskie prawo wymaga, by w takiej sytuacji dać coś godziwego w zamian. Np. jak się wywłaszcza właścicieli gospodarstw z powodu budowy autostrady. Co się wtedy robi? Daje się odszkodowanie w godziwym wymiarze.

Dlatego wszyscy, którzy tu dziwacznie teoretyzują, po prostu zazdroszczą, co widać, jak na dłoni. Racji jednak nie mają. Zresztą wyobraźcie sobie sytuację spółdzielczą, bo spółdzielców tu wielu. Powiedzmy, że walne SM "Odra" postanowiło wyburzyć "leningrady". Bo paskudne, stare i karaluchów wiele. A i społeczność (niekiedy i w niektórych klatkach) niezbyt reprezentacyjna dla Polic. No dobrze, rozbierają, w zamian stawiając nowe, zgrabne bloki. Kto w nich powinien zamieszkać? To oczywiste. Dotychczasowi mieszkańcy zburzonych "leningradów". Czy  ktoś by powiedział, że nowe "darmo dostali"?

Logika jest jedna i należy się jej trzymać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #47 dnia: Października 26, 2011, 19:33:12 »
Cytat: "Beobachter"
Dlatego wszyscy, którzy tu dziwacznie teoretyzują, po prostu zazdroszczą, co widać, jak na dłoni. Racji jednak nie mają.


Ty za to masz zawsze rację o nieomylny "ich weiß alles". Jeżeli ktoś tutaj "dziwacznie teoretyzuje", to Ty. Powiedz, czego tutaj zazdrościć? Bezradności i braku ambicji? Nie mówię oczywiście o wszystkich, bo nie można ich wrzucać do jednego worka. Niech ludziska mieszkają w tych nowych mieszkaniach, jednak dlaczego nie przemyślano opcji, by kiedyś te domy były ich własnością? Przecież wcześniej zakładowe mieszkania też ludzie wykupywali na preferencyjnych warunkach. Skoro to są rodziny, które się porozrastały, to w przyszłości posiadania takiego mieszkania na własność, będzie dobrym startem w przyszłość, szczególnie dla młodych. Zamiast wegetacji na gminnym mieszkaniu, można by zaoferować opcjonalny kredyt, w porozumieniu z dobrym, pewnym bankiem - oczywiście po preferencyjnych warunkach, dopasowanych do możliwości finansowych poszczególnych rodzin. Jeżeli ktoś jest niezaradny, to trzeba mu pomóc. Również uważam, że tym mieszkańcom należy się po tylu latach godny kąt, jednak zasady na jakich to wszystko się odbywa, są rodem z PRL-u. Mój stosunek do tego tematu nie jest dyktowany zazdrością, jak tutaj nieudolnie próbuję się wciskać. Co mną kieruje, to życzliwość, może surowa, jednak zapewniam, że szczera. Gmina powinna myśleć o mieszkańcach, szczególnie takich, ale mądrze, przyszłościowo z korzyścią dla nich i dla siebie. Obecne rozwiązanie w dłuższym okresie czasu będzie dla gminy kolejną kosztową kulą u nogi, ale co tam, to już nie będzie problem obecnych decydentów, niech z tymi problemami bujają się inni, następni.

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #48 dnia: Października 26, 2011, 19:56:13 »
Jawohl. Ich verstehe. Aber... Du bist ein Ausländer in Pölitz. Das ist Recht. Und das ist Alles.
PS Tłumaczyć nie będę.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #49 dnia: Października 26, 2011, 20:08:13 »
Nie jestem żadnym obcokrajowcem, szczególnie dla Polic, w których mieszkałem kupę lat i się wychowałem. Nie masz prawa mnie obrażać pisząc te bzdury. I to jeszcze tak marnym ubogim niemieckim....

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #50 dnia: Października 26, 2011, 20:12:24 »
Mój niemiecki jest jaki jest. Napisz poprawnie, skorzystam i przyswoję. Jednak uważam, że znając Police z odległości nie powinieneś wydawać sądów kategorycznych. A wydajesz.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #51 dnia: Października 26, 2011, 20:22:32 »
Cytat: "Beobachter"
Napisz poprawnie, skorzystam i przyswoję.


Nie będę powtarzał tych bzdur, i to jeszcze po niemiecku.

Cytat: "Beobachter"
Jednak uważam, że znając Police z odległości nie powinieneś wydawać sądów kategorycznych. A wydajesz.


A skąd wiesz w jakim stopniu znam Police? Jak często w nich bywam? Może lepiej i częściej, niż Ci się wydaje? Wiesz z kim rozmawiam, kogo znam? Nie wiesz. Więc to Ty nie wydawaj kategorycznych osądów mojej osoby. Nie wydaję kategorycznych sądów, jak napisałeś, wyrażam swoje zdanie, a do tego mam prawo. Ktoś może się jedynie z tym zgadzać, albo nie.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #52 dnia: Października 26, 2011, 20:38:48 »
Po prostu brak słów ,czy nie można normalnie porozmawiać na forum?Każdy ma swoje zdanie i takie jego prawo.A Pan niestety każdego obraża .
Cytat: "Beobachter"
Wg mojej wiedzy jesteś młodą (i ładną) kobietą, zatem pewnych czasów możesz nie pamiętać.
Musze Pana zmartwić, jestem już starej daty kobietą ,pomimo emerytury aktywną zawodowo .
Cytat: "Beobachter"
Logika jest jedna i należy się jej trzymać.
Może to Pana logika ,moja nie.Dla mnie logicznie byłoby aby Gmina dbając o lokatorów ,sprzedała lokatorom te mieszkania ,oczywiście po rabatach.Gmina nie zaciągałaby następnych kredytów i budowała dalej.

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #53 dnia: Października 26, 2011, 20:41:51 »
Ad speedbax
Jakich bzdur? Gdzie są niepoprawne sformułowania?
Ad storczyk
Staraś? Dziwne Ewo!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #54 dnia: Października 26, 2011, 21:14:38 »
Cytat: "Beobachter"
Jakich bzdur? Gdzie są niepoprawne sformułowania?


W sensie, że jestem obcokrajowcem.

Niech Ci będzie:

Cytat: "Beobachter"
Jawohl


Tego określenia już dawno oficjalnie się nie używa, no chyba, że w byłym enerde.

Cytat: "Beobachter"
ein Ausländer


"Ein Fremder" byłoby lepiej, obcokrajowcem nie jestem, bo mam obywatelstwo polskie.

Cytat: "Beobachter"
Das ist Recht.


Das ist die Wahrheit, oder: das ist wahr, hätte hier, meiner Meinung nach, besser gepasst. (Bonus do lekcji, wyjaśnienie po niemiecku)

Cytat: "Beobachter"
Und das ist Alles


Z reguły w niemieckim nie zaczynamy zdania od "und", samo: das ist alles ("alles" piszemy małą literą) w zupełności by wystarczyło.

Jeżeli chcesz błyskać znajomością języka, to polecam korepetycje, lub pomoc syna, który  zna ponoć ten język perfekt.

Pozdrawiam. Życzę więcej zrozumienia/respektu dla młodych.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #55 dnia: Października 26, 2011, 21:26:32 »
Cytat: "Beobachter"
Staraś? Dziwne Ewo!
A to co?

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #56 dnia: Października 26, 2011, 21:46:42 »
speed - nawiasem mówiąc,  pisze się :  reguły
garde

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #57 dnia: Października 26, 2011, 21:49:12 »
Cytat: "_garde_"
speed - nawiasem mówiąc, pisze się : reguły


Dzięki, już poprawiłem. Nie wiem czemu, ale już drugi raz zrobiłem "byka" w tym wyrazie. Pierwszym razem Kuba mnie poprawiał. ;)

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #58 dnia: Października 27, 2011, 00:37:45 »
Cóż, dzięki Speedbax za korepetycje. Rzeczywiście znam niemiecki z enerdowa i to nie z tej części Niemiec, gdzie teraz funkcjonuję. Niemniej jako tako mnie rozumieją i ja rozumiem. Poliglotą nie udaję, ale to mój trzeci język, dziś, z konieczności, najczęściej wykorzystywany.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #59 dnia: Października 27, 2011, 06:18:23 »
Cytat: "Beobachter"
Cóż, dzięki Speedbax za korepetycje.


Proszę bardzo. ;)

Cytat: "Beobachter"
Niemniej jako tako mnie rozumieją i ja rozumiem. Poliglotą nie udaję, ale to mój trzeci język, dziś, z konieczności, najczęściej wykorzystywany.


Skoro tak jest, to może warto pomyśleć o doszlifowaniu, na to nigdy nie jest za późno, no i nie wiadomo, co życie może jeszcze nam przynieść.