Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 156074 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Stowarzyszenie "Rowerowy Szczecin" na moją prośbe wystosowała odpowiedni list do urzedu gminy Police, alby ścieżka z Polic do Siedlic była zrobiona z asfaltu. Gmina jednak nie posłuchała. Argumentowali się tym iż jest już na późno. Powiedzieli że nastepne ścieżki będą z asfaltu, który jest we wszystkim lepszy (tańszy, szybciej się robi, trwalszy). A tu nagle na stronie BIP-u ogłoszenie o przetargu na ścieżke rowerową do Tanowa, która ma być zrobiona też z polbruku...brak na to słów. Co to za de*il wymyślił. Coś tu pachnie korupcją. Może jakiś znajomy jest producentem owej kostki lub ją kładzie?

Stronka z przetargiem: http://www.bip.police.pl/?app=przetargi&nid=2457&y=2009&status=1
Stronka rowerowego szczecina: http://rowerowy.szczecin.pl//forum//index.php?showtopic=1920

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2009, 22:40:40 »
Trudno, co poradzisz :( Szkoda, że polbruk, jedyna dobra ścieżka to ta prowadząca na Zakłady stara...

Nowa "śmieszka" rowerowa przydałaby się z Polic do Przęsocina :)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

sokolnik

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2009, 23:12:59 »
Cytat: "mat_tk"
Trudno, co poradzisz :( Szkoda, że polbruk, jedyna dobra ścieżka to ta prowadząca na Zakłady stara...

Nowa "śmieszka" rowerowa przydałaby się z Polic do Przęsocina :)


oj przdala by się  :ble:

 Fajna trasa wielki  żal  , że  na tym odcinku / Przęsocińska  las / niema  ścieżki rowerowej
potem przez las za wieżą ciśniej w Przęsocinie  , Gubałówka ,  Pilchowo,   Siedlice , Police  . Fajna by była ścieżka rowerowa dla Policzan .


Ale  tylko  marzenia zostają , niestety :crazy:

misiek

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2009, 09:08:53 »
ale macie problemy... powinniście się cieszyć ,że Wam ścieżkę zrobią, lepiej jeżdzić nią niż ulicą bojąc się, że Cię samochód zachaczy.. drogę pewnie budują z polbruku bo jest taniej a niżeli z asfaltu. Bardzo dobrze,że Gmina się powoli rozwija w tym kierunku. Może jak będzie miała więcej pieniędzy to zrobi z asfaltu. Teraz ciszmy się z tego co mamy...

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2009, 09:21:19 »
Niestety myślenie w tym przypadku „lepszy ryc niż nic „ jest całkowicie błędne. Lepiej zrobić mniej kilometrów ale zrobić je dobrze, rowerzyści już tyle czekają na swoje drogi że kilka lat im nie zrobi różnicy. Najlepszym przykładem tego że polbruk nie nadaje się na ścieżki jest odcinek Pilchowo – Głębokie. Zapraszam na „Rowerowy Szczecin” gdzie opisana jest dokładnie wyższość asfaltu nad polbrukiem. A najprostszy argument to taki że po asfalcie jeździ się o wiele wiele wiele lepiej i wygodniej . Ale tak to jest jak do roboty biorą się ludzie którzy kompletnie się nie znają na problemie. A liczą się tylko statystyki.

Cytat: "misiek"
ale macie problemy... powinniście się cieszyć ,że Wam ścieżkę zrobią, lepiej jeżdzić nią niż ulicą bojąc się, że Cię samochód zachaczy.. drogę pewnie budują z polbruku bo jest taniej a niżeli z asfaltu. Bardzo dobrze,że Gmina się powoli rozwija w tym kierunku. Może jak będzie miała więcej pieniędzy to zrobi z asfaltu. Teraz ciszmy się z tego co mamy...


Z tego wynika że nie jeździsz na rowerze dlatego polecam mały eksperyment wsiądź na rower przejedź się z Polic do Szczecina a później na stronę niemiecką i porównaj na czym lepiej się pedałuje.


Pozdrawiam

głos rozsądku

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 29, 2009, 10:45:22 »
Cytat: "misiek"
drogę pewnie budują z polbruku bo jest taniej a niżeli z asfaltu

Czytałem, że koszty budowy są niemal identyczne. Inaczej jest z kosztami utrzymania.



To przykłady ze Szczecina. Ścieżkę rowerową z polbruku trzeba co pewien czas odchwaszczać/czyścić/poprawiać. W przypadku masy bitumicznej takiego problemu nie ma.

misiek

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 29, 2009, 13:02:46 »
Cytat: "gzzz"
Z tego wynika że nie jeździsz na rowerze dlatego polecam mały eksperyment wsiądź na rower przejedź się z Polic do Szczecina a później na stronę niemiecką i porównaj na czym lepiej się pedałuje.


jeżdzę na rowerze dużo:) i wolę ścieżkę rowerową obojętnie czy polbruk czy asfalt od jechania na ulicy gdzie jest duży ruch :'(

głos rozsądku, przejedz się ścieżką rowerową na ulicy rurowej :lol2:  zobaczysz jak pokrzywy i inne gałęzie obijają się o ciało...

Cytat: "głos rozsądku"
Czytałem, że koszty budowy są niemal identyczne. Inaczej jest z kosztami utrzymania.


nie kłócę się z Tobą napisałam, że może dlatego bo jest tańszy.  Dlaczego więc Gmina buduje z polbruku skoro nie ma różnicy między nim a aflaltem :'(

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 29, 2009, 13:31:33 »
Cytat: "misiek"


jeżdzę na rowerze dużo:) i wolę ścieżkę rowerową obojętnie czy polbruk czy asfalt od jechania na ulicy gdzie jest duży ruch :'(


Nie odczuwasz różnicy? To jest wręcz niemożliwe

misiek

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 29, 2009, 13:34:13 »
Cytat: "gzzz"
Nie odczuwasz różnicy? To jest wręcz niemożliwe


nie napisałam,że nie ma różnicy... napisałam, że wolę taką ścieżkę od ruchliwej drogi.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 29, 2009, 22:38:04 »
Cytat: "głos rozsądku"
Ścieżkę rowerową z polbruku trzeba co pewien czas odchwaszczać/czyścić/poprawiać.


Zapewniam, że nie trzeba o ile takowa jest wykonana zgodnie ze sztuką, a nie z wytycznymi cenowymi, w których inwestor "żeby się osrał groszkiem ptysiowym" musi się zmieścić.
Zamiast przyzwoitej podbudowy, a następnie podsypki-piaskowo cementowej sadzi się na taką ścieżkę zwykły piasek zasypowy i po sezonie mamy co mamy. Piękny trawniczek na polbruku.
Pod dobrze wykonaną ścieżką nie rośnie puszcza, ani nie zapadają się fragmenty tworząc fale i wybrzuszenia, które sprawiają rowerzystom spory dyskomfort jazdy.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 29, 2009, 23:08:14 »
Wprawdzie nie wyżywam sie na rowerze, ale po stronie niemickiej...widzę sciezki
rowerowe z asfaltu...
a, może oni są głupsi?....
mój mąż mówi , że te z polbruku są do d..., a on dojeżdża do pracy rowerem.
Ja do pracy dojeżdżam samochodem...i...wnerwiaja mnie roweżyści na jezdni, gdy obok jest ścieżka rowerowa....ale scieżka jest z polbruku...a na jezdni ...niestety niebezpiecznie...
podwójna ciągła...duży ruch.
I bądź tu człowieku mądry.
I jedź bezpiecznie

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 29, 2009, 23:15:36 »
Też wolałabym ścieżki asfaltowe - można by było na nich również pojeździć na rolkach. Na polbrukowych - dziękuję za te wstrząsy :/
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 30, 2009, 01:54:18 »
A tak apropo scieżek rowerowych to na pewnej sesji rady gminy jakas tam osoba zaproponowała żeby na ulicy wyszynskiego zrobic tez sciezke rowerową. To jest dobry pomysł. Ale jak zwykle nikt nie posłuchał. Ten Pan co to zgłosił też jeździ na rowerze, dosć czesto go widuje na Policach.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 04, 2009, 01:23:56 »
Możecie podać,  jaka lokalna prasa ukazuje się w Policach i jest najchętniej czytana? Pisałem już osobiście w sprawie nawierzchni ścieżek rowerowych, o ile pamiętam, do bumistrza Polic, ale sprawa pozostała bez odzewu. Właśnie wróciłem z wyprawy (m.in. byłem w Wiedniu) i tym bardziej drażni mnie zaściankowość ludzi, którzy sprawują tu władzę. Po Wiedniu jeździ tysiące rowerzystów, mają naprawdę godziwe warunki robione z myślą o nich, nie o statystykach. I jak wracam i słyszę, że my mamy problem, żeby ktoś z łaski położy asfalt, to mnie nosi.. Kiedyś jeden pracownik szczecińskiego ZDiTMu osobiście powiedział mi, że ścieżka Głębokie-Pilchowo miała być pierwotnie z asfaltu i miało być taniej (!). Ponadto można zajrzeć do kosztorysów, co ile kosztuje, jeśli ktoś sądzi, że asfalt jest droższy, niż kostka. Ja nie wiem.. Gdy ponowne prośby nie pomogą, to może skierowanie sprawy na drogę sądową rozwiązałoby problem? Przecież to działanie na szkodę interesu publicznego. Większość osób woli równą i gładką nawierzchnię, nawet, gdyby komuś udało się wykazać, że jakaś odmiana asfaltu jest droższa, niż kostka.. A tak to dochodzi jeszcze marnotrawstwo środków publicznych..


http://rowerowy.szczecin.pl

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 04, 2009, 09:25:15 »
Zapomnij o mediach lokalnych: albo funkcjonujące w cieniu gminy, albo nie wiele znaczące. Celuj od razu do regionalnych.