Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???  (Przeczytany 34317 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:38:57 »
Cytat: "Angelika"
Nie wiem, czy zależy to od wysokości opłaty, ale ksiądz często nie ma nawet ministrantów wokół siebie pomagających mu posłudze. Młodzi nie widząc ministrantów przed sobą nie wiedzą, czy usiąść, czy wstać, klęknąć, czy co...


Ja tylko odniosę się do tego fragmentu: msze ślubne są z reguły o różnych dziwnych (dodatkowych) godzinach, przez co LSO nawet o nich nie wie. Więc może to, o czym pisałaś, właśnie z tego wynika ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:44:30 »
Przecież msza ślubna jest ustalana niekiedy nawet rok do przodu - dosłownie, czy to jest zbyt mało czasu, lub zbyt mało kosztuje, aby spokojnie przygotować wszystko co potrzeba? :)

Offline caarola

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:45:08 »
Teraz mogę się spokojnie wypowiedzieć :)
Rękami, nogami, i czym tylko się da, podpisuję się pod Jasienicą...
Nasz ślub, pozostanie w pamięci naszej i naszych gości do końca życia, za sprawą atmosfery i osobowości księdza który poprowadził tę najpiękniejszą w naszym życiu ceremonię.
Dziękujemy i zaświadczamy - ślub tylko w Jasienicy !!!
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:08:06 »
Cytat: "Sylwia"
szczerze polecam Jasienice. wesele pozostanei w pamieci nei tylko u mlodych ale u gosci Ksiadz pierwsza klasa


Dokładnie. Też polecam!

Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 12, 2011, 14:14:52 »
ja mam małą zagwostkę. Wybieramy się z narzeczonym aby "zaklepać" termin w kościele i zastanawiam się w którym momencie daje się co łaska? na pierwszej wizycie  w biurze parafii czy może na jakiejś kolejnej? Bardzo prosze o podpowiedź

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 12, 2011, 14:18:50 »
Bardzo łatwo dotrzeć do tego tematu poruszając kwestię wystroju kościoła i organisty. Wtedy jest najbardziej naturalny moment na "złożenie ofiary".

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 12, 2011, 14:45:15 »
Ja brałem Ślub w Nowym Kościele...
Jeśli chodzi o co łaska to dawaliśmy na samym końcu, już po odbyciu nauk!
Gdzieś tydzień przed Ślubem!
Organiście co łaska i tak dajesz osobno!
Polecam Nowy Kościół, wszystko sprawnie i bezproblemowo, Księża bardzo fajni.
Pozdrawiam!

moniak24

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 05, 2011, 17:25:18 »
A jesli chodzi o kościół w Jasienicy to tylko proboszcz udziela ślubów? jak On się nazywa jesli możecie podać Jego nazwisko byłabym wdzięczna :)

furrlady

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 03, 2011, 23:23:43 »
Trochę późno udzielam się w tym temacie, ale od niedawna jestem na formu.
Jeśli chodzi o kościół w Starych Policach....to bardzo odradzam. Ostatnio miałam tam chrzest córki. Już przy ustalaniu terminu, proboszcz nie mógł zapamiętać imienia córki, chociaż podawałam je z 15 razy. Pierwsze o co zapytał, to czy "opłatę" uiszczam teraz czy później. Na samym chrzcie był straszny bałagan, kilka dzieciaczków, każdy stał gdzie chciał, wszyscy robili zdjęcia...jak w cyrku. Ale najgorsze przed nami. Jak powiedziałam imię dziecka, proboszcz stwierdził że to pogańskie imię, i mam podać inne. Przez całą ceremonię mówił do mojej córki Maria.
Zaznaczam, że była to uroczystość chrztu...a proboszcz odprawiał mszę w intecjji zmarłych...!!! MASAKRA! W dodatku na koniec, przy ogłoszeniach proboszcz stwierdził, że w tym roku jest znacznie mniej ddatków i mniej kopert do niego wpłyneło. Z tego wynika, że parafianie są skąpi i ma nadzieję, że się to zmiani.
Jestem bardzo zniesmaczona całą ta sytuacją. Będę unikała ten kościół szerokim łukiem.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 04, 2011, 07:33:15 »
Aż ciśnie się na usta pytanie, jak córeczka ma na imię, że takt trudno było zapamiętać?
Ksiądz leciał hurtem, wszystkie dzieciaki razem, zmarli - aż mnie zatkało.
Najwyraźniej chciwość pieniądza dominuje, na szczęście jest internet taki ksiądz samo sobie jest winien braku frekwencji.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 04, 2011, 10:54:45 »
Cytat: "furrlady"
Trochę późno udzielam się w tym temacie, ale od niedawna jestem na formu.
Jeśli chodzi o kościół w Starych Policach....to bardzo odradzam. Ostatnio miałam tam chrzest córki. Już przy ustalaniu terminu, proboszcz nie mógł zapamiętać imienia córki, chociaż podawałam je z 15 razy. Pierwsze o co zapytał, to czy "opłatę" uiszczam teraz czy później. Na samym chrzcie był straszny bałagan, kilka dzieciaczków, każdy stał gdzie chciał, wszyscy robili zdjęcia...jak w cyrku. Ale najgorsze przed nami. Jak powiedziałam imię dziecka, proboszcz stwierdził że to pogańskie imię, i mam podać inne. Przez całą ceremonię mówił do mojej córki Maria.
Zaznaczam, że była to uroczystość chrztu...a proboszcz odprawiał mszę w intecjji zmarłych...!!! MASAKRA! W dodatku na koniec, przy ogłoszeniach proboszcz stwierdził, że w tym roku jest znacznie mniej ddatków i mniej kopert do niego wpłyneło. Z tego wynika, że parafianie są skąpi i ma nadzieję, że się to zmiani.
Jestem bardzo zniesmaczona całą ta sytuacją. Będę unikała ten kościół szerokim łukiem.
Ten pazerny na pieniądze pożal się Boże proboszcz, tak samo traktuje ludzi, którzy załatwiają pogrzeb dla bliskiej osoby. Mnie i bratu powiedział jak dostał kopertę, ze tyle to dostaje od opieki społecznej za bezdomnych :crazy: Chodziło o pogrzeb mojej mamy. Sam pogrzeb to był istny cyrk... Szkoda wspominać, bo nerwy wracają... Podpisuje się zdecydowanie do negatywnych opinii na temat tej pazernej hieny...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline vena777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Re: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 04, 2011, 11:56:55 »
Cytat: "heyoo"
Witam, od pewnego czasu zastanawiam się, w którym kościele w Policach wziac slub. Chyba bardziej skłanialabym się do Kościoła w Starych Policach, wydaje mi sie bardziej kameralny, a na tym mi zalezy, ale czy lepszy?-tego nie wiem....chcialabym abyscie mi doradzily? Na pewno z wlasnej autopsji, cos na ten temat wiecie ;D


Jesli należysz do Starego Kościła, to radziłabym sprawdzić czy ksiądz da zgodę na ślub w innym kościele (nawet jeśli to miałby być Nowy Kościół, to zgoda też jest chyba potrzebna)... ostatnio byłam przypadkowym świadkiem, jak się młodzi pytali księdza w małym kościółku, w którym chcieli wziąść ślub - czy jeśli proboszcz ze "starego" kategorycznie odmawia zgody, to co oni mają zrobić... i wyszło na to, że muszą się dogadać z proboszczem czyli dać co łaska aby mu się utracona uroczystość zwróciła :crazy:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 04, 2011, 14:22:09 »
Cytat: "vena777"
i wyszło na to, że muszą się dogadać z proboszczem czyli dać co łaska aby mu się utracona uroczystość zwróciła :crazy:


Ja bym to nazwał nie łaską, a raczej haraczem. Aż się dziwię, że jeszcze nikt skargi do biskupa nie napisał.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 04, 2011, 16:41:38 »
Cytat: "vena777"
radziłabym sprawdzić czy ksiądz da zgodę na ślub w innym kościele (nawet jeśli to miałby być Nowy Kościół, to zgoda też jest chyba potrzebna

Trzeba to załatwiać od drugiej strony, nie prosimy w starym kościele o zgodę, ale walimy do nowego pytając dosłownie "jak to załatwić, by odbyło się tutaj", raczej będzie to zadowalające pytanie, więc myślę, że i na pomoc można liczyć.
Dawno temu brałam ślub w starym kościele, u nas trwała jeszcze budowa nowego, a msze odbywały się w przygotowanej do tego plebani, nie chciałam tak,
wtedy również kłopoty z otrzymaniem zgody w naszym kościele ominęliśmy załatwiając wszystko w docelowym kościele.

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 04, 2011, 20:48:06 »
Cytat: "furrlady"
Trochę późno udzielam się w tym temacie, ale od niedawna jestem na formu.
Jeśli chodzi o kościół w Starych Policach....to bardzo odradzam. Ostatnio miałam tam chrzest córki. Już przy ustalaniu terminu, proboszcz nie mógł zapamiętać imienia córki, chociaż podawałam je z 15 razy. Pierwsze o co zapytał, to czy "opłatę" uiszczam teraz czy później. Na samym chrzcie był straszny bałagan, kilka dzieciaczków, każdy stał gdzie chciał, wszyscy robili zdjęcia...jak w cyrku. Ale najgorsze przed nami. Jak powiedziałam imię dziecka, proboszcz stwierdził że to pogańskie imię, i mam podać inne. Przez całą ceremonię mówił do mojej córki Maria.
Zaznaczam, że była to uroczystość chrztu...a proboszcz odprawiał mszę w intecjji zmarłych...!!! MASAKRA! W dodatku na koniec, przy ogłoszeniach proboszcz stwierdził, że w tym roku jest znacznie mniej ddatków i mniej kopert do niego wpłyneło. Z tego wynika, że parafianie są skąpi i ma nadzieję, że się to zmiani.
Jestem bardzo zniesmaczona całą ta sytuacją. Będę unikała ten kościół szerokim łukiem.
Ochrzcilismy nasza coreczke w kosciele w Trzebiezy choc nalezymy do "Nowego Kosciola".Potrzebna byla zgoda proboszcza.Ceremonia w wybranym przez nas terminie oraz godzinie trwala 10 min.