Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88093 razy)

azbestpolice

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 20, 2010, 21:43:19 »
pamietam jak budowano szkole nr8 byl tam wielki  dól w ktorym zebrala sie woda i ludzie kąpali sie ja tez :)nie wiem czy dobrze pamietam ale doszlo chyba tam do jakiegos nieszczescia i zakazano kąpeli

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 20, 2010, 21:46:46 »
azbestpolice, zgadza sie ,jakis dzieciak sie utopił ,chodzilem tam z kolesiami na kijanki a dół był prawie na miejscu budynku spółdzielni odry.

azbestpolice

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 20, 2010, 21:49:44 »
kokos126,  wlasnie cos tak pamietam

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 20, 2010, 22:05:58 »
Dokładnie , w latach 80, doszło do tragicznego wypadku, moi synowie tez sie tam kapali, mimo moich zakazów....

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 20, 2010, 22:32:09 »
Cytat: "kokos126"
Nataleczka, dobrze pamiętasz :-D jeszcze pamiętam własnie te wesołe miasteczka w tym miejscu i od czasu do czasu cyrk zawitał .To był w sumie taki pierwszy "pokazowy" plac nie licząc bunkra który przetrwał do dziś i jeszcze przetrwa swoje.
Pamięta ktoś może jeszcze polickie mokradła tzn. tam gdzie teraz jest lotos netto i od nie dawna orlen.Przeciez tam były takie bagniska i ludzie wszystko tam wywalali co sie dało,doginałem tam do podstawówki numer 5 jeszcze swego czasu. :jupi:

dokładnie tak, to miejsce "naszych zabaw" było, na środku była wysepka

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #110 dnia: Lutego 20, 2010, 23:44:55 »
Bagniska były, bo kiedyś płynął tam potok. Potem trochę w skutek nieracjonalnej urbanizacji wstrzymano jego bieg...
SPZP "Skarb"

bob

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 21, 2010, 00:27:45 »
Cytuj (zaznaczone)
kiedyś płynął tam potok. Potem trochę w skutek nieracjonalnej urbanizacji wstrzymano jego bieg...

Ten potoczek podobno ciągle tam jest, tyle że teraz płynie pod ziemią w betonowych rurach i jest ponoć zintegrowany jakoś z piaskownikiem koło Ósemki. Wije się równolegle do Piłsudskiego, zresztą na Plantach jest do tej pory kupa włazów...
Cytuj (zaznaczone)
no i chyba kort tenisowy tez byl, przynajmniej na czesci terenu

Fakt, kort tenisowy to byla ta "nowsza" czesc Ryneczku - a ta starsza?

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 21, 2010, 06:57:37 »
Na miejscu bloku Zamenhoffa 1  było zaplecze budowy hoteli,w 82 r zostało przeniesione na plac gdzie dzisiaj jest rynek,natomiast na tym narożniku powstał taki mały pierwszy ryneczek handlowy.Po skończeniu budowy na miejscu dzisiejszego rynku powstało zgodnie z projektem zaplecze sportowo-rekreacyjne,chociaż nie w pełni było wykorzystywane(jak piszecie o tych boiskach i korcie),Natomiast ten strumyk to był zwykły ściek i chcąc przejść od dzisiejszego Oskara na Wróbla trzeba było przez niego przeskoczyć(było takie przejście ze starych opon i kamieni)nazywaliśmy ten strumyk ,,sekwana'',kilka razy udało mi się w nim nogi zamoczyć.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 21, 2010, 09:30:01 »
Pamiętam bagna na miejscu Netto, często tam chodziłam z kolegami i koleżankami, choć sama się bałam tam wchodzić. Drugie bagno na miejscu Orlenu. I pamiętam też "Sekwanę", gdzie chłopcy zbierali pijawki! brrr
Ale fajny był też strumyk koło Ósemki, jak jeszcze płynęła w nim woda. Można było brodzić sobie albo przeskakiwać z jednego betonowego brzegu na drugi. Dużo dzieciaków tam przychodziło.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 21, 2010, 09:32:52 »
Cytat: "Agnes_1976"
I pamiętam też "Sekwanę", gdzie chłopcy zbierali pijawki! brrr
Ale fajny był też strumyk koło Ósemki, jak jeszcze płynęła w nim woda. Można było brodzić sobie albo przeskakiwać z jednego betonowego brzegu na drugi.


Nie jest to przypadkiem jeden i ten sam strumień?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

yak

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 21, 2010, 10:12:11 »
Według przedwojennego planu chodzi o ten sam strumień: Heckelwerks - Mühl - Bach, który m.in. zasilał staw znajdujący się mniej więcej w miejscu obecnego Netto. A z nazwy wynika, że w początkowym odcinku był spiętrzony i napędzał młyn.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 21, 2010, 10:16:05 »
Cytat: "yak"
Według przedwojennego planu chodzi o ten sam strumień: Heckelwerks - Mühl - Bach, który m.in. zasilał staw znajdujący się mniej więcej w miejscu obecnego Netto. A z nazwy wynika, że w początkowym odcinku był spiętrzony i napędzał młyn.


Czyli jednak dobrze kojarzę topografię Polic :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

yak

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 21, 2010, 10:24:16 »
Nie da się ukryć. A z tym strumieniem wiążą się ciekawe informacje. We wczesnym średniowieczu na terenie dzisiejszych Siedlic znajdowała się wieś Heckelwer z dużym młynem. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z 1286, kiedy to bp kamieński Herman oddzielił wieś Heckeldorf od parafii w Policach i kazał tu wybudować nowy kościół. Daniny wypracowywane przez mieszkańców były oddawane zakonnikom z Jasienicy. Wieś została zniszczona podczas wojny trzydziestoletniej (1618-1648), Siedlice (Zedlitzfelde) powstały w XVIII wieku. Ale stara nazwa strumienia przetrwała do końca niemieckich Polic.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 21, 2010, 10:37:03 »
ale fajne zdjęcie!!! widzę okna mojego rodzinnego domu :jupi:  Chodzi mi o to zdjęcie http://static.panoramio.c...al/11126279.jpg  dzięki Ageliza
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

yak

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 21, 2010, 10:48:47 »
Błąd w adresie, link się nie otwiera...