Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Inwestycje  (Przeczytany 55718 razy)

Beobachter

  • Gość
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #30 dnia: Października 25, 2011, 04:06:30 »
Usiłuję zrozumieć motywy krytykujących. Jeden jest oczywisty - zazdrość. Drugi dostrzega się już troszkę trudniej, bo chodzi o brak wiedzy. Szczególnie historycznej. Z czasów, gdy krytycy byli dziećmi lub w ogóle ich jeszcze nie było. A było tak...
Kiedy rozwijały się Zakłady, rozbudowując kolejne wytwórnie, potrzebowały ludzi do pracy. Ściągały ich z całej Polski, sam pamiętam, jak na progu lat 70. XX w., mieszkając wówczas w Łodzi, czytałem i rozważałem ogłoszenia werbunkowe.
Jednym z magnesów była perspektywa mieszkania. Najpierw czasowy pobyt w hotelu robotniczym (to było popularne, ogólnopolskie rozwiązanie), potem przydział mieszkania w zasobach zakładowych, czyli w blokach wznoszonych z funduszy firmy i do niej należących.
Mechanizm funkcjonował, tak powstało dzisiejsze osiedle "Chemik". Jednak zawsze jest ktoś, kto gasi światło. PRL konała długo, ale zmarła nagle, niemal z dnia na dzień. Część pracowników "Polic" została w hotelach.
Pół biedy może, gdyby hotele pozostały własnością Zakładów. Jednak prawo postanowiło inaczej i w całej Polsce zakłady produkcyjne, gwałtownie przestawione na kapitalizm, mienie nie służące produkcji przedsiębiorstwa przekazały gminom.
W Policach nastąpiło to podczas I kadencji samorządu. Ówczesny burmistrz, Stanisław Szymaszek, przez chwilę próbował się temu "dobrodziejstwu" opierać, ale prawo jest prawem. Z zasobów osiedlowych powstała SM "Chemik" i długie, długie lata usiłowała dorównać innej spółdzielni - "Odrze". Ta ostatnia powstała w sposób naturalny więc prosperowała nieźle, SM "Chemik" miała "dziedziczne obciążenie" w postaci wieloletnich zaniedbań, będących funkcją od kiepskiej kondycji Zakładów. Musiało minąć wiele lat, zanim SM "Chemik" wyszła na prostą. Ale nie o niej mowa.
Poza spółdzielnią, niejako w roli "wrzodu" na gospodarczym ciele gminy, zostały hotele "Chemik". I mieszkający w nich, oszukani w nadziejach ludzie. Oni na mieszkania zakładowe po prostu się "nie załapali".
Co silniejsi ekonomicznie zaczęli główkować i w miarę możliwości sami zdobyli mieszkania. Głównie za sprawą budownictwa "Odry", szczególnie tego "na wynajem". A słabsi? Słabsi zostali. Pod zarządem ZGKiM, czyli w zasobach mieszkaniowych gminy. Zasobach zaniedbanych, fragmentami tragicznych, wymagających corocznie ogromnych nakładów na zabezpieczenie funkcjonowania przestarzałej infrastruktury.
Życie nie stoi w miejscu. Ludzie rodzą się i umierają, w międzyczasie żenią się i wychodzą za mąż, a potem rozmnażają. Czy inaczej było wśród lokatorów hoteli? Nie. A warunki bytowe były coraz trudniejsze. Radni kolejnych kadencji doskonale wiedzieli, że trzeba coś z tym problemem zrobić.
Od początku XXI wieku przymierzano się do gruntownego remontu zasobów. Opracowano szczegółowe ekspertyzy i plany, decyzja już miała zapaść i wtedy raz jeszcze całość przeliczono. Okazało się, że całkowity koszt remontu kompleksu jest bliski wydatkom, jakie trzeba ponieść na budowę nowych, przyzwoitych mieszkań. A tym samym na budowę zgrabnego, nowego osiedla w tym rejonie Polic.
Jak postanowiono, tak zrobiono. Efekty widać.
Dla wszystkich decydujących w sprawie było jednak oczywiste, że najemców lokali komunalnych, jakimi od lat już były dawne zasoby mieszkaniowe w hotelach "Chemik", nie można "uszczęśliwić" przymusem zakupu nowo wybudowanych mieszkań po cenach wolnorynkowych. No bo jak by to było? Gmina rozbiera ludziom kiepski, ale istniejący, dach nad głową i mówi: albo bierzesz kredyt na lat 30, albo... spadaj. Bo rozbieramy. Tu już nie chodzi wyłącznie o sprzeczność takiej decyzji z prawem. Tu chodzi również o podstawowe zasady współżycia społecznego.
Można było, co prawda, próbować posiłkować się szczupłą pulą wolnych mieszkań komunalnych, najczęściej wymagających natychmiastowego remontu lub wybudować gdzieś jakiś budynek mieszkalny o obniżonym standardzie, czyli tańszy. Nie tak znacznie, jakby się wydawało, ale zawsze. Tylko dlaczego? Dlaczego od razu wprowadzać rozwiązania złe? I dlaczego karać ludzi za niespełnione peerelowskie obietnice przydziału zakładowego mieszkania w kolejnym bloku na osiedlu "Chemik"? Dlaczego dzielić społeczność - głównie pracowników Zakładów - na tych, co się "załapali" i tych, którym się "nie udało"?
Zrobiono, co zrobiono i jest to rozwiązanie najsprawiedliwsze z możliwych. Wypełniono dawną obietnicę z czasów "tamtego" ustroju. A likwidując jego relikt w postaci hoteli - upiększono miasto. Jak wszystkie bloki powstaną będzie to bardzo ciekawy rejon nowych Polic.
Wracam do słów na wstępie. Rozumiem niewiedzę, rozumiem niemożność pamiętania o przeszłości, bo się jest zbyt młodym. Słabiej rozumiem zazdrość i małoduszność. A już pouczenia udzielane z poziomu innych realiów zwyczajnie mnie denerwują. Ja nie doradzam rozwiązań Niemcom, czy Francuzom.
Czas mija szybko, pojawiają się nowe pokolenia. Które oceniają rzeczywistość wg doświadczeń własnego, krótkiego jeszcze życia. Mało kto z dyskutujących na tym forum pamięta obraz Polic z lat 80. XX wieku. Lub nawet stan wyjściowy, po transformacji ustrojowej, z roku 1990. Nie chodzi o pamięć dziecka, ale człowieka wówczas już w miarę dorosłego. Nie wierzę, by ktoś z dzisiejszych policzan, dobijających do czterdziestki, nie dostrzegał gigantycznej pracy i gigantycznych dokonań na przestrzeni kończących się 21 lat samorządnych Polic. A jak nie pamięta? No to niech sięgnie po dawne fotografie, albo pogada ze starszymi. Bo ci na pewno pamiętają. To miasto (podobnie, jak gmina) przeszło metamorfozę. A, że pojawiają się czasem problemy z poprzedniej epoki, które trzeba w specjalny sposób rozwiązywać? Jest ich mało, coraz mniej, ale się zdarzają. Sprawa byłych hoteli Chemik należała do jednej z ostatnich tego rodzaju. Szczęśliwie, po latach, została prawidłowo rozwiązana. Lecz jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Zwłaszcza różnej maści teoretykom.

PS Od paru dni rozrabiają na tym forum nawiedzeni wyznawcy ogólnoświatowych spisków, od bodaj trzech - niejaki "zenon". Ten ostatni preferuje styl znany z kampanii samorządowej. Sensu to nie ma, ale "zenon" jest i się pieni. Po co? Dlaczego? Nie wiadomo.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #31 dnia: Października 25, 2011, 06:50:24 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wniosek?


Wniosek jest taki, że Gryf zapewniał stabilną i spokojną politykę, bez większych rewolucji, droga obrana wcześniej, odpowiadająca mieszkańcom. Wygraliście, bo nikt nie chciał powtórki z rozrywki na sesjach RM, a co gorsza, sprawowania władzy przez tych osobników. Sprawa blaszaków przy urnach była sprawą drugorzędną. Takie podsumowania są zwykłą manipulacją.


Podtrzymuje to co powiedziałem wczesniej. Wszystkie stronnictwa startujące w wyborach samorządowych w tej i w poprzedniej kadencji miały wpisane na pierwszych miejscach w swoje programy remont byłych hoteli.
Wszystkie - PO, PiS, SLD, Police XXI(wczesneij Nowe Police), GRYF.
Ta sprawa wpisała się w kanon polickich spraw do załatwienia na długo przed tym, jak się pojawiły wrzaski na sesjach.

Ale oczywiście nie odbieram Ci speedbax prawa do zarzucania mi manipulacji ;)

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #32 dnia: Października 25, 2011, 08:14:05 »
Cytat: "Beobachter"
Jeden jest oczywisty - zazdrość.


Mylisz sie Beobachterze, nie jestem w zaden sposob zazdrosny, tutaj nalezy raczej wspolczuc. Do reszty twojego laboratu nie bede sie odnosil, kazdy ma swoje racje, historie mieszkancow tych hoteli znam z innej strony, ale o tym nie chce i nie moge sie publicznie wypowiadac.

Cytat: "Beobachter"
Dlaczego od razu wprowadzać rozwiązania złe? I dlaczego karać ludzi za niespełnione peerelowskie obietnice przydziału zakładowego mieszkania w kolejnym bloku na osiedlu "Chemik"? Dlaczego dzielić społeczność - głównie pracowników Zakładów - na tych, co się "załapali" i tych, którym się "nie udało"?


Czas PRL-u bezpowrotnie minal, z tym trzeba sie w koncu pogodzic, tworzac jego skanseny do niczego dobrego sie nie doprowadzi. Idac dalej Twoim tokiem myslenia nalezy pokrzywdzonym, tym co sie nie zalapali, dac mieszkania na wlasnosc, za darmo. Inaczej bedzie niesprawiedliwie.

Cytat: "Beobachter"
A już pouczenia udzielane z poziomu innych realiów zwyczajnie mnie denerwują. Ja nie doradzam rozwiązań Niemcom, czy Francuzom.


Ciebie wszystko denerwuje, co nie po Twojej mysli. Ja nikogo nie chce pouczac, znam polskie realia, bo mam rodzine w Polsce i wiem z jakimi problemami sie borykaja.

Cytat: "Beobachter"
Nie wierzę, by ktoś z dzisiejszych policzan, dobijających do czterdziestki, nie dostrzegał gigantycznej pracy i gigantycznych dokonań na przestrzeni kończących się 21 lat samorządnych Polic.


Moze sie zdziwisz, ale ja widze te spore zmiany, mimo mlodego wieku, pamietam Police z konca lat 80 i poczatku 90. Szczegolnie za kadencji Pana Diakuna zaszlo wiele pozytywnych i nowoczesnych zmian. Jest zdecydowanie wiecej plusow niz minusow.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ta sprawa wpisała się w kanon polickich spraw do załatwienia na długo przed tym, jak się pojawiły wrzaski na sesjach.


Masz racje, jednak przyznasz, ze relacje z "koncertow" wiadomego duetu bardzo Wam pomogly. ;)

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ale oczywiście nie odbieram Ci speedbax prawa do zarzucania mi manipulacji  


Mysle, ze temat "blaszakow" nie zdecydowal o tym, ze wygraliscie. :)

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #33 dnia: Października 25, 2011, 08:26:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W kolejnych wyborach samorządowych wszystkie większe ugrupowania i kadydaci na burmistrza mieli na głównych sztandarach hasło - likwidacja blaszaków, budowa porządnego osiedla. I tak się złozyło, że te ugrupowania wybory powygrywały.
Wniosek?


Cytuj (zaznaczone)
Podtrzymuje to co powiedziałem wczesniej. Wszystkie stronnictwa startujące w wyborach samorządowych w tej i w poprzedniej kadencji miały wpisane na pierwszych miejscach w swoje programy remont byłych hoteli.
Wszystkie - PO, PiS, SLD, Police XXI(wczesneij Nowe Police), GRYF.
Ta sprawa wpisała się w kanon polickich spraw do załatwienia na długo przed tym, jak się pojawiły wrzaski na sesjach.


Wniosek?
Nie sposób wybrać czarnej kuli z dziesięciu białych. Więc chyba jednak manipulacja.  ;D

  Ps. Chciałbym się mylić, ale podejrzewam, że za kilka lat samorząd będzie debatował nad sposobem finansowania remontu zdewastowanych budynków komunalnych przy ul:Bankowej.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #34 dnia: Października 25, 2011, 10:12:56 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wszystkie - PO, PiS, SLD, Police XXI(wczesneij Nowe Police), GRYF.


Czyli jednak wyboru wielkiego ludzie nie mieli... Przed momentem mówiłeś, że sami wybrali, a jak widać same lewactwo na listach wyborczych.

To w sumie wyjaśnia czemu tak kradniecie. Ciekawy jestem ile wynosiły łapówki za postawienie nowych budynków.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #35 dnia: Października 25, 2011, 10:44:33 »
Cytat: "Q100sz"
za kilka lat samorząd będzie debatował nad sposobem finansowania remontu zdewastowanych budynków komunalnych przy ul:Bankowej.
Już niektóre mieszkania są zdewastowane.Do remontu poszły niedawno spalone ,też chyba na koszt podatnika.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #36 dnia: Października 25, 2011, 16:29:27 »
zenon - nikt Ci nie broni nazywać wszystkich wokoło lewakami czy komuchami, mamy wolność w tym zakresie i mów sobie co chcesz

Powiem wiecej - nawet i o złodziejstwie sobie mozesz rozprawiać do woli(poki oczywiście nie złamiesz prawa). Tylko zauważ, że bez podania konkretów, wskazania osób, kwot i dowodów na to jedynie pienisz i sprawiasz, że nikt rozsądny nie bedzie Cie odbierał powaznie.

Q100sz, Storczyku - wybierzcie się w wolnej chwili na ulice Szkolną w Starych Policach. Tam od ponad 10 lat stoi budynek komunalny. Sprawdźcie w jakim jest stanie i czy istnieje konieczność jego odbudowy bo jest w ruinie.

speedbax
Ciągle źle rozumiesz moje słowa. Nie twierdze, że temat hoteli pomógł wygrac wybory GRYFowi.
Twierdzę, że Policzanie, wyborcy uznali, że nalezy zlikwidowac blaszaki i zastapić je nowymi budynkami. Poparli zatem te ugrupowania, które wpisały to zadanie w swoje programy wyborcze.
W ten sposób dokonali swoistej legitymizacji dla tego zadania, dali na nie zgodę - stąd moje przekonanie, że jest to działanie słuszne.

Zaznaczam, że zgodnie z ustalonymi zasadami, mieszkania w nowych budynkach otrzymali tylko ci najemcy, którzy rzetelnie i w sposób ciągły rozliczali się ze swoich zobowiązań wobec administratora - czyli płacili rachunki. Nie ma wiec tu sytuacji, gdy ktos, kto nie płacił, dewastował i niszczył stare mieszkanie w blaszakach, teraz dostał nowe i bedzie robił to samo.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #37 dnia: Października 25, 2011, 17:08:25 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Podtrzymuje to co powiedziałem wczesniej. Wszystkie stronnictwa startujące w wyborach samorządowych w tej i w poprzedniej kadencji miały wpisane na pierwszych miejscach w swoje programy remont byłych hoteli.
Wszystkie - PO, PiS, SLD, Police XXI(wczesneij Nowe Police), GRYF.

Oj Grzegorzu! Ktoś tu rozpowszechnia demagogie a żeby nie być gołosłownym to:

Po pierwsze!) Police XXI to zupełnie nowy ruch obywatelski, który wywodzi się w prostej linii z RO Polska XXI utworzonego przez Rafała Dudkiewicza i nigdy nie były Nowymi Policami. Zatem powyższa sugestia jest całkowicie kłamliwa!

Po drugie!) Nieprawdą też jest, że w programie Polic XXI był zawarty taki tryb inwestycyjny w obrębie dawnych hoteli pracowniczych. W zakresie budownictwa mieszkaniowego program Polic XXI zawierał - przypomnę:

I. W obszarze rodzina i dom -  „Własny dom, mieszkanie to podstawa egzystencji każdej rodziny”

  1.  wspierać rozwiązania ułatwiające rozwój tanich i szybkich form budownictwa mieszkaniowego,
  2.  dofinansować budownictwo socjalne dla najbiedniejszych rodzin,
  3.  zapewnić właściwą liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach,
  4. współfinansować budowę bezpiecznych placów zabaw na osiedlach mieszkaniowych,
  5.  wspierać instytucje sprawujące opiekę nad rodzinami ubogimi oraz rodzicami samotnie wychowującymi dzieci,
  6.  wspierać poradnię w rozwiązywaniu problemów pedagogiczno-psychologicznych w wychowywaniu dzieci i młodzieży,
  7.  przekształcić Domy Dziecka w Rodzinne Domy Dziecka oraz wspierać inne placówki opiekuńcze,
  8.  współdziałać z Organizacjami Pozarządowymi, Organizacjami Wyznaniowymi i Instytucjami Społecznymi, między innymi w zapobieganiu zjawiskom patologicznym,
  9. zająć się rozwiązaniem problemu bezdomności.

Jak z łatwością można zauważyć, nie ma w programie Polic XXI takiego punktu, dotyczącego remontu hoteli.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #38 dnia: Października 25, 2011, 17:27:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
zenon - nikt Ci nie broni nazywać wszystkich wokoło lewakami czy komuchami, mamy wolność w tym zakresie i mów sobie co chcesz


Korzystam z tego prawa póki mogę. Później mnie z kolegami możecie nawet wieszać :)
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #39 dnia: Października 25, 2011, 18:45:04 »
Panie Wojtku

Tak dla pamięci:

http://www.misilo.pl/gazeta/program_rozwoju_dla_polic_2006_2014.pdf

 - polecam strona 5, punkt XI

i jeszcze strona 12, Wybory Do Rady Gminy okręg wyborczy nr 3, miejsce pierwsze(pełnomocnik finansowy KWW Nowe Police)

Jestem skłonny nawet i Panu uwierzyć, że POLICE XXI nie mają nic wspólnego z projektem Nowe Police sprzed 5 lat. Uderzające jest jednak, że dobre 75% nazwisk na listach wyborczych obu ugupowań sie powtarza.
Zwracam jednak honor - trudno aby Police XXI umieszczały w swoim programie temat hoteli, skoro inwestycja ta juz trwała w 2010 roku.

Ale nie ma o co kopii kruszyć.
Pozdrawiam

PS - zenon - nei spodziewaj sie, że ktos Cie bedzie chciał wieszac ;)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #40 dnia: Października 25, 2011, 18:46:36 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W kolejnych wyborach samorządowych wszystkie większe ugrupowania i kadydaci na burmistrza mieli na głównych sztandarach hasło - likwidacja blaszaków, budowa porządnego osiedla. I tak się złozyło, że te ugrupowania wybory powygrywały.


Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ciągle źle rozumiesz moje słowa. Nie twierdze, że temat hoteli pomógł wygrac wybory GRYFowi.
Twierdzę, że Policzanie, wyborcy uznali, że nalezy zlikwidowac blaszaki i zastapić je nowymi budynkami. Poparli zatem te ugrupowania, które wpisały to zadanie w swoje programy wyborcze.
W ten sposób dokonali swoistej legitymizacji dla tego zadania, dali na nie zgodę - stąd moje przekonanie, że jest to działanie słuszne.


Rozumiem Cię chyba za dobrze, skoro wszystkie większe ugrupowania w programach miały dokończenie (i słusznie z resztą) rozpoczętej inwestycji, czyli likwidacji "blaszaków" i budowę nowych domów dla ich mieszkańców, to jaki wybór mieli wyborcy nie do końca zgadzający się z zasadami zasiedlania? Moim zdaniem - żaden. Dlatego uważam, że Twoja interpretacja wyników wyborów jest za bardzo kolorowa. To, że chcecie skończyć rozpoczęte zadanie, jest jak najbardziej w porządku, miasto zyska wygląd, ludzie dostaną nowe mieszkania. Super i cacy. Czy jest to do końca sprawiedliwe wobec innych mieszkańców Polic? Tutaj śmiem wątpić.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #41 dnia: Października 25, 2011, 21:10:54 »
Na początek małe wyjaśnienie. Nowe Police nie były ani partią, ani też stowarzyszeniem. Był to Komitet Wyborczy Wyborców powołany i zarejestrowany tylko i wyłącznie w Okręgowej Komisji Wyborczej,  przez niezrzeszonych obywateli gminy Police, jedynie na czas i potrzeby samych wyborów samorządowych 2006 roku, o czym szanowny Grzegorzu doskonale wiesz. Nie ma zatem żadnej potrzeby (chyba, że jest a ja jeszcze o niej nie wiem) aby kombinując, tworzyć jakieś nierealne skojarzenia.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Uderzające jest jednak, że dobre 75% nazwisk na listach wyborczych obu ugupowań sie powtarza.

I co to ma do rzeczy? To są wolni mieszkańcy gminy, którzy mają prawo grupować się według własnej woli i poglądów. Gdyby podobną retorykę przekazu zastosować w odniesieniu do Gryfa XXI wówczas należałoby powiedzieć, że: Gryf XXI ( wcześniej Gryf, wcześniej Demokraci Pl, wcześniej Unia Wolności, wcześniej AWS, … wcześniej OKP). Chyba nie o to chodzi – prawda?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zwracam jednak honor - trudno aby Police XXI umieszczały w swoim programie temat hoteli, skoro inwestycja ta juz trwała w 2010 roku.

No właśnie, to po pierwsze. Po drugie - Police XXI rozważały nieco inny pomysł na realizację tej inwestycji, ale teraz to już nie nasze zmartwienie. Rozpoczął ją według swojego pomysłu Gryf XXI i on ją dokończy. Zatem to Gryf XXI jest i będzie właściwym adresatem wszelkich pochwał lub zastrzeżeń.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ale nie ma o co kopii kruszyć.

Też tak sądzę, ale skoro powiedziało się „a” to naturalna rzeczą jest powiedzieć i „b”.

Pozdrawiam :)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #42 dnia: Października 25, 2011, 22:43:29 »
Cytat: "Storczyk"
Cytat: "Q100sz"
za kilka lat samorząd będzie debatował nad sposobem finansowania remontu zdewastowanych budynków komunalnych przy ul:Bankowej.
Już niektóre mieszkania są zdewastowane.Do remontu poszły niedawno spalone ,też chyba na koszt podatnika.


Zazdrościsz? Mieszkania dostali Ci, którzy płacili czynsz regularnie, co raczej eliminuje osoby nie szanujące lokalu, za który płacili i płacą nadal. Oczywiście jakieś dowody by mnie przekonały, ale pewnie (tak jak w wypadku autobusów SPPK) ich nie doczekamy.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #43 dnia: Października 26, 2011, 09:36:22 »
Cytat: "Denver"
Zazdrościsz? Mieszkania dostali Ci, którzy płacili czynsz regularnie, co raczej eliminuje osoby nie szanujące lokalu,
Każdy z nas płaci czynsz ,nawet za własne mieszkanie,utrzymanie w dobrym stanie budynków kosztuje.Więc żadna łaska ,zazdrość a czego mam zazdrościć ? Tego że wyrzucają śmieci przez okno albo leją wodę na głowę przechodniom myjąc swoje balkony czego doświadczyłam.Wiem że większość mieszkańców jest porządnych .Ale jak ktoś coś dostaje za darmo ,to nie zawsze to szanuje.
Cytat: "Denver"
Oczywiście jakieś dowody by mnie przekonały,
 Jakie dowody że się mieszkanie spaliło  i musieli przenieść lokatorów do mieszkań zastępczych na czas remontu.To sprawa ogólnie znana,

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Inwestycje
« Odpowiedź #44 dnia: Października 26, 2011, 16:20:39 »
Cytat: "Storczyk"
Cytat: "Denver"
Zazdrościsz? Mieszkania dostali Ci, którzy płacili czynsz regularnie, co raczej eliminuje osoby nie szanujące lokalu,
Każdy z nas płaci czynsz ,nawet za własne mieszkanie,utrzymanie w dobrym stanie budynków kosztuje.Więc żadna łaska ,zazdrość a czego mam zazdrościć ? Tego że wyrzucają śmieci przez okno albo leją wodę na głowę przechodniom myjąc swoje balkony czego doświadczyłam.Wiem że większość mieszkańców jest porządnych .Ale jak ktoś coś dostaje za darmo ,to nie zawsze to szanuje.
Cytat: "Denver"
Oczywiście jakieś dowody by mnie przekonały,
 Jakie dowody że się mieszkanie spaliło  i musieli przenieść lokatorów do mieszkań zastępczych na czas remontu.To sprawa ogólnie znana,


Nie do końca za darmo - mieszkanie w hotelach przez x lat to wystarczająca cena dla porządnych ludzi za nowe mieszkanie.

Pożar mieszkania... nie wiem co było przyczyną pożaru - czy instalacja elektryczna czy problemy psychiczne lokatora. Jeśli instalacja, to o zaniedbaniu ze strony lokatora raczej być mowy nie może, jeśli zaburzenia psychiczne, to nie można winić gminy, bo osoba nie była ubezwłasnowolniona i należało ją traktować na równi z innymi lokatorami płacącymi czynsz. Zresztą ile już było historii, że ktoś zasnął ze zmęczenia, gdy w kuchni coś się gotowało na gazie i wybuchał mały pożar.