Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk  (Przeczytany 127357 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #240 dnia: Kwietnia 17, 2012, 21:45:16 »
Cytat: "Kilofownikownia"
My chyba różne fakty znamy bo mi tam nic nie wygląda na zamach. Ba! Tok myślenia prowadzący do teorii o zamachu jest moim zdaniem "nieco" naciągany.

Teoria "zamachu"nie jest naciągana.To starannie zaplanowana gra na trumnach.Wystarczy popatrzeć komu przybywa zwolenników teorii zamachu.Jest tylko jeden problem.Mianowicie jeszcze nie ustalono sprawców zamachu w Polsce.Jarosławpolskęzbaw twierdzi ,że wie.Ja też mam głębokie przeczucie,że autorem zamachu jest Jarosławpolskęzbaw,bo tylko on odnosi polityczne korzyści z insynuacji,kłamstw i niedomówien w rodzaju "wiem ale powiem dopiero jak zostanę prezydentem,no,ewentualnie premierem".

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #241 dnia: Kwietnia 17, 2012, 23:00:11 »
Cytat: "sekator"
speedbax napisał/a:   
A wiec jednak to byl zamach...   


Wszystko na to wskazuje. Teoria zamachu, obecnie jako jedyna, wyjaśnie wszystkie wydarzenia związane z katastrofą smoleńską.


Zamach w sensie wymach, serwis...

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #242 dnia: Kwietnia 18, 2012, 10:20:56 »
Cytat: "palindrom"
Według opinii ekspertów i psychologów lotniczych, obecność Dowódcy Sił Powietrznych
Polski w kabinie pilotów aŜ do zderzenia samolotu z ziemią wywarła nacisk psychiczny na
podjęcie decyzji przez dowódcę statku powietrznego o kontynuowaniu zniŜania w warunkach
nieuzasadnionego ryzyka z dominującym celem wykonania lądowania „za wszelką cenę”
napisano tak nie badając nawet czy ów Dowódca Sił Powietrznych był w kabinie, czy jego ciało znajdowało się w kabinie w momencie zderzenia ani też nie sprawdzając czy jego głos 'odzywa się' w kabinie.

Może Błasika w ogóle nie było na pokładzie tego samolotu?
W ekspertyzie fonograficznej z Krakowa na str 144/171 ktoś mówi
g.8:37:51,6  -siadajcie
g 8:37:52,6  - siadaj
g 8:37:59,6   spokojnie
Co na to Największy Specjalista Od Spraw Katastrof Lotniczych Układu Słonecznego niejaki Macierewicz?


Cytat: "palindrom"
Czy tego typu ustalenia nie podważają wiarygodności całego raportu i nie skłaniają raczej do jego totalnej weryfikacji? Moim zdaniem fakty, które obecnie wypływają pokazuję jak bardzo błędne są raporty zarówno MAK jak i Komisji Milera, dlaczego więc strony rządowe trwają przy tych dwóch raportach, które już dawno poległy?

A ja myślałem,że wg waszej wersji w Smoleńsku polegli najwybitniejsi a tu się dowiadujemy,że to raporty poległy.To nie raporty tylko sztuczna mgła,rozpylony hel,skacząca brzoza,bomba termobaryczna i jeszcze parę innych wynalazków Największego Specjalisty Od Spraw Katastrof Lotniczych Układu Słonecznego niejakiego Macierewicza szlag trafił.To samo będzie z insynuowanym zamachem,też go trafi jakaś
prokuratorska bomba.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #243 dnia: Kwietnia 18, 2012, 10:39:12 »
Cytat: "jezat"
Ja też mam głębokie przeczucie,że autorem zamachu jest Jarosławpolskęzbaw,bo tylko on odnosi polityczne korzyści z insynuacji,kłamstw i niedomówien w rodzaju "wiem ale powiem dopiero jak zostanę prezydentem,no,ewentualnie premierem".

No właśnie. Dopiero taka teoria zamachu wyjaśnie wszystkie wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Bez tego ma jeden, za to zasadniczy feler: brak motywu. A motyw mieli Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Pierwszy miał nadzieję, że współczucie rodaków wywołane śmiercią Lecha Kaczyńskiego da mu fotel prezydencki (dopóki Lech żył, nawet start Jarosława był wykluczony), drugi - że w konsekwencji zostanie kolejnym Prezesem, następcą Jarosława, jako niezłomny w kłamstwie smoleńskim.
Inna sprawa, że mnie bardziej prawdopodobna wydaje się taka wersja: (Jarosław rozmawia przez telefon z Lechem) "Leszek, wiem, że jest mgła i z fotek na obchodach będą nici, bo lądować nie można, ale musicie udawać, że próbujecie, bardzo przekonująco udawać. Trzeba za wszelką cenę zmusić ruskich, żeby wam zabronili. Zrobimy z tego hita kampanii: Tusk tańczy tango z Putinem, w tle leci Budka Suflera, a na pierwszym planie napis: aby Prezydent Polski nie mógł oddać hołdu ofiarom Stalina." - tylko że wyszło za bardzo wiarygodnie.
A teraz niech mi ktoś udowodni, że te wersje są nieprawdziwe. Uprzedzam, nagranie rozmowy Jarosława z Lechem nie jest dowodem, bo na pewno zostało sfałszowane - chyba że potwierdza moje wymysły, wtedy jest prawdziwe.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #244 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:01:53 »
,,Wykreowano krzywdzący wizerunek załogi, która nie potrafiła ze sobą współpracować, nie potrafiła prawidłowo wykonywać podstawowych czynności, z jednoczesną obecnością generała, który wywierał naciski. Było to bardzo wygodne, ponieważ raporty, mówiąc o obecności generała, mogły pominąć zasadnicze pytanie, dlaczego samolot opadał z dużą prędkością, pomimo że padły słowa: odchodzimy. Uważam, że winą za ten stan rzeczy należy obarczyć naszych przełożonych, którzy pozostawili pytania bez odpowiedzi, dając impuls do powstawania czasami dziwnych teorii, pozostawiając 36. SPLT, a tym samym jego żołnierzy, samym sobie, bez żadnego wsparcia, z jednoczesnym zakazem wypowiadania się w mediach, co wręcz podsycało nienawiść do nas wszystkich. Teraz kolejne mity kreowane przez poszczególne raporty padają, wyłania się nowy obraz załogi, która współpracowała ze sobą, a prawidłowe wysokości barometryczne były przez nią odczytywane. Jednocześnie mocno naciągana staje się teoria o obecności generała w kokpicie. Ale teraz co to za pociecha, gdy koledzy zostali odarci z czci i szacunku, ich dobre imię zostało zmieszane z błotem, a ich rodziny kolejny raz muszą przechodzić przez to wszystko."

http://wpolityce.pl/wydarzenia/26863-kolejne-mity-katastrofy-smolenskiej-padaja-ale-co-to-za-pociecha-gdy-koledzy-zostali-odarci-z-czci-i-szacunku-por-wosztyl-w-naszym-dzienniku

Panie poruczniku. Uczciwi Polacy pozwolą odzyskać dobre imię poległym pod Smoleńskiem Pańskim kolegom z pułku. A kłamcami i zdrajcami nie ma się co przejmować. Zawsze ich było w naszej historii bez liku.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #245 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:36:57 »
Trochę prawdy o amerykańsko-polskim ekspercie od wytrzymałości brzóz, skrzydeł i teorii Macierewicza.
Uprzedzam, dosyć długie - ale warto przeczytać do końca. Ci, którzy słyszeli dwa wybuchy, mogą sobie darować, nic ciekawego dla siebie tam nie znajdą.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #246 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:55:13 »
Cytat pochodzi z wypowiedzi prezentowanej przez Jezata...

"Zarzuca się jednostce niewłaściwe szkolenie, latanie na starych programach czy instrukcjach, ale nikt nie pomyślał o tym, że brak nowoczesnego sprzętu automatycznie odciął nas od nowoczesnego sposobu szkolenia, a zapatrzenie się kręgów odpowiedzialnych za ten stan rzeczy na Zachód dopełniło tego obrazu. "

... i potwierdza to, co od dłuższego czasu próbuję powiedzieć. Nie jest winą dowódcy feralnego lotu, że samolot się rozbił. Winę ponoszą politycy, wszyscy, bez wyjątków. On nie mógł tego zadania wykonać poprawnie bo nikt go tego nie nauczył! Lotnictwo tym się różni od polityki że błędy są nieodwracalne i spektakularne, i nie da się ich naprawić ani zakrzyczeć. Szukając pieniędzy na nieustające igrzyska włożyli łapy nie do tej kieszeni co trzeba i strzelili sobie w kolano.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #247 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:55:53 »
Wykidajło, twój post z założenia jest błędny. Zamach był, a jeśli dowody temu przeczą to tym gorzej dla dowodów. I z racji tego, że jesteś zwolennikiem PO to szkalujesz tutaj szanowanego profesora na podstawie jakiegoś nic nieznaczącego artykułu wygrzebanego w internecie gdzie jak wiadomo każdy głupek może coś napisać  :rotfl:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #248 dnia: Kwietnia 18, 2012, 15:10:22 »
Cytat: "Q100sz"
Nie jest winą dowódcy feralnego lotu, że samolot się rozbił.

No jak nie, jak tak. Nie jest jedynym winnym - ale to on decydował, gdzie samolot leci.

Cytat: "Kilofownikownia"
Wykidajło, twój post z założenia jest błędny. Zamach był, a jeśli dowody temu przeczą to tym gorzej dla dowodów. I z racji tego, że jesteś zwolennikiem PO

Jestem zwolennikiem JKM, tyle że realistą :P
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #249 dnia: Kwietnia 18, 2012, 15:22:44 »
Cytat: "Wykidajło"
Q100sz napisał/a:   
Nie jest winą dowódcy feralnego lotu, że samolot się rozbił.   

No jak nie, jak tak. Nie jest jedynym winnym - ale to on decydował, gdzie samolot leci.


Sęk w tym że do decyzji to on chyba był ostatni. Myślę że dobrze zrozumiałeś o o co mi chodziło, tylko ta przekorna natura...

Tekst o ekspercie wart przebrnięcia do końca.  :thumright:

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #250 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:29:31 »
Co do teorii zamachu właściwie już nie ma większych wątpliwości, pozostaje jedynie przewidywać jak długo spacjalistom z dawnej KGB i ich śpiochom w RP będzie się udawało skutecznie okłamywać opinię publiczną. Myślę, że potrwa to co najmniej kilka lat. Wszystkie sowieckie kłamstwa i manipulacje prędzej, czy później ulegały zdemaskowaniu, więc w tym wypadku będzie podobnie, ale jeszcze przez długi czas będziemy świadkami nachalnego atakowania opozycji za jakiekolwiek próby wyjaśnienia tragedii smoleńskiej.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #251 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:48:33 »
Cytat: "Q100sz"
Cytat pochodzi z wypowiedzi prezentowanej przez Jezata...

"Zarzuca się jednostce niewłaściwe szkolenie, latanie na starych programach czy instrukcjach, ale nikt nie pomyślał o tym, że brak nowoczesnego sprzętu automatycznie odciął nas od nowoczesnego sposobu szkolenia, a zapatrzenie się kręgów odpowiedzialnych za ten stan rzeczy na Zachód dopełniło tego obrazu. "

Łżesz jak z nut.Autora cytatu chyba wyssałes z palca.Jeśli nie sprostujesz poproszę czujnego admina o reakcję.
Cytat: "Q100sz"
... i potwierdza to, co od dłuższego czasu próbuję powiedzieć. Nie jest winą dowódcy feralnego lotu, że samolot się rozbił. Winę ponoszą politycy, wszyscy, bez wyjątków. On nie mógł tego zadania wykonać poprawnie bo nikt go tego nie nauczył! Lotnictwo tym się różni od polityki że błędy są nieodwracalne i spektakularne, i nie da się ich naprawić ani zakrzyczeć. Szukając pieniędzy na nieustające igrzyska włożyli łapy nie do tej kieszeni co trzeba i strzelili sobie w kolano.

Odpowiedzialnym za szkolenie pilotów w 36 Pułku był dowódca sił powietrznych gen Błasik.Masz rację,że "strzelił sobie w kolano"

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #252 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:50:29 »
Cytat: "jezat"
Łżesz jak z nut.Autora cytatu chyba wyssałeś z mlekiem Macierewicza


A miało być kulturalnie i na poziomie. Adminie, gdzie jesteś?

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #253 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:54:50 »
Cytat: "jezat"
Łżesz jak z nut.Autora cytatu chyba wyssałeś z mlekiem Macierewicza


Cytat: "sekator"
A miało być kulturalnie i na poziomie. Adminie, gdzie jesteś?
Adminie gdzie jesteś? Wypowiedz nie na temat i jeszcze na dodatek nie dotycząca skarżyciela.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #254 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:03:58 »
Cytat: "sekator"
Adminie, gdzie jesteś?


Często mam wrażenie, że się za bardzo przemęczasz, daj sobie na luz.  :rotfl:
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -