Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???  (Przeczytany 34310 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 05, 2011, 06:20:03 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "vena777"
i wyszło na to, że muszą się dogadać z proboszczem czyli dać co łaska aby mu się utracona uroczystość zwróciła :crazy:


Ja bym to nazwał nie łaską, a raczej haraczem. Aż się dziwię, że jeszcze nikt skargi do biskupa nie napisał.


Nic to nie da, ręką rękę myje, tym bardziej w KK.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:57:37 »
Ale w nowym kościele tez tak jest. Jak załatwialiśmy ślub to pewien ksiądz zapytał " a opłatę za ślub już u księdza proboszcza uiściliście?" a potem " no co łaska, ale minimum 200 zł się daje."..... Tylko, że z udzielonego ślubu byliśmy bardzo zadowoleni- może dlatego, że to był akurat znajomy ksiądz:) Za to mieliśmy przeboje z dekoracjami, proboszcz zezwolił, ale nikomu nie przekazał no i nie wpuścili do kościoła ekipy dekorującej. Ale ich własna dekoracja mimo, że skromna to bardzo ładna była:)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:27:47 »
Z drugiej strony - slub nie jest obowiązkowy, jak się ludziom nie podobają reguły danej parafii to nikt ich nie zmusza, jest jeszcze cywilny.

Większość i tak przywiązuje większą wagę do dekoracji i otoczki niż do spotkania z Bogiem.

Co nie zmienia faktu, że mówienie o minimalnych cenach jest bezczelnoscia. Skoro księża tak chcą to spoko, kasy fiskalne u nich też da radę zainstalować.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:55:15 »
Ale przecież ksiądz ma obowiązek udzielić ślubu tak jak i chrztu czy innych- zgodnie z naszą wiarą, więc wołanie za to pieniędzy jest pomyłką. Kościół nie jest przecież jakąś "firmą". A jeśli sami księża tak do tego podchodzą to faktycznie:
 
Cytat: "KrP"
kasy fiskalne u nich też da radę zainstalować.
Kościół głosi, że życie bez kościelnego jest grzechem, a księża sami komplikują zawarcie takiego związku.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 05, 2011, 12:59:23 »
Ksiądz nie ma obowiązku udzielać ślubu/chrztu, nie wiem dlaczego ludzie tak myślą.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 05, 2011, 15:51:08 »
Po tym co napiszę pewne osoby zjadą mnie jak burą sukę, ale dedykuję to tym, którzy się ze mną zgadzają.....
Rozmowy o kościele są zawsze niezręczne, w dyskusjach pojawiają się stronnicze kłótnie zazwyczaj klimat narasta w stronę agresji.
Mam neutralne podejście do tematu, bo choć wychowano mnie po katolicku, w Boga obecnie nie wierzę, nie praktykuję i księdza nie toleruję. Nie należę do żadnego wyznania.
Myślę, że kler jest sam sobie winien tego, że ludzie odwracają się od kościoła, wystarczy posłuchać radia Maryja, jak mało jest tematów kościelnych, a jak wiele politycznych, ksiądz obecnie miesza palce we wszystkim, gdzie tylko mu się uda, katolicy głosują na polityka nie do końca wiedząc dlaczego, ale ksiądz umiejętnie uszy napompował, więc wszyscy jak barany na łące idą za swoim pasterzem, jeśli więc młodzież dzisiejsza nie przejrzy na oczy, taka praktyka trwała będzie jeszcze jakiś czas.
Pięć sakramentów świętych w/g zapisów w episkopacie udzielane muszą być przez kościół bez najmniejszej opłaty, jest to powinność pracujących w nim księży, a temu, że żądają takiej czy innej kwoty za swoje usługi winni są wyłącznie parafianie, którzy dając - nauczyli ich tego.
Idą święta, po kolędzie dać trzeba im więcej tym szersza brama do niebios.....

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 05, 2011, 16:16:16 »
Piszesz:
Cytat: "Angelika"
Mam neutralne podejście do tematu

a potem:
Cytat: "Angelika"
nie praktykuję i księdza nie toleruję


Sorry, ale to nie jest neutralne podejście :P.

Cytat: "Angelika"
wystarczy posłuchać radia Maryja, jak mało jest tematów kościelnych, a jak wiele politycznych


Nie można Kościoła postrzegać przez pryzmat RM, bo jest to jedynie mała cząstka Kościoła. Poza tym w Kościele w Polsce jest naprawdę bardzo wiele osób, które tej rozgłośni nie słuchają, a nawet są takie, które tego radia nie trawią (pewnie w to nie uwierzysz ;) ).

Cytat: "Angelika"
ksiądz obecnie miesza palce we wszystkim


Nie można mu zabronić angażowania się w życie społeczne, bo to człowiek jak każdy inny.

Cytat: "Angelika"
katolicy głosują na polityka nie do końca wiedząc dlaczego, ale ksiądz umiejętnie uszy napompował, więc wszyscy jak barany na łące idą za swoim pasterzem, jeśli więc młodzież dzisiejsza nie przejrzy na oczy, taka praktyka trwała będzie jeszcze jakiś czas.


Ja jeszcze nie spotkałem się z agitacją polityczną w kościele...

Cytat: "Angelika"
Pięć sakramentów świętych w/g zapisów w episkopacie udzielane muszą być przez kościół bez najmniejszej opłaty, jest to powinność pracujących w nim księży, a temu, że żądają takiej czy innej kwoty za swoje usługi winni są wyłącznie parafianie, którzy dając - nauczyli ich tego.


Nigdy też się nie spotkałem z cennikiem w kościele - wielokrotnie jednak słyszałem rozmowy między świeckimi typu:
"- Ty, słuchaj, ile u nas się daje przy zamawianiu Mszy?
- Hmm... Córka szwagierki babci koleżanki mojej żony słyszała 10 lat temu od kogoś - nie pamięta już od kogo, że trzeba dać przynajmniej 100 zł.
- Jaaa... Ale ten kler pazerny... Masakra".

Sorry, ale przy takim głuchym telefonie zawsze wierutne bzdury wyjdą ;)

Cytat: "Angelika"
Idą święta, po kolędzie dać trzeba im więcej tym szersza brama do niebios.....


Nieprawda, bo jedno z drugim ma niewiele wspólnego.

Pozdrawiam :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 05, 2011, 17:19:55 »
Osobiście trzy razy , na własne uszy słyszałam od księży, że " co laska, ale nie mniej niż..."..
Ale, miałam tez taki przypadek : był u mnie ksiądz po kolędzie, koperta leżała na stole, ja jej  nie podałam, więc wyszedł i goniłam go po korytarzu z tymi pieniędzmi.
Dlatego nie należy generalizować, chociaż negatywnych przykładów, jakby wiecej...

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 05, 2011, 23:23:05 »
Cytuj (zaznaczone)
Ja bym to nazwał nie łaską, a raczej haraczem. Aż się dziwię, że jeszcze nikt skargi do biskupa nie napisał.

kolejność jest taka, że najpierw dziekan czyli proboszcz z osiedla
Cytat: "Angelika"
Pięć sakramentów świętych w/g zapisów w episkopacie udzielane muszą być przez kościół

sakramentów jest trochę więcej
Cytat: "planeta"
proboszcz zezwolił, ale nikomu nie przekazał no i nie wpuścili do kościoła ekipy dekorującej.

bo ekipa sama powinna uzgodnić temat z kościelnymi po otrzymaniu zgody proboszcza - tak jest od lat
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 06, 2011, 06:26:02 »
Cytat: "kaskada"
kolejność jest taka, że najpierw dziekan czyli proboszcz z osiedla


Kolejność jest taka, że w podobnych przypadkach trzeba od razu pojechać z "grubej rury", bo inaczej nie poskutkuje. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba zachowywać jakąkolwiek kolejność.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 06, 2011, 15:38:08 »
Cytat: "speedbax"
Kolejność jest taka, że w podobnych przypadkach trzeba od razu pojechać z "grubej rury", bo inaczej nie poskutkuje. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba zachowywać jakąkolwiek kolejność.

I tu jesteś w błędzie i to dużym, ale cóż posłuchaj speedbax i próbuj według jego ścieżki. Ja wiem, że i tak sprawa wróci do dziekana także lepiej oszczędzić czas i zachować ścieżkę obowiązującą w kościele.
A  grubą rurę to daj Biedroniowi powinien być zadowolony z prezentu na mikołaja ;) no chyba że szef partii dał mu swoje gumowe gadżety z konferencji...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 06, 2011, 16:04:00 »
Cytat: "kaskada"
I tu jesteś w błędzie i to dużym, ale cóż posłuchaj speedbax i próbuj według jego ścieżki. Ja wiem, że i tak sprawa wróci do dziekana także lepiej oszczędzić czas i zachować ścieżkę obowiązującą w kościele.


To sa tylko i wylacznie wewnetrzne, organizacyjne ustalenia kosciola, ktore nie musza mnie interesowac. Sprawa wroci, bardzo dobrze, ale od strony biskupa, a to juz inaczej skutkuje. Pamietaj, ze ksieza, to nie sa swiete krowy i za swoje bulwersujace zachowania zasluguja na taka sama krytyke, jak my, osoby swieckie.  

Cytat: "kaskada"
A grubą rurę to daj Biedroniowi powinien być zadowolony z prezentu na mikołaja  no chyba że szef partii dał mu swoje gumowe gadżety z konferencji...


Nawet nie bede tego komentowal, bo szkoda klawiatury. Widac jednak, ze glodnemu chleb na mysli.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 06, 2011, 16:19:14 »
Cytat: "speedbax"
To sa tylko i wylacznie wewntetrzne, organizacyjne ustalenia kosciola, ktore nie musza mnie interesowac. Sprawa wroci, bardzo dobrze, ale od strony biskupa, a to juz inaczej skutkuje. Pamietaj, ze ksieza, to nie sa swiete krowy i za swoje bulwersujace zachowania zasluguja na taka sama krytyke, jak my, osoby swieckie.

Święte krowy jakbyś nie wiedział to inna religia a twoje co najmniej chamskie teksty kwalifikują cię co najwyżej do świń które utopiły się w jeziorze (poczytaj Pismo będziesz wiedział o których piszę). To tyle na temat zwierząt.
To, że sprawa wróci z kurii do dziekana świadczy tylko o tym, że pojawił się pieniacz nie związany z kościołem i coś miesza. Taki będzie skutek twoich urojeń. Jak pisałam w kościele obowiązuje hierarchia i jak tego nie pojmujesz to nie rób z kogoś ciemniaka i nie ładuj go na minę.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 06, 2011, 16:26:01 »
Cytat: "kaskada"
Święte krowy jakbyś nie wiedział to inna religia a twoje co najmniej chamskie kwalifikuje cię co najwyżej do świń które utopiły się w jeziorze. To tyle na temat zwierząt.


To sie nazywa "katolicka kultura". Szkoda slow.

Cytat: "kaskada"
To, że sprawa wróci z kurii do dziekana świadczy tylko o tym, że pojawił się pieniacz nie związany z kościołem i coś miesza. Taki będzie skutek twoich urojeń. Jak pisałam w kościele obowiązuje hierarchia i jak tego nie pojmujesz to nie rób z kogoś ciemniaka i nie ładuj go na minę.


To bedzie swiadczyc o tym, ze pojawil sie ktos, kto chce byc powaznie traktowany. Nie jestes jasnowidzem, by przewidywac skutki takiego dzialania. Hierarchia niech obowiazuje, to daje porzadek organizacyjny, jednak ja nie musze tego przestrzegac.

furrlady

  • Gość
Który Kościół-Ślub! Stary czy Nowy???
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 06, 2011, 16:35:27 »
Uzupełniając mój wpis, bo padło takie pytanie?? ;D
Jak dałam córce na imię....Amelia. Nie żadne wymyślne, "zagraniczne", udziwnione...a i tak ten proboszczyna uznał je za pogańskie....
Dobrze, że męża nie było na chrzcie (jest niewierzący), bo by chyba zaciukał tego księdza gromnicą :rotfl: